Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcje współczesne - kontrowersje


Recommended Posts

Na jednym z forów znalazłem pytanie airsoftowca o jakieś tam patche...

Odezwało się wiele głosów potępiających go za to, że takie patche chciał nosić (człowiek chciał zrekonstruować U.S. ARMY).

Większość osób uważała, że skoro nie zasłużył na jakieś insygnia, czy też nie zdobył odznak w "prawidłowy sposób" to nie ma prawa ich nosić.

Co więcej, pojawiły się argumenty prawne, że konwencje międzynarodowe zabraniają cywilom nosić mudur w taki sposób, aby upodobnić się do osób pełniących służbę wojskową.

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Wyżej opisywane forum było w głównej mierze czysto militarne i airsoftowcy są tam uważani za nieco gorszy rodzaj ludzi ;-), aczkolwiek istnieje dział Airsoft...

Link to post
Share on other sites

militaryphotos ;-)? Glebsza afera tam byla zwiazana z wybrykiem chlopakow pewnej ekipy rekonstrukcyjnej, ktorej nazwy przez grzecznosc nie wymienie. Amerykanie zawsze marudzili i zawsze beda marudzic. Dopoki nie bawisz sie w Stanach uwazam ze mozna temat olac...

Link to post
Share on other sites

po co cywilom odzanki ?? wiem odzanki to + 10 do lansu ale z Tym zakazem sie zgodze , a co do zakazu noszenia mundurow przez cywilów - śmieszy mnie taki zakaz , nik go nie przestrzega a jeśli jakiś kolega z ŻW nas zobaczy to sie tylko usmiechnie i tyle ( bynajmniej ja tak mialem ) :lol:

Link to post
Share on other sites
po co cywilom odzanki ??

Np po to aby reenactingowac jakaś konkretną jednostkę, wybranej armii. Jeżeli ten temat jest dla Ciebie bzdurny i nie widzisz sensu w reenactingu, to nie zaglądaj, proszę, do działu o rekonstrukcjach.

 

BTW Jeżeli armia jest współczesna to jej próba naśladownictwa chyba nie jest już rekonstrukcją?

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Dla mnie oczywiste jest, że skoro odwzorowywuje jakąś armie to będe miał pełne obszycie munduru zgodne z regulaminem. Bo właśnie o to chodzi w rekonstrukcji. A co do zasłużenia na Badges, to trochę trudno nam zdobyć naprzykład przeszkolenia strzeleckiego, czy naprowadzania samolotów. No i oczywiste, że jeżeli mundur zakładamy na strzelanki, zloty, pokazy itd. to żadnych problemów mieć nie będziemy mieli.

Link to post
Share on other sites

Ja znam wersje (tyczy się munduru polskiego), że mundur wojskowy można bez problemu nosić w momencie, gdy jest pozbawiony jakichkolwiek odznak utożsamiającym go z narodowością i nie wskazuje bezpośrednio na przynależność do jednostek wojskowych. W tym momencie ŻW nic nam nie powinno zrobić szczególnie gdy posiadamy na „łysym” mundurze naszywkę WMASG.pl

Co do mundurów innych narodowości odznaki raczej są dozwolone.

P.S. Sam jestem posiadaczem „łysego” Polskiego umundurowania

Link to post
Share on other sites

Dla mnie sprawa jest prosta:

Gry, pokazy, imprezy rekonstrukcyjne, zloty militarne - tak.

Na codzień, na mieście itp - nie.

Łazić po mieście i cieszyć się z tego, że inni mnie biorą za żołnierza, a mundurowi salutują - zdeydowanie nie. Dziecinada, głupota, infantylność.

Link to post
Share on other sites

A co do jankesów z MP.net to czasem te ich żale nabierają pobłażliwego tonu i raczej zamiast wydawać się rozsądnymi, robią z siebie głupków przed użytkownikami z Evropy czy innych miejsc. Ale fakt zgodzę się z Foką - na strzelanki czy inne zloty gdzie chcemy się pokazać tak jakby "oficjalnie" jako rekonstruktorzy - jak najbardziej pełne mundury tak jak dana jednostka używała. Natomiast na mieście nie latać w takim szpeju broń boże.

Pzdr!

Link to post
Share on other sites

Ja znam wersje (tyczy się munduru polskiego), że mundur wojskowy można bez problemu nosić w momencie, gdy jest pozbawiony jakichkolwiek odznak utożsamiającym go z narodowością i nie wskazuje bezpośrednio na przynależność do jednostek wojskowych.

To znasz złą wersję. Przeczytaj -> TO

W tym momencie ŻW nic nam nie powinno zrobić szczególnie gdy posiadamy na „łysym” mundurze naszywkę WMASG.pl

Po przeczytaniu załączonego linka zmienisz zdanie.

Co do mundurów innych narodowości odznaki raczej są dozwolone.

Niezupełnie, tak samo jak noszenie obcego umundurowania. Na szczęście to martwy przepis.

P.S. Sam jestem posiadaczem „łysego” Polskiego umundurowania

To masz pecha...

Link to post
Share on other sites

@Kamil: przestań za kaziekiem powielać jeden news z RedAlliance!/ta laska rzeczywiście się udziela, nie tylko tam... ale ja jej i tak średnio wierzę/tym bardziej, że na airsoftgun.ru ma wpisane, że jest z Anglii//

Ja czytając rosyjskie fora nigdzie na takie coś nie trafiłem... Także dajcie już spokój tym WW MWD! Zarzucaliście nam, że okazujemy brak szacunku itd. ale kiedy pojechaliśmy na imprezę/zawody strzeleckie na Biedrusku/ gdzie uczestniczyli operatorzy specnazu to nawet przez myśl nam nie przeszło zakładać mundurów!/wtedy mogłoby to być odebrane jako brak szacunku/

Także co do beretów to tak samo jakby wielu weteranów zarzucało rekonstruktorom że noszą medale itd./np weterani wojny afgańskiej, jestem pewny, że wielu by miało obiekcje dot. tzw. "odwzorowywania"/

 

PS> A na dentystka z warrior.pl jakoś nikt nie "jechał", że ma w awatarze jak byk KRAPOWY /bo on nie jest do końca czerwony/ beret. Tym bardziej, że ów kolega nawet nie ma odpowiedniego munduru/oporządzenia/nic co by go usprawiedliwiało przed jedyną słuszną teorią o beretach.

 

Do rzeczy:

Nieco się odnosząc do tematu chciałbym powiedzieć, że obnoszenie się z medalami, odznaczeniami itd. /tak jak to zauważył Foka/ według mnie jest głupotą. Jednak na zlotach, grach itd. czemu nie? Byleby z umiarem. Nie widzę, żadnej ujmy dla żołnierzy jeżeli ktoś chcę się na nich wzorować. Nawet jeśli to jest tak płytkie jak ASG. Wszystko powinno być zgodne z własnym sumieniem- jeżeli czuję, że mógłbym swoim zachowaniem kogoś obrazić to tego nie robię.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites
@Kamil: przestań za kaziekiem powielać jeden news z RedAlliance!/ta laska rzeczywiście się udziela, nie tylko tam... ale ja jej i tak średnio wierzę/tym bardziej, że na airsoftgun.ru ma wpisane, że jest z Anglii//

 

Jak dotąd nikt z "bardziej wiarygodnych" osób tego nie zdementował, a wiadomość rozeszła się szerokim echem, i nie mówię tu o samym forum Red Alliance...

 

Zarzucaliście nam, że okazujemy brak szacunku itd. ale kiedy pojechaliśmy na imprezę/zawody strzeleckie na Biedrusku/ gdzie uczestniczyli operatorzy specnazu to nawet przez myśl nam nie przeszło zakładać mundurów!/wtedy mogłoby to być odebrane jako brak szacunku/

 

Nie wiem jacy "my" i co kto wam zarzucał, ale spuść trochę z tonu. I nie wiem co tu ma do rzeczy noszenie mundurów, mowa była o beretach.

 

Jedyne co tu widzę, to jakiś uraz "bo ktoś nas kiedyś opier***ił". Jak chcesz, to potwierdź lub zdementuj tą informację, co nie jest wcale trudne i będzie spokój.

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło o to, że napisałeś:

"Np. żołnierze Specnazu WW nie życzą sobie, żeby ktokolwiek kto nie służył w tych oddziałach, nosił czerwony beret."

Jakby to był pewnik/zamiast napisać skąd masz dane/! A ponadto nie zauważyłem, żeby to się rozeszło większym echem.

Co do tego "my" to przepraszam skrót myślowy i mogłeś faktycznie poczuć się zdezorientowany- Kazik.

Co do mundurów chodziło, że nie tylko berety ale też mundury przy prawdziwych specnazowcach mogłyby źle wyglądać.

Po kolejne czytaj ze zrozumieniem.

I po ostatnie proszę Cię o to samo. Potwierdź informacje, które wrzucasz na forum. Tak jak Królik- posiłkuj się wiedzą źródłową a nie wyskakuj z nie wiadomo jakimi teoriami/o jakichś moich niby żalach/. Nie uważam, żeby to było takie banalnie łatwe. Jeżeli znajdziesz potwierdzenie to serdecznie Cię przeproszę za zamieszanie.

PS> dodam tylko, że w Rosji rekonstruktorzy faktycznie nie mogą zajmować się MWD, oraz innymi specsłużbami- czyli nie mogą nosic ani insygniów, ani mundurów, ani beretów./ale tu nie chodzi o szacunek tylko paragraf/

PS2> Nie wiem co nazywasz szerokim echem.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

@Eliasz

 

NapalmNymph faktycznie jest z Anglii, ale z tego co wiem, bywa czasami w Rosji. Informacje o tej rewelacji odnośnie beretów ponoć ma z pierwszej ręki. Jeśli chodzi o "źródło", to jedynym jakim dysponuję to forum red-alliance:

http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=2290.0

 

Dentystka nie zjechałem, bo nie czuję się na tyle zadomowiony z warriorem, by tam ludzi objeżdżać. A informację na forum umieściłem (wcześniej), więc spełniłem swój obowiązek wojownika internetu.

 

O samą sprawę beretów nie mam zamiaru się sprzeczać, bo nie mam też sposobu zweryfikowania rewelacji od NN (co nie zmienia faktu, że sam bym go nie założył).

 

Podsumowując: pokój i miłość.

Link to post
Share on other sites

@Kazik:

ja nie mam do Ciebie pretensji! Bo ty rzetelnie zamieściłeś newsa/pamiętam, że odsyłałeś do red-alliance'a/. Chodzi mi o to, że Kamil podał to za pewnik- "Np. żołnierze Specnazu WW nie życzą sobie, żeby ktokolwiek kto nie służył w tych oddziałach, nosił czerwony beret"

Oraz, jak już zwróciłem/może niezbyt fortunnie dobierając słowa/, że to Ty pierwszy dałeś info o tym newsie z red-alliance to on mi jeszcze napisał, że to się rozeszło szerokim echem itd. i że mam potwierdzić albo zdementować tę wiadomość bo to nie będzie trudne!

Podsumowując wkurzyło mnie takie podawanie informacji/na współczesny styl dziennikarski :)/ I to, że to nie pierwszy taki "wyskok" Kamila bo jak was czytam czasem w wątkach o mundurach itd. to on się często myli, a późnij Ty albo ktoś inny go poprawia.

Ja też nie będę się kłócił o sprawę beretów- rok temu rozmawialiśmy/albo i więcej/ i starczy.

A co do miłości i pokoju- to przecież wiadomo, że tak- my w ekipie nawet berety zmieniliśmy, żeby pokój był:) Także mówię mam tylko zastrzeżenia co do Kamila- a raczej do jego wypowiedzi.

PS> A NN faktycznie bywa raz po raz w Rosji bo można o tym poczytać np. na forach www.airsoftgun.ru

@Kamil: Odpowiedz co to jest to szerokie echo z łaski swojej a to już zaraz będzie, że próbuje z Kazikiem się kłócić przez ciebie! :)

PS2> Ponadto nie każdy kto służył w WW może nosić krapowy beret- na niego trzeba zasłużyć/test lub w walce/ także jest tam jeszcze merytoryczna nieścisłość w twojej wypowiedzi, na którą pierwotnie nie zwróciłem uwagi.

Link: tak jako przypomnienie:)

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...