Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kanadyjskie Siły Specjalne (Kanadyjskie Siły Zbrojne)


Recommended Posts

Witam szukam info na temat Kanadyjskich Sił Specjalnych. Zadowolą mnie równiez te na temat Kanadyjskich Sił Zbrojnych.

 

Narazie wiem niewiele. Kamo: Cadpat, Cadpat Desert - jeden z pierwszych kamuflaży pixelowych (o ile nie pierwszy? Digital Woodland czy Cadpat był pierwszy?)

 

Interesują mnie wszelkie informacje. Jakie Kanada ma siły specjalne etc. Mile widziane fotki, ciekawostki etc.

 

Głównym źródłem mojej wiedzy do teh pory było:

En Wikipedia - Canadian Forces

Pl Wikipedia - Kanadyjskie Siły Zbrojne

Link to post
Share on other sites

Kanadyjskie Siły Specjalne to JTF - 2 (Joint Task Force 2). Powstały w 1993 r po rozwiązaniu SERT - Specjalnej Grupy Reagowania Kryzysowego Królewskiej Policji Konnej.

Używają M4 albo tej ichniej wersji - C8, z magami zwykłymi lub Thermoldami. Na karabinkach (obecnie już z szynami RIS) mają lunety typu Elken, EOTechy itp.

Oprócz tego M16A2, HK MP5, granatniki 40mm (m203 bodajże) i pistolety Browning 9mm (info z "Encyklopedii Oddziałów Specjalnych", Bellona, Warszawa 2003)

 

Mundury, owszem CADPAT, CADPAT Arid (pustynny). Wyposażenie to chyba Arktis 1601 Vest oraz inne zgodne z systemem MOLLE (choc głowy nie dam).

 

jtf2-2.jpg

jtf2-3.jpg

jtf2-4.jpg

jtf-2.jpg

jtf2_c8.jpg

 

W skład tego wchodzi bodajże CSOR - Canadian Special Operations Regiment.

 

csor-9.jpg

csor-3.jpg

 

Niewiele wiadomo o JTF-2 i CSOR. Głównie ze względu na to , że rząd Kanady utrzymuje wszystko w tajemnicy ( a nie jak amerykańska OMG D3LT4 !!!!!111, która nie istnieje :D)

 

Jedyne dostępne mundury w CADPAT'cie to kopie na ebayu. Notabene z przesyłką wychodzi koło 450-500 zeta. Oryginał jest takim rarytasem, gdyż (o czym już gdzieś kiedyś mowa była) prawo kanadyjskie zakazuje żołnierzom wywozu/sprzedaży mundurów.

Repliki Elkena stoją po kilkaset zeta na specshopie.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

wystarczy zagadac do kanadyjczyka i juz wiecie co i jak.

Uzywaja tego co chca byleby w cadpacie bylo. arctisa to dostaja jakoby na przydzial i cytuje wprost po tlumaczeniu " dostajesz arctisa i lazisz w nim tak dlugo az sobie nie zmienisz na cos lepszego".

W tej chwili wiekszosc to jakies chesty z racji obowiazku noszenia body armorow, ale jak pisalem kazdy bierze co chce byle w cadpacie.

 

Kanadyjczycy nie uzywaja ponadto m16a2 tylko tych swoich wersji "Demarco" czy jakos tam. nie roznia sie prawie niczym procz bajerow na body, ale badzmy w miare precyzyjni 8)

 

ponadto polecam stronke

LINK

 

 

PS. jakby ktos robil nie tyle rekonstrucje co wzorowanie to dajcie znac bo czuje sie w naszym kraju samotny z calutkim cadpacie na sobie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...