Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostki antyterrorystyczne polskiej policji (SPAP/WR/BOA/CBŚ/GRS/SAT)


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Postanowiłem się troche polansować, i pochwale się, że moj wujek jest kimś tam w spapie podkarpacie, czy jakoś tak.

 

Dziś się dowiedziałm. :D

 

Może kiedyś dzwoniąc do niego spytać się o jakiś szpej. :wink:

Jak coś to pisać.

Edited by gadzinka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Chodzi o bardziej wojskowy look?

Chłopaki są jak grom.

 

Swoją drogą tendencja do odchodzenia od czarnych mundurów chyba się nasila. Widziałem już operatorów w ucp i olive... być może czymś jeszcze, ale nie pamiętam. Podejrzewam, że czarny jest mało taktyczny, "świeci" w nocy, podczas gdy MC jest nadal tego samego koloru, co otoczenie (powiedzmy).

Link to post
Share on other sites

Kwestia kamuflażu jest tutaj wtórna, ma on drugorzędne znaczenie. Bardziej problematyczne jest dla mnie to, że nie są to mundury ani nie palne, ani trwałe (w porównaniu z AT1/2/3), szczęśliwie są "jakoś-tam" funkcjonalne.

Lubie produkty Helikonu, dobrze prezentują się na tle wielu innych produktów, ale to nadal zwykłe chińskie ciuchy.

 

Hmm...efekt psychologiczny np.?Nie jesteśmy policjantami z drogówki ,ale z oddziałów antyterrorystycznych bój się nas.

Nie widziałeś zbyt wielu "czarnuszków", nie? Nie ma większego efektu psychologicznego niż czarna, uzbrojona i opancerzona postać idąca w Twoim kierunku.

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites

dpp0003int.th.jpgdpp0005int.th.jpg

 

Uważam, że co czarne to czarne. Antyterrorysta najlepiej prezentuje się w czarnym umundurowaniu i wyposażeniu, budzi respekt :lol:

Z tego co widzę to ostatnio w Polsce zapanowała moda na kamuflaże.

UCP nawet i pasuje do AT, podoba mi się ten kamuflaż i wyposażenie, które do niego pasuje to jak ulał czarne, tak jak było to w BOA i wyglądało elegancko. Ostatnio zakupiony został do nich oliwkowy sprzęt i wrzucają to na swoje hamerykańskie UCP co wygląda jak g... w lesie. Dokładnie tak jak to Hoplita napisał te rip-stopy nie są tak trwałe i ani nie palne jak kombinezony(AT-1,AT-2,AT3). Plusem jest pewnie ich funkcjonalnośc. AT-3 w ząbki kłuc zaczęły? No tak lans się teraz chyba liczy.

Może niedługo w SPAP'ach będą używane MC, lub UCP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...