Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam szukam jakiegoś rosyjskiego chest riga. Problem polega na tym że jegery są drogie i mało dostępne więc kombinuję nad innym rosyjskim modelem bądz jakimś chestem chociaż "podobnym" do wersji rosyjskich. Jestem już dość zdesperowany, więc nie intersuje mnie już konkretny okres czy formacja. Chcę po prostu rosyjskiego chesta bądz cos podobnego :( prosze o jakies propozycje sugestie. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A myślałeś nad tym po co ci ta kamizelka? Bo jak ci nie zależy ani na konkretnym czasie ani na jednostce ani nawet modelu to po co sobie głowę zawracasz?

A tak w ogóle to możesz popatrzeć na allegro.pl albo warrior.pl. . Albo...xxx!

Niepotrzebna złośliwość.

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites

A myślałeś nad tym po co ci ta kamizelka? Bo jak ci nie zależy ani na konkretnym czasie ani na jednostce ani nawet modelu to po co sobie głowę zawracasz?

A tak w ogóle to możesz popatrzeć na allegro.pl albo warrior.pl. . Albo...xxx!

Niepotrzebna złośliwość.

 

 

Ech nie rozumiem tego forum czasami, opryskliwosc niektorych osob siega zenitu, moglbym Ci zaczac odpyskowywac(bo to tak rozumiem jako czysta pyskowke, jezeli denerwuje Cie moja wypowiedz to nie odpisuj) ale za stary na to jestem, rezygnuje z konkretnego modelu bo nie chce sie ograniczac w wyborze, nie ma u nas za bardzo w czym przebierac , chce chesta poniewaz:

a) chce chociaz w minimalnym stopniu nawiazac mundurem i wyposazeniem do formacji rosyjskich (co jest trudniejsze niz myslalem)

b) czesty sa z mojego punktu widzenia praktyczniejsze od wielgachnych kamizelek taktycznych, przynajmniej w moim przypadku (nie nosze za duzo bdodatkowego osprzetu i duzo sie przemieszczam w czasie walki)

c) odpowiadaja mi wizulanie chesty

 

Na allegro nic nie ma obecnie, a na warriorze sa ceny od 300 w gore co obecnie jest dla mnie za duza cena( wiem ze da sie dostac chesty w granicach 200 zeta ale nie mam pojecia skad).

Mimo wszystko dzieki za dobre checi ;)

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować kupić czikom typ II, taki jak ja sprzedawałem na warriorze: http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=14477

Ja swój egzemplarz sprzedałem, ale ludzie z 40A powszechnie ich używali, więc jeśli chcesz, popytaj, może ktoś ma na sprzedaż.

Innym rozwiązaniem (tanim!!!), jest chiński czikom z okresu wojny w Wietnamie. Rosjanie nosili takie w Afganistanie, widywało się je czasami i podczas 1-szej wojny czeczeńskiej. Na ebayu i w amerykańskich sklepach kosztują grosze.

Jeśli chcesz coś nowoczesnego, to niestety musisz trochę zabulić. Ten sprzęt jest naprawdę dobry i sporo kosztuje (sposn, spław). Ja dałem za swojego jegera 350zł i nie żałuję.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Dobra przepraszam/bo Cię źle zrozumiałem widocznie/:)

Na zgodę napiszę, że najlepszym wyjściem byłoby zobaczyc tu:

www.soviet-propaganda.com

Tam nie ma za dużego wyboru, ale jeżeli napiszesz im maila to dostaniesz prawie wszystko.

Podaje też strony producentów rosyjskich:

www.splav.ru

www.ana.spb.ru

www.sposn.ru/ale ostatnio strona jest taka jakby jej nie było/

Zobacz też na/niestety trzeba się rejestrować/:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=20923

oraz na:

http://www.red-alliance.net/links.html

I tam poszukaj fotek ludzi- bo najważniejsze to wybrac co się chcę, później się można martwic skąd to wziąć :)

Jeżeli będziesz miał z czymś problem to pisz/najlepiej na PW/. Problem z tylko z cenami bo jak sam zauważyłeś wszystko drogie- oprócz sprzętu okresu afganu.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites
Na zgodę napiszę, że najlepszym wyjściem byłoby zobaczyc tu:

www.soviet-propaganda.com

Tam nie ma za dużego wyboru, ale jeżeli napiszesz im maila to dostaniesz prawie wszystko.

 

Tyle, że jak sobie przeliczałem, to ceny podobne do tych jakie ma Tadek. Więc tak czy tak trzeba kaską sypnąć.

 

wszystko drogie- oprócz sprzętu okresu afganu.

 

Żebyś się nie zdziwił...

Link to post
Share on other sites

Kamil ty mi lepiej w innym wątku odpowiedz na pytanie a nie tu się wtryniasz między wódkę a zakąskę:)

Taką kamizelkę można dostac:

http://www.ana.spb.ru/?m=6&h=6&a=312

 

Po przeliczeniu wychodzi:

88.4747 PLN

A ma kieszenie pod 8 magów AKM, 4 rgd, 8 wog

 

Albo taką:

http://www.ana.spb.ru/?m=6&h=6&a=764

Do miasta itd.

 

Za:

139.661 PLN

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Dzięki Eliasz, przejrze i się poślinię trochę (bo pewnie tyle mi zostanie ;) ) Też przepraszam, bo trochę na Ciebie mimo wszystko naskoczylem, ale powoli tracę cierpliwosc do tego forum.

 

Kamil, te czikomy to ciekawa opcja, nie spotkałem się z nimi wczesniej, chyba ze to są to vesty na które na warriorze mówią potocznie "chinczyki"(co nie zmienia faktu, że żadnego na oczy nie widzialem, nawet google głupieje jak im "czikom" wpisuje ;) ) Wielkie dzięki popytam , posępie, poszukam.

A swoją droga ( widzę że siedzisz głęboko w tej tematyce) jak wygladaja "snickersy" :P ?

Kolejny termin z warriora który jest dla mnie niejasny.

 

Jegera swoją drogą i tak kiedyś kupię, bo cholernie dobrze to wygląda i wiele dobrego slyszałem o nim.

 

Dzieki za odpowiedzi.

 

Pisz proszę poprawnie i starannie.

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites
jak wygladaja "snickersy" icon_razz.gif

 

Wydaje mi się, że chodzi o te chesty z wojny w Czeczenii.

 

Kamil te czikomy to ciekawa opcja nie spotkalem sie z nimi wczesniej, chyba ze to sa te vesty na ktore na warriorze mowia potocznie "chinczyki"(co nie zmienia faktu ze zadnego na oczy nie widzialem, nawet google glupieja jak im czikom wpisuje icon_wink.gif ) Wielkie dzieki popytam , posepie, poszukam.

 

Chińczyk - czikom - lifczik: taki cuś.

 

Czasami mówi się "chińczyki" ogólnie na chesty, bo nazwa wzięła się właśnie od tego powyższego, z okresu wojny w Namie.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites
To ci powiem że za 110$ masz Grad, idealny chest jak wy to nazywacie...

Z tego co wiem - to Grad nie jest chest-rigiem.

 

Jeśli chcesz znaleźć na google chińczyki - to szukaj pod hasłami: chicom/chi com/chi-com - różnie ludzie piszą.

A wyglądają one mniej więcej tak: LINK

- u góry - tradycyjny chińczyk, na dole ruski chińczyk typ 2.

 

Kamil opuścił najfajniejszą nazwę - stanik :)

 

A snickersy - to batony. Sneakers'y - to potoczna nazwa na trampki, zwykłe, cywilne.

 

Jak chcesz zakupić sobie czestriga po przystępnej cenie - to odezwij się do mnie na PW.

Link to post
Share on other sites

Dobra to co to jest chest rig w takim razie?

A snickersy to już wolę nie komentować...:

 

"jak wygladaja "snickersy" icon_razz.gif

Wydaje mi się, że chodzi o te chesty z wojny w Czeczenii."

 

Dobra ja się ze specjalistami użerać nie będę. Bo się bajzel robi.

Dobranoc.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites
Dobra to co to jest chest rig w takim razie?
Panel piersiowy + szelki. Grad1 i Grad2 mają także "plecy".

 

snickers = stanik typ 2 (nie wiem skąd się ta nazwa wzięła, zaimportował ją u nas Tadeusz)

 

lifczik = lifchik = stanik typ 1 lub typ 2

 

lifchik =/= chikom

 

edycja: a na temat - trudno będzie dorwać czesta w cenie 200zł (pomijam "staniki"). Wydaje mi się, ze rozsądniejsze będzie dozbieranie 150zł i zakup Jegera lub szukanie używki Pioniera (który oczywiście jest tańszy od Jegera). W którymkolwiek przypadku nie zakupisz sprzętu od ręki (czy to ze względu na dostępność, czy to na cenę), ale sumarycznie tak na prawdę wydasz mniej pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Te nazwy są dosyć lajtowo używane, więc może być i tak. Jak już mówiłem, chińczyki to przede wszystkim te stare chikomy z Namu, ale czasami używa się tej nazwy do ogólnego określenia chestów. My nazwy "stanik", używamy przede wszystkim do określenia tych chińskich czikomów (Nam, Afgan) i radzieckich typ II (Czeczenia), które zostały nazwane również snikersami (tak jak wspomniał Kazik - Tadeusz wprowadził tą nazwę).

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest u Ciebie w miescie coś takiego jak targ staroci , to pasowało by się tam wybrać! U nas , w Rzeszowie praktycznie wszystko było pod dostatkiem do wprowadzenia strefy shengen. Od tej pory ukrainscy handlarze zadko kiedy dostają wizy i żadko ich widujemy. Ale zawsze warto się przejść bo może coś się znajdzie...

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest u Ciebie w miescie coś takiego jak targ staroci , to pasowało by się tam wybrać! U nas , w Rzeszowie praktycznie wszystko było pod dostatkiem do wprowadzenia strefy shengen. Od tej pory ukrainscy handlarze zadko kiedy dostają wizy i żadko ich widujemy. Ale zawsze warto się przejść bo może coś się znajdzie...

Pozdr.

 

No ja mieszkam w Lodzi i rynków Ci u nas dostatek, ale mam podobną sytuację. Kiedyś było tutaj mnóstwo rosjan i można było dostać wszystko, od odznak, poprzez mundury do makarowa włacznie. Ale cóż, dawne dzieje ;) Teraz muszą sprowadzać coś, co dawniej prosili żeby kupic :/

 

Pisz proszę poprawnie i starannie.

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...