Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

(...) Jakby ktoś nosił je tylko na strzelanki (czyli raz na tydzień czy dwa) to chyba przez pół roku miałby zdarte stopy.

Jedyne dwie zalety to usztywnienie kostki i stosunkowo niska cena.

 

Ogólnie męczę się z tymi butami od 2 lat właśnie na takie niedzielne yebanki więc mogę potwierdzić Twoje słowa.

 

(...) Czy u Was też jest tak, że jak przeciągnięcie sznurówkę przez czwarte "oczka" od dołu, to po zawiązaniu w ogóle nie możecie zgiąć stopy? W dodatku hak strasznie mnie wtedy uwiera.

 

Między oczkami 4 a 5 nie przeplataj na X, tylko równolegle. Mi to pomogło, nie obciera mi w tym miejscu stopy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam, mam pytanie. Czy komuś też desanty tak jak mi obcierają tył stopy od strony zewnętrznej nogi? Mam desanty od niedawna i założyłem je tylko 3 razy i za każdym razem mam optartą skórę. Zauważyłem, że chyba ten tylni szew mi obciera. Jest jakiś sposób na to> czy może jak się rozejdą to przestaną z tyłu obcierać? Proszę o odp.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam wszystkich. Zabawię się w górnika i odkopię dawny wątek, gdyż mam pewne pytanie, a głupio dla takiej sprawy zakładać nowy temat. :)

Otóż jakoś miesiąc temu kupiłem desanty opinacze na allegro. Konkretnie http://allegro.pl/buty-taktyczne-wojskowe-opinacze-desanty-skora-42-i4720267124.html te. Niestety okazały się lekko... chińskie... Są bardzo miękkie, klamerki musiałem zgniatać, żeby igła nie przelatywała na drugą stronę itp. Jednak największy ból jest w tym, że czubek buta jest niesamowicie miękki (można go wnieść kciukiem), a tuż za nim pojawiły się pęknięcia na skórze. Oprócz tego but przemaka w miejscu klejenia podeszwy. Czy macie może jakieś rady jak sprawić, żeby ten but przynajmniej w minimalnym stopniu zaczął przypominać prawidzwego desanta? Pastuje je średnio raz na 2 tygodnie, na gorąco, jednak nie przynosi to jakichś widocznych efektów.

Pozdrawiam Polish Beer

Link to post
Share on other sites

@mistrz25 A to mnie zaintrygowało w sumie. Zawsze myślałem, że "desanty" są to buty wojskowe, czyli zarówno opinacze (które już co prawda można spotkać tylko w muzeach) jak i skoczki.

 

@szmerglu niestety, ale gwarancji na dłuższy okres nie ma, a "rozruchowa" minęła. Nic tu nie poradzę, co najwyżej mogę starać się je jakoś wzmocnić i czekać aż się rozlecą, żeby kupić kolejne, tym razem sprawdzone i polecane.

Link to post
Share on other sites

I taka rada:

Nigdy nie kupuj nic co nazywa się Buty Taktyczne Wojskowe OPINACZE Desanty Skóra!

Jeżeli ktoś wypisuję takie głupoty to oznacza że nie ma nawet pojęcia co sprzedaję! To samo pierwsze zdanie Buty OPINACZE to doskonałe obuwie taktyczne.

Z tych butów nic nie będzie. W tej cenie polecam trzewiki letnie wz.926/MON

Jak dorwiesz egzemplarz od Demaru to będziesz zadowolony, uważaj jednak na te od Wojasa bo chodź mi się nigdy nie trafiły to od kumpli słyszałem marne opinie o tym producencie.

Link to post
Share on other sites

Nie byłbym pewien czy dopasują się do Twojej. Jeśli coś już mocno się "ubiło" to może się już nie rozprostować i nie będzie zapewniało Ci odpowiedniego podparcia dla Twojej stopy. Tak jak ze sprężyną - ściśniesz raz na minutkę i puścisz to się rozpręży, ale jak ściśniesz na kilka godzin to już może nie wrócić do pierwotnego stanu.

Tak, w nowych Desantach to stopa dopasowuje się do buta (w używkach ten problem raczej nie występuje bo ktoś inny już się poświęcił) bo Desanty to po prostu kiepskie buty. Niewygodne, nieamortyzujące, (w moim przypadku) szybko się niszczące i podobno kapciejące przez co po pewnym czasie tracą usztywnienie kostki (u mnie to jeszcze jakoś funkcjonuje). Ogólnie, ja odradzam Desanty i jeśli nie musisz ich z jakiegoś powodu nosić to ich nie kupuj, a jak musisz to przykro mi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...