Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki rosyjskich pistoletów


Recommended Posts

Jak wyżej szukam takich replik na bron zapasową. Wiem, że jest TT w wersji spreżynowej full metal (ale wyglada dziwnie za krótki jakiś, generalnie odbiega mocno od oryginału) i ostatnio opisywany tutaj TT-gaziak(też chyba niezbyt udany,dość drogi i mało dostępny)Są do zdobycia inne? Np makarow? Albo chociaż większy wybór tokarewów?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, że jest TT w wersji spreżynowej full metal (ale wyglada dziwnie za krótki jakiś, generalnie odbiega mocno od oryginału

 

Bo to jest replika chińskiej wersji TT, nie pamiętam jak on się nazywa. Sporo różni się od radzieckiego oryginału.

 

Są do zdobycia inne? Np makarow? Albo chociaż większy wybór tokarewów?

 

Makarow istnieje tylko jako wiatrówka. Do rekonstrukcji można jeszcze ewentualnie kupić deko TT - na works11 za 600zł bodajże.

A wśród asg, niestety nie ma żadnych replik rosyjskich pistoletów, oprócz tej nieszczęsnej gazowej TTki Hudsona.

Link to post
Share on other sites

To nie jest żadna replika moim zdaniem, co najwyżej wariacja na temat. Przynajmniej jeśli mowimy o broni rosyjskiej. Też przez moment mi się oczy zaswieciły, jak o niej usłyszalem, ale potem ją zobaczylem i podziękowałem.

 

TT produkowała (jeszcze bywa w sprzedazy) firma Hudson. Nie jest to jednak model do jebaneczek, poza tym jako model airsoftowy nie jest idealny (po prostu jedyny jaki jest). Zreszta opisałem go w zbrojowni.

 

Ktoś kiedyś zarzucil plotkę, że Makarow na CO2 (wiatrowka) ma konwersje do strzelania 6mm kulkami. Ale nie potrafię jej sprawdzić, słyszałem to kilka lat temu od Pinky'ego.

 

Obawiam się, że w chwili obecnej wiele wiecej nie ma. Jeśli robisz rekonstrukcję a broń boczną traktujesz bardziej jako element wyglądu, kup tego Makarowa (300 - 400 PLN, na oryginalnych częściach, stalowy) i najwyżej kombinuj z przeróbką na ASG (z downgradem oczywiscie).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites

Faktycznie wybór ruskich pistoletów jest prawie żaden.

 

TTki z Allegro za 45 zeta

 

http://www.allegro.pl/item339839237_asg_pi...gw_12_m_cy.html

 

to jedyny niemalże wybór. Od oryginału dalekie, zasieg nedzny, siła rażenia prawie żadna (tarcz kartonowych z paru metrów mi nie przebijał) :cry:

 

no i debilny, superluźny kołeczek w domyśler mający robić za bezpiecznik. zgroza.....

 

Ale przynajmniej ma toto swój ciężar, stzrela się dość wygodnie i cena zachęcająca 8)

Nic tylko dokupić kaburę na allegro i lansik jest :wink:

 

 

O wiele lepszy jest Makarow wiatrówka Bajkal MP 654k

 

http://www.allegro.pl/item344435929_wiatro...k_makarov_.html

 

Ciężki, porządnie wykonany, z oryginalną kaburą (też sporo tego na Allegro) prezentuje się świetnie.

 

Trzy wady:

 

1. cena

2. to wiatrówka wiec na strzelance sobie z tego nie postrzelasz :cry:

3. to gaziak z typowymi dla wszytkich gaziaków wadami.

 

Ale lans to daje naprawdę super :mrgreen:

 

pozdro dla wszystkich specnazowców

Edited by kryzys80
Link to post
Share on other sites
2. to wiatrówka wiec na strzelance sobie z tego nie postrzelasz

3. to gaziak z typowymi dla wszytkich gaziaków wadami.

 

To wiatrówka na CO2.

 

"Troche" się jednak od "gaziakow" różni.

 

To naprawdę dająca dużo satysfakcji ze strzelania zabawką, tylko nie można nią strzelać do ludzi. Ale policja w Rosji, o ile mi wiadomo, ćwiczyła na tym podstawy strzelania i operowania bronią.

 

TTka nie może być wygodna

 

Nie musi. ;)

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

@Samozlo: Nie ma to jak refleks(idealnie miesiąc minął od ostatniego postu) :P

A żeby offtopu nie było to dodam od siebie, że jak na razie to znalazłem potwierdzenie odnośnie PJ na ruskiej wiki:

LINK

 

Ciekawym być może wątek na desanturze:

LINK

Jest tam ankieta o ewentualnej zmianie pistoletu dla armii RF, pomimo, że wypowiada się sporo laików to jednak wyniki ankiety dają do myślenia.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Kret się czepiasz:)

A ponadto na podanym przez westie serwisie jest napisane mniej więcej to samo(a nawet więcej w rosyjskiej jego części)

Dodatkowo też wspomnę, że im więcej źródeł podaje to samo to prawda jest prawdziwsza, nie?;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

http://www.world.guns.ru/handguns/hg103-e.htm

 

http://www.world.guns.ru/handguns/hg13-e.htm

 

Z kilometra wygląda jak Makarow i taka replika choć badziewna ale jest.

 

NIe pamiętam tylko czy to pseudoreplika Walthera czy Mausera.

 

Ostatnio na podstawie PPK/s firmy Cyber Gun wytrzaskałem coś co z daleka i po ciemku wygląda jak Makarow :> Przynajmniej tak inni twierdzą :)

 

ppk.jpg

(machnąłem się jedynie przy malowaniu chwytu i prysnąłem na brązowo przód - pójdzie to do poprawki).

 

pp1rw.th.jpgpp3f.th.jpgpp4g.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...