Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Temat, jak nazwa wskazuje, o kulkach asg 6mm snajperskich - czyli odpowiednio cięższych, dedykowanych do replik dysponujących większą mocą niż 450fps. Temat służy do zamieszczania informacji o kulkach - ich wagomiarze, precyzji i estetyce wykonania oraz co najważniejsze testach i porównaniach ze strzelań.

 

Dlaczego "kulki snajperskie" muszą być cięższe niż te używane powszechnie w aeg?

 

Im silniejsza replika tym cięższych kulek musisz używać. Bo nie tylko ważny wtedy jest tor lotu, ale również zasięg. Tak, bo zawsze jest tak, że cięższą kulkę trudniej rozpędzić, ale trudniej i zatrzymać wtedy dochodzimy do wniosku, iż cięższe kulki lecą dalej. Oczywiście zależy to od mocy repliki. Im silniejsza replika tym musisz używać cięższych kulek.

A więc tak:

Cięższe kulki nie latają dalej :icon_wink: Latają stabilniej. Ciężka kulka zapewnia na większym odcinku stabilny i pewny lot. Lekka ma większa prędkość i generalnie wolniej wytraca prędkość (pomijam opór powietrza jako czynnik hamujący bo przy masie 0,25grama a 0,33 to nie ma znaczenia za bardzo na "naszych" dystansach i przy "naszych" prędkościach).

Niestety lekka kulka kiedy dostaje kopa z większą siłą zaczyna "wierzgać" i nie daje się opanować. Stąd w mocniejszych replikach wskazane jest używanie cięższych kulek.

 

Sprawa druga nie za ciężkie bo zasięg spada :icon_wink:

 

Należy przytoczyć tu sławny już cytat z ASGSHOP:

 

Optymalny wybór ciężaru kulek:

Repliki z prędkością wylotową kulki od 250fps do 300fps – kulki o wadze 0,20g / 0,23g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 300fps do 400fps – kulki o wadze 0,23g / 0,25g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 400fps do 480fps – kulki o wadze 0,25g / 0,28g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 480fps do 550fps – kulki o wadze 0,30g / 0,36g

Repliki z prędkością wylotową powyżej 550fps – kulki o wadze 0,36g / 0,43g

 

Jednak zestawienie należy traktować raczej jako pewne sugestie, a nie prawdy objawione, zwłaszcza że najbardziej interesujące nas wagomiary 0,36 - 0,43 potraktowane są po macoszemu.

Praktyka i użytkowanie wskazuje, że należałoby dopisać:

Repliki z prędkością wylotową od 550fps do 600fps – kulki o wadze 0,36g / 0,40g

Repliki z prędkością wylotową od 600fps do 650fps kulki o wadze 0,40g / 0,43g

Repliki z prędkością wylotową od 650fps do 700fps kulki o wadze 0,43g / 0,45g

Może warto by dać cynk chłopakom z asgshopu coby to updatowali?

 

Co do samych kulek snajperskich, to mowa tu będzie o kulkach 6mm i wadze OD 0,30g do 0,43g (kompozyt) i cięższych (ceramika). Niekwestionowane, najlepsze do tej pory wyprodukowane kulki, sprawdzone na wielu replikach, to Degicon Straight o gramaturze 0,36g, 0,43g, takie: http://www.specshop....products_id=827

Kulki wykonane z kompozytu, dociążone metalem, często upaciurane w proszku grafitowym ;p Niestety ich produkcja została wstrzymana pod koniec 2008r i do tej pory nie została wznowiona. Można było przez rok jeszcze kupić je ze starych zapasów, obecnie nawet to nie jest możliwe.

 

Od razu informuję, nie da się praktycznie zrobić tabeli czy porównania kulek, w sensie od najlepszych do najgorszych. Kulki są różne, nawet w obrębie danego konkretnego modelu i wagomiaru są różne partie, poza tym każda replika jest inna i inne kulki mogą jej "podchodzić". Wiele firm, pomimo bardzo dobrego wykonania swoich produktów, nie wypuszcza kulek o pewnej gramaturze, np. z g&g najcięższe są 0,30g, a szkoda.

Dlatego próba zrobienia porównania konkretnego jest bezcelowa.

 

Sensowniejsze wydaje się przestrzelanie, przetestowanie i uwiecznienie wyników, razem z parametrami replik - da to pewne możliwości porównawcze przy wyborze kulek do innej, może analogicznej repliki. Będą to nadal tylko sugestie.

 

UWAGA!!!

 

Zaznaczam, to nie jest temat gdzie piszecie:

 

"mam taki a taki karabin, z 500fps, z taka a taka lufą, dobierzcie mi kulki".

 

Posty takie będą bezwzględnie usuwane, a autor otrzyma warna.

 

 

 

3 OGÓLNE ZASADY dotyczące kulek:

1. Kulki snajperskie muszą cechować się wyższą precyzją wykonania niż inne kulki, dlatego są odpowiednio droższe. Są również cięższe, co również wpływa na ich cenę oraz ilość w paczce.

 

2. Kulki, wykonywane na wtryskiwarce, są następnie wycinane z ramki i polerowane. Stopień wypolerowania i jednorodności powierzchni decyduje o ich precyzji i dalszych osiągach podczas strzelań. Zdarzają się jednak w produkcji masowej niedoróbki, nadlewki, skrawki czy inne udziwnienia (np. gwiazdki śmierci ;D) , które włożone do repliki, mogą ja uszkodzić. Dlatego poleca się przebieranie - czyli wsypanie kulek do miski i oglądnięcie, by usunąć kulki nieprawidłowe. Segregacja kulek może być mniej lub bardziej rygorystyczna, niektórzy sortują je na kilka kategorii: z przebarwieniami, z wgłębieniami itd.

 

3. Kompozytowe kulki cięższe, z racji tej samej wielkości lecz większej masy, są często z racji użytych materiałów, bardziej plastyczne i przez to kruche - dlatego bardzo często poza przebraniem, należy je po prostu umyć w wodzie z mydłem lub płynem do mycia (rozpuszczalniki i benzyna nie są polecane), a następnie wysuszyć. Poprawi to osiągi i zapobiegnie pozostawianiu brudów w lufie.

 

Myje się kulki w mydlinach i cieplej wodzie z kranu w durszlaku. ale myje się brudne kulki np. takie z białym nalotem jakich miałem okazje używać kiedyś ze stajni pj. już nie od wczoraj mamy możliwość kupowania eleganckich kulek, których nie trzeba myc bo po co. Ot cała tajemnica

a gdy w ferworze walki nasypie ci się syfu do pojemnika z kulkami to wtedy też warto je przepłukać.

wydaje mi się, że temat mycia kulek powinniśmy zostawić już w spokoju, bo nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo to, że replikę i ammo trzeba otrzymywać w czystości to normalne, prawda? :icon_smile:

 

Zacytuję ponadto 3 posty, w sumie uniwersalne:

 

Po pierwsze snajper nie oszczędza na kulkach (od tego zależy jego życie na polu) a po drugie ile snajper wystrzeliwuje kul :icon_question:

 

Raz kupujesz 4 tyś sztuk i starcza Ci na rok :icon_exclaim: Albo i dłużej... (zależy jak kto strzela)

 

Jak ASG jest za drogie aby raz do roku kupić dobre kulki to zajmij się zbieraniem kapsli po piwie pod lokalnym społemiakiem :icon_exclaim:

 

OMG :bialaflaga:

 

Generalnie zastanawiając się nad doborem właściwej wagi kulek w stosunku do mocy i idąc z repliką na strzelnicę stwierdziłem, że optymalną mocą dla kulek 0,43g straight jest 700 FPS. Zwiększanie mocy nie powodowało przyrostu zasięgu, nawet przy ostrym manipulowaniu hopupem. Ma to swoje uzasadnienie w fizyce, gdzie przy takiej masie i rozmiarach poziom tarcia wychamowuje te nasze kulczyny i nawet jakbyśmy zwiększyli moc do 1000 fps to efekt będzie taki sam - po prostu kulki 0,43 dalej nie polecą choćby nie wiem co, i basta.

Natomiast po włożeniu metalowych kulek 1g zasięg i celność wzrosła drastycznie. No ale to tylko w celach testowych oczywiście, żeby komuś przypadkiem nie przyszło do głowy strzelać tym do ludzi !

Straighty 0,36 i 0,43 są metalizowane (dociążane), ale są PLASTYCZNE - nie robią za bardzo krzywdy :icon_smile:

 

Jeśli z twojej repliki dobrze ci się strzela kulkami np. 0,3 - kup najlepsze na rynku kulki o tej wadze (w tym przykładzie to biovale).

Jeśli chcesz oszczędzić na kulkach - sprzedaj replikę, kup chinola i syp żółte kulki z odpustu, bo na snajperskich kulkach po prostu się nie oszczędza. Zużycie to jakieś 1000 kulek na rok, max pół roku jak masz ADHD :icon_razz: Mowa tu oczywiście o masochistach-snajperach, a nie o podrobionych pseudo-strzelców (pół)automatycznych potworów z podpiętymi hi-capami :icon_razz: (sorry Tomuś, musiałem :icon_smile: )

 

Podsumowując - strzelaj z tego co dla ciebie najwygodniejsze i najcelniejsze (waga) i kupuj najlepsze na jakie cię stać (jakość).

Tanich, dobrych kulek niestety nie ma.

 

Mówię wam, że najlepiej latają stalowe 1g kulki. Tylko że nie nadają się do strzelania do ludzi.

W snajperstwie balansujemy na granicy uszkodzenia ciała i celnością/skutecznością.

Kulka 0,5g wystrzelona z prędkością 700 czy 800 FPS tracą swoją energię kinetyczną dopiero około 40-50 metra.

Bliższy dystans jest bardzo niebezpieczny.

 

Myślę, że właśnie dlatego producenci nie produkują cięższych kulek, sztucznie ograniczając wyścig zbrojeń do tych 650 FPSów, gdzie kulki 0,43 to max skuteczności. Druga strona to opłacalność, bo najbardziej się sprzedają 0,25g kulki, a 0,43g to nie każdy kupi i nie w ilościach HI-Capowych.

 

Dlatego snajperstwo to nisza:

- trzeba myśleć co się robi

- trudna dostępność części ze względu na popyt

- nie każdy lubi być snajperem/marskmanem ze względu na ograniczenia.

 

Także szukając balansu między mocą/twardością/energią/celnością/skupieniem wydaje mi się, że kulki plastykowe 0,5g i moc 700-750 (max 800), zasięg do 100m będzie maksymalną granicą BEZPIECZNEJ zabawy.

No chyba że koledzy mają inne spostrzeżenia ?

 

Metalowe kulki, łożyska itp. mogą byc wykorzystywane w replikach, ale do strzelania tarczowego, są zakazane na standardowych strzelankach.

 

A co do mitu morderczych szklanych i ceramicznych kulek, polecam http://wmasg.pl/pl/n...ghlight=systema

jeden z ciekawszych fragmentów:

"W teście strzelania do celów ludzkich, jakimi byli ochotnicy, zaobserwowano, że:

miększe kulki plastikowe i bio mogą powodować większe uszkodzenia skóry bądź kości [np. kości dłoni], niż kulki twardsze. Najwięcej urazów notuje się na rękach, nogach i dłoniach [następne w kolejności są: twarz i zęby], a ich stopień zależy od kombinacji wagi BB, prędkości i materiału, z którego kulki wykonano. Jednocześnie porównano obrażenia z tymi, których można doznać w paintballu. Jednoznacznie widać, że obrażenia w PB mogą być poważniejsze, a siły przy trafieniu w cel są większe niż w ASG.

Trafienia w powierzchnie kostne, np kościec dłoni lub zęby - niezależnie od rodzaju BB - zawsze skutkują dotkliwymi obrażeniami. Poziom obrażeń zależy głównie od kombinacji odległości do celu i prędkości BB.

Generalny wniosek jest taki, że nie należy raczej określać jednych kulek jako bezpieczniejsze lub mniej bezpieczne od innych - lecz skutki trafień zależą od stosowanych zabezpieczeń."

 

Kulki są do strzelania do przeciwników. Z odpowiedniego dystansu. Nie o tym jest temat czy to boli i kogo. Podobnie twardość nie ma żadnego znaczenia dla Twojej przysłowiowej "dupy". Boli tak samo plastikowa jak i szklaną. Jeśli o mnie chodzi strzelajcie we mnie nawet korundowymi kulkami.

 

To prawda, teraz możliwości snajperów ogranicza brak dobrych kulek a nie części czy replik ogólnie :(

 

nie tylko waga się liczy ale też plastyczność pocisku. W teście przeprowadzonym w związku z aferą biovalową(szklane kulki 0,27g są be a wręcz fe) wykazano iż większe sinole powstają przy tych bardziej plastycznych kulkach.

Nie. Twarde kulki uderzając w twardy cel nie odkształcają się i oddają energię w punkcie. Jeśli powstanie pęknięcie to dalej już pójdzie. Tworzywowe kulki się spłaszczają minimalnie i tu jest różnica. Przy trafieniu w cele miękkie typu "dupa" kulki twarde i miękkie zachowują się identycznie. Ciało jest zbyt miękkie żeby sztywność materiału kulki miała jakiekolwiek znaczenie i kulka po prostu odkształca się w sposób pomijalny. Ponadto kulka nie musi "dopasowywać się do dupy" bo "dupa i tak dopasuje się do kulki".

 

Tak czy siak z twardymi kulkami problemu nie mam i nie miałem. Zazwyczaj krzyczą ci którzy ich na oczy nie widzieli.

Nie napisze co mnie zabolało :icon_eek: ... ale postaraj się już skończyć z tymi rewelacjami :teeth:

 

Prawda jest taka iż kulek dobrych nie ma.

 

Wreszcie się pojawiła alternatywa.

 

Ludzie będą psioczyć bo taką mają naturę i boją się tego co nieznane.

 

Cena jest zaporowa nieco to fakt, ale z drugiej strony jeśli wszystkie strzały będą powtarzalne (odchyłki sprzętowe i wiatr pomijam) to zużycie kulek zmaleje o przynajmniej 1/3 lub nawet o połowę.

Dla mnie to jest na tyle kusząca opcja iż jestem wstanie zapłacić za te kulki jeśli będą latały tak jak wyglądają!

Snajper strzela na tyle mało że można się poświęcić. Jak kogoś nie urządza może walić PJtami

 

Testy przede wszystkim na początek na goglach i okularach! Jak się zachowują te kulki w spotkaniu z tymi materiałami!

W przypadku spotkania z dupskiem czy ręką efekt jest praktycznie ten sam co w przypadku BBMAX czy innych tradycyjnych kulek, więc to się nie zmieni znacząco!

Sprawdzić nie zawadzi ale sądzę iż ten materiał nie pęknie w spotkaniu z ciałem nawet jeśli kość jest płyto.

Bardziej chodzi o potencjalne odłamki przy oczach!

 

No i na koniec Przypomnienie! SNAJPERSTWO NIE JEST DLA WSZYSTKICH!!!

Jak komuś brakuje opanowania i dyscypliny to niech zostanie przy szturmówce! Trzeba to nowym uświadamiać a kolejne pokolenia snajperów w ASG szkolić!

I tutaj dygresja do nasz wszystkich jako użytkowników forum i snajperów!!!

Nie opierniczać na dzień dobry każdego nowego, tylko truć o bezpieczeństwie tak aby stało się to jego mantrą!

Jak się takiego "zielonego" odepchnie to on i tak będzie robił swoje, tylko już nie będzie się tym chwalił głośno i nie będzie miał autorytetów jakimi powinniśmy być dla tych ludzi, bo już go nie będzie na WMASG!!! A tym samym stracimy możliwość edukowania delikwenta.

 

 

Pierwszy post będzie jeszcze uzupełniony, by stanowił jakieś minikompendium.

 

Mendi

 

 

Witam

 

Nie wiem czy dobry dział jeżeli nie to mod bardziej wie gdzie będzie pasował.

 

Zwróciłem uwagę że ostatnio w polskich jak i zagranicznych sklepach brakuje ( w ogóle nie ma od miesięcy) kulek o wadze 0.36 g czy 0,43 g ( Straight ) tak samo kulki Maruzen 0,29 też są problemy.

 

Sklepy nie są w stanie odpowiedzieć kiedy kulki się pojawią. Pojawiają się głosy że Degicon zamknął fabryki ( czemu ?)

 

Może Wy coś wiecie na ten temat ( kiedy się pojawią) przeglądając zagraniczne fora ?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy, a używaliście kulek z CAPRI ASG, chodzi mi o PESTKI 0,35g? Co możecie o nich powiedzieć bo sama nazwa mnie odrzuca :icon_confused: , nie zacinają się w lufach 6,03mm? I jak tam z ich trajektorią lotu?

Nie zacinają się nawet w DF 6.02.

Tor lotu mają bardzo dobry, zasięg bardzo dobry (wszystko przy 600 i 620fps).

Ale ustępują Straight 0,36 które zasięg i tor lotu mają idealny.

Ale dla kogoś kto nie ma dużo $$$, to chyba najlepsze ciężkie kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A używałeś ich przy tej mocy??

540, 560 i 590. Zarówno w boltach jak i w elektrykach.

 

W porównaniu do np Straightow 0,36 lecą spokojnie 10 metrów dalej z tak samo dobrym torem. Za to gdy porównamy je do np blasterów 0,28 to zwyczajnie niebo ziemia. W stosunku do Marushiny 0.30 też są lepsze właściwie pod każdym względem. Choć już nie tak wyraźnie. Mimo wszystko 10 gr za sztukę boli cholernie.

 

Stricker bardzo dobrze mówi, każdy sam powinien sprawić z jakich kulek mu się najlepiej strzela. Mam w szufladzie chyba z 2k Straightow a od 3 miesięcy pakuje tylko z g&g 0,28 (w mojej ocenie najlepsze z tych za rozsądną cenę). Jakoś dużo łatwiej mi się bierze poprawkę na wiatr (na podstawie obserwacji toru lotu pierwszej kulki) niż na odległość.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Chciałem się zapytać, które kulki będą lepsze do 520-540Fps i precki 6.03mm. Czy te:Blaster 0,30g a może te: Blaster 0.28g Dark GreenOczywiście nie chodzi mi o kolor, lecz o parametry, parabolę lotu, wziąłbym obie lecz szkoda mi hajsu :-P :-P 8-) Poozdroo

A ja gorąco polecam G&G 0,28. Korzystam z nich obecnie (promyk 6,03; PSG-1 540 fps) i jestem naprawdę zadowolony. Blasterów nie polecam, przynajmniej raz na kilka strzałów zdarza się kulka, która nie leci nawet w kierunku przeciwnika. Kulki o kolorze innym niż biały choć fajne w teorii to raczej się nie sprawdzają. Nie jesteśmy w stanie śledzić toru lotu kulki i tym samym zrobić poprawki przy kolejnym strzale.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię o niepowtarzalności wynikającej z jakości kulek, tylko o poprawkach wynikających z siły wiatru i odległości. Posyłasz kulkę i jeśli mija cel o metr to następną posyłasz metr obok. Jeśli upadnie przednim to celuje wyżej lub podkręcam hoop-up. Pewnie jacyś ultra mashal prosi robią takie rzeczy na czuja, ale mi nie zawsze wychodzi. Co nie znaczy, że się nie staram. Wszystko zależy od sytuacji.

 

Możliwość precyzyjnego śledzenia toru lotu kulki to jeden z głównych powodów (poza lansem i szufladkowaniem jako "snajper" i wywoływaniem odpowiedniej presji na przeciwniku) dla jakich noszę lunetę. Przecież z tych 70-80 metrów w sylwetkę człowieka bez wiatru trafiłbym po montażu...

 

Co do "różnych wariantów" kolorystycznych zgodzić się nie mogę. Blastery 0,28 są też ciemno zielone, G&G 0,28 są dostępne także w brązowej wersji, Straighty 36 i 0,43 w wersji teflonowanej są ciemno szare... Jeśli ktoś chce w miarę niewidoczne w locie kulki to znajdzie je sobie bez problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

A więc:

GoledenBall 0,36g

 

M4A1 ICS 330 fpsów

-Lufa TanioKoba Twisted Barrel 458mm 6.04mm

 

Wystrzelone jakieś 100 kulek zero problemów. Co do celności nie interesowała mnie bo te kulki sa za ciężkie sprawdzałem tylko czy nie będą się cięły w tej lufie.

 

Wynik OK!

 

AR-11 RAM 750 fpsów

-Lufa MadBull v.II "teflon" 6.03mm

 

Wystrzelone ponad 100 kulek zer zacięć, trafienia na odległości 80 metrów w cel o wymiarach 35x100 cm bez specjalnego celowania, z "wolnej reki" przy dość silnym wietrze bocznym pod kątem 60 stopni do osi celowania. Średnio na 10 strzałów 5-6 w celu.

 

Wynik OK!!

 

Jak dla mnie przesiadam sie na te kulki, przynajmniej do czasu aż mnie nie zawiodą ;)

 

W paczce 1kg około 2700 kulek 3 sztuki "odpadów".

Link to post
Share on other sites

A dla mnie nie jest problemem siąść wieczorkiem przed TV i sobie zrobić "przegląd" kulkensów ;) W końcu snajper powinien być pewny z czego strzela ;) W paczce straightów kiedyś tez znalazłem jedną kulkę z "dziurą" czyli w zasadzie tu mamy 3 na prawie 3000 a w straightach 1 na 1000 ;) Jak dla mnie na razie są OK zobaczymy kiedy się natnę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do Goldenball 0,36:

 

W paczce 2770 kulinek znalazłem:

1 połówka

5 spłaszczonych

6 z białymi przebarwieniami

7 zarysowanych

 

Ogółem: połówki i spłaszczone całkiem do niczego (7), zarysowane pewnie będą świrować w locie (7), przebarwione raczej ok.

 

Na plus że żadna kulka nie ma "nadlewek" (i nie ma powiększonej średnicy przez spłaszczenie) czyli nie powinny się ciąć.

 

Jak latają wypowiem się jak przetrzepię całą paczkę :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja używałem 0,3 przy nawet 560fps i dawały radę... jako tako. Wydaje mi się że 0,3g to stosowny kompromis prędkości i skupienia przy 500fps ale degicony to lekka przesada- żal tych drogich kulek skoro nie masz precki. Polecam kulki 0,3g SRC (różowe, od krakmana). Są teraz bardzo tanie a faktycznie można je nazwać jeśli nie snajperskimi to przynajmniej DOBRYMI kulkami.

 

Na preckę przyjdzie czas? Precka to absolutna podstawa!

Link to post
Share on other sites

Kuleczki MB dotarły do mnie w wadze 0,36 0,40 0,43

pierwszy test organoleptyczno zgniatający.

 

Kuleczki zewnątrz są wykonane w miarę dobrze ( niestety nie tak jak srajty :)) widać na nich kropeczki na niektórych przebarwienia i wypolerowane szwy

 

W środku kulki mają pęcherzyki (załączone foto) czasami jeden czasami jeden i kilka mniejszych

 

Zrobiłem mały teścik 75-80 m słup betonowy i kuleczki 0,36 oraz 0,40 leciały nawet ok ( nie tak ładnie jak srajty ;)) - trafiały w słup. 0,43 z racji tego że są czarne nie byłem wstanie określić jak lecą ale trafiały w słup - słychać charakterystyczne pac

 

OBRAZEK KULEK

 

Jak czas pozwoli zrobię dokładniejszy test .

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

W mojej ocenie Goldenball (0,28) wypadają całkiem dobrze - dałbym 5/5 w kategorii cena a jakość. przy lufie Systemy 6,04 0 zacięć (wystrzelono ok. 2000 kulek) jeżeli chodzi o odpad to znalazłem 2 sztuki troszkę mniejsze (nie dolewka?!) Na podobnym poziomie są jeszcze kulki od G&G, które też polecam jeżeli chodzi o amunicje o gramaturze 0,28 - 0,30

 

Natomiast przestrzegam przed kulkami GFC!!! Dostępnymi np. na Allegroi paru innych sklepach... (pisałem o nich na forum dotyczącym ów producenta ale warto przytoczyć ten wątek tutaj)

 

. parę osób się skarżyło że dostają odłamkami odbitymi od ścian! Porównałem GFC do Goldenball i G&P

- metodą trochę łopatologiczną ale myślę, że miarodajną tzn. ww. kulki zgniotłem w kombinerkach (starając się zachować podobny nacisk) i okazało się, że kulki od GFC najzwyczajniej się kruszą na drobiny a pozostałe pękają na pół krusząc się przy tym w małym stopniu! W efekcie rozgrywki robimy popłoch strzelając np. po ścianach, murach itp. co jest dość niebezpieczne (rozpryśnięte drobiny kulek lecące pod różnymi kątami mają większe szanse na dostania się np. pod okulary, otwory wentylacyjne w goglach a nawet w otwory siatki maski)

 

Zrezygnowałem z kulek od GFC właśnie z tego powodu i osobiście ich nie polecam a szczególnie w rozgrywkach CQB :strach: :-F !!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No panowie mamy nowe kuleczki do przetestowania :) Blaster Devil

 

W moim odczuciu na razie najlepiej sprawowały się straighty, ale niestety przestali produkować ;p.

 

Z cięższych kulek mowa o wadze 0,36 testowałem:

Pestki 0,35 - beznadzieja

Goldenball 0,32 i 0,36 - bardzo słabo reagowały na hop-up

Madbull 0,36 - naprawdę dobrze

 

Madbulle na 70m pozytywnie mnie zaskoczyły, celność na bardzo dobrym poziomie, do tego kulki nie są tak bardzo widoczne, więc łatwiej strzelać z ukrycia. Nie są też za ciemne więc regulacja hop-up nie sprawia problemów i widać je dokładnie w lunecie czy trafiają w cel. Zdarzają się jednak strzały w kosmos, ale dość rzadko, poza tym kulki są miękkie, ale mi to w niczym nie przeszkadza.

 

Niedługo kupię blaster devil i też postaram się coś o nich napisać.

Link to post
Share on other sites

Przepuściłem całe opakowanie madbuli 0,43 przez moją lufkę 6,02 Deep Firea, i żadna się nie zatrzymała, więc o zacięciach nie może być mowy.

 

Założę tą lufkę do mojej tanasi i potestujemy skupienie. Tak jak CTX wspomniał mają bąbelki w środku - jak są niecentrycznie umiejscowione to może je znosić trochę. No ale zobaczymy w praktyce. Jestem dobrej myśli.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o test bojowy madbule 0.40 g spisały się bardzo dobrze co prawda nie tak jak Straighty ( Czemu ich nie produkują ? :()

 

Madbulle pod koniec toru lotu trochę świrują, nie da się określić gdzie poleci tym razem. Ale cena/jakość strzału jest nawet nawet.

 

w niedziele na Muchowcu test Diabelnych Blasterów 0.40

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ach zapomniałbym :)

 

A więc kulki latają prawie tak samo jak Madbule - no może ciut lepiej niż Madbulle ale to i tak nie straighty :(.

 

Przy czym te blastery wyglądają na lepiej wykonane lecz też maja pęcherzyk.

 

Test

 

Dwie repliki CA25 po +-/ 600 fps (1 lufa prometheus 2 lufa km head) - na obuch replikach wynik na 78-79 metrów ( odległość do słupa) lekki wiatr na 10 strzałów 6/5 było w słup. *

 

Przy madbulach zdarzały mi się dziwne podkręcenia w kosmos tego nie zauważyłem przy blasterach.

 

Więcej będzie można powiedzieć po dłuższym użytkowaniu "w boju" obuch typów kulek. Na Bornym będzie lepsza okazja.

 

PS: w weekend wykonam kolejny test na dystanserze bigout ( wpadłem na pomysł co zrobić aby działał ..)

 

* strzały były z podparcia z okna więc parametry strzałów mogły być różne, jest to test +/- ponieważ więcej zmiennych wpływa na poprawność strzału. Najlepiej udać się na strzelnice zapłacić 25 zł za stanowisko na 50 metrów i wynik będzie bardziej realny - co planuje zrobić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wydaje mi się, że trafiłeś jakąś kiepską paczkę... używam 0.36 i 0.40 w moim M700 i na 50m 10/10 strzałów wchodzi w cel (wielkości kasku motocyklowego)

Jak również nie zauważyłem w kulkach odkształceń/dziur itp.

 

Dodatkowo MB zostały sprawdzone na forum Arnies co do powtarzalności wagi i kształtu i wypadły bardzo dobrze (lepiej niż Blaster Devil)

 

link: http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...4888&st=680

 

i tabelka z testu:

madbull40vsdevil40.th.jpg

 

 

 

ot takie moje 3 grosze do tematu...

 

Edit: Literówki

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Poczytałem jeszcze trochę na temat tych kulek i z tego co piszą ich użytkownicy trafiają się różne opakowania... jedne dobre, inne kiepskie (przy tej samej wadze)...

 

Ps.

znalazłem jescze jedne wyniki testu 0.40:

 

50m : 9/10

60m : 8/10

70m : 6/10

80m : 4/10

90m : 1/10

 

nie takie złe... natomiast inna osoba trafiła zaledwie 3/10 na odległości 50m.

 

No cóż... ruletka...

Link to post
Share on other sites

A propo tematu kulek MB... filmik z ich produkcji:

 

 

Hehe ruletka przy kupowaniu tych kulek może wynikać z przedstawionego

na filmie procesu "segregacji", który nie wygląda zbyt "precyzyjnie" ;-)

 

Edit: literówki

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Test kulek MadBull - 0,36g

 

Replika: Custom 24 Free Float Sniper Rifle ok.540 fps

 

Lufa precyzyjna (Systema 6,04mm) o długości 590mm + gumka hop-up Systema

 

Cel: kartka A3 (420mm × 594mm)

 

Odległość: 68-70m

 

Pogoda: bezwietrzna, temp. ok. 20 stopni

 

Liczba trafień: 8/10 (2 poleciały lekko w lewo- ok. 20 cm)

Link to post
Share on other sites

taka mała dygresja lekko odbiegająca w temacie :P

formaty kolejno powstają poprzez rozwinięcie poprzedniego względem dłuższego boku

przy formacie A4 wymiary są 210x297, czyli wymiary A3 to nie jest powiększenie obu z nich tylko tego mniejszego, wymiary kartki A3 to: 420x297.

Podane przez rzeznika wymiary 420x594 to A2 więc trochę zmienia to postać rzeczy odnośnie celności ;)

więc jakbyś mógł doprecyzować czy A3 czy A2 ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...