Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kulki 0.33 Gunfire totalna kaszanka

1) nie trzymają wagomiaru - niektóre kulki podkręca w kosmos , inne wbija w glebe - na tym samym ustawieniu HU ...(na gumce guardera ,systemy oraz KA)

2)przy uderzeniu pękają na kilkanaście części , nie mówiąc już o kombinerkach w których kruszą się na pył pod byle dotknięciem

Ogólnie to one się za bardzo do strzelania na dystans dalszy niż 50m nie nadają...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam 0,43g MB i póki co nie narzekam, na lufie MB 6,03mm oraz DF 6,04mm zero zacięć, latają ładnie i tak samo ładnie się kręcą. Zachowują trochę jak kredki świecowe tzn. trąc je w palcach matują się, stąd też "rysy" w lufach kulki są po prostu miękkie. Ale dzięki temu lepiej się kręcą. Na cały słoiczek znalazłem TYLKO/AŻ jedną wycinkę z ramki po wtrysku.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

trzeba przyznać że biovale są najlepsze, ale cena(90 zł za 3500 kulek) dyskwalifikuje ich użycie w replikach: SWD od RS-a, SR-25 i wszystkich samopowtarzalnych replikach snajperskich(no chyba że ktoś wygrał w totka) :mrgreen:

 

...mimo że nikt ze snajperki nie wali na "auto", to 3500 kulek na wiele w samopowtórkach nie wystarcza

 

...choć to tylko moja subiektywna opinia, i nikt się nie musi z nią zgadzać :roll:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

U mnie MB 0,4 prezentują się tak:

średnio na 100 kulek

-30 idealnych, gładka powierzchnia bez dziur

-69 "normalnych" tzn. małe ubytki, małe płaskie powierzchnie

-1 do bani, ze zjechaną powierzchnią, zdeformowane

 

różnica w locie tych "idealnych" między "normalnymi" jest zauważalna, ale nie kosmiczna

Link to post
Share on other sites

I naprawdę kupując flaszke czy worek 3000 kulek każdą szczegółowo oglądacie i selekcjonujecie? Gratuluję samozaparcia. Też kupuje markowe kulki, ale jakos nie mógłbym sie zmobilozowac na selekcjonowanie ich i oglądanie każdej szczegółowo.

Sypię je do szybkoładowacza, ładuje mag od Atoza, a jeśli któraś nagle zmieni tor lotu, przechodzę nad tym do porządku dziennego.

Nie wymagam poprostu od karabinu airsoftowego celności i powtarzalności karabinu ostrego.

A z ostrych miałem okazje w życiu postrzelac. I to pod dostatkiem...

 

wiesz - co innego strzelanie do puszek gdzie jeden zepsuty strzał można olać a co innego warunki strzelanki gdzie masz jeden góra dwa strzały zanim Cię kolesie z AEGami wykryją i zasypią kompozytem. Dlatego koledzy selekcjonują kulki żeby do maximum wyeliminować "w boju" niecelne strzały. Wiadomo że replika to nie ostry ale im lepsze kulki (czytaj przebrane) tym większa szansa na trafienie. Poza tym snajperzy w czasie na przykład II wojny światowej tez selekcjonowali sobie amunicję. Ale nie będę robił oftopu. Osobiście strzelam z 0,30 Blasterów Devil z repliki 600 fps i jestem zadowolony. Nie przebieram ich. Do 50 metrów bardzo dobra celność kartka A4 na otwartym powietrzu 6/10 strzałów celnych. Dalej nie mierzyłem. Wiem że 0,30 do tej mocy to troszki za mało ale nie ma na rynku dobrych cięższych kulek które jednocześnie miały by biały kolor a to dla mnie jest kluczowe bo tych zielonych czy brązowych w ogóle nie widzę w lunecie wiec nie mogę nawet wyregulować hopa czy odłożyć poprawki.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio przeraziłem sie paczką Devili 0,36 - niedolewy, dziurki, pęcherzyk i tor lotu niestabilny, kulki które ostatnio mi pasują to albo Biovale albo SIIS Perfect 0,30 g

 

Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu icon_biggrin.gif Czyżby jednak jeszcze były na rynku straighty? icon_smile.gif

 

http://www.airsoftshop.com/index.php?cPath=5_73_114

Juk kiedyś pisałem do nich- i w tedy nie mieli.

 

... aby poprawić humor oddałem parę strzałów ze straight- ów 0,43g , nie rozumiem czemu zaprzestano produkcji tych kulek .... lot jak po sznurku.

Edited by ctxpl
Link to post
Share on other sites

aluminium, aluminium nie równe. Znajomy miał paczkę kulek "metalowych" w wagomiarze 0,3g albo 0,36g, Stop z którego zostały wykonane był dość plastyczny to powodowało iż w zderzeniu z twardą powierzchnią odkształcał się i robił się taki fajny placuszek. Szczerze wątpię w jakieś kosmiczne właściwości penetracyjne tych kulek.

 

na koniec motto którego powinno się trzymać przy wyborze i użytkowaniu wszelakiej amunicji asg i nie tylko:

Wszystko dla ludzi ale, z głową
Link to post
Share on other sites

gdyby chodziło tylko o wagę to szklane bbmaxy nie były by zabronione. Najprościej jest po prostu przetestować okulary/gogle przy pomocy amunicji która stwarza jakieś wątpliwości. I na tym wypadało by zakończyć dyskusję bo off się utworzył.

Zostało już udowodnione, że bbmaxy nie powodują uszkodzeń większych od normalnych kulek, cała nagonka na nie jest wynikiem jakiejś psychozy.

Swoją drogą orientuje się ktoś jak się powyższe kulki sprawują w replikach 500-600 fps?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

właśnie dostałem paczkę guarderów 0,36g :-P

 

jakość wykonania powierzchni jest podbna jak w MB 0,4g większość posiada lekkie skazy, jakieś 20% jest idealnych. Guardery są twardsze i słabiej się podkręcają niż MB (dla hopka ustawionego pod MB 0,4 lżejsze guardery opadały i trzeba było przykręcić)

 

W środku kulki jest nieźle, małe centralnie umieszczone pęcherzyki

2041996thumb.th.jpg

 

Test tarczowy na 10m: SWD RS, Prometheus 650mm, 5 strzałów

swdz.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Test Guarderów 0,36 na większe odległości:

 

Zasięg na G 0,36 jest mniejszy niż MB 0,4 wynika to z nierównego podkręcania ich przez gumę hopka, Guardery gorzej zachowują się też na końcu lotu, MB są dużo stabilniejsze.

 

Warunki: lekki, stały wiatr boczny; temp około -1C; SWD RS (530 fps, prometheus 650mm, gumka stock)

 

Wyniki (70m, stojący człowiek) MB 0,4g 9/10 ; G 0,36g 3/10

Edited by WscieklyWaz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bez HU kulka leci jak w podręczniku do fizyki ( http://fizyka.org/?teoria,9,4 ).

Zwiększając moc oczywiście zwiększasz zasięg.

Jednak masa kulki i jej waga nie pozwala ci na osiągnięcie zadowalających efektów. Dlatego HU jest super, bo pozwala na 20-30% większy zasięg powodując swoim ruchem obrotowym na ukierunkowanie tarcia powietrza o kulkę w górę.

 

Przy 750 fps miałem HU na maxa. Dalsze zwiększanie mocy nie wpływało na zwiększenie zasięgu (kulki spadały w tej samej odległości).

 

Oj napisałem w uogólnieniu.

 

Oczywiście nasze kuleczki mają zbyt małą masę żeby można było tutaj szaleć z precyzją... Natomiast jest jeden plus - są okrągłe, więc opór działa jednakowo z każdego kierunku.

W tym podręcznikowym przypadku pominięto opór powietrza i skupiono się na przyciąganiu ziemskim.

Natomiast masa kulki i jej wymiary mają mierzalne ograniczenia.

Jak poskładam do kupy tanasię to postaram się przeprowadzić ponowny test z użyciem MadBulli 0,43. Wtedy zbadam ich realny zasięg i maksymalną moc z jaką jest sens strzelać ażeby nie przesadzić :icon_smile:

 

Podsumowując temat - czekamy na straighty bądź ich odpowiednik :icon_biggrin:

 

Wiecie... możnaby oczywiście zebrać ekipę fizyków-teoretyków i wszystko ładnie policzyć, dodać siły, odjąć opór i otrzymalibyśmy wartości idealne.

Jednak praktyka weryfikuje wszystko :icon_smile:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Dziwnym trafem na rynku pojawiło się parę marek 0.36 i 0.40 w identycznych kolorach i fakturze po premierze madbulli. Wybaczcie ale dyskusje na temat różnicy między kulkami WE, Guarder i Madbull w wagach .36->.43 są bezsensowne. Dla porównania weźmy sobie kulki G&G i np. PJ czy Blastery - różnice widoczne gołym okiem, inna faktura, kolor, połysk itp.

 

Mam Zarówno Guardery 0.4 i Madbulle 0.4 (pierwsze partie ze Speca) - różnic nie ma, ilość odpadów w paczce podobna. Podejrzewam za to mycie kulek przez Guardera, czego Madbull nie robi. Ale to czysta spekulacja.

 

Jedyną "rewolucję" jakiej się można spodziewać do produkty Bioval'a.

 

Albo modlitwy, tworzenie rzeźb i sanktuariów producenta straightów( o ile istnieje jeszcze) o wznowienie produkcji straight'ów.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rozmawiałem z producentem kulek w polsce. Negocjuję partię próbną i dokładność. Proponuje mi dokładność do 2 mikronów. Chyba na nasze potrzeby wystarczy ? :)

Waga 0,45g. Dodatek metalu znacznie podroży koszty.

Pytanie: Jeśli minimalne zamówienie to milion sztuk - czy będzie zbyt na takie kulki, czy sobie odpuścić ?

Link to post
Share on other sites

Wstępnie oddałem po 10 strzałów na odległośc 55 metrów do celu o szerokości 40 cm i wysokości 30 (Stary konar drzewa, położony na stoliku). Robiłem to absolutnie na szybko i dla zaspokojenia własnej ciekawości.

 

Ogólnie:

Temperatura: 0 *C

Wiatr: bardzo słaby, ok 1m/sek., od lewej

Dystans: 55 metrów

Cel: 40cm/30cm

 

 

 

Pierwsze poszły kulki Madbull 0,4, selekcjonowane, bez spłaszczeń, wgnieceń itp. Wystrzeliłem 5 kulek dla sprawdzenia optyki, którą ustawiałem niedawno i strzelamy. Specjalnie się nie zdziwiłem, 10/10 kulek w celu. Ogólnie kulki zachowywały się spokojnie, może jedna czy dwie poszły lekko w prawo przez mocniejszy podmuch wiatru, reszta szła jak po sznurku, w okrąg 20/20 cm.

 

Drugie to Guarder 0,4. Wziąłem dziesięc kulek, również po dokładnej selekcji. Pierwszy strzał, to kulka idealnie w środku celownika, weszła w punkt. Pomyślałem- ''Fajnie, chyba nie będę musiał więcej strzelac.'' Drugi strzał i kulki nie widzę na 30-tym metrze. Trzeci to samo. Kulki wydawały się byc lżejsze, jakbym strzelał 0,36. Kolejne kulki leciały raz do góry, raz na boki i w efekcie w celu 4/10.

 

 

 

Bardzo zdziwiłem się po tym mini teście, bo guardery dużo lepiej wyglądają z zewnątrz niż madbulle. Można to zauważyc w szczególności podczas selekcji kulek. W guarderach brak jest kulek dziwnych, wyglądających jak płaskorzeźba/gwiazda śmierci, czy też kupa zwyczajna-sklejona. :uśmiech: Mają lepszą polerkę niż Madbulle i ogólnie mają lepszy imidż (jeśli kulki go mają). A w madbullach można natknąc się na gwiazdy śmierci i inne dziwaczne mutacje. Testem się rozczarowałem i zdziwiłem, ponieważ byłem nastawiony bardziej na Guardery jako kulki docelowe, łatwo dostępne.

 

Test przeprowadzony na replice m24 CA, cylinder 300%, gumka systema czarna, promyk 509, lunetka m3.

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

 

 

P.S.

 

Jak nadejdzie czas bezwietrznej pogody i mojego wolnego, zrobię test bardziej dogłębny, coby wyczerpac temat.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ostatnio kupiłem biovale 0.30 - żal

 

1. Bąble w środku.

2. Hopek kręci je jak chce

3. Zostawiają syf w lufie.

 

 

Zamówiłem też blastery devile 0.40 i zwróciłem uwagę że wykonanie jest gorsze od poprzedniej mojej paczki kupionej ok 6 miechów temu. Kulki mają kropki :/.

 

Fajnie strzela się na BBmaxach tylko za lekkie - masakrują ale lecą jak po sznurku.

 

Postrzelałem dziś różnych kulek w tym z zachomikowanych strightów - wrażenie jak przesiadka z malucha do mercedesa tylko żal z nich strzelać :(.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...