Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

Owszem że da się. Jako że chwyt przeładowania się da bez problemowo odkręcić da się też na niej wywiercić otwory pod mocowanie odcinków szyn.

Chwyt pionowy to robota bardziej skomplikowana bo nie dość że trzeba go będzie dobrze przyśrubować to i konieczne będzie dopasowanie powierzchni styku i uczciwe podklejenie go mocnym klejem epoksydowym. Siły działające na taki uchwyt są spore i same śruby do tego nie wystarczą. Jeżeli sam nie czujesz się za mocno przy tej robocie trzeba się będzie kopnąć na jakąś modelarnię. Zrobią ci to bez problemu (tyle że trzeba się będzie oddżwięczyć jakimś flakonem)

Co do szyn. Wystarczy zestaw płaskich szyn od G36, są plastikowe, ale latarkę (szczególnie lekką) dobrze przykręcone wytrzymają. Na chwyt pionowy najsensowniejszy jest chwyt od kałasza albo inny bez wgłębień na palce na powierzchni.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spoko, dzięki za pomoc. Replika dzisiaj dotarła i pojawił się od razu problem. Nie wiem co kolesie w GF z nią robili, ale na pewno nie przestrzelili. Po oddaniu strzału kulki po dosłownie 5 metrach lecą pionowo w dół. Zupełnie, jakby ktoś obrócił w środku lufę z komorą o 180stopni wzdłuż osi lufy. xD Potem załadowałem kulki 0.25, zamiast o.20 i jest poprawa z racji większego pędu, ale po 10 metrach widać tą samą tendencję. Odsyłać im na gwarancję? :) Nie czuję się mocny w grzebaniu w replikach. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Mam pewien problem. Jakiś czas temu moja M56B się coś zepsuła. Postanowiłem ją rozkręcić. W środku nic nie widziałem, więc zacząłem składać. Chyba uporałem się ze spustem, jednak mam inny problem. Gdy próbuję nałożyć lufę zewnętrzną na wewnętrzne, nie chce mi natrafić. Nie wiem, czy jest tam jakiś skos pozwalający lufom wlecieć na ich miejsce, jednak mam pewne obawy przed próbowaniem z całej siły. Po pół godzinie zabawy postanowiłem skończyć na dzisiaj. Czy mógłby mi ktoś udzielić porady, jak to założyć? Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze pamiętam to w środku lufy zewnętrznej mniejwięcej na środku jej długości siedzi plastikowa tulejka z trzema otworami na lufy wewnętrzne, musisz poprostu dokładnie trafić trzema lufami na raz w te trzy otwory w tej tulejce, innej rady nie ma, poświeć sobie latarką a zobaczysz to i owo i Ci się uda :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Poradziłem sobie. Wypchnąłem ten rozdzielnik z drugiej strony i nałożyłem bezpośrednio na lufy. Dopiero wtedy włożyłem do środka całość. Mam teraz inny problem. Próbuję rozebrać shella od ASG. Czy mógłby mi ktoś poradzić, jak to zrobić? Zlokalizowałem 2 śrubki i je odkręciłem, ale to by było na tyle, jeśli chodzi o rozbiórkę shella.

Mógłby mi też ktoś powiedzieć, co powinienem zrobić z shellem ASG, żeby shotgun lepiej łapał od niego kulki?

PS: Z tego co wiem, definicja tulejki jest trochę inna. W sumie, to nie wiem do końca, co to tak właściwie jest tulejka tudzież tuleja.

Link to post
Share on other sites

Wybij pin z tyłu shella i wyjmij tylną część, tzn. imitację okucia.

Też mam problem z shellami od ASG, myślałem, że kulki się tną w środku, ale jednak nie. Podejrzewam, że przez większy otwór podajnika (w stosunku do shelli DE) blokada nie otwiera się do końca i przez to shot nie dostaje naraz 3 kulek tylko 1 albo i 0. Mam w planach napaprać czegoś (myślę nad kilkoma warstwami cyjanoakrylu albo nad poxipolem) na tej blokadzie i wtedy zobaczę i dam znać, czy pomogło.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam.

 

Mam pytanie takie generalnie, pewnie już to było omawiane, jednak nie znalazłem ściśle tego co chcę wiedzieć.

1. Co można w tej strzelbie wymienić, by była lepsza (od części mechanizmu pneumatycznego po lufence czy gumkę)?

Najlepiej, żeby to leciało w miarę celnie, powtarzalnie (i najlepiej daleko).

2. Jakimi kulkami strzelać najlepiej na stockowym M56AL ?

3. Czy ktoś próbował customować coś z zewnątrz i jakie tego efekty są ?

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

1. Głowice tłoków na PDI, oraz lufy na KM-H, o ile te drugie gdziekolwiek można jeszcze kupić. I teflon-fix na gumkach.

Ale z racji śmiesznego HU i tak nie będzie lecieć ani celnie, ani daleko.

2. 0,23

3. Dorabiałem kolbę do krótkiej wersji, są foty w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Rozwiązałem definitywnie problem z zacinającymi się shellami od ASGDK/GA. Są one dostosowane do dłuższego i grubszego podajnika kulek w shotgunie - wystarczy tylko pogrubić i minimalnie wydłużyć tę rurkę w gnieździe na shella i po problemie. Najlepiej wytoczyć sobie tulejkę na wymiar, ale ja zastosowałem zwinięty papier nasączony cyjanoakrylem i na razie działa :icon_mrgreen: Oczywiście tracimy wtedy możliwość korzystania ze stockowych shelli DE, ale wystarczy je rozwiercić wiertłem 10,5 od strony wyjścia kulek (z wyczuciem, bez rozbierania, razem z elementem blokującym) i problem znika.

 

 

Ma ktoś jakiś patent na trwałe naprawienie klapki?

 

Głowice zamówione, po osb fia rozbieram strzelbę i spróbuję to wymienić.

Coś z tego wyszło?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie wiem czy ktoś bawił się z HU, ale podobno jest jakiś hopek, jak widziałem w manualu repliki, tylko trzeba ją rozebrać. Nie jest aż tak łatwo dostępny niestety...

Ktoś ma jakieś doświadczenia ? Strzelby na pojedyńcze kulki mają i zasięg też dobry jest, a tutaj, do 15-18 metrów...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Dzisiaj otrzymałem od kuriera SPAS'a 12 od DE, zapewne jest to benelka w innym opakowaniu. Myślę, że po przestrzelaniu jakichś 400 kulek o różnych wagach mogę cokolwiek powiedzieć na jej temat. SPAS, czy jak kto woli M63 po wyciągnięciu wymagała dokręcenia kilku śrubek, bo nie do końca się trzymały. Całkiem fajnie wygląda, a że kupiłem ją za 79zł w promocji na gf to cieszę się jak dziecko, że w ogóle strzela :D

 

Po dokręceniu śrubek poszedłem do ogrodu postrzelać i zobaczyć z czym się te pompki je :)

Jak już trochę zgnębiłem replikę to wziąłem kawałek kartonu wielkości kartki A3 i przy pomocy miarki pomierzyłem odległości 10, 15, 20 i 30m, a następnie wziąłem następujące kulki: 0.2g które dotarły z repliką, 0.23 patrole, i 0.25g&g

 

0.2g nadają się max na 10m- kulki latają w każdą stronę i o ile 1 kulka trafia w tarczę, to reszta mija ją po bokach, górą lub dołem. Do używania co najwyżej w budynkach.

 

0.23g to już inna bajka, z 10m za każdym razem w karton trafiają 3 kulki w całkiem sensownym skupieniu (wielkości dłoni) zaś z 15 jak i 20m jest podobnie, czyli celując w środek tarczy(tak używałem muszki i szczerbinki :D ) zawsze trafia 1 kulka, a co 3 strzał dwie, ogólnie nie ma żadnego problemu z trafieniem. Przy strzelaniu na 30m już tak kolorowo nie jest, po 25-6 metrze kulki zaczynają uciekać na górę/dół i trafienie w karton to loteria- jednak gdyby ten karton był na wysokości klatki piersiowej przeciwnika stojącego na łysym polu to co drugi/trzeci strzał otrzymał by trafienie w kostki/głowę ( bo kulki w każdej lufie są podkręcane w innym stopniu)

 

0.25- te kulki to moi faworyci- na 10/15m zachowują się jak patrole 0.23.

 

Na 20m trafienie jedną kulką nie sprawia żadnego problemu, a jak wycelujemy w górną krawędź kartonu to mamy 80% szansę, że w cel wpadną dwie kulki. Dość dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że na 10 strzałów udało mi się 2 razy trafić w karton wszystkimi 3 kulkami. Trafienie w stojącą sylwetkę trzema kulkami przy bezwietrznej pogodzie jest praktycznie pewne.

 

30 metrów to górna granica dla mojego egzemplarza, gdzie 1 kulka w 7 na 10 przypadków trafiła w karton- co ciekawe raz w cel uderzyły dwie kulki ale to był raczej przypadek :) Kulki o tej wadze latają z mojej repliki na około 40m jednak ewentualne trafienie przeciwnika to raczej przypadek :)

 

Co mnie zastanawia to ilość fps w moim SPAS'ie- nie mam w domu chrono, żeby je sprawdzić, a producent pisze o 250 na kulkach 0.12. Ktoś miał do czynienia z tą repliką i wie jaka jest rzeczywista ilość fps ?

 

Podsumowując - to było moje najlepiej wydane 80zł jeżeli chodzi o airsoft :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...