Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepszym sposobem na komary jest... nie pocić się. Ludzki pot jest wabikiem na komary, więc dobry antyperspirant powinien pomóc.

 

Nie, nie myśl nawet, nie wezmą twojego mitu do Myth Busters.

 

Widzę, że się jeszcze nie zmęczyłeś. Antyperspirant to nie jest super, ekstra środek. Antyperspirant robi różnicę ale nie myśl, że nie będziesz się pocił.

Nawet jeśli ci się uda, pamiętaj, że pot jest po coś a nie dla szpanu. Zaufaj swojemu organizmowi, bo raczej nie stara się on ci szkodzić.

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites

Boże ludzie ale Wy macie tematy;] Bawicie się w ASG to prosze, ale odrobine męskości wykazać, a nie po strzelance do domu i ugryzł mnie komar:( Ehhh... Komar to na strzelankach to pryszcz ugryzie a niech gryzie. Szerszeń no jeszcze się nie natknąłem na strzelacne. Ale kleszcz, no w sumie jedna rada Dł. spodnie i buty taktyczne i nogawki w buty i nic Ci nie wejdzie.

Podsumuje Komarami się nie przejmuje ja, kleszcze no to dałem sposób. Szerszeń no to ciężko z nimi;] Ale moczem nie będe się nacierać własnym.:P

Pozdro.;)

Link to post
Share on other sites

Zależy też jak kto się bawi, jedni powywalają xxx kulek przez kilka godzin a inni siedzą cały weekend na Milsimie, gdzieś dalej od miasta gdzie może akurat komarów jest pełno i trzeba siedzieć w jednym miejscu kilka godzin. Męskość męskości ale głupio zdradzić swoja obecność bo nas krwiopijcy atakują, a dać się ssać tak bezkarnie to tez głupio ;-).

Edited by SpiritWolf
Link to post
Share on other sites

To może i ja coś powiem na temat owadztwa wszelakiego. Jest w 99% prawdą, iż pot ludzki przyciąga komary. Składa sie po części z wody, która działa na komary jak wabik (wszystkie miejsca lęgowe komarów znajdują się nad wodą, lub na terenach podmokłych), więc mitem to żadnym nie jest.

 

Co do kleszczy. Główne miejsca ataku tych wredot, to dobrze ogrzane części ciała głównie pachy, miejsca w okolicach narządów płciowych,głowa, oraz miejsca, gdzie skóra jest dość miękka, aby kleszcz mógł się w nią wbić, np: łydki.

 

Według mnie najlepszą chemiczną ochroną jest Off. Naszymi w miarę naturalnymi osłonami są długie ubrania, które dość dobrze chronią przed owadami wszelakiego rodzaju.

 

P.S. Co do słuchu komarów. Tak jak i inne owady nie słyszą żadnych, ale to żądnych dźwięków (nie posiadają narządów słuchowych). Dźwięk odbierają za pomocą receptorów umieszczonych na ciele (zapomniałem jak to się nazywa fachowo), z tym, że u jednych owadów są to np: czułka, a u innych odnóża. Słuch owadów polega na wyłapywaniu

drgań z powietrza, których częstotliwość wskazuje na to, co jest przed nimi i z czym mają do czynienia. Ten plik dźwiękowy, o którym była mowa sprawdzi się tylko w przypadku, gdy będzie puszczony na dobrym przekaźniku, np: magnetofon. Im mniejszy głośnik tym gorsza jakość i tym samym może zmienić się cała struktura dźwięku. Dla porównania puśćcie sobie muzykę na 2 zwykłych głośnikach, a potem na zestawie 5.1. Widać różnicę?

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To może i ja coś powiem na temat owadztwa wszelakiego. Jest w 99% prawdą, iż pot ludzki przyciąga komary. Składa sie po części z wody, która działa na komary jak wabik (wszystkie miejsca lęgowe komarów znajdują się nad wodą, lub na terenach podmokłych), więc mitem to żadnym nie jest.

 

Ta super. To czemu latem komary zamiast siadać na rosie, siadają na mnie?

 

Gdy na przykład jestem głodny i idę do kuchni po żarcie, to widząc moje łóżeczko, od razu pomyślę, że pod kołdrą znajdę obiad? :P

 

Wiem, że z komarami tu nie chodzi o żarcie tylko o krew do jajeczek, ale porównanie chyba dobre?

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...