Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń brytyjska


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witam. Sądzę że to będzie odpowiedni temat na to pytanie. Czy któś z zainteresowanych brytyjskim uzbrojeniem spotkał się z okładzinami SAND do L85A2? Mam na mysli takie do repliki np. stara czy G&G. Np zestaw front, chwyt pistoletowy i stopka kolby, lub osobno. Sam troche szukałem ale nic nie znalazłem. :???:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

HK417 juz troche jest w uzytku i niedawno zostala zadoptowana jako Marksmanrifle i zamieni G3 w tej roli przez HMF.

 

HK417 bylo juz widac na gruppwoym zdjencu z Tony Blair, ale.... ;)

 

Gosci w Multicam som z SFSG, ale generalnie UKSF uszywa HK417.

416 som tez (w skromnym) uzytku ale L119a1 nadal zostaje glownom broniom UKSF na pare lat. HK416 ma jesze zbyt duzo wadow i w poronianu z SFW jescze nie moze przekonac.

Link to post
Share on other sites

Bo jescze nie kazda kadra dostala SFW??

Pathfindery tez jescze majom L85 jako glownom szczelbe, i tylko pomalu jom zmieniajom na SFW.

Tak samo widac z SUSATEM, nie wszystkie gruppy majom jusz ACOG.

 

Oto inne zdjencie z poczontku 2008

http://www.konstipation.com/stuff/walt/sfsg/sfsg2.jpg

http://www.konstipation.com/stuff/walt/sfsg/sfsg5.jpg

 

Duzo L85 widze z SUSAT i PEQ2

Edited by Nephilim
Link to post
Share on other sites

Z tego co ja wiem to w L85A2 AFV ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ;)

(...)

 

 

Dokładniej jest to L22A2, która znajduje się w rodzinie SA80 - w każdym razie nie jest to L85A2 (wygląda inaczej). Twoja wersja karabinu na zdjęcie ma już zamontowanego super-skróconego RIS'a (albo coś, co wygląda mi na szynę). Przed wprowadzeniem RIS'ów, L22A2 (i L22A1) miał montowaną rączkę, którą normalnie widzi się przy LSW (czyli L86A2/A1). Fajna zabawka, ale wydaje mi się, że jest fasowany głównie członkom załogi pojazdów opancerzonych/czołgów - chociaż na zdjęciach z nimi mają większą pukawkę na Talibów :D

 

pzdr

mer

 

/edit - Tak jak powiedział KicpA - nie tylko nie było jeszcze A2 (które pojawił się 6-7 lat po wojnie w Zatoce) ale także nie miały RIS'a. Drobny szczegół.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

OK to inaczej ;) Jaka replika z dostępnych na naszym rynku nadałaby sie dla załogi samochodu pancernego z epoki Pierwszej Wojny w Zatoce. Mamy na stanie samochód Daimler Ferret MK1 i warto by bylo sie jakos do niego doposażyć. Jeszcze jakie umundurowanie byloby w dobrym tonie do kompletu? Z brytoli jestem zielony jak szczypiorek na wiosne.

708b97b0516b8d4amed.jpg

37c1957ce05a2090med.jpg

Link to post
Share on other sites

Ile członków załogi może mieć Twój pojazd? Np. obecnie używany przez brytyjczyków w Afganistanie pojazd piechoty Mastiff ma 3 członków: dowódcę, strzelca i kierowcę. Dowódca ma pistolet, strzelec ma na zmartwieniu duży kaliber (cokolwiek by nie miał zamontowane na pojeździe), a kierowca ma L22A2.

Link to post
Share on other sites

Ile członków załogi może mieć Twój pojazd? Np. obecnie używany przez brytyjczyków w Afganistanie pojazd piechoty Mastiff ma 3 członków: dowódcę, strzelca i kierowcę. Dowódca ma pistolet, strzelec ma na zmartwieniu duży kaliber (cokolwiek by nie miał zamontowane na pojeździe), a kierowca ma L22A2.

Jest to dwu osobowy samochod pancerny rozpoznawczo-lacznosciowy. Czyli kierowca i obserwator-radiotelegrafista. Samochod ten byl uzywany w Pierwszej Wojznie w Zatoce i ten okres jesli chodzi o wyposazenie mnie interesuje.

Edited by storm
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...