Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gorman: Chyba się pomyliłeś, cylinder na pewno nie jest taki sam.

 

Cylindry PSG i SR-25 by G&P/CA są takie same w wymiarach. Tłoki są "prawie" identyczne z tymi z PSG.

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1593

 

A co do reszty - na 90% pytań z tego tematu odpowiedzi można szukać tutaj:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=39800

 

btw. Taka moja dygresja co do tego całego wątku...

 

To czy dany AEG nadaje się na karabin snajperski nie zależy tak naprawdę od ilości markowych części w środku - a o precyzję wykonania całości.

Thor kiedyś słusznie napisał - chcesz mieć snajperke AEG'a? Kup możliwie najdroższy model bazowy i wtedy tuninguj.

 

Żeby się nie okazało, że po wymianie części przewyższających wartością cenę karabinu kilkakrotnie - uzyskacie "rugera" dużo mocy ale powtarzalność/celność żadna.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po wnikliwym czytaniu całego tematu i wszystkich postów mam i ja SR 25 P&J od Krakmena,

wymieniłem:

Lufę na preckę 590 mm Systemy,

Gumkę hop-up na Guardera

Komorę hopa na metalową KA

Sprężynę Guardera SP150

Zębatki na Super Torgue UP do SR 25 CA

Chwyt z pokrywą silnika

Replika ma po tuningu ok.540 fps ( badane u Krakmena na moją prośbę)

 

Wielkie dziękuję dla Przemka10 za cierpliwe tłumaczenie co mam tuningować :-)

Link to post
Share on other sites

Gogin, wrzucę tu swoją myśl. Piszesz, że 60 metrów to jest mało, i chwalisz tu swój karabin. Tylko, że człowiek posiadający 10/10 z 60 m jest PEWIEN trafienia za 1/ 2 razem, a nie 5/10 a reszta w promieniu metra. Jeżeli czlowiek z takim zasięgiem leży w krzakach, to na bank zejdziesz do respa. A i możę 2-3 Twoich kolegów również. Doceniajcie powtarzalność i celność, a nie zasięg max na serii!

 

Masz rację, celność w karabinie snajperskim musi być, tylko co z tego jak stockowe chińczyki z wymienioną gumką też sypią na te 60 m ? Owy posiadacz z łatwością na full auto zasypie cel z owej odległości (i co z tego, że niecelnie, jak z tych X kulek któraś trafi), dlatego 60 m to mało na "snajperkę" i wypadałoby mieć zasięg większy niż doskonała większość.

Jak się chce tylko celność to kupuje się stockowego maruja, wstawia SP100 i rozrzut fps jest w granicach 1-2 (świetna celność) i dobry zasięg, od snajperki więcej się wymaga niż 60m, czyż nie ?

 

Hmm "powtarzalność i celność", tylko czy dwa te słowa tak na prawdę się różnią ? ;-)

 

Dobra koniec OT, nie będziemy się tu kopać bić i pluć, tak tylko przyszedłem trochę ponarzekać :-P.

Link to post
Share on other sites
Takie pytanie jak długi jest tłumik QD i czy będzie pasował inny np. http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2424 ten albo http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1707 ?

 

Będą pasować tylko tłumiki QD, żadne inne. Ja jak jeszcze miałem SRke starałem się osiągnąć najwyższą celność i powtarzalność przy niskiej prędkości wylotowej, w grupie jestem zwiadowcą, był mi potrzebny karabin wyborowy, nie snajperski. Katana w sumie dobrze mówi, ale zależy od tego co wymagamy od repliki.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zakupiłem chronometr combro i postanowiłem pomierzyć swoja PJ w zależności od długości lufy. Na promyku 509x6,03 wskazało 492-496fps na 0,20g, natomist na DF 705x6,02 wskazało 494-499 fps. Gdzieś wczesniej wyczytałem że mimo że pj 25 jest przystosowany do długości lufy 705 to i tak traci moc na tej długości lufy i zastanawiam się teraz czy nie skrócić troszkę tej lufki. Pytanie tylko ile? Da to coś? Czy nie warte zachodu.

Link to post
Share on other sites

Podkur***ny :/. Wczoraj przyszła dostawa od krakmanów: założyłem wyciszony zestaw Systemy (głowice tłoka i cylindra) no i dwie sprężyny: Guarder M140 i M170. Chciałem sprawdzić jak to najpierw pójdzie na M170. Po długim rozkręcaniu GB wstawiłem tą 170. Wystrzelałem jednego hi-capa blasterków. Strzelał daleko i celnie. Tylko jeszcze głośniej. Potem wziąłem się za rozbieranie, żeby wstawić słabszą sprężynę. Doszedłem do GB i co? Gearbox pękł tam gdzie kończy się to okno na cylinder, przy głowicy cylindra. Jeszcze parę strzałów i pękł by całkowicie, a kto wie ile części posypało by się jeszcze. Jestem w plecy więcej, niż na tą replikę wydałem, a to tylko głupi GB :/.

Link to post
Share on other sites

no baaa....dobrze wiedzieć jakie ma maksymalne osiągi, nic więcej niż M150...przykro nam trepanacji GB i życzymy szybkiego kupna szkieletu CA. To karabinek zrobił Prima Aprila.

 

P.S. Z braku laku rób zbrojenia Ues'a

 

Właśnie, tak wracając do sprawy dźwięku...otóż porównałem moje stare SR25 (pierwsza seria P&J) z nową wersją (BU 470FPS)... za waszą namową, zapewne odruchem warunkowym przyjąłem, że moja repliczka jest głośna, otóż po pierwszym strzale szczęka opadła...te nowe P&J chromoli, rzęzi i zawodzi...albo miałem dobrą wersję (wymieniony tylko chwyt), albo sam nie wiem.... reasumując po porównaniu stwierdziłem, że w mojej wersji problemu nie ma.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

@AnR spaliłeś ten silnik montowany w chińskim SR25 na sprężynie m150? Jak?

 

Gdybym ja to wiedział. SR25 którego robiłem ciągnoł M150, nagle jego właściciel przyszedł, że bezpiecznik poszedł. Silnik teraz nie jest wstanie uciągnąć M150, nie próbowałem go narazie w innych gnatach.

Link to post
Share on other sites

Tak Thor ku twojemu zdziwieniu, ja porównywałem. Będąc u krakmana dokładnie porównałem sobie moją komore Elementa, z komorą KA, i wykonanie elementa jest dobre, jest szczelna i sobie ją chwale, jadnak wiadomo,że KA ma już wyrobioną opinie i jest to jakość sama w sobie, jednak wszystkiego naraz mieć nie można prawda?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem też teflonfix po pomiarze jak będę miał okazję to przechronuję jak teraz to wygląda, a co do nieszczelności to nie mam pojęcia gdzie mogłaby być... strzykawka jest, dysza bardzo szczelna (chociaż stockowa...).

Nie wiem pobawię się jeszcze z uszczelkami na głowicy tłoka.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Nieszczelność, humm zrób coś takiego wyciągnij dyszę weź komorę hopup z lufą i wsadź do niej dyszę (nie mocno tak jakby wsadził ją popychacz ) zatkaj palcem wejście dyszy a z drugiej strony lufy wciągaj albo puść powietrze ;) i zobacz jaki efekt

 

ja miałem taki przypadek dziś że fazowanie na dyszy było złe i uciekło ok 50 fps ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, byłem na zlocie i nie było możliwości przechronowania repliki, było jeszcze pare osób co miało sr25 od PJ. Jedna z nich była stockowa, która strzelała daleko jak moja, ale wolniej i z mniejszym skupieniem. Drugi miał tuningowaną do 530fps (przechronowana) i waliła troszkę dalej niż moja, ale prędkość bardzo podobna. Był też koleś, który miał dość żądką replikę (chyba FAL), miał 450fps, a nie zdążyłem zauważyć, żeby kulka zaczęła spadać. Krótko mówiąc waliła CHOLERNIE DALEKO.

Może u mnie lufa ma znaczenie, mam 650mm Deep Fire 6.04??

Proszę o dalsze porady (co sądzicie o wysłaniu repliki np. do specshopu, aby zrobili co się da, żeby zwiększyć zasięg, niezbyt dużym kosztem?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, prawdopodobnie będę miał możliwość wymiany dotychczasowej lufy precyzyjnej (Systema 590mm) na jakąś 650mm.

 

I teraz wchodzą w grę dwie lufy - KM Head i Prometheus. Domyślam się, że Prometheus będzie lepszym rozwiązaniem? Tylko kosztuje on około 300 złotych teraz, a KM Heada prawdopodobnie będę mógł dostać poniżej 200 złotych. Co w takiej chwili wybralibyście? Reszta podzespołów - komora KA i gumka Systemy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No Prometeusz... teście luf wypadł on najlepiej ( chyba minimalnie wyżej od KMheada i gdzieś około TanioKoby).

 

A po drugie 6,03 a nie 6,04 :D myślę, że różnica będzie znaczna i jak kupisz jakiś baaardzo dobrych kulek będzie bardzo smacznie :D

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...