Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I tu się zgodzę... JG ma fakturę zbliżoną do ostrego odpowiednika i dla tego twierdzę że jest dobrze wykonane jak na chińską replikę, o body nie ma się co martwić. moja gietka wylicza różne ekstremalne przygody ze zjeżdżaniem po dachu włącznie i obijaniem się o ściany i poza tym że jest już porysowana to nic się kompletnie nie stało.

Nie jest duża , ma dosyć że tak powiem zbitą konstrukcję, pod tym względem jest solidnie zrobiona. Aczkolwiek nigdy nie wiadomo, to zawsze jest chińczyk .... Jaka miska ryżu , taki egzemplarz..

Wracając jeszcze do podobieństw z ostrym odpowiednikiem, to ma nawet zachowane takie detale jak imitacja spawu na rączce przeładowania, co w ostrym odpowiedniku żuca się w oczy, bo jest to jeden z niewielu elementów metalowych(z zewnątrz broni ostrej).

Link to post
Share on other sites

gietka zamówiona w zbrojown :killer:

i- krakmani nadal nie wiedzą nic- niby płynie ale nie ma pewności....

 

Z plusów od 2 dni przesiaduję u customsów(wtedy się zczaiłem że są z Pozka i do tego kończą przerwę urlopową )- zajefajni goście(+ koleżanka) 8-)

 

Jeśli Zbrojownia się nie popisze to zawsze mam gdzie zanieść gietke. No ale trzymam kciuki za nich i ich zerówkę- opinie mają raczej dobre i bez porównania inne niż gunfrajer :twisted:

 

Za miesiąc przy kolejnej wypłacie w planach koli aimpoint oraz rączka prawdopodobnie z bipodem czy jak to się wabi.

 

Mocno myślę też o precce deep fire- przy promocyjnej cenie asgspopu to nawet jak to nie będzie tak dobre jak systema to się opłaca. Problem tylkoc zy brać mosiądz 6.04 czy prawie za tyle samo stalową 6.02 :strach: Nie wiem tylko czy aż taka wąska sprawdzi sięz kulkami sredniej klasy jak g&h czy inne hornety....

Link to post
Share on other sites

Jak myślisz mocno o precce DF to myśl słabiej, większość z tego co słyszałem o nich nie jest przyjemna dla ucha, szczerze, to wolałbym już używaną systemę, albo prometheusa za grosze... Ja zamówiłem sobie wersję "C" z uwagi, że wersja "K" przypomina K z odległości większych niż xx m. Zresztą szukałem malucha, bo jest, a jak by nie było to boli gdy ma się samą sprężyne i kampiąc w krzakach widzi się niczego nie świadomych kilku wrogów przechodzących niedaleko - cóżesz począć, ze sprężyną wiele się nie zrobi. Trzeba na nich wydać trochę pieniędzy ;-).

 

Dodatkowo zmierzę sobie taśmą dokładnie stocka i z wymienoną gumą, bo jak widziałem używka jako "strzela" ? To mój stary walther HFC dalej i celniej sypał :lol:.

Link to post
Share on other sites

Przy cenie 50 zł ten df jest aż tak zły ?

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1425

 

 

Asgshop to raczej solidny sklep a dobrze o nich pisze....

 

Co do działania giety to z tego co czytałem to mogą być 2 powody złego działania- seryjna hop-siup siada szybko oraz kwestia gdzie kupiono czyli gdzie robiono przegląd zerowy- przy giecie c róznice krakman vs gunfire i pochodne dochodziły do 40 fps po wyjęciu z pudła :strach:

 

 

ps. customsi całkiem sympatycznie się o gietce wypowiadali jako bardzo zacnym chinolu ;-)

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Mierzył ktoś ile ma lufa wewnętrzna?

Ja nie mogę się w tym połapać- raz czytam że 363 , raz że niestandardowe 357(ciężko o takie precki ...)

wiem,że mogę sobie sam rozkręcić i sprawdzić, ale na razie wolał bym nie grzebać w niej- jestem po prostu zdolny i pewnie coś by się sypnęło :wink:

Link to post
Share on other sites

Panowie, a wiecie może czy na ta optykę ze zbrojowni można zamocować RISa? Chodzi mi o doczepieni koli nad samą lunetą oczywiście, a z obrazków wygląda jakby średnio było jak tam zamocować cokolwiek.

pozdrawiam

 

Można spróbować przykręcić szynę nad lunetą, jest tam trochę miejsca na nakrętki. Nie będzie to jednak zbyt pewne mocowanie. Bardziej polecał bym jeśli już to przykręcić szynę RIS na rączce, w tym miejscu jest więcej ABS i powinno się trzymać lepiej.

 

Pozostaje praktyczna strona takiego rozwiązania, kolimator będzie bardzo ale to bardzo wysoko zamontowany. Używałem kiedyś takiego rozwiązania i nie byłem do końca usatysfakcjonowany. Lepiej zamontować koli na zwykłej szynie od G36C.

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się na wersję k od JG z wersji C również od JG.

Jestem po pierwszej strzelance i powiem, że te 2 karabiny na prawdę różni tylko wygląd zewnętrzny. Osiągi są na oko praktycznie takie same, nie zauważyłem różnicy w zasięgu i skupieniu.

Nie martwi mnie to, bo k ma więcej punktów lansu, jednak jeśli ktoś liczy na nie wiadomo jaką poprawę w/w cech, to niech zapomni ;-)

Link to post
Share on other sites

do k wsadzisz w stocku preckę 364mmi głownie o to chodzi- 70zł więcej za replikę to i tak mniej niż tłumik za 100zł maskujący tylko lufę wewnętrzną. Co do lansu to fakt k wygląda nieco "poważniej" dzieki większej długości ale co kto lubi ;-)

 

Z wad to zauważyłem,że dłuższy przedni chwyt = mała jego stabilność na końcu przy wylocie lufy- bez problemu mogę bo ręką przesuwać w prawo i lewo dotykając wewnętrzna krawędzią otworu lufy...

 

Acha przedłużka lufy zewnętrznej bez problemu odkręcą się ręką- wczoraj zwrócono mi uwagę że mi się lufa kreci a to tylko puściła na gwincie i trzeba było dokręcić ;-)

Link to post
Share on other sites

Z wad to zauważyłem,że dłuższy przedni chwyt = mała jego stabilność na końcu przy wylocie lufy- bez problemu mogę bo ręką przesuwać w prawo i lewo dotykając wewnętrzna krawędzią otworu lufy...

 

 

Damn, wcześniej tego nie zauważyłem, a od razu po Twoim poście sprawdziłem i załamałem się - frontgrip faktycznie latał jak Żyd po pustym sklepie.

Na szczęście z pomocą przyszła czarna izolacja - okleiłem lufę zewnętrzną nakładając kilkanaście warstw w wylocie lufy z frontgripa, zapewniając mu tym samym drugi punkt podparcia; jeden punkt podparcia jakim był pin i 'zawiasy' pod nim, to stanowczo za mało.

Dodam, że teraz grip ani drgnie, jest tak stabilnie i sztywno jak w wersji C 8)

Także 99tomcat, zanim Ci się doszczętnie zniszczy ten plastik gripu zrób to co ja. Trzeba tylko odp wymierzyć grubość warstw - suwmiarką albo na oko.

pzdr

Edited by pin-king-pin
Link to post
Share on other sites

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że mostek z lunetą CA nie pasuje dobrze do JG G36, chyba ktoś gdzieś na tym forum. To prawda - to mocowanie po przeciwległej stronie lunety nie dochodzi do mocowania w body (mostek jest za krótki). Nim (o ile) się dokopię do tego info, może ktoś z obecnych w tym temacie wie o co chodzi i ma jakiś sposób aby temu zaradzić? Czy pomoże tu jakaś mała wiertarkowa operacja na mostku lub EWENTUALNIE na body? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Karabinek przestrzelał już 4k kulek, więc można powiedzieć, że się dotarł. Zasięg całkiem niezły, jednak kulka leci jak dla mnie ciutkę wolno. Gumka, co mnie bardzo zaskoczyło, kręci naprawdę dobrze. Celność też w porządku. Bateria nie najgorsza choć strzelam na razie z 9,6 1400 co daje dużo lepszą szybkostrzelność. Czas jednak pomyśleć nad lekkim podkręceniem prędkości do 400-420 fps'ów :)

Macie jeszcze zdjątko repliki.

dscf1986hq0.th.jpg

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem swoją gietę w gunfire. Replika przyszła poskręcana, nie miała żadnych luzów, przesmarowana i ma naklejoną plombę na gb (wcześniej kupiłem u nich 2 repliki, HK416 JG i M249 Specna Arms i żadna nie miała plomby). Rozumie że wielu z was zawiodło się na gunfire i że mieli wiele wpadek ale teraz ekipa sklepu się trochę zmieniła i chłopaki trochę się starają. Nie martwię się o to że moja gieta szybko się rozpadnie bo to już 3 replika zakupiona w gunfire a z wcześniejszymi nie miałem żadnego nawet najmniejszego problemu. Moi koledzy w teamie zazwyczaj kupują w taiwangunie (kilka M4 PJ i PJ M249). Te M4 PJ co trochę lądowały w serwisie bo sypią sie strasznie, tak samo było z PJ M249. Kolega i ja nie oszczędzaliśmy swoich M249 i jego replika już 3 raz poleciała na serwis a ja swoją niedawno sprzedałem w idealnym stanie bez żadnej awarii (a przebieg mieliśmy podobny). Nie bronię gunfire i mi nie płacą ale dziwi mnie to że nikt nie chce u nich brać giety tylko każdy czeka aż będzie w taiwangunie ( a repliki są identyczne bo nie chce mi sie wierzyć że w taiwangunie coś w nich wymieniają a jeśli już to chyba na gorsze części bo moje stockowe repliki przeżyły więcej niż te ich niby wzmocnione PJ-oty).

Link to post
Share on other sites

Ja swoją kupiłem na taiwangun.com bo była tańsza i różnice w cenie poświęciłem na gumkę Guardera. Chłopaki z Krakowa widocznie mi ją źle założyli, gdyż strasznie skręca w lewo. Sam się tym zajmę ;-) bardzo mnie irytuje w G36K, że dłuższa lufa jest przykręcona na gwint od wersji Comando. Trochę się boje o tą lufę.

Link to post
Share on other sites

Graber od reklamowania sklepów jest inny dział. Ja np. nie kupię już żadnej repliki w tym sklepie, z racji tego, że głupie styki naprawiali mi miesiąc, a kolejny dosyłali rzeczy, których zapomnieli wysłać w paczce.

Codename, ja swoją lufę dokręciłem ''na chama'' i nic jej chyba już nie ruszy. Z drugiej strony, o co masz się bać w kawałku metalowej rurki nakręconej na drugą?

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites
Codename, ja swoją lufę dokręciłem ''na chama'' i nic jej chyba już nie ruszy. Z drugiej strony, o co masz się bać w kawałku metalowej rurki nakręconej na drugą?

Ja mam konwersję do wersji długiej (z wersji G36C) i za którymś razem przy dokręceniu 'na chama' przedłużenia lufy zewnętrznej złamało się połączenie końcówki lufy zewnętrznej z atrapą rury gazowej:

99ab2998d337978a.png

Kolorem czerwonym pokazane miejsce pęknięcia.

Co prawda, póki co, jakoś się to trzymie jeszcze i nie wpływa na działanie giwery, ale mam nadzieję, że nie przywalę gdzieś lufą, bo może się to wszystko całkiem połamać.

 

EDIT: właściwie, to sobie przypomniałem teraz, że już ze 2-3 razy przed pęknięciem - uderzyłem lufą, więc pewnie zostało to połączenie nadwyrężone wtedy. Mimo wszystko, trzeba uważać przy tych dokęcanych lufach zewnętrznych w gietkach.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że pasuje. Niestety nie idealnie - mostek ów (CA) mocowany jest za pomocą trzech śrub (tak jak i RIS z przyrządami zresztą): 2 są pod lunetą i 1 po przeciwległej stronie. I właśnie ta jedna śruba nie wchodzi - mostek jest ze 2-3-4 mm za krótki.

Możesz:

a) powiększyć dziurę pod śrubę w mostku

b) powiększyć dziurę pod śrubę w body

c) poprosić tokarza o mniejszą śrubę, o łezkowatym kształcie

d) zostawić jak jest i mimo wszystko pewnie chwytać za mostek bez żadnego problemu.

Ja z lenistwa i braku czasu wybrałem póki co opcję d. Zarówno ja i moja gienia mamy się dobrze.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie czy pasują magazynki real-cap od STARa? Właśnie kupiłem G36K u Krakmana i szukam do niej real-capów, które jednocześnie nie będą tandetne i "przeźroczyste". Te od STARA wyglądają całkiem całkiem - http://www.gunfire.pl/product-yid-11521898...Cap-do-G36.html

Choć nie wiem czy chciałbym kupować akurat w gunfire. A może są jakieś inne przystępne cenowo real-capy?

 

Z góry dzięki!

TMK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...