Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Magi od ostrej giety są tandetne i przezroczyste i tyle ;-)

 

IMHO jest znaczna przepaść wizualna między magami od ostrego G36 a od repliki - ale oceniam tylko po zdjęciach - przyjdzie moja gieta to może będę mógł więcej na ten temat powiedzieć. W każdym razie zależy mi na real-capach :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie przyszła moja gieta - stockowy mag wygląda naprawdę przyzwoicie (bałem się, że będzie półprzezroczysty), gdyby tylko udało mi się znaleźć takiego real-capa :) Może spróbuję z tymi od STARA -ale najpierw jednak kolimator - przy moim dyslektycznym zgraniu prawej ręki z lewym okiem celowanie przez stockowe przyrządy do łatwych nie należy :( Gdyby tylko były 5mm wyżej :( No nic trenuje prawą gałę :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie przestrzelałem moją gietę i efekty raczej kiepskie. Kulki (2,5g) po jakichś 10-15m lecą gdzie chcą. Chyba chłopaki z Krakmana nieźle zasmarowali mi hopka przy wymianie na Guardera :) W zasadzie to smar aż wycieka przez "wyrzutnik łusek". Mimo to i tak uważam, że sklep pierwsza klasa.

 

Zapytam jeszcze w ramach profilaktyki przedzawałowej - przestrzelanie coś pomoże czy może od razu rozkręcać i czyścić?

Link to post
Share on other sites

Wystrzelałem całego hi-capa i teraz na 15m śmiga jak należy - mały rozrzut i celnie - z tym celnie to kwestia względna, bo z moim wzrokiem to chyba jedyną skuteczną metodą celowania będzie kolimator ;-)

 

Rano zobaczę jak się gieta spisze na polu bitwy - póki co rewelka. A teraz jeszcze czeka mnie pobudka o 3.50 - baterię trzeba od ładowarki odłączyć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmm :???: No to gratuluję i zazdroszczę, bo nie jestem pierwszą osobą, której ta optyka nie pasuje idealnie. Uwielbiam małe chińskie rączki potrafiące takie cuda. Acz długość body winna się zgadzać co do mm, dziwne.

Btw, ciekaw jestem kiedy zaczniesz żałować, że dałeś się wpuścić w kanał i oddałeś cudowną szynę na lansiarską ale zbędną optykę. ;-)

Link to post
Share on other sites

Tak się składa iż kilka dni temu stałem się posiadaczem G36K od Krakmana. Na razie za sobą mam około 900 kulek 0,2 premium p&j w prostych testach polowych - strzelanie do tarcz puszek i próby ustawienia hopa. Zasięg całkowity wydaje się dość spory - jakieś 50 parę metrów od miejsca strzału do miejsca lądowania. Czytałem opinie ludzi o tym iż np spokojnie w puszkę trafiają za każdym razem z 30 metrów a tymczasem u mnie wygląda to tak, iż kulki mimo bezwietrznej pogody latają jak chcą. Jedna trafia druga już leci np 30cm obok mimo celowania w ten sam punkt. Dlatego mam pytanko czy na zbyt lekkich kulkach (wszyscy polecają cięższe niż 0,2) trafiają się takie jazdy? A może replika po przeglądzie 0 musi się deczko dotrzeć? Tudzież obsługa musi się deczko wyrobić :mrgreen:?

Link to post
Share on other sites

Mnie na Guarderze też lecą daleko ale niezbyt prosto :P Muszę coś z tym zrobić.

 

Możliwością jest, iż krzywo gumkę ci założyli, albo mogło stać się coś z dystanserem - wyciągnij lufę z giety, rozbierz komorę i spróbuj złożyć całość jeszcze raz. Lub też masz smar na gumie i latają tak jak latają, w wyniku czego również musisz rozebrać więc nie widzę innego wyjścia. A jeśli gumka jest nowa i nie wystrzeliłeś więcej niż 1000 kulek mniej więcej to niech się dotrze i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Gogin ano taka psuja ze mnie :). Przy okazji zmieniłem najpierw oryginalną gumkę na systemę a i trzy dzionki później lufę na preckę KM Head. Nie obyło się bez pilnika - potrzebne było powiększenie średnicy otworu w tłumiku płomienia (w który włazi te kilka milimetrów dłuższa lufa). A i spinkę musiałem deczko zmodyfikować aby wskoczyła na swoje miejsce, choć nie i tak nie siedzi tak pewnie jak przy lufie jg. Do tego dokleiłem plasterek taśmy izolacyjnej do oryginalnego dystansera aby zniwelować różnicę w grubości gumki bo miałem wrażenie, iż podkręcała tak sobie i do połowy zakresy gumki w lufie praktycznie nie było widać. Generalnie skupienie się poprawiło.

Przy okazji: kulki goldfire bio do zbyt precyzyjnych nie należą i moja gietka średnio je lubi. Wrzuciłem też kilka XTREME PRECISION 0,25 - lepiej ale i tu jakiejś rewelacji nie było. Po rozłupaniu kilku kulek sprawa się wyjaśniła. Nosi je bo mają piękne wielkie pęcherzyki co wpływa na zaburzenie rotacji. Tu premium p&j takich wad nie posiadają. Niestety nie są one bio co na dłuższa metę wyklucza je w moim przypadku. Nie wiem od czego to zależy ale czasem replika potrafi wypluć dwie kulki zamiast jednej. Cały czas mam też wrażanie iż nie trafiłem jeszcze na odpowiednią amunicję.

Edited by Zigfir
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...