Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie podstawowego riflemana z operacji pustynna burza


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki chłopaki za rady, na pewno bardzo się przydadzą w czekających mnie zakupach :) Wroobel16- czy na fotkach masz butt pack m61 czy mi się tylko zdaje. pytam bo mam alice i m61 z buttpackow i nie wiem który by był lepszy. Może napisze jeszcze tak: mam z alice szelki, 2 ładownice do m16 alice, 2 ładownice do m16 z m67 krótkie, davis belt z m67 , medical, kompasowke, manierkę 2 kwartową, 2 manierki 1 kwartowe, pokrowiec na maskę p.gaz. m17. no i tu problem bo i maska m17 i manierki bez zaworów do picia tak jak to jest w alice i masce m17a1, bagnet m7, buttpack alice jungle na panamie, no i dużo pierdół z Namu (latarki gumy na hełm itp.) komplet 6c z hełmem będzie kupiony. Myślę że jak ma być to do 6 colora i do asg nie do reko to nie będzie na początek to straszyć, a konkretne rzeczy będę z czasem dokupywał i wymieniał. Czy może z takim kompletem zabrać się za wcześniejsze lata. Chodzi mi w sumie tylko o tylko żeby założyć na siebie 6c i do tego sprzęt i żeby nikt nie mógł mi powiedzieć że takiej konfiguracji sprzętowej na pewno nigdy nie miało prawa być w armii us . (Chociaż w sumie maski m17 nie miało prawa być z 6c ;) ) Aha i jeszcze 1 pytanko :kiedy 6c wprowadzili do armii?

Edited by mag600
Link to post
Share on other sites

Na fotkach to kopia butpacka jest. Zbierz sprzet taki jak wymienilem kilka postów wczesniej i bedzie git.

 

Jeżeli nie wykroczysz ze sprzetem poza górną granice czasową, czyli przypuśćmy 91 rok- koniec pierwszej wojny w zatoce to nikt nie powinien miec zadnych pretensji, bo "starszego" sprzetu zawsze mogli uzywac. To logiczne, do tej pory tak jest. To tylko moje i mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Ja czytam ze zrozumieniem, problem w tym, że Ty piszesz lekko bełkotliwie.

Zapoznaj się z pojęciem podmiotu domyślnego i przenalizuj wątek od pokazania przeze mnie zdjęcia do Twojego posta.

Po czym skup się właśnie na podmiocie domyślnym w jego treści.

Dla ułatwienia podpowiem, że dla osoby czytającej wątek Twoje zdjęcie ma dotyczyć omawianych przeze mnie i Aciepka butów.

Gdybyś słowko "tych" zastąpił słowek "takich" lub zwrotem "takich, jak na zdjęciu" to tematu by nie było.

A tak, to dwie osoby - ja i Aciepk - odebrały tego posta tak, jak odebrały. Czyli jednak wina jest po Twojej stronie.

 

I tyle wykładu z języka polskiego.

Link to post
Share on other sites

Gdyby twoja wypowiedź zamiast wyglądać tak:

 

Zastanawiam się czy tego uzywali w wiekszej ilosci, bo o ile widzialem sporo fotek w jungle`ach to w tych tylko to:

 

Wyglądałaby tak (Naprawdę malutka modyfikacja):

"Zastanawiam się czy tego co widać na poniższym zdjęciu uzywali w wiekszej ilosci, bo o ile widzialem sporo fotek w jungle`ach to w tych tylko to:"

 

To nie byłoby oburzenia, wytykania agresji itp. Tylko miałbyś jakąś szansę na uzyskanie pożądanej odpowiedzi...

 

A tak wyszło jakbyś widział na podanym zdjęciu deserty zaprezentowane przez Królika...

Link to post
Share on other sites

Słowa "tych" i "tego" odnosiły się do zdjecia, które zamiescilem nizej. Wydawało mi się to jasne.

Masz rację. Wydawało Ci się.

Widze sporo agrsji w Twoim poście, widze ze zawszelką cene chcesz mieć rację :)

Nie, po prostu ją mam, a Ty - nie przyjmując oczywistych faktów - starasz się coś udowodnić. szkoda, że nie mając argumentów.

 

 

Widzisz co napisał Aciepk?

Jest takie powiedzenie: Jeśli jedna osoba mówi Ci żeś osioł, nie zwracaj na niego uwagi. Jeśli druga to powtarza, zastanów się nad tym. Jeśli trzecia powie Ci to samo, kup sobie żłób.

 

Ty właśnie jesteś na etapie zastanawiania się.

Link to post
Share on other sites

Owe buty to najprawdopodobniej model Pallabrousse francuskiej firmy Palladium. Zaprojektowano je w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i zostały ciepło przyjęte przez francuzów. Występują w kilku wariantach z opinaczem, bez opinacza do kostki i ponad kostkę bez opinacza.

 

Ciekawe tylko jak żołnierz ze zdjęcia je zdobył.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...