Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie podstawowego riflemana z operacji pustynna burza


Recommended Posts

lol. Często na tą stronę wchodzę i często ją widziałem, ale nie skojarzyłem, że to może być właśnie bianchi. Wiedziałem, że będzie droga i się na to nastawiałem, dla tego mam nadzieje, że to nie jest kopia. TO jest ten hip extender? Mam jeszcze jedno pytanie. Jak się fachowo nazywa ta nitka co koleś ma przywiązaną do berety?somalia2.jpg

(Wiem, że to jest w Somali)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lol. Często na tą stronę wchodzę i często ją widziałem, ale nie skojarzyłem, że to może być właśnie bianchi. Wiedziałem, że będzie droga i się na to nastawiałem, dla tego mam nadzieje, że to nie jest kopia. TO jest ten hip extender? Mam jeszcze jedno pytanie. Jak się fachowo nazywa ta nitka co koleś ma przywiązaną do berety?somalia2.jpg

(Wiem, że to jest w Somali)

Ten facet nie ma kabury m12 pod pachą. :roll:

Wrobel16 puste magazynki chowasz z powrotem do ładownicy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego czy Ci się spieszy, ilu twoich kolegów prowadzi ogień równocześnie z Tobą, oraz czy masz lepsze miejsce na umieszczenie pustego magazynka (np za pazuchą bluzy). Czasem trzeba schować do ładownicy... bo amunicje dostajesz z reguły spakietowaną w ładownikach więc jak potracisz magazynki to nie będziesz miał do czego jej ładować.

Link to post
Share on other sites
więc jak potracisz magazynki to nie będziesz miał do czego jej ładować.

 

No właśnie. A są przypadki kiedy nie ma czasu na chowanie go do ładownicy. Na pozostawienie go gdzies na polu walki nie moge sobie pozwolić. Patent z chowaniem za pazuchą bluzy przestał sie sprawdzać od kiedy noszę PASGT.

Link to post
Share on other sites

Jak walczysz sam to priorytetem jest zmiana magazynka, więc wyrzucasz stary, bo ważniejsze jest przeżycie (o ile piechociarze w ogóle trenują szybką zmianę). Ale to nie jest jednostka AT, zwykle działają w sile co najmniej drużyny i wtedy jeśli jedna osoba przez 10-15 sek zmieniai magazynek nie jest to problemem.

Link to post
Share on other sites

Ja często jak przeładowuje emke to magi chowam z powrotem do ładownicy. Jak jest ostro to albo rzucam maga na ziemie i później jak się trochę uspokoi to wsadzam do ładownicy albo zapamiętuje miejsce i po walce wracam (ta metoda bardzo rzadka :D) albo rozpinam jedną lub 2 kieszenie w woodlandowych spodniach(te po bokach) i tam wrzucam magi do jednej spokojnie włażą 2. ;)

 

 

EDIT: Hehe uprzedziłeś mnie a już chciałem być oryginalny z tymi kieszeniami spodni. xD

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Trochę czasu minęło od kiedy zadałem jakieś pytanie. Chciałbym obszyć swoją bluzę i nie do końca wiem jak. Te taśmy nad kieszeniami wydaje mi się, że powinny być w kolorze olive, dobrze mi się wydaje? Z napisem US ARMY znajdę na allegro, więc tutaj nie ma problemu, ale z własnym nazwiskiem raczej nie :) Czy jest szansa, że gdzieś w Polsce zrobią mi takie name patch z moim nazwiskiem? Bo na allegro nie mają takich wzorów. Tutaj właśnie są taśmy z napisem US Army, ale dla czego mają one inne długości? Na logikę to chyba zależy od rozmiaru bluzy, więc jaką długość powinna mieć taśma na bluzie w rozmiarze S-R? A jakie mają być stopnie na kołnierzu? Też oliv? A na lewym ramieniu też powinny znajdować się stopnie np. Takie? A i czy z przodu na hełmie też powinien być stopień? Jak tak to też w oliv? To wszystko z obszywaniem BDU? Jeszcze chciałem zapytać się o nadupnik. Jaki powinien być? Taki to chyba nie. Mogę prosić o link do takiego który był używany w tamtych latach?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A przypadkiem USMC nie miało własnej zamiast US Army, o ile w ogóle było? Z tego co ostatnio wyczytałem marines nie mieli stopni na mundurach, o hełmie mi nic nie wiadomo.

 

http://www.securitystrategiesoftexas.com/i...esert_Storm.jpg

 

EDIT:

Kopalnia zdjęć:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...%3Doff%26sa%3DN

Edited by Zielarz
Link to post
Share on other sites

Tak, marines miało swoją.

Przestudiowałem te zdjęcia i wydaje mi się, że każdy jak chciał tak miał. Jednak każdy z nich miał taśmy nad kieszeniami i większość miała stopnie na kołnierzu, ale nie każdy naszywki, na kilku zdjęciach wyglądają te stopnie tak jak oznaczenia. Na ramieniu nikt nie miał stopni, więc chyba ich tam nie powinno być. Na kapeluszu i na hełmie nie którzy mają stopnie w oiliv. Więc jak powinienem swoją bluzę obszyć? Jak chcę? Bo po przeglądnięciu tych zdjęć tak sądzę.I jakie powinienem mieć cargo?

http://sklep.fort.send.pl/go/_category/?id...7f308527f18c23a

http://www.b-52.pl/oferta.php?cat=21

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ten 2 linki to ludzie z US Army, i oni mają stopnie na mundurze/kapeluszu. Natomiast czytałem Jarheada i autor pisze, że marines nie obszywali swoich mundurów stopniami. Można się domyśleć, że chodziło o stopnie na ramieniu, możliwe że mieli na kołnierzyku.

Link to post
Share on other sites

@Ray Czytałem i nie znalazłem odpowiedzi, chyba, że nie czytam ze zrozumieniem. Tam napisał kapral, że flaga powinna być na ramieniu jeśli żołnierz działa w operacji międzynarodowej, a gdzieś widziałem chyba tylko na jednym zdjęciu flagę.

@Zielarz Wiem, że to nie są marines, przecież ja nie napisałem, że chce obszyć bluze na marines. Większość z nich ma stopnie na kołnierzyku, ale nie wszyscy i właśnie nie wiem dla czego. Na kapeluszu i na hełmie też nie wszyscy mają i również nie wiem dla czego. Są tacy co mają i na kołnierzach i na hełmie/kapeluszu, a są tacy co tylko na hełmie/kapeluszu i są tacy co tylko na kołnierzykach, ale jest jeden koleś co wcale nie ma. I właśnie nie wiem od czego to zależy.

Link to post
Share on other sites

Chyba też tak zrobię, albo poczekam, aż znajdę odpowiedź, w końcu mi się nie śpieszy. Chociaż taśmy mogę kupić bo na 100% powinny być. Teraz się zastanawiam po co kupiłem kilka dni temu flagę na ramię na szczęście za 5 zł i to na miejscu. Masz może linki do kopalń zdjęć z pustynnej burzy? Bo na militaryphotos jeden koleś dał sporo zdjęć, ale nie mogę ich zobaczyć bo są nie aktualne linki, a po googlach chodzę i pojedyncze zdjęcia znajduje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...