Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W końcu się zdecydowałem i kupiłem WOC13. I póki co jestem zadowolony. WOC13 naprawdę cieszy moje oko :-). Replika dotarła do mnie wczoraj i jeszcze nie miałem okazji jej przestrzelać ale pierwsze wrażenie jest pozytywne. Jedynym minusem było to, że klapka osłaniająca przed kurzem nie chciała się zamykać. Ale trochę podpiłowałem ten pin, który ją podtrzymuje i już jest OK :-).

I jeżeli chodzi o to wahanie pomiędzy górnym a dolnym receiver'em, to naprawdę jest ono minimalne. Może coś poprawili, bo naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. A może jest to związane z danym modelem replik WOC i przy WOC13 to wahanie jest minimalne..., kto wie...

 

Bolt carrier wydaje się być tym wzmocnionym, zresztą na asgshop tak napisali, więc mam nadzieję, że się szybko nie rozsypie. A jak się rozsypie to kupię sobie wzmocniony. Zauważyłem lekką tendencję do ścierania się bolt carriera przy styku z bolt catch'em. Ale z tego co zauważyłem to starcie powstaje w wyniku zwalniania bolt cach'a a nie w chwili łapania przez bolt cach'a. I wydaje się, że nie powinno to wpływać w przyszłości na łapanie bolt carrier'a, bo bolt cach łapie dużo wyżej niż powstaje to starcie. A w najgorszym wypadku wydaje mi się, że można to łatwo naprawić.

 

Wg informacji ze sklepu, replika została przestrzelana na słabym gazie i miała średnio 380fps (na 10 kulkach), czyli wynik całkiem dobry. Zapewne testy były przy temperaturze ok. 20stC ale to i tak dobry wynik. Podobno dołożenie tylko dłuższej lufy precyzyjnej daje replice 500fps.

 

Jak przestrzelam to dam jeszcze znać jak naprawdę spisuje się ta replika :-)

Link to post
Share on other sites

Celności jeszcze nie miałem okazji przetestować. Nar razie pierwsze smarowania, przegląd "bebechów" i pierwsze strzały w garażu no kartonów :-). Odległości ok. 10m, więc o celności ciężko coś mówić. No ale wszystko ocieka od silikonu i na HopUp nie ma jeszcze co patrzeć :-)

 

Miałem też już pierwsze problemy:

1. Należy upewnić się czy dobrze wszedł magazynek, bo nieraz wchodzi zbyt głęboko i zatrzask go nie łapie. Mi juz dwa razy poleciał na beton. Całe szczęście, że nic się nie stało.

2. Znany feler ze spuszczeniem gazu kiedy ładujemy magazynek, przy spuszczonym kurku. Tu należy przeładować i dopiero wtedy ładować magazynek. Jest też opcja odgięcia sprężyny kurka do kształtu tak jak jest w WA. Ja odgiąłem ale efekt jest połowiczny, raz jest OK a raz nie.

3. Pojawił się też problem z bolt cachem, niestety nie zawsze łapie. Ale na koniec magazynka raczej zawsze łapie. Tylko jak przeładuję na pustym magazynku to zazwyczaj nie chce łapać. Tu problem jest raczej z magazynkami, gdzie taka plastikowa dźwignia słabo się podnosi do góry w chwili gdy nie ma kulek. I przez to bolt cach podnosi się ale nie na pełną wysokość. Być może sprężyna bolt cach'a jest za słaba...?

4. No i największy problem jaki miałem to zacięcie bolt carrier'a. Nie zauważyłem jak wypadł mi z bolt carriera ten plastikowy element (ma on za zadanie zablokować plastikowy bolt przed wypadnięciem z bolt carrier'a) no i właśnie dlatego spadła mi uszczelka z bolt'a, co spowodowało zacięcie. No i musiałem się trochę nawykręcać zanim odłączyłem górę od dołu. Ale całe szczęście nie było poważnych usterek mechanicznych a przy okazji nauczyłem się budowy repliki. Udało mi się wszystko złożyć i wszystko działa jak należy.

 

Generalne wrażenia ze strzałów bardzo dobre. Zużycie i starcia na bolt carrier'ze, o którym pisałem post wcześniej są bez zmian.

Link to post
Share on other sites
czy ganatnik m203 montowany na lufę ( od aega ) pasuje na WA ?

 

Mnie się jakoś nawet udało przymocować do standardowej lufy, ale nie było to idealne. Do front setu z G&P mój granatnik z CA podchodzi bardzo dobrze. Jedyna uwaga, to właściwie konieczność posiadania montażu QD, na innym się gorzej trzyma.

 

Jaki gaz jest zalecany do tej repliki?

 

Uznaje się, iż jest to HFC 134a, ale ja mam na karcie gwarancyjnej z ASGshopu, że mogę lecieć na GG i na razie lecę. Wywaliłem już parę butli gazu i działa.

Link to post
Share on other sites

w tym sklepie tylko pre order ale w innym są choć ich nie ma :) tzn są na stanie ale wstrzyamli sprzedaż bo okazało się że pierwsza partia miała wadę i jakoś nierówno podawały gaz. Czekaja na nową poprawioną wersję. Takie info dostałem ze sklepu.

 

w tym sklepie tylko pre order ale w innym są choć ich nie ma :) tzn są na stanie ale wstrzyamli sprzedaż bo okazało się że pierwsza partia miała wadę i jakoś nierówno podawały gaz. Czekaja na nową poprawioną wersję. Takie info dostałem ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

Długo sebin masz już WOC, że ci suwadło pękło?, po ilu mniej więcej strzałach?

 

 

o stary to jest random, co nie zmienia faktu ze te stockowe suwadla padaja jak muchy..

 

swoja droga ciekawa sprawa ze stockowy bolt wspolpracuje z bolt carrierem ra-techa..

tylko wlasciwie jedna zacinka(kulka nie zdarzy wejsc do komory) sprawia ze bolt sie rozpada..

Link to post
Share on other sites

a że tak niedyskretnie zapytam :P sam zamawiałeś czy przez jakiś sklep te część z ra-techa?

Kupiłem z www.airsoftglobal.com - równy tydzień szła paczka, cło mnie omineło, wysyłka kosztowała mnie 25$ :D

 

Długo sebin masz już WOC, że ci suwadło pękło?, po ilu mniej więcej strzałach?

Nie mam WOC , od końca czerwca 08 mam WA, suwadło pękło pod koniec stycznia. Wystrzeliłem około 14 butli GG. Kupiłem ten kremowy "loading nozzle" razem z suwadłem od RA Techu, sprawuje sie super ;)

 

tylko wlasciwie jedna zacinka(kulka nie zdarzy wejsc do komory) sprawia ze bolt sie rozpada..

Aż tak źle nie jest, miałem kilka razy zacinkę na spręzynie 140% i jakoś działa dalej bez problemu ;) bardziej mi kulki zgniatało niż plastikowe "loading nozzle"

Link to post
Share on other sites

Sebin, a czym karmisz swoja replike?

czy po paru napelnieniach i wystrzeleniach magazynka nie masz problemu zmrozonego maga?

 

Greengazem od "UltraAir" lub propanem Bernzomatic. Z 4 magazynkami ogólnie syfon zdarzył mi sie 2 razy (nie mam tendencji do walenia serią na oślep, na jebankach z gaziakiem strzelasz albo celnie, albo oszczędnie :) ), więc jest ok.

Zresztą magazynki od WA maja system zapobiegający syfonom 8-)

Link to post
Share on other sites

Greengazem od "UltraAir" lub propanem Bernzomatic. Z 4 magazynkami ogólnie syfon zdarzył mi sie 2 razy (nie mam tendencji do walenia serią na oślep, na jebankach z gaziakiem strzelasz albo celnie, albo oszczędnie :) ), więc jest ok.

Zresztą magazynki od WA maja system zapobiegający syfonom 8-)

 

no ale jak wywalisz jednego maga pare razy pod rzad (ladujesz na maxa, wystrzeliwujesz wszystko, znow ladujesz i tak z 5 razy) to ci sie nie zmraza skurczybyk?

Link to post
Share on other sites

W słoneczne dni i w temperaturach koło 20 stopni nawet po tylu magach wystrzelonych w miarę szybko (tzn. jeden, wielokrotnie zaldowany mag) nie zamarza tak czy siak, ciśnienie gazu spada dość mocno, ale zawór, a raczej uszczelka górna trzyma dobrą temperaturę, właśnie przez ten system, który ciekłego gazu nie przepuszcza (co automatycznie łączy sie z tym, że doprowadza tylko gaz o odpowiedniej temperaturze). Można to zauważyć po tym, że tylna część maga jest cała zimna, a na górze jako tako wszystko się trzyma.

 

I ten system rzeczywiście działa, porównując go z AK GHK, które ma prostu układ w magu, to kałach wypada blado. Ponadto WA świetnie trzyma powtarzalność strzału w kwestii ilosci dozowanego gazu, seria jest równa, ROF nie skaczę, a właśnie AK ma już z tym problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...