Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gunfire a jakość replik


Recommended Posts

Witam

 

Sklep sam w sobie bardzo dobry, mają naprawde duży wybór, czasami większy niż u nich na stronie ;)

Sklep idealny nie jest (żaden nie jest) dlatego 9/10.

 

Co do serwisu to mam mieszane uczucia ;/ Kupiłem mp5 u nich i tego samego dnia już odpadła końcówka lufy z tłumikiem płomienia (ten przymocowany na imbus), za pierwszym razem oddałem to naprawili od razu w sklepie, za drugim razem kiedy ułamała się rączka przeładowania (atrapa) i znów ten tłumik to już pojechało do ich serwisu. To byly dluuuuugie 2 tygodnie, dodzwonić się tam to też sztuka, a najbardziej rozwalił mnie tekst, że są zawaleni reklamacjami xD

 

 

Dodam jeszcze że mają naprawde niskie ceny !!

 

eeee... cieżko mi się z tym zgodzić

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niskie ceny niska jakosc . Czego wy sie spodziewacie kupujac guna za 200 -300 zloty ?

 

Mowa jest jak na razie tylko o cenach, gdybyś nie zauważył. Niskie ceny nie muszą dotyczyć tanich replik.

 

A teraz odnośnie jakości, jakość jest adekwatna do ceny i chyba ameryki nie odkrywamy. Z tym, że jakość towarów z Gunfire'a jak dla mnie jest podejrzana. Zwłaszcza tych gunów które ludzie kupowali w czerwcu na otwarciu Militaria24. Sam mam mp5 która już dwa razy z reklamacją latała, ostatnio przyszedł gość z jakąś emką boya to też mu coś się zrypało i było już po strzelaniu.

 

A czego oczekuje po gunie za 200-300 zł?

Napewno więcej niż od guna za 100-150 zł i tego że jak naładuje baterie to moge iść już strzelać bez upgrade'u ktory wyniósłby drugie tyle co drogi karabin. A nawet jak się zrypie to na cześći go i zawsze grosz na następny będzie.

Link to post
Share on other sites

Mowa jest jak na razie tylko o cenach, gdybyś nie zauważył. Niskie ceny nie muszą dotyczyć tanich replik.

 

A teraz odnośnie jakości, jakość jest adekwatna do ceny i chyba ameryki nie odkrywamy. Z tym, że jakość towarów z Gunfire'a jak dla mnie jest podejrzana. Zwłaszcza tych gunów które ludzie kupowali w czerwcu na otwarciu Militaria24. Sam mam mp5 która już dwa razy z reklamacją latała, ostatnio przyszedł gość z jakąś emką boya to też mu coś się zrypało i było już po strzelaniu.

 

A czego oczekuje po gunie za 200-300 zł?

Napewno więcej niż od guna za 100-150 zł i tego że jak naładuje baterie to moge iść już strzelać bez upgrade'u ktory wyniósłby drugie tyle co drogi karabin. A nawet jak się zrypie to na cześći go i zawsze grosz na następny będzie.

 

Myslisz ze specjalnie sprowadzili jakies kiepskie gany na otwarcie ? Taka specjalna wersje i do takich okazji ???

Czy ty rozumiesz co piszesz ? Gun Boja nie wiele sie rozni jakoscia od cymy . A kazda bron ma prawo sie psuc . Ja ma G&P i tez sie psuje a czesci sa drozsze . A bateria nie jest sprzedawana w komplecie .

Jak chcesz kupic bron za 300 zloty z dobra bateria ? Kiedy naprawde dobra bateria kosztuje 150 zloty .

Kupujac tak tania replike musisz sie liczyc z tym ze moze dzialac dwa lata lub dwa tygodnie . I nie szukaj tu winy sklepu i podejrzanych replik .

Edited by szczuply
Link to post
Share on other sites

Ja tylko sugeruje, jak dla mnie jest zastanawiający fakt, iż u ludzi których znam i kupili na otwarciu jakiegoś guna coś im się popsuło. Jak już pisałem w przypadku tej emki i mp5, to dodam że moja gietka też była kupiona w czerwcu na otwarciu i żeby było śmieszniej musiałem już wymienić głowice tłoka.

 

Nie twierdze, że z zimną krwią wystawili trefne repliki. Może dostawa była jakaś trefna (no bo nie uwierzę że 100% gunów które sprowadza się z chin są w pełni sprawne), albo po prostu ja i moi znajomi trafiliśmy na 3 trefne repliki kupionymi w tym samym czasie. Trudno takie życie, ale odczucia zostają ;/

 

Aha odnośnie sklepu stacjonarnego i tego internetowego kupowałem głowice tłoka to w stacjonarnym powiedzieli mi że kosztuje 45 zł mimo że na stronie pisze 35 zł, oczywiście sprzedali za 35 zł, dlatego radze sprawdzić towar na stronie przed pójściem do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko sugeruje, jak dla mnie jest zastanawiający fakt, iż u ludzi których znam i kupili na otwarciu jakiegoś guna coś im się popsuło.

 

Aha odnośnie sklepu stacjonarnego i tego internetowego kupowałem głowice tłoka to w stacjonarnym powiedzieli mi że kosztuje 45 zł mimo że na stronie pisze 35 zł, oczywiście sprzedali za 35 zł, dlatego radze sprawdzić towar na stronie przed pójściem do sklepu.

 

Witam,

 

Mówisz o 3 przypadkach. Na otwarciu, w obydwu naszych punktach sprzedaliśmy ponad 100 replik. Proszę się zastanowić na przyszłość pisząc takie bzdury jak "specjalnie gorszej jakości produkty na promocje". Nasze magazyny to tysiące replik asg. Dostawy są częste i płynne. Produkty na promocjach zawsze są TAKIEJ samej jakości, tak samo na naszych aukcjach na allegro gunfire_pl, gdzie repliki można kupić za grosze, posiadają identyczną jakość i tą samą gwarancję, co w sklepach i bez promocji. Jeżeli zakupione przez Was produkty uległy usterce należy je reklamować zgodnie z naszymi wytycznymi www.gunfire.pl/rma/

 

Oferowane przez nas produkty w dużej części wyprodukowane są w Chinach, tylko dzięki temu można utrzymać tak niską cenę. Prowadzimy jednak serwis na który składa się 4 pracowników - produkty naprawiamy lub wymieniamy na nowe w przypadku usterek i dokładamy wszelkich starań do naszej pracy, bo tylko dzięki Waszemu zaufaniu możemy istnieć na rynku asg.

 

Niemniej dziękuję Ci za ocenę naszego sklepu stacjonarnego. W przypadku uwag zawsze możesz do mnie napisać PW.

 

Pozdrowienia

Paweł Zalewski

Gunfire.pl

Edited by Gunfire_pl
Link to post
Share on other sites

Mówisz o 3 przypadkach. Na otwarciu, w obydwu naszych punktach sprzedaliśmy ponad 100 replik. Proszę się zastanowić na przyszłość pisząc takie bzdury jak "specjalnie gorszej jakości produkty na promocje".

 

 

ehh nie wiem może cały post się nie wyświetlił, ale napisałem

 

Nie twierdze, że z zimną krwią wystawili trefne repliki. Może dostawa była jakaś trefna (no bo nie uwierzę że 100% gunów które sprowadza się z chin są w pełni sprawne), albo po prostu ja i moi znajomi trafiliśmy na 3 trefne repliki kupionymi w tym samym czasie.

 

Skoro tak, jak zapewnia sklep, to pewnie ostatni wariant i trafiły się 3 walnięte repliki.

Przykro mi, że moje luźne spostrzeżenia zostały źle zrozumiane, zwłaszcza przez użytkownika szczuply, od którego wyszła teoria o tym że gunfire ma specjalne repliki na specjalne okazję ;| A jeśli naprawdę to wynika z moich wypowiedzi to przepraszam i zapewniam że nie było to moim zamiarem.

Link to post
Share on other sites

Kupujac tak tania replike musisz sie liczyc z tym ze moze dzialac dwa lata lub dwa tygodnie . I nie szukaj tu winy sklepu i podejrzanych replik .

 

Wg polskiego prawa towar ma być zdatny do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem przez dwa lata. Jak ktoś sprzedaje towar niskiej jakości to się musi liczyć z dwuletnim okresem doprowadznia go do stanu używalności. Każdy sklep odpowiada za to, co wprowadza do obrotu.

Link to post
Share on other sites

Vitreus a moze Fence ? Ja nie neguje prawa do reklamacji . Pisze ze po replice za 200 zloty nie można sie spodziewać tego samego co po za 2000 .

To jak porównywanie małego Fiata do Mercedesa . To i to jeździ a jednak różnią sie bardzo .

A swoja droga cos sie tak na mnie uwziol ? pojawiasz sie tam gdzie ja pisze i zawsze musisz coś wtrącić . Proponuje ci spotkanie w normalnym świecie a nie w wirtualu .

Link to post
Share on other sites

Serwis to pięta achillesowa każdego sklepu ASG. Bez niego jakoś klienci boją się kupować, z nim - sklep wiąże sobie u szyi kamień, który może go pociągnąć na dno.

 

Przy dzisiejszych marżasz/zarobkach na AEG'u, wystarczy, że replika wróci na 3-4h do serwisu i już jest się na niej w plecy.

 

Siłą rzeczy nie ma sensu oczekiwać cudów po chińskich replikach i prawdę powiedziawszy nie winię tu GF.

 

Moim zdaniem Taiwangun, Customs i Gunfire odwalają dobrą robotę, bo w ogóle starają się zapewnić polskim garczom jakąś obsługę w niższym segmencie.

 

Owszem zarabiają na tym, ale celem przediębiorcy jest m.in. uzyskać godziwy zysk (co najmniej normalny). Z drugiej strony, można formalnie wymagać reklamacji itp. ale oczekiwać, że dokona się ona natychmiast, a nie w najdłuższym możliwym terminie, że nie będzie wpadek itp - to jest moim zdaniem naiwność.

 

I można się pienić, ale rzeczywistości się nie zmieni - nie można za 400 zeta kupić AEG'a z pełnym serwisem, bo cudów nie ma.

 

Tym bardziej, że panuje w tym względzie wyjątkowa jasność - wiadomo dzięki forum co się dostanie.

 

Dlatego jestem zwolennikiem wyrozumiałego podejścia do sklepów specjalizujących się w tańszych replikach.

 

Na niewątpliwy plus natomiast należy zaliczyć, że bardzo się starają - GF w różnych wcieleniach przeżył juz tyle wpadek (część zresztą z włąsnej winy), a jednak cały czas inwestuje w rynek i po malutku, ale się poprawia. Dla mnie to wystarczy, bo rok, czy dwa się nie liczy, zbudowanie organizacji, wyszkolenie ludzi, zdobycie doświadczenia i kontaktów oraz kasy - trwa.

 

Napewno to lepsze niż "pasztet z Machinegun" ;)

Link to post
Share on other sites

@Borol, patrzysz na sprawę przez pryzmat swojego przypadku. Pewnie nijak nie usprawiedliwa, bo w konkretnym przypadku działa prawo, które Cię chroni i zasady rynku itp., które mówia. że GF wtopił i tyle.

 

Ja piszę po prostu, że sklep trzeba oceniać przez pryzmat udanych sprzedaży (czy też akcji w ogóle) do wszystkich. Jak się sprzedaje setki chińskich AEGów i paręnaście razy się wtopi, ale procent jest niski, to uznanie sklepu za całkiem do bani jest nieuzasadnione. A chińskich AEGów schodzą w PL setki sztuk miesięcznie.

 

Oczywiście nie mam zamiaru GF, Customsów, ani Taiwangun bronić, ale nie przesadzajmy też z wieszaniem psów, jeśli wiadomo co od kogo i za ile się kupuje.

 

SpecShop, ASGshop, sprzedają mniej, ale droższego sprzętu, siłą rzeczy mogą każdego klienta dopieścić. GF, Taiwangun, Customs sprzedają więcej tańszego sprzętu, mają siłą rzeczy mniej roboczo czasu na serwis pojedynczej sztuki, a znaleźć w PL serwisanta to ciężka sprawa.

 

Czy jest sens wyżywać się na sklepach, skoro fakty wuglądają tak, że serwisantów np. nie ma?

 

Możemy napisac, że nas to nie obchodzi, bo w końcu to brocha sklepu, który bierze kasę.

 

Ale moim zdaniem, póki mamy na rynku konkurencję, to niższe koszty sklepu oznaczają niższe ceny.

 

A sklepy, które nie zarabiają zostaną zamknięte i tyle. No ja nie wiem jaki w tym zysk dla maniaków ;)

 

Ciągłe jęki mogą spowodować np. że sklepy podniosą ceny, żeby wzmocnić serwis. Czy to będzie lepiej? Są tacy co wolą ceny jak najniższe, a replikę sobie złożą samemu (np. ja). Może rozwiązaniem jest wymyślenie "pakietu serwisowego" sprzedawanaego (lub nie) razem z repliką. Problem jednak polega na pogodzeniu tego z polskim prawem, któe nie pozwala na sprzedaż bez gwarancji.

 

Podsumowując: sklepy to normalne firmy, a nie niewolnicy pod komendą maniaków i rządzą się prawami rynku. Moglibysmy narzekać, gdybyśmy nad nie żadnego wpływu nie mieli, ale akurat mamy, dzięki WMASG.

Link to post
Share on other sites

dzisiaj kupiłem Tego ACOGa, pierwsze podejście, wracam do domu, przekłamuje w lewo. No to kalibruję. Problem polegał na tym, że dojechałem do końca możliwości kalibracji, a dalej na dystansie ok 30m, min pół metra przekłamania w lewo. Wymieniam na następnego. W sklepie trudno zorientować się, czy luneta będzie miała taki problem, wziąłem do domu następną, to samo. Co ciekawe, przez ghost ring celuje się poprawnie. Dodatkowo, krzyż celowniczy jest obrócony pod kątem gdzieś 5 stopni. W obu ACOGach. Gnat M4 G&P z precką systemy, więc na 30m nie ma większych problemów z trafianiem w mały punkt, odpada problem słabej repliki. Jutro idę trzeci raz wymieniać, jeśli tym razem nie będą się pokrywały cele pokazywane przez ghost ring i lunetę, chyba poproszę o zwrot kasy, chociaż interesuje mnie, czy gdybym chciał, GF byłby w stanie dać mi poprawnego ACOGa, choćby przy setnej wymianie.

Link to post
Share on other sites

komora w ogóle z m15a4 sportline, i o dziwo (chociaż czy ja wiem, czy o dziwo) trzaska kilka razy lepiej niż stock. Tor lotu kulki jak najbardziej poprawny, dodam jeszcze, że strzelam na 0.25. Mam też w domu standardową lunetę (kupowaną pod m14) i dwa kolimatory, wszystkie da się skalibrować tak, aby dobrze pokazywały cel. Natomiast ACOGa z GFa, nie. Dzisiaj napiszę, czy za trzecim podejściem się udało.

 

poszedłem, sprawdziłem trzeciego ACOGa, dokładnie to samo co dwa poprzednie. Następna seria raczej nie przyjdzie szybko, mają ich jeszcze ok 30. Olałem, wziąłem kasę. Szkoda, bo w takim razie póki co jedyną lunetą-ACOGiem zostaje więc G&P, a cena jest, ykhm, nieciekawa.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ja generalnie kupiłem u nich dwie repliki za jednym zamachem żeby było weselej 2x M4A1 JG wymiana gumki na guardera i rzekomy test repliki...

jaki efekt:

repliki są używane w jednakowym czasie prze zemnie i mojego brata i mają podobny przebieg

M4 nr2 (brata) wystąpił efekt chwiejnej lufy, ale GB chodzi bez zarzutu na dowolnym aku poza stokowym, który "jest do bani" delikatnie mówiąc...

 

za to M4nr1 czyli moje, nie wiem jak małe ludziki tego dokonali i czy była grzebana podczas testu w GF, ale mówię szczerze przez cały rok użytkowania nie miałem żadnej awarii dosłownie nic a GB chodzi aż miło, chłopaki też się dziwią i nie dowierzają zwłaszcza po ostatniej strzalance gdzie markowa M16stka (G&P lub CA nie pamiętam dokładnie bo mało ją widywałem) na pierwszej strzelance zmieliła zębatki, aż nieprzyjemnie było słuchać.

 

Co do ACOG'a po prostu odkręć te 4 śruby imbusowe i wyreguluj go ręcznie poruszając "tuleją" (?) w środku przynajmniej ja tak miałem tylko że kupiłem używany, uszkodzony za dychę i wyregulowałem go w chwili naprawy :P a teraz śmigam z działającym ACOG'iem za 10zł

i kto mówi że tanie jest zawsze złe? ;-)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz coś zyskać za darmo, to ktoś inny musi stracić. To jest niezmienna zasada funkcjonowania świata. Jeśli chcesz mieć replikę tańszą o 10% to albo ktoś w sklepie musi pracować za niższą stawkę, albo właściciel musi zrezygnować z części zysku, albo po prostu chińczyk dostanie miskę ryżu mniej za materiał lub robociznę (co jest dość powszechne i dlatego chińskie repliki są takie tanie). A jeśli chińczyk dostanie miskę ryżu mniej, to się będzie mniej starał, bo będzie obrażony, albo dostarczy gorsze materiały, żeby się nie napracować tyle co przy lepszych. A potem Ty to kupujesz.

Link to post
Share on other sites

coś tragizujesz, wydaje mi się. Zauważ, że chinole reprezentują pewną klasę, owszem, nie jest ona specjalnie wysoka, ale jednak znajdziesz dużo poprawnie działających replik, kałachy cymy, giety z JG, itp Tego poziomu mniej więcej oczekiwałbym (chętnie) od np ACOGa, eotechów, których niektóre serie w ogóle nie działają, itd. Reasumując - wykonanie może być gorsze, jeżeli chodzi o estetykę itp, ale sama funkcja powinna być jakkolwiek zachowana, a nie, że mamy lunetę przez którą nie da się celować.

Link to post
Share on other sites
coś tragizujesz, wydaje mi się

Twoje święte prawo mieć własne zdanie.

 

ale jednak znajdziesz dużo poprawnie działających replik,

To jest podstawa sprzedaży. Nie możesz sprzedać czegoś co nie działa poprawnie bo czeka Cię reklamacja i w rezultacie zwrot pieniędzy.

 

Tego poziomu mniej więcej oczekiwałbym (chętnie) od np ACOGa, eotechów, których niektóre serie w ogóle nie działają

To właśnie jest wina niskiej jakości. Czasem defekty nie wykluczają poprawnego działania, ale zdarza się, że produkt z powodu defektu ie może spełniać swej funkcji. Ryzyk fizyk jak to mówią.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...