Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

I znowu magazynki w milsimach


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Że tak zapytam z głupia frant (i w razie czego zwalę odpowiedzialność na późną godzinę ;)): a co w przypadku, gdybym się uzbroił w takie P90?

I ładował do magazynków po 50 kulek (bo, IIRC, tyle naboi mieszczą w oryginale)?

 

Czy będzie to naruszenie ducha zasad (bo mam o 2/3 więcej kulek, niż P.T. Koledzy z typowymi realcapami po 30nb), czy też w pełni zgodne z duchem zasad stosowanie realnej pojemności magazynków?

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś gdziś napisał że realcap musimieć 30 kulek? Jak sama nazwa wskazuje REALcap ma mieć pojemność taką jaka ma odpowiedni magazynek w REALU. W M4/16 to są 20-30 nabojowe magi, w AK 30 w RPK bodaj 75 (łukowy), w Minimi 100?200? nie pamiętam. Jeżeli P-90 ma w rzeczywistości magazynek 50 nabojowy to logiczne że realcap do jego repliki ma mieć 50 kulek pojemności.

Link to post
Share on other sites

Fajny temat, ale jak tak sobie przeczytałem np:

Raczej osobom takim (pomijając już wiek) pokazał bym jak według mnie wygląda milsim, bardziej bym próbował zaszczepić a nie narzucić pewne zasady.

To sobie pomyślałem, że mnie w szkole tyle rzeczy narzucili, że aż czuję się zdyskryminowany. Encyklopedia PWN to dopiero narzuca nam pewne zasady. Dobrze, że nie mam w domu encyklopedii :F

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie stanowi to problemu tak samo jak drumy do RPK czy boxy do SAWów. W końcu "w realu" też istnieją takie magazynki więc jeśli załadujesz je taką ilością kulek jak w prawdziwej broni* to nie widzę problemu.

 

 

* - wg zasad Pomorskich, bo jak wiadomo w każdym rejonie Polski są różne przeliczniki

Link to post
Share on other sites

W kwestii hi-capów nie dałoby się zastosować aktorstwa tzn. strzelasz 30 pocisków, wyjmujesz magazynek, macasz kamizelkę i wkładasz magazynek?

 

Wiem, że takie rozwiązanie jest dziadowskie i znacznie fajniej jest trzymać ammo w oddzielnych magach. Może być to jednak ewentualność dla tych, którzy mają dostępne tylko hi-capy.

Link to post
Share on other sites

Sorry, ale już nie mogłem się powstrzymać - jeśli nie masz 50-60 zł na 2-3 low - capy nie wybieraj się na milsimy. Pomyśl również o zmianie hobby na mniej finansożerne :-F Może kółko teatralne będzie lepsze - tam lepiej rozwiniesz swoje talenty aktorskie, niż na milsimach udając zmianę maga ;)

Link to post
Share on other sites

A ja się tak powstrzymywałem, żeby tego nie powiedzieć ;)

Ale tak kolego Zbychu, Grisza prawdę mówi. MilSim to nie tylko wydatki wiążące się z zakupem magazynków. Jest to cała masa innego sprzętu bez, którego może nie tyle co nie przeżyjesz na nim lecz może to np odbić się na Twoim zdrowiu. Mówię tu o dobrych butach, dobrym, wygodnym plecaku, lub kilku plecakach w zależności od długości i typu działań jakie będziesz wykonywać. Dalej jest łączność, kurta gore lub najlepiej cały komplet, dobre, sprawdzone oporządzenie itp itd można by tak wymieniać w nieskończoność.

W skrócie - magazynki to najmniejszy z nich.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Może to pytanie już padło lub ktoś gdzieś o tym wspominał ale nie znalazłem dlatego bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

 

Jak w Milsimach jest załatwiana sprawa ograniczenia ilości ammo broni wsparcia? czy magą używać osławionych skrzynek czy np mid-capów?

 

Ile amunicji mogę ze sobą mieć i w jakiej formie i czy takie sprawy są regulowane czy jest to już natarczywość?

Edited by Vorox
Link to post
Share on other sites
Jak w Milsimach jest załatwiana
Nie ma wyrobionych jednolitych zasad w milsimach w Polsce, więc ogólnie pytanie jest nieprecyzyjne.

 

Ile amunicji mogę ze sobą mieć i w jakiej formie i czy takie sprawy są regulowane
W pomorskim w magazynku może być tyle kulek ile jest w prawdziwej broni, czyli dla Minimi 200, plus dodatkowe kulki w plecaku, co do ilości to już różnie bywa.
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To może zadam jeszcze jedno pytanie, ale sformułuje je inaczej...

 

Z jakimi rozwiązaniami spotkaliście się, jeśli chodzi o odwzorowanie ilości amunicji, do strzelby śrutowej (myślę o takiem kilku-lufowej z "shelami") To, że trzeba ładować po 21 kulek ko każdego to się można domyśleć, ale jak się na sprawa z odwzorowaniem ilości "szelsów" do ilości faktycznie przenoszonej amunicji... trzeba mieć stare łuski od gładkolufowej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

tak czytam o tych magach i patrząc na ludzi w czasie rozgrywek to poza używaniem przez ludzi hi-cap'ów gdy samemu używam 11 low-cap'ów po 48 BB każdy plus 3 x real (jeden niestety do naprawy) plus 3 x 90 BB mid-cap (reale i midy w zależności od "zabawy") wkurza mnie jedno.

 

Mianowicie nie ważne jakie byśmy przyjęli zasady, ustalenia w ograniczeniu ammo, innego sprzętu etc. i jak najbardziej urealnili rozgrywkę to i tak o kant d... roztrzasł to wszystko bo zasięgu replik nie da się odwzorować a i tym bardziej nie da się go zunifikować i wszystkich uczestników rozgrywki.

 

I nie ma znaczenia czy ktoś ma hi-cap'a czy 10 real/low-cap'ów skoro przeważa cie zasięgiem mimo iż wszyscy używają np. eMek...

 

 

@Vorox w strzelbie o jakiej mówisz taki shells daje zazwyczaj 10 wystrzałów po 3 kulki. Tak jak powiedziałeś łądujesz 21 kulek tzn. że model strzleby jaki używasz ma magazyn na 7 naboi (vide 6 + 1 załadowany w komorze). Jeżeli tak to ok.

 

Odnośnie do używania zuŻytych shells'ów od ostrego odpowiednika to powinieneś je dociążyc odpowiednio.

 

Minus takiej strzelby to to, że czas pełnego załadowania takiej strzelby nie będzie taki sam jak w realu. Chyba, że masz dubeltówkę, ale to już nie 21 kulek do niej ;)

 

Jeżeli umownie tą strzelbę będziesz nosił do odstrzeliwania zamków = entry gun, ale wtedy używa się strzelby zazwyczaj z chwytem pistoletowym bez kolby choć nie zawsze bo zależnie o jakim miejscu działań mówimy: las, miasto, krótka czy długa akcja, pojedyńczy szturm budynku itd. itd. czy też będziesz tego używał jako broni głównej czy właśnie jako "entry gun" i w jakiej misji?

 

Bo jak wszędzie ma to kluczowe znaczenie przy ilości zabieranej amunicji oraz to czy jak już wspomniałem będzie to Twoja broń główna?!

 

Pozdrawiam

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Cały pozostały bełkot zignoruję, ale ciekawi mnie jedno:

Jeżeli umownie tą strzelbę będziesz nosił do odstrzeliwania zamków = entry gun, ale wtedy używa się strzelby zazwyczaj z chwytem pistoletowym bez kolby choć nie zawsze bo zależnie o jakim miejscu działań mówimy: las, miasto, krótka czy długa akcja, pojedyńczy szturm budynku itd. itd.
Spotkałeś się z wieloma przypadkami odstrzeliwania drzwi w lesie?
Link to post
Share on other sites
Mianowicie nie ważne jakie byśmy przyjęli zasady, ustalenia w ograniczeniu ammo, innego sprzętu etc. i jak najbardziej urealnili rozgrywkę to i tak o kant d... roztrzasł to wszystko bo zasięgu replik nie da się odwzorować a i tym bardziej nie da się go zunifikować i wszystkich uczestników rozgrywki.

 

A ja bym prosił o roziwnięcie tego fragmentu...

 

ps

Ale drzwi do lasu i tak sa coool ;)

Link to post
Share on other sites

Sorki do lasu w sensie zaczynasz misję w lesie a głównym celem ataku jest budynek.

 

Trudne do zrozumienia?

 

Jak napisano powyżej i ja również - wszystko zależy od charakteru misji.

 

Foka napisałem umownie nosił jako entry gun razem z innym karabinkiem.

I w konfiguracji jako entry gun zabierze do lasu z innym karabinkiem bo takie będzie założenie misji.

 

A jako normalną strzelbę załadowaną np. breneką zabierze jako broń główna to w lesie wątpie, aby mu się to przydało.

 

 

W odniesieniu tego co poniżej to nawet taka strzelba ma szansę w lesie czy gdziekolwiek indziej.

 

=========

 

Thor chodzi o to, że repliki:

1. Nie dają takiego zasięgu jak realna broń

2. Ty masz np. zasięg 50 m dzięki swojej konfiguracji części wew. w replice, a Twój przeciwnik ma zasięg 35 m bo ma taką konfigurację części wew. repliki. I nie ma znaczenia czy ktoś używa repliki AK, serii M czy tez MP5. Chodzi ogólnie.

3. Nie dasz rady zrobić tak, aby każdy w replice miał taki sam zasięg czy też podobny.

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites
Sorki do lasu w sensie zaczynasz misję w lesie a głównym celem ataku jest budynek.

 

Trudne do zrozumienia?

Z tego co napisałeś wyżej w ogóle trudno cokolwiek zrozumieć. Nawet zakładając taką hipotetyczną sytuację to dlaczego ma to decydować czy wezmę strzelbę z chwytem pistoletowym czy z kolbą? Nie widzę związku.

 

Nie dają takiego zasięgu jak realna broń
Żaden z systemów symulacyjnych, łącznie z MILES czy Czantorią, nie mają.

 

Ty masz np. zasięg 50 m dzięki swojej konfiguracji części wew. w replice, a Twój przeciwnik ma zasięg 35 m bo ma taką konfigurację części wew. repliki. I nie ma znaczenia czy ktoś używa repliki AK, serii M czy tez MP5. Chodzi ogólnie.

Nie dasz rady zrobić tak, aby każdy w replice miał taki sam zasięg czy też podobny.

Jak w życiu. Jeden ma Glauberyta, inny Beryla, a inny PK czy SWD. Życie to nie je bajka (ani CS) i nie jest sprawiedliwe. Ilości kulek żołnierze też mają różne.

 

 

Foka napisałem umownie nosił jako entry gun razem z innym karabinkiem.

I w konfiguracji jako entry gun zabierze do lasu z innym karabinkiem bo takie będzie założenie misji.

No ale na kij mi master key w lesie? Jak mam pod obiekt przebijać się przez las to oleję strzelbę bo będzie przeszkadzała, a z drzwiami poradzę sobie inaczej.

 

A jako normalną strzelbę załadowaną np. breneką zabierze jako broń główna to w lesie wątpie, aby mu się to przydało.
Na pewno bardziej niż shorty.
Link to post
Share on other sites

A w realu każdy ma taki sam zasięg??? Proszę przykłady.

 

Ersoft w dużym przybliżeniu to zabawa w skali 1:10 w stosunku do "prawdziwych strzelanek"

 

Dowody?

proszę:

 

Karabinki będące "etatowo" na wyposażeniu armii świata (te najczęściej używane-symboliczne)

Ak47/74

- zasięg maksymalny dochodzący do 1km (1000metrów)

- zasięg skuteczny/najczęściej "używany" to okolice do 300-400 metrów

M4/16

- zasięg maksymalny dochodzący do 1km (1000metrów)

- zasięg skuteczny/najczęściej "używany" to okolice do 300-500 metrów

 

każdy następny karabinek tego "zakresu" zastosowań ma takie same "zasięgi" jest używany na podobnych dystansach.

 

Na nasze potrzeby wybieram do porównań zasięg na jakim najczęściej są używane etatowe środki ogniowe piechoty.

 

Czyli jakieś 0-500 metrów. W zasadzie dziś to jest 0-300 najczęściej.

 

Więc mamy karabinki na amunicję pośrednią i karabinową zasięg do 500 metrów.

 

Nazwijmy to "klasą I".

 

Teraz karabiny wyborowe/snajperskie/przeciwsprzętowe

 

W realu ogień z nich prowadzony jest na dystansach od 600metrów a nawet do 1,5km (1500metrów) (pomijam pojedyncze przypadki strzałów na większe odległości, jak i strzały na odległościach "dla karabinków". biorę pod uwagę zasięg który ma być wyróżnikiem dla tej "klasy")

 

Wiec mamy broń snajperską/wyborową/przeciwsprzętową o zasięgu od 600 do 1500 metrów

 

Nazwijmy to "klasą II"

 

I wreszcie karabiny maszynowe wszelkiej maści RKM/LKM/CKM itp.

Sa z reguły używane na dystansach nieznacznie przewyższające "klasę I" więc przyjmijmy do 600-700 metrów

 

Wiec to jest "klasa III"

 

Co nam wyszło:

 

"klasa I" zasięg do 500 metrów

"klasa II" zasięg do 600-1500 metrów (plus precyzja)

"klasa III" zasięg do 700 metrów

 

teraz przeliczmy to przez "skalę odległości" 1:10 i co nam wyszło:

"klasa I" zasięg do 50 metrów

"klasa II" zasięg do 60-150 metrów (plus precyzja)

"klasa III" zasięg do 70 metrów.

 

I teraz jeszcze jedno założenie:

wszędzie podaje "zasięg DO" z racji tego, że i w realu poza selekcjonowaną amunicją snajperską plus selekcją strzelców nie masz gwarancji, że zwykły żołnierz ze zwykłego karabinka na 10 strzałów uzyska ten sam zasięg i skuteczność trafienia za każdym razem.

 

No i teraz uzasadnij mi, że NIE DA SIĘ wprowadzić klasyfikacji replik w sposób taki jak w realu.

 

Mogę Ci pomóc przykładem mojej ekipy:

 

1) "klasa I"

Karabinki maja prędkość wylotową w zakresie od 300 do 450 fpsów czyli biorąc pod uwagę, że 90% ich stanu to markowe repliki z prec lufami, silikonowymi gumami itp. ich zasięg waha sie w granicach 40-55 metrów (uśredniając)

2) "klasa II"

Karabinki snajperskie/wyborowe prędkości wylotowe od 450 do 750 fpsów co daje z prec lufami, gumami, odpowiednimi cylindrami itp. daje średnio zasięg skuteczny tych kilku replik jakieś 60-100 metrów

3) "klasa III"

RKMy w tym przypadku to same M249 w różnych wersjach z prędkościami wylotowymi od około 450 do 550 fpsów co daje zasięg jakieś 50-70 metrów.

 

Wszystkie nasze repliki używane są z magazynkami REAL

 

A teraz czekam na argumenty, że się nie da...

Link to post
Share on other sites
Z tego co napisałeś wyżej w ogóle trudno cokolwiek zrozumieć. Nawet zakładając taką hipotetyczną sytuację to dlaczego ma to decydować czy wezmę strzelbę z chwytem pistoletowym czy z kolbą? Nie widzę związku

 

Jeżeli rozpatrując tą hipotetyczną sytuację to będzie miało znaczenie zwłaszcza w przypadku zabrania ze sobą karabinka jako broń główna.

Powódy to m.in.:

- waga

- ilość zajmowanego miejsca

 

 

Żaden z systemów symulacyjnych, łącznie z MILES czy Czantorią, nie mają.

 

Tak, ale jeżeli wszyscy uczestnicy używają jednego z powyższych systemów to wtedy zasięg jest równy dla wszystkich.

 

 

 

Jak w życiu. Jeden ma Glauberyta, inny Beryla, a inny PK czy SWD. Życie to nie je bajka (ani CS) i nie jest sprawiedliwe. Ilości kulek żołnierze też mają różne.

 

Tak lecz zauważ, że wcześniej napisałem zwłaszcza jak wszyscy używają tych samych karabinków - wszscy uczestnicy mają eMki czy AK, a ich zasięg różni się od siebie nawet o 10 czy 15 metrów.

 

Nie wiem co ma odnośnik do CS'a jeżeli chodzi o grę to nigdy w nią nie grałem. I nie oceniam niczego po grach.

 

 

No ale na kij mi master key w lesie? Jak mam pod obiekt przebijać się przez las to oleję strzelbę bo będzie przeszkadzała, a z drzwiami poradzę sobie inaczej.

 

Nie napisałem, że ma to być Master Key tylko w konfiguracji czyli jako broń przyczepiona np. do plecaka czy też kamizelki.

A jeżeli będziesz miał zabrać strzelbę do odstrzelenia zamków bo tak Ci kazał dowódca bo np. nie można użyć ładunków wybuchowych, a wejście ma być szybkie, a nie ma tarnu i z kopniaka też nie wyłamiesz drzwi. To będziesz musiał zabrać tą strzelbę tak czy inaczej.

 

I nie patrz przez pryzmat "ja" skoro jakąś drużynę towrzysz i wymogiem misji czy założeń scenariusza będzie zabranie strzelby to będziesz musiał ją zabrać bo inaczej wszyscy biegali by z km'ami.

Link to post
Share on other sites
I nie patrz przez pryzmat "ja" skoro jakąś drużynę towrzysz i wymogiem misji czy założeń scenariusza będzie zabranie strzelby to będziesz musiał ją zabrać bo inaczej wszyscy biegali by z km'ami.

 

Jak wymogiem misji bedzie "zabranie strzelby" to czas zmienić "twórcę" misji i zacząc bawić się wg załozeń NORMALNYCH.

 

Doprecyzuję:

 

Misja to jakiś cel który mam postawiony a dowódca mając do dyspozyji ludzi decyduje jakimi środkami i w jaki spośób go osiągnie/spróbuje osiągnąć.

 

Rozumiesz?

 

Pokaż mi kto i gdzie każe komukolwiek na świecie zabierać na "misję" strzelbę"?? Choć jeden przykład...

Link to post
Share on other sites

Thor teraz uśredniłeś jedną ekipę - swoją. To, że wy macie to nie znaczy, że inne ekipy, z którymi gracie lub przyjdzie wam grać nie muszą mieć takich osiągów jak wy.

 

Nie wiem po co podałeś te dane odnośnie broni bo znam je doskonale i nie raz już w pracy wykorzystywałem.

 

Nigdzie też nie mówiłem o klasyfikacji replik, ale cały czas o tym, że nie zunifikujesz tego wśród wszystkich grających - nie tylko w swoim teamie.

 

Edit:

 

Polscy antyterroryści nie mogli używać do wyważania drzwi ładunków wybuchowych po tym jak w jednym bloku użyli za mocnych ładunków i musieli używać taranów i strzelb do odstrzeliwania zawiasów/zamków.

 

I właśnie jeżeli będzie takie założenie misji to będziesz musiał zabrać tą strzelbę.

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites
Tak lecz zauważ, że wcześniej napisałem zwłaszcza jak wszyscy używają tych samych karabinków - wszscy uczestnicy mają eMki czy AK, a ich zasięg różni się od siebie nawet o 10 czy 15 metrów.
Nie spotkałem się z grą na której wszyscy by mieli takie same modele karabinków. Poza tym nawet jeśli w realu żołnierze dysponują podobną bronią to poziom ich umiejętności jest bardzo różny, a to się odbija na zasięgu skutecznym.

 

Nie napisałem, że ma to być Master Key tylko w konfiguracji czyli jako broń przyczepiona np. do plecaka czy też kamizelki.
Key master to nie tylko strzelba podwieszona, ale ogólnie do otwierania drzwi.

 

A jeżeli będziesz miał zabrać strzelbę do odstrzelenia zamków bo tak Ci kazał dowódca bo np. nie można użyć ładunków wybuchowych, a wejście ma być szybkie, a nie ma tarnu i z kopniaka też nie wyłamiesz drzwi.
Za dużo filmów, za dużo filmów. Metod siłowego otwarcia drzwi są dziesiątki, a jednostki, które operują w takich warunkach nie działają na zasadzie "bo dowódca kazał".

 

I nie patrz przez pryzmat "ja" skoro jakąś drużynę towrzysz i wymogiem misji czy założeń scenariusza będzie zabranie strzelby to będziesz musiał ją zabrać bo inaczej wszyscy biegali by z km'ami.
Nie patrzę przez pryzmat mojej ekipy, a przez pryzmat realnych działań. W airsofcie strzelba jako entry gun to w ogóle jakiś ewenement, bo albo drzwi nie ma, albo są i wtedy tą strzelbą to najwyżej farbę zdrapiesz. A jak ktoś tworzy scenariusze milsimów na zasadzie "musicie zabrać strzelbę" to... szanujemy ich.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...