Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

I znowu magazynki w milsimach


Recommended Posts

Nigdzie też nie mówiłem o klasyfikacji replik, ale cały czas o tym, że nie zunifikujesz tego wśród wszystkich grających - nie tylko w swoim teamie.

 

No więc czekam na PRZYKŁADY z czym masz problem??

 

Zauważyłeś, że wszędzie używałem sformułowania: "zasięg DO"??

 

90% replik na ersoftowych MILSIMach jakbys nie patrzył to repliki których "moc" waha się w okolicach 350-450 fpsów zakwestionujesz to?

 

90% replik "snajperskich" na tego typu imprezach ma "moc" w okolicach 500-600 fpsów zakwestionujesz to?

 

Jedyne miejsce gdzie może być rozbieżność od "moich" założeń to "broń" wsparcia ale i tak będzie to dość bliskie temu co napisałem...

 

Wiesz co wydaje mi się, że to Ty postrzegasz całość "zagadnienia" przez pryzmat jakiejś dziwnej sytuacji wokół Ciebie. Jakoś choćbym chciał inaczej to i tak wychodzi mi że 90% replik w sprzedaży mieści się w podanych przez mnie zakresach "mocy". To też zakwestionujesz i napiszesz, że to wymysł mój i mojej ekipy?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem tak:

Ty masz replike, która ma załóżmy 450 fps, ale to nie znaczy, że nie pojawi się ktoś kto ma 300 fps mimo iż jak napisałeś "to repliki których "Jakoś choćbym chciał inaczej to i tak wychodzi mi że 90% replik w sprzedaży mieści się w podanych przez mnie zakresach "mocy".

A to nie oznacza, że ktoś ma replikę starszą i słabszą i że się z nią nie pojawi.

 

 

Ja mówię o sytuacji gdzie wszystkie repliki czy też broń realna ma podobne właściwości to wyszkolenie wszędzie ma znaczenie i dlatego tej kwestii nie poruszam.

Zrobiłeś to Ty Foka.

Mi chodzi o to, że np. obie strony konfilktu tudzież MILSIMU używają broni, które są takie same lub przeznaczone do walki na tych samych dystansach = a to jak je wykorzysta dany użytkownik i czy w ogóle będzie umiał to już jego sprawa.

 

 

Fakt strzelba nic nie zrobi i te jednostki działają jak chcą, ale tutaj podałem przykład taki a nie inny.

 

Bo takie są np. założenia scenariusza - masz takiego d-ce, czy sytuację i masz zabrać to ze sobą nawet jako element ekwipunku, którego nie użyjesz.

Link to post
Share on other sites

Wojtekk nie wymyślaj co?

 

Podaj mi jak jest wg Ciebie zasięg repliki mającej 300 fpsów

(mój m4 ICSa ma około 300 i ma zasięg skuteczny w granicach 40 metrów)

Podaj jaki wg Ciebie mają zasięg repliki po około 400 fpsów

I na koniec takie po 500.

 

Zobaczymy co Ci wyjdzie...

 

Wymyślasz coś co nie istnieje. Raz jeszcze napiszę w 90% przypadków na milsimach organizowanych w tym kraju repliki karabinków będą łapały się między 300 a 450 fpsów "mocy" Co przekłada się na zakres zasięgu mniej więcej od 40 metrów do 55 metrów. W zupełnym stocku bez prec luf, wymienianych gum HU itp.

90% replik snajperskich to przedzial 450-550 fpsów co przekłada się na zasięg od około 60 do 70 metrów.

 

I co gdzie tu te wielkie rozbieżności o których piszesz?? Dla mnie te pozostałe 10% nie jest warte zastanawiania się nad nimi. na 200 osób na milsimie 20 ma słabsze/nie łapiące się w tej klasyfikacji repliki. I co? I to wg Ciebie świadczy o tym co napisałeś:

bo zasięgu replik nie da się odwzorować a i tym bardziej nie da się go zunifikować i wszystkich uczestników rozgrywki.

 

Wg mnie coś Ci sie chyba nieźle wydaje... tyle, że tego jak rzeczywiście funkcjonuje ersoftowa rzeczywistość to jakoś nijak nie pasuje...

 

Ja mówię o sytuacji gdzie wszystkie repliki czy też broń realna ma podobne właściwości to wyszkolenie wszędzie ma znaczenie i dlatego tej kwestii nie poruszam.

 

A takiej sytuacji to nie ma chyba nigdzie niestety...

 

Fakt strzelba nic nie zrobi i te jednostki działają jak chcą, ale tutaj podałem przykład taki a nie inny.

 

Bo takie są np. założenia scenariusza - masz takiego d-ce, czy sytuację i masz zabrać to ze sobą nawet jako element ekwipunku, którego nie użyjesz.

 

Raz jeszcze w kwestii "scenariusza" jeżeli piszesz o tym w taki sposób to powinieneś raczej pisać o strzelankach a nie o milsimach. Bo jeszcze nie słyszałem o milsimie w którym scenariusz narzuca jaką broń kto ma ze sobą zabrać. O tym decyduje DOWÓDCA teamu/ekipy planując zadanie a nie przyjmuje narzucony przez twórcę scenariusza "plan gry". Brałeś udział kiedyś w milsimie a nie ambitnej strzelance ze scenariuszem?? Chyba nie bardzo.

Link to post
Share on other sites

Brałem i co to ma do rzeczy.

Wy się w wojsko bawicie, a to jest akurat mój zawód.

 

Ale bez zbędnego off topu.

 

Mi nie chodzi o to jakie repliki biorą udział w milismach w całym kraju, ale o to, że nie dasz wszystkim równych szans w tym względzie gdzie dopiero doświadczenie, wyszkolenie itp. stwierdzą czy ktoś umie wykorzystać właściwości sprzętu jakim się posługuje.

 

Tylko o tym od samego początku piszę - o tych samych możliwościach w sprzęcie jeżeli chodzi o broń.

 

Aby dać Ci przykład o co mi chodzi to chodzi o to, że wszystkie strony gry, które używają broni serii M mają po 400 fps, ci co używają AK np. 390 fps, a ci co mają pistolety maszynowe to np. 350 fps.

 

Rozumiesz już o co mi chodzi?

Link to post
Share on other sites

A kto powiedział, że mają być równe szanse? W życiu masz równe szanse? Masz sobie dać radę z tym co masz i Twoja brocha jak to zrobisz.

 

I nie, nie rozumiem o co Ci chodzi. Jęczysz o 50 fpsów różnicy, które się przekładają może na 4-5 m zasięgu. A ja się bawiłem w czasach kiedy AEGi miały 300-35o fps i spokojnie z nimi wygrywali ludzie ze sprężynkami i 15m zasięgu.

Link to post
Share on other sites
Aby dać Ci przykład o co mi chodzi to chodzi o to, że wszystkie strony gry, które używają broni serii M mają po 400 fps, ci co używają AK np. 390 fps, a ci co mają pistolety maszynowe to np. 350 fps.

 

A dlaczego akurat 400 i 390 a nie 365 i 425??? WYMYŚLASZ i tyle. różnica 50 fpsów to max 2-3 metry różnicy w zasięgu co chcesz osiągnąć przez takie "klasyfikacje"?

 

No przecież od początku Ci piszę, że większość replik łapie się w okolicach 350-450 fpsów... to co podałeś chyba jest w tym "zakresie" co? Więc wytłumacz mi o co Ci chodzi? Bo albo sam sie pogubiłeś w sensie tego co chciałeś przekazać, albo nie bardzo wiesz jak wybrnąć z czegoś co nie ma sensu...

 

390 fpsów a 400 fpsów... to ZERO róznicy w zasięgu... A te PMy z 350 w porównaniu do tych z 390-400 to może mają o 2-3 metry mniejszy zasięg, choć jak się trafi tam TM jakiś to będzie miał taki sam zasięg... Więc o co Ci chodzi??

O to, że nie da się rozgraniczyć PMów od karabinków? A w rzeczywistości jak chcesz rozróżnić na polu walki takie np MP5A3 od M4? W 90% przypadków będą używane na podobnych odległościach... Możesz je sobie rozrózniać "konstrukcyjnie" jak i na podstawie amunicji jaką strzelają. Ale co zrobisz jak ktoś użyje skutecznie Mp5 przeciw przeciwnikowi na dystansie 100metrów? A kto inny M4 na dystansie 10 metrów?

 

Próbujesz sam sobie wmówić, że airsoft jest upośledzony. Zgoda jest ale akurat nie z powodów o jakich piszesz...

Link to post
Share on other sites
A w rzeczywistości jak chcesz rozróżnić na polu walki takie np MP5A3 od M4? W 90% przypadków będą używane na podobnych odległościach...
No tu się zdecydowanie nie zgodzę. Strzelanie z pm'a na 50 m to już loteria. Zwykle się je używa do 30 m.
Link to post
Share on other sites

Czytałem, słyszałem, że akurat MP5 jest na tyle celny, że można ryzykować strzelanie do celu na 100 metrach i czasem się to udaje. Nie chodzi mi o porównania czy inne takie tylko o "zasadę" na jakiej kolega chce dzielić i klasyfikować coś co wg niego nie da się sklasyfikować.

Link to post
Share on other sites

Widzisz przed swoimi fps napisałem coś takiego jak NP. co znaczy na przykład.

 

I nadal widzę, że albo Ty bronisz swoich racji, albo chcesz usilnie coś udowodnić.

 

Skoro obie strony używają tych samych karabinków to dlaczego w MILSIMIE mają się one różnić właściwościami skoro w życiu się nie różnią?

 

Chodzi o to, że w tej kwestii nie dasz równych szans ludziom tam gdzie one być powinny.

 

A z PM'a np. PM wz. 84 P da się spokojnie strzelać celnie na 75 m.

 

A wspomniane przez Ciebie 2-3 m zasięgu czasami może decydować o wygranej bądź przegranej.

Link to post
Share on other sites

(...)Chodzi o to, że w tej kwestii nie dasz równych szans ludziom tam gdzie one być powinny.

(...)

YYYYYYYYYYY znaczy się co?? Kazac wszystkim przyjść np z jednym modelem repliki od jednego producenta wraz z dokladną specyfikacja potencjalnego upgradu (lufy precyzyjne zębatki, sprężyny gumki hop-up)??

Bez jaj ale to ludzie sami konfigurując swoją replikę (oraz używając konkretnych kulek) pod własne oczekiwania nie daja innym szans i/lub odbierają je sobie. Smutne ale prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Wojtek sory ale ja niczego nie bronię tylko "atakuję" Twój zarzut którego w żaden sposób nie potrafisz bronić...

 

Skoro obie strony używają tych samych karabinków to dlaczego w MILSIMIE mają się one różnić właściwościami skoro w życiu się nie różnią?

 

A kto tak "chce"? Każdy kto używa replik rodziny AK, M, FN-FAL, L85 itp używa ich w sposób w jaki powinien strzela mniej lub bardziej skutecznie w zakresie możliwości repliki.

 

Co ja na to poradzę, że tak jak dwie repliki np ICSa M4A1 wyjęte z pudełka strzelają każda inaczej tak samo prawdziwe AK47 np z tej samej lini produkcyjnej strzela inaczej? Zakwestionujesz to?

 

Te 2-3 metry zasięgu różnicy nie decydują o niczym poza faktem, że jest taka właśnie różnica w ich zasięgu.

 

A jeżeli u Ciebie te 2-3 metry zsięgu różnicy decydują o wygranej bądź przegranej to raz jeszcze powtórzę: ZACZNIJ BYWAĆ NA MILSIMACH TO POGADAMY...

 

Chodzi o to, że w tej kwestii nie dasz równych szans ludziom tam gdzie one być powinny.

 

Pokaż mi w takim razie w REALU gdzie te szanse są równe? Może tu wreszcie się doproszę jakiegoś przykładu?

 

 

Witam,

tak czytam o tych magach i patrząc na ludzi w czasie rozgrywek to poza używaniem przez ludzi hi-cap'ów gdy samemu używam 11 low-cap'ów po 48 BB każdy plus 3 x real (jeden niestety do naprawy) plus 3 x 90 BB mid-cap (reale i midy w zależności od "zabawy") wkurza mnie jedno.

 

W zasadzie teraz sobie przeczytałem jeszcze raz ten fragment... i jedyne co mi przyszło do głowy to to, że jestem pewien co do Twojego doświadczenia milsimowego. Generalnie zamiast nabijać posty powinienem wywalić ten post bo ma isę nijak do zagadnienia w tym dziale. Jeżeli Twoje milsimy wyglądają tak jak piszesz:

patrząc na ludzi w czasie rozgrywek to poza używaniem przez ludzi hi-cap'ów

to nie mają z milsimami nic wspólnego więc chyba nie ma sensu żebyś starał sie "prostować" idee, podejście i "zasady" na milsimach.

Link to post
Share on other sites

Mowa o hi-capach jest ogólnie do środowiska ASG.

Nie samymi mislimami człowiek żyje tak jak i nie samym chlebem.

Ciężkie do zrozumienia?

 

A przykłady z bronią palną?

Proszę bardzo.

Jeden strzelec nie potrafi uzyskać ze danego karabinka 40 punktów na tarczy na 5 strzałów gdy drugi strzelając z tego samego robi ich 48.

 

I właśnie chodzi o to, że nie odzwierciedlisz tego, że mimo iż broń ma te same właściwości u wszystkich to umiejętność ich wykorzystania będzie decydowała o trafieniu czy też wyniku.

 

A to, że ktoś ma więcej lub mniej fps od kogoś to tego nie zunifikujesz i właśnie o to chodzi, że na tej płaszczyźnie walka już jest nierówna.

 

 

A to, że karabinek nawet z tej samej serii produkcyjnej ma różne właściwości, które na ogół są różne w lewo lub w prawo, góra - dół co można poprawić na strzelnicy regulując broń pod siebie co się robi na strzelnicy.

 

I tutaj pole do popisu ma już tylko strzelec.

Link to post
Share on other sites
Proszę bardzo.

Jeden strzelec nie potrafi uzyskać ze danego karabinka 40 punktów na tarczy na 5 strzałów gdy drugi strzelając z tego samego robi ich 48.

 

Wiesz cieszę się, że to napisałeś... Nie mam ochoty dalej tego ciagnąć. Dlaczego? Przeczytaj o czym piszę od początku i nie zapomnij o swoich pierwszych postach w tym temacie... :wink:

 

Kocham jak ktoś rzuca jakąś teorię a potem niby ją popierając zaczyna gubić się i pisać coś przeciwnego...

 

Nie samymi mislimami człowiek żyje tak jak i nie samym chlebem.

Ciężkie do zrozumienia?

 

Nie nie ciężkie tylko co tu robisz w tym dziale? Ten dzial forum dotyczy milsimów i nie mam ochoty czytać tu Twoich dywagacji na temat strzelanek jebanek w których bierzesz udział.

Ciężkie do zrozumienia?

Link to post
Share on other sites

Mowa o hi-capach jest ogólnie do środowiska ASG.

Nie samymi mislimami człowiek żyje tak jak i nie samym chlebem.

Ciężkie do zrozumienia?

 

Ale to jest dział MILSIM.

 

A to, że karabinek nawet z tej samej serii produkcyjnej ma różne właściwości, które na ogół są różne w lewo lub w prawo, góra - dół co można poprawić na strzelnicy regulując broń pod siebie co się robi na strzelnicy.

 

Karabin, karabinem ale tak już tu było pisane, to nie ma dwóch takich samych nabojów, i jednym pocisk będzie leciał na 600m a drugim na 620m.

 

Nie próbujmy na siłę wszystkiego urealniać, bo nie długo będziemy się prać po mordach i walczyć na bagnety.

 

Proszę bardzo.

Jeden strzelec nie potrafi uzyskać ze danego karabinka 40 punktów na tarczy na 5 strzałów gdy drugi strzelając z tego samego robi ich 48.

 

I właśnie chodzi o to, że nie odzwierciedlisz tego, że mimo iż broń ma te same właściwości u wszystkich to umiejętność ich wykorzystania będzie decydowała o trafieniu czy też wyniku.

 

A te dwa akapity to się nawzajem wykluczają.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
A to, że karabinek nawet z tej samej serii produkcyjnej ma różne właściwości, które na ogół są różne w lewo lub w prawo, góra - dół co można poprawić na strzelnicy regulując broń pod siebie co się robi na strzelnicy.
Ale tu nie chodzi o to, że jedna replika strzela bardziej w lewo czy do góry, niż druga, tylko właśnie o różnice w fpsach między replikami tego samego producenta. A im gorszy producent tym te różnice potrafią być większe.

 

Dyskusję można zakończyć prostym stwierdzeniem - airsoft taki już jest i nic na to nie poradzisz. Nie wymusisz na ludziach unifikacji i tyle. Nie podoba się? To przestaw się w to bawić. A chcesz się bawić to się pogódź, że nie jest to idealna symulacja i ma pewne wady.

Link to post
Share on other sites

Pytałem o shelsy ponieważ biorę pod uwagę wzięcie shoguna jako broni zapasowej - niezawodnej. (wiecie - sprężyna anie mam ochoty nosić snajperki bo jest długa a zależy mi na czymś "just in case")

 

Z bateriami bywa różnie a i w karabin się czasami dostaje kulkę. Mój pistolet powtarzalny jest raczej przeznaczony na pomieszczenia ale chodzi na gg i czasami także potrafi spłatać fatalną niespodziankę (szczególnie jak jest zimno) dlatego pytam jak jest z amunicja 12g.

 

Kolego wspomniał o "dociążeniu się"...

- Co masz na myśli?

- Jeśli ktoś ma minimi to powinien nosić ekwiwalent wagowy amunicji?

- A jeśli by nosiłby to skąd ograniczenie jej ilości amunicji?

I jeszcze jedno: KM-mista ma zawsze pomocnika który nosi mu część zapasu amunicji. Czy w takim razie dałoby się za cenę dociążenia "obładować" kogoś dodatkowym pasem amunicyjnym lub dwoma?

 

Jeśli zadaję pytania tzw "oczywiste" to proszę wybaczyć, ale MILSIM jest dla mnie celem, na razie, bardziej niż codziennością a nie chciałbym uczyć się najbardziej podstawowych zasad już na polu bo wtedy będzie za późno.

Link to post
Share on other sites

Z kwestią dociążania jest jak z biegunką... Wraca w najmniej oczekiwanym momencie ;)

 

Jest to temat, który jest przerabiany dość luźno i często przez środwiska organizujące i bawiące się w milsimy. Ale jak na obecną chwilę, chyba nie odbyła się jeszcze ani jedna impreza na której jednym z wymogów postawionych uczestnikom było dociążenie się w kwestii amunicji. Wg mnie zbyteczne. Wystarczy, że nosimy repliki, często i gęsto masę innego sprzętu, do tego wymaga się albo oryginalnych wkładów balistycznych do kamizelek albo właśnie dociążenia ich do realnej masy. Styknie jak na razie kwestia limitowanej ilości amunicji, wagę na razie raczej większość sobie odpuszcza. Tym bardziej, że problemem jest "pozbywanie" się wagi w trakcie strzelania i potem ewentualne "dociążanie" w polu kiedy np od kumpla pożyczamy magi czy zabieramy je truposzom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dociążanie jest kłopotliwe ale niestety ignorowane ujmuje sporo z realizmu. Szczególnie np w m249 gdzie oryginalny pełny magazynek waży prawie 3,5kg co daje łącznie wagę ponad 10kg załadowanego SAV

 

Osobiście jestem za limitami amunicji do wagi pomijalnej w transporcie czyli np 200 sztuk 5,56 .

 

Dla ludzi decydujących się na dociążanie do realnej wagi nie powinno być limitu. W końcu każdy decyduje sam ile potrafi jej nieść.

 

Kwestia odchudzania wagi wraz z wystrzelaną amunicji w np minimi jest dość prosta . wystarczy do łatwych do kupienia kontraktowych magów lub pudełek podobnych wymiarem wsypać piachu do realnej wagi a wraz z upływem amunicji pozbywać się obciążenia z pustych magazynków. Piach i ziemia to powszechnie dostępne surowce ;-) Właściwie to chyba jedyne sensowne dociążenie które mogłoby się sprawdzić. No i znalazłoby się dodatkowe zastosowanie dla saperki hehe.

 

Do metalowych reali w M4 można włożyć blachy, to też spowoduje wzrost wagi do właściwej. Niestety tutaj już trudno pozbyć się obciążenia, chyba że zapasowa amunicja jest w plecaku i możemy postąpić analogicznie do minimi.

Link to post
Share on other sites

A właśnie jak ludzie rozwiązują real/low capy do m249?

 

jak przeglądałem oferty sklepów asgoeych to nie znalazłem żadnego porządnego rozwiązania.

mid-cap do m4 ma 120 - jak krótka taśma do m249

krótki high-cap to 200 kulek ale wątpię, żeby to się jakoś szczególnie dobrze sprawdzało, bo mag jest pod kątem.

 

W boxa nie ma co pchać bo połowa amunicji będzie w podajnikach....

 

Proszę o radę. Z jakimi rozwiązaniami się spotkaliście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...