Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

I znowu magazynki w milsimach


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest british

Kiedyś ktoś na milsim.pl dał sensowne rozwiązanie magazynków Beta C.

Sensowne o tyle, że np. na SpecShopie są krótkie mid-capy o pojemności 110 kulek. Nic nie grzechocze, nic nie trzeba podkręcać, pojemność jak najbardziej poprawna. Tylko te kubeczki trzeba trochę usztywnić (żywicą?) i dociążyć.

dscf0984hl7bv4.jpg

w320.png

Link to post
Share on other sites

Polewam! :D :D Moje serki żyją własnym życiem i robią karierę w necie :D

 

A na poważnie. Usztywnione żywicą były. Dla tego na fotce masz w sumie pudełka po czterech serkach.

 

Użyłem to kilka razy i jeden zestaw dalej "żyje", a drugi się rozkleja uporczywie. Nie zaglądałem do środka magów, ale warto to złapać czymś na wskroś tylko tak aby nie uszkodzić/zablokować czegoś w środku.

 

W planach było jeszcze dociążenia czymś wsadzonym do wnętrza pudełek od tych serków, ale na razie temat leży na półce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A właśnie - ma ktoś może doświadczenia z samodzielnym odlewaniem prostopadłościanów z ołowiu? Teoretycznie można coś takiego zrobić na kuchence gazowej (fizykiem nie jestem ale o ile pamiętam propan/butan ma znacznie wyższą temperaturę spalania niż ołów topnienia).

 

Takie "klocki" byłyby bardziej "profesjonalnym", cichym i odwracalnym rozwiązaniem niż zasypywanie czegoś ołowianym śrutem, lub zaklejanie śrucin silikonem.

 

Można by nimi dociążać głównie magazynki, ale także całe repliki.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Silnie toksyczny to przesada. Owszem jest toksyczny - można sobie od niego osłabić nerki i wątrobę. Oczywiście dzisiejszymi metodami da się w miarę skutecznie usuwać ołów z organizmu, tylko po co? Zgadzam się z Foką co do tej roboty na zewnątrz, bo jak się na wstępie "uszkodzisz", to potem nie będzie miał kto dźwigać tego ładnie dociążonego sprzętu. 8-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...