Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po co szybkoładowarka na pasie skoro kulki w plecaku? Bo chyba nie na pasie..?

I chyba nie masz na myśli ładowarki z kulkami, czyli "grzechotki małotaktycznej".

 

Nie przypominam sobie, żebym jako snajper musiał się doładowywać poza respem.

Nawet w roli typowego szturmowca tylko raz skończyła mi się amunicja ale była to naprawdę bardzo wyjątkowa sytuacja.

Reasumując; szybkoładowarka to nie magazynek i jej miejsce nie jest w pierwszej czy nawet w drugiej linii.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli "grzechotkę małotaktyczną". 15 kulek i jeden magazynek to czasem mało, a nie jestem super pro sniper żeby wszystkich jednym strzałem zdejmować, poza tym czasem trzeba doładować magazynek trochę szybciej niż ręcznie. Każdy ma swoje preferencje i robi tak jak mu wygodniej.

Link to post
Share on other sites

Przyznam, Kazana, że mnie rozczarowałeś..

Żeby nie zdjąć wszystkich jednym strzałem.?! Łee.. ;)

 

I choć masz rację, że każdy ma swoje preferencje to pomysł by zamiast drugiego, trzeciego czy kilku zapasowych magów, nosić ładowarke i doładowywać się po opróżnieniu magazynka ( zwłaszcza małego ) jest niezbyt dobry i raczej nie wart propagowania. Klimatu to nie ma. A skoro grasz snajpera to jak mało kto zwracasz na to uwagę.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Na wielu strzelankach organizator nie dopuszcza możliwości doładowania się w trakcie gry.

O milsimach nie wspominając.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

No własnie nie mam takich umiejętności żeby jednym strzałem wszystkich ściągać :icon_smile: Z reguły wolę minimalizować balast.

 

Takie rzeczy to chyba w Call of duty :D

 

Mendi: Gumikałach nie jest lżejszy :P

 

Co do Opo dla sznajpera to u mnie krucho... Magazynki po kieszeniach :D i niedzielne strzelanki gotowe :)

Link to post
Share on other sites

A ja sobie popylam z rosyjkim kameleonem oraz pasem z ładownicami i kaburą udową:

P1060219.JPG

 

a mieszczę w tym:

kameleon:

6x mag do swd

4x kapsuły co2

1x flara lub świeca dymna

szmata, gwizdek, kompas

 

pas:

3x granaty korn

2x ładownica na magazynek pistolet

1x kieszeń na telefon

1x manierka 1L

1x radio

1x pouch na hamak i poncho

1x poucz z żarciem

1x panel udowy z boczniakiem i dodatkowym magiem

2x podwójna ładownica na magi swd/lub 4 granaty - zakładam gdy nie biorę kameleona

 

To nie jest wyposażenie człowieka-krzaka, a raczej strzelca wyborowego wspierającego pluton.

Można w tym wygodnie leżeć:

P1060196.JPG

P1060194.JPG

 

a zawsze można jeszcze złożyć plecak, szal maskujący lub vierhooda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To snajpe sobie gumową kup, lżejsza będzie.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja traktuje to jako formę odpoczynku/ rozrywki. Nie jest moim celem ładowanie na siebie rzeczy, które przeważnie nie są mi potrzebne. Napisałem o swoich upodobaniach co do targania sprzętu ze sobą, a Twój post akurat nie wnosi nic do tematu ( w sumie jako mod powinieneś to wiedzieć). Jeżeli chcesz mi narzucić swoje zdanie zapraszam na pw.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Ty, ale ja traktuje to jako formę odpoczynku/ rozrywki. Nie jest moim celem ładowanie na siebie rzeczy, które przeważnie nie są mi potrzebne. Napisałem o swoich upodobaniach co do targania sprzętu ze sobą, a Twój post akurat nie wnosi nic do tematu ( w sumie jako mod powinieneś to wiedzieć). Jeżeli chcesz mi narzucić swoje zdanie zapraszam na pw.

Cieszę się Twoim szczęściem, fakt, może tym postem nie wniosłem wiele, ale temat jest o oporządzeniu, a Ty preferujesz jego brak.

Link to post
Share on other sites

Cieszę się Twoim szczęściem, fakt, może tym postem nie wniosłem wiele, ale temat jest o oporządzeniu, a Ty preferujesz jego brak.

 

Temat oporządzenia nie jest związany z jego brakiem? Została poruszona kwestia braku noszenia sprzętu na sobie, którą pewne osoby skomentowały/opisały (co powinno się znaleźć, a czego nie powinno być) i oceniły, dlatego śmiem twierdzić, że konwersacja miała spore powiązanie z tematem. Niektórym osobom może się to przydać.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo, to każdy może biegać z 1 hicapem, lub innym magiem upchniętym do kieszeni. Nikt nikomu nie zabroni, więc Kazana nie ma się o co kłocić.

Z drugiej strony, ważnym elementem naszego hobby jest szpejowanie się i rekonstrukcja najróżniejszej maści. W realu strzelcy wyborowi noszą kamizelki, pasy i plecaki. W grach asg z rozbudowanym, np. 2 dniowym scenariuszem, sprawdziła mi się konfiguracja oporządzenia, którą opisałem powyżej. Pasoszelki + chestrig, pozwalają na upchanie masy potrzebnych w mniejszym lub większym stopniu gratów. Rzadko natomiast korzystam z plecaka, bo powiększa sylwetkę, ciężej zarzucić wiosło na plecy, a latem pod plecakiem, żeby jaki wygodny i wentylowany nie był, to pot leje się po plecach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam.

@Powala Nie zły komplet tylko wszystko w różnych kolorach.

 

Za dużo jeszcze nie grałem ale dużo trenuję oraz od dawna łażę lasami (z łukiem :)) i wiem co jest potrzebne na 1 dzień.

Poszukuję czegoś jak pasoszelki.

(na dłuższe wyprawy czy gry jest plecak)

Przyglądam się do czegoś jak to

http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-pattern-83-multicam-mfh-i4618998509.html

..ale!

Tu są ładownicy na duże magazynki a ja mam SWD.

Gdyby ktoś zobaczył podobną, tylko bez ładownic zintegrowanych (aby samemu dokupić) + rozsądna cena = dajcie proszę znaka.

Nosiłbym:

- 2 magi SWD

- Pistolet

- szybkoladowarka (napchana na full aby była cicha + trocha kulek na zapas)

- picie (Camekback, lub flaha :)). Czy CB jest aż tak wygodny?

- konserwa + nóż składany + niezbędnik

- nóż nie składany duży (czy wg was - potrzebny? Do tej pory dawałem rade składanym)

- apteczka

- większa kieszeń na szal snajperski (o ile nie na mordzie) i różne drobiazgi

W kieszeniach munduru - inne rzeczy jak mapa, ołówek, ...

Kamo - Multicam/Camogrom. W ostateczności Coyote/Olive.

W sumie, to jest nie złe ale jakieś ... zbyt "taktyczne" no i latem chyba będzie w nim gorąco:

http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-usmc-us-marines-vegetato-wl-i4644684119.html

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie z tych dwóch to już patern lepszy, jak sobie dozbierasz to złóż sobie pasoszelki z miwo (około 150zł) + dołóż ładownice jakie sobie chcesz (cargo,kaburę itp). A jak nie to poleć po kosztach i złóż coś z alice (szelki około 30zł) ładownice też grosze, a spełnią Twoje wymagania. Osobiście latam z alice + comfortpad i nie narzekam. Ogólnie trochę kamizelki są bez sensu, bo przy czołganiu czy długim leżeniu to jest niewygodnie. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

f20708c282448766gen.jpg

 

6eb48c2949ded655gen.jpg

 

Aktualna konfiguracja mojego sniper belta:

-kabura

-ładownica na magazynki do boczniaka

-nóż Mora

-ładownica "medyczna"- tu w charakterze utility poucha, na cały drobny sprzęt

-duża ładownica radiowa- idealna do przenoszenia bidonu z wodą

-lekko przerobiona ładownica otwarta na magazynek STANAG- w sam raz na radio UV5r lub podobne pod względem wielkości

-podwójna ładownica w teorii na magazynki pistoletowe (GFC) - ja ich używam na magazynki do L96, ale idealnie pasują do niej też granaty 40mm i krótkie magazynki standardu STANAG.

Link to post
Share on other sites
(...) @Powala Nie zły komplet tylko wszystko w różnych kolorach. (...)

To są tylko przykłady elementów wyposażenia, ja mam wszystko dobrane w Nato Olive, za wyjątkiem szelek (czarne) ale zmienię je w najbliższym czasie na Nato Olive.

 

Z tych kamizelek, żadna nie jest dobra. Pattern to przeżytek bez przyszłości a UTG nadaje się raczej dla służb specjalnych niż dla snajpera.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

za wyjątkiem szelek (czarne) ale zmienię je w najbliższym czasie na Nato Olive.

 

To jakbyś chciał się tych czarnych szelek pozbyć to daj znać na PW.

 

A wracając do tematu - Interesuje mnie twoja kabura Powała. Co w niej nosisz, i czy się nie giba? Bo miałem nieprzyjemność nosić to jak zapomniałem swojej jako wsparcie drużyny-strzelec jakiś czas temu, nigdy więcej. Ścierwo jakich mało.

 

Polecam za to kaburę udową od LBT/BHI, czyli kopie SAS holster Eagla. Kosztują koło 100-150 (Eagla niestety jak już się dostanie w chorych pieniądzach), a są zajebiste, i mieszczą też duże klamki. Szmaciana kabura kryta od dołu, nie majta się, nie hałasuje, duży zakres regulacji góra/dół, podwójne zabezpieczenie - czego chcieć więcej?

Link to post
Share on other sites

Szelki są do zbycia (20.- zł), są niemal nowe, raz używane (wrzuć adres na PW, to Ci wyślę).

Jeśli chodzi o kaburę, masz rację, nie jest to żaden luksus, ale nie ma innej kabury, do której weszłoby MP5K... :icon_cry: Kombinuję jak ją przerobić na biodrową, to powinno poprawić jej stabilność.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pisałem to też w "Oporządzenie pod Ghille Suit", ale tutaj to bardziej pasuje...

A ja kupiłem sobie to

http://allegro.pl/item4709820302.html

i baaaardzo się cieszę.

Zauważoną przewagą jest to, że można pas przekręcić na brzuch i położyć się na plecy - też czasem trzeba (jak leżysz np w jakimś wąwozie musisz widzieć wrogi patrol - miałem tak ostatnio).

Też cena :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...