Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gewehr 3

G3 - Wikipedia PL

Wikipedia ENG

Oficjalna Strona BW

 

 

Zastanawia mnie jedno zagadnienie.

 

To jest G3A3:

300px-G3a3.gif

 

G3ZF = (G3A3 + Optyka)

fa_ar_g3_4.jpg

 

http://home.planet.nl - O G3

 

fa_ar_g3_3.jpg

Top G3A3 Bottom G3A4

 

 

Czemu znajduje w internecie na przemian różne fronty w tych gietach?

Raz G3A3 ma taki jak G3ZF a innym razem ten mniejszy.

To jest zależne od producenta, kraju czy jak kto woli?

 

Słyszałem że Gieta od JG nie nadaje sie do reko BW bo to G3SG1

ale czym się różni od G3A3 jak nie tylko bipodem?

Edited by May_u
Link to post
Share on other sites
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powstało kilka wersji G3A3( wcześniejsze i późniejsze) a różnią się od siebie tak jak to widać na rysunku kolorem kolby i chwytu a także chywtem podlufowym. Nowsze wersje G3SG1 maja dodatkowo bipod oraz poduszkę policzkową...

 

P.S: Pierwsza fotka to G3A3 nowszej(ale i tak starej) 'generacjii'

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Dobry silnik i pociągniesz i M150 na 9.6v 1400mAh. A zmieszczą sie dłuższe, Intellect o padanych parametrach wchodzi tak, że zostaje spokojnie miejsce na jeszcze jedno ogniwo. Miła rzecz, ta kolba, naprawdę :) .

 

P.S.: Czy tylko mi się wydaje, że SG-1 z pierwszego posta to replika? To szare body, ten montaż udający H&K Claw Mount, ale z RISem... ? :D

Link to post
Share on other sites

A czy musi to być zdjęcie broni czysto wojskowej??? Moze jakiś cywil ze stanów zrobił sobie fotke swojego nowego gnata z jakimś lipnym montażem i lunetą :-P :-P

 

optyka raczej niewojskowa ale to jak juz wspomniano jest G3/SG1 a te w wojsku wykorzystywane nie były.

 

Co do przednich chwytów to wersje eksportowe i te produkowane zagranicą posiadają te "szersze", te węższe są starsze, ale w BW były używane jednocześnie z tymi nowszymi, przy czym sądząc po zdjęciach były w niej bardziej rozpowszechnione.

 

Gdzieś trafiłem też na informację że dla BW były przeznaczone wyłącznie te węższe chwyty i kolby z zielonego kompozytu, ale niestety nie mogę odnaleźć teraz tego tekstu.

 

Kolba z kompozytu jest w środku pusta i jest w niej spokojnie dość miejsca by zmieści batke z małych ogniw (paluch), przy dużych trzeba pokombinować bo miejsca na piny strasznie utrudniają sprawę (podobno mieszczą się baterie SF do emek)

 

 

Na marginesie ktoś wie gdzie można dostać oryginalne elementy celownika z zakończeniem rury gazowej?

 

niestety, przy tym co mam w replice nie zamontuje bagnetu (nie żebym strasznie tego potrzebował, ale liczę na dodatkowe punkty lansu :uśmiech: )

Edited by obcy
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może być ciężko - nie wiem, jak z szerokością upper recievera, poza tym możesz mieć kłopot z wpasowaniem silnika w chwyt pistoletowy, a nawet jeśli to Ci się uda, z montażem tegoż z silnikiem w środku. Chwyt z replik ma wewnętrzny szkielecik, który przykręca się do GB, chwyt od ostrej przykręca się do ostrego body śrubą, która przechodzi w miejscu silnika w replice. Sprawdzałem - posiadam chyt pistoletowy od ostrej G3. Myślę, że nie skłamię, jeśli napiszę, że montaż tego elementu jest niemożliwy bez pozbawiania guna silnika i tym samym - możliwości strzelania.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że nie ma większych problemów z założeniem chwytu przedniego, czy też kolby. Obojętne jaka, drewniana czy plastikowa, wymaga już większych przeróbek, o chwycie pistoletowym możemy śmiało zapomnieć. Kolega Vimes dobrze to opisał. Oczywiście teoretycznie można to jakoś wykonać, ale będzie to niefunkcjonalna konstrukcja jednorazowa.

Link to post
Share on other sites

Ze swoich doświadczeń z orginalnymi częściami do G3 moge dodać że jakakolwiek ingerencja w te części typu cięcie/rozwiercanie/ odginanie itd. wymaga maszyn o duzej wydajności ponieważ stal jest tam tak twarda jak ta "od Kruppa"

Edited by obcy
Link to post
Share on other sites

Oficjalne źródła podają się, że G3 był stopniowo wycofywany z użytku w Bundeswehrze od grudnia 1997 roku. W roku 2002 rozpoczęto nawet akcje masowej utylizacji (niszczenia) starszych modeli, celem uniknęcia ewentualnej ich dalszej sprzedarzy. Należy nadmienić że w arsenałach RFN znajdują się jeszcze tysiące egzemplarzy tej broni na wypadek konieczności prowadzenia obrony granic.

W dniu dzisiejszym można bez problemu nabyć egzemplaeze kolekcjonerskie, pozbawione cech bojowych.

Przykładem takiego oficjalnego sklepu jest: www.zip/militaria.de

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak ADI tylko cholercia na specshopie

oryginalne okładziny z tworzywa do g3 niedostępne.

Wie ktoś gdzie jeszcze można je dostać w rozsądnej cenie?

 

( "G36 jest zbyt kwadratowe")

Nie kwadratowe tylko "gupi" ma selektor :P

(Zbieram na G3 CA)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...