Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie ta gumka. PDI jest chyba wytrzynalszy i może dokładniej wykonany - nie wiem, to tylko domysły.

 

Rączkę masz też tutaj: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...s_id=3699\

 

Możesz tej rączki nie brać ale lepiej zapłacić 135zł za nią niż potem u dentysty 2x500zł za wstawienie dwóch pierwszych zębów :)

 

Pozatym ja osobiście nie lubię strzelać z czegoś i mieć świadomość, że może się to coś zaraz posypać :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Yautja- masz/ miałeś, że opowiadasz takie historie?

 

Przy zestawie cylindra 300% wystarczy stokowa rączka. Ba- nawet przy 380% wystarczy. Trzeba tylko umieć przeładować 4-takt a nie szarpać się z rączką...

 

Na takim zestawie jaki podałeś (poza dyst. H, ale to nie wiele) moja M24:

-8/10 78m

-10/10 70m

 

Kulki Strighty 0,36g.

 

Zostaw domysły dla siebie- prosze.

 

Co do cylindra PDI- imo nie warto. Cylinder CA + kilka zestawów uszczelek na tłok (O i Y-ring) i wszystko pięknie działa.

 

Daje to to stabilne 540-550fps jak się człowiek trochę pomęczy.

 

Uważaj na gwinty w replice- są bardzo mało wytrzymałe. Najlepiej od razu przegwintować te otwory w receiverze- lubią puścić, a wtedy nawet zero-trigger może paść.

Link to post
Share on other sites

Poprostu znam przypadek gdzie ta rączka poszła na zestawie 300% i skoro nie jest to taki duży koszt patrząc na cenę karabinu z tuningiem, to można w nią zainwestować.

 

Powtarzam - jeśli komuś odpowiada stock to niech z nim biega - ja nie lubię biegać z czymś co może, prędzej czy później puścić.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że również się nie zgodzę z Yautją, bo sam miałem M24 300% i rączke stockową.

Ja też znam przypadek gdzie egzemplarz markowego długopisa połamał się przy pierwszym rozpisywaniu.

Albo że jakiś rusek zestrzelił taliba z 2 km Dragunowem.

Gdyby wierzyć przypadkom, to kierowcy Fiatów 126p obudowaliby je jak fadromy, żeby im się nie rozleciały na drodze ;)

Edited by Gumatron
Link to post
Share on other sites

Powtarzam - nie mówię, że pada ZAWSZE, ale bynajmniej ja wolałbym dołożyć 130zł dając ponad 1,5k za poprostu pewność, że choćby nie wiem co się nie rozleci. Poprostu.

 

Pozatym w polu walki nie zawsze da się spokojnie przeładować :)

 

Wybór osoby, która kupuje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poprostu Hawk jeśli się do mnie doczepiłeś to wyjaśniłem, że wg mnie lepiej dołożyć i mieć spokój tyle. Decyzja należy do kupującego.

 

Pozatym - ludzie jednak po coś te rączki kupują i po coś one są.

 

 

Pozdrawiam

 

PS Jeśli ktoś chce pogadać to niech wali na PW :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Kupiłem M24, w stocku jest słabiutka. Jest jakaś inna możliwość tuningu (tańsza) oprócz zestawu cylindra 300%?

 

Czy stockowy cylinder wytrzyma tuning? Ogólnie to jestem laik w tuningowaniu sprężyn. Myślałem może o dorobieniu u Dextera jakiś części typu prowadnica, tłok. Do tego kupić mocniejszą sprężynę. Czy zda to egzamin i przede wszystkim nie wyszczupli mojego portfela jak zestaw 300%?

Link to post
Share on other sites

nazwa jego tematu

 

tłoki (aps 96, m24, aps2, vsr i inne)

 

;p

 

Z Dexterem miałem już okazję spotkać się osobiście, więc myślę, że można by rozebrać cylinder w m24 i próbować coś kopiować tylko w "wytrzymalszym " wydaniu.

 

Czekam dalej na jakieś info nt. wytrzymałości cylindra jak i tuningu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

co liczy się bardziej nazwa tematu czy jego teść?

 

Ogłoszenie tyczy się też takich części jak:

 

Głowice cylindra (lejkowaty wlot, powiększona średnica wewnętrzna, polerowanie przewodu) do VSR, warrior.

 

Prowadnice bez łożyskowania (stalowe, polerowane) do VSR, warrior

 

Co do cylindra dlaczego nie spróbujesz go porównać z tym od vsr? Skoro masz możliwość spotkania się z dexterem to problemu nie ma. Porównaj np grubość "ścianki"(jakoś nie mogłem znaleźć lepszego określenia ;P) cylindra, materiał(tu bardzo pomocny może być pan u którego dexter wyrabia części ;) ) i wszelkie inne elementy, które uznacie za ważne przy określaniu wytrzymałości. Wyciągniesz wnioski i stwierdzisz czy możesz tam wsadzić mocniejszą sprężynę czy nie.

 

albo...

 

po prostu wsadzisz tam wybraną sprężynę i sprawdzisz czy dobrze się sprawdza. Jak coś się zjeb... to kupisz zestaw cylindra czy co tam padnie. Może niezbyt wyszukany sposób sprawdzenia wytrzymałości ale też stosowany ;D.

 

jak widać masz różne drogi do wyboru i zapewniam cię , że nie wymieniłem ci wszystkich ;P. Ogranicza cię tylko wyobraźnia ;).

Link to post
Share on other sites

Decydujesz się na tuning snajperki i chcesz oszczędzać? O nieeee, snajperka i oszczędność nie idą w parze. Wg. mnie cylinder 300% to i tak świetna opcja, więc radziłbym brać, a potem mieć spokój. Co Ci po tym, że wsadzisz do stockowego cylindra lepszą sprężynę, skoro na w czasie strzelania tylko będziesz czekał, aż coś pęknie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tak czytam ten temat ( lekki bajzel tutaj jest) ponieważ zastanawiam się nad zakupem m24 CA albo AR-11.

 

 

Jako że co wsadzić do tuningu jest napisane ale o parametrach jakie uzyskamy już gorzej ( jeden post) wiec stąd moje ...

Pytanie do użytkowników m24 CA:

1. Jaki cylinder jaką dał wam moc ?

2. Jak wygląda sprawa zasięgu i celności na danych cylindrach ( względnie 300 % i 380 %)

3. Jak sprawa powtarzalności fps na chrono. ?

4. ile rzeczy da się dorobić na tokarce - czy może lepiej kupować ? ( dokładność)

 

Dexter - czy w pozycji leżącej bezproblemowo naciągasz swoją vsr ? ( jaka sprężyna)

 

Fajnie było by gdyby ktoś się zlitował i postawił temat taki jak o gb.2 long - gdzie mk29 opisał ładnie swój karabin.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...