Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Technika skrytego poruszania się w lesie


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok usłyszą?

 

bo czasem tak sie zdarzy ze najpierw zobaczą a dopiero za chwile usłyszą

 

A w upalne dni to raczej nas nie zobaczycie,bo odpoczywamy przez dzień by w nocy można było prowadzic recon,

a jesli juz nas namierza to jest po ptakach trzeba przerwać zadanie,(grupa poscigowa i wzmożone patrole nieprzyjaciela)

Edited by scott12rec
Link to post
Share on other sites

Ja tam moze za duzego doswiadczenia nie mam. Ale przyznaje sie, ze podczas zabawy pasuje mi rola zwiadowcy.

 

Najwazniejsze moim zdaniem, unikac miejsc z ktorych dochodza odglosy walki - obchodzimy teren, na ktorym potencjalnie znajduje sie wrog. Czasem trzeba zrobic kilkaset petrow, albo i wiecej drogi - ale oplaca sie.

 

Problemem zawsze jest skradanie sie. Nie wydaje mi sie, by byly jakies specjalne techniki umozliwiajace bezglosny chod. Naturalnie patrzymy po czym chodzimy, ale nie da sie uniknac rozdeptania jakiejs malej galazki od czasu do czasu etc.

 

Dobrze jest wykorzystywac odglosy otoczenia - wiatr, odglosy walki itd. Wowczas mozna pozwolic sobie na szybszy ruch - nie trzeba sie az tak martwic o odglosy, jakie wydaje deptana przez nas nawierzchnia.

 

Osobiscie jesli to mozliwe, poruszam sie tylko gdy w tle slychac strzaly. Gdy zapada cisza - obserwuje i nasluchuje, czekajac na kolejna wymiane ognia. Obserwajca i nasluch pozwalaja:

 

- ocenic gdzie moze znajdowac sie wrog

- wybrac lokacje, do ktorej warto sie przeniesc w nastepnym ruchu

 

Nie pchac sie prosto na wroga i bedzie cacy. Flankujemy, a najlepiej wchodzimy wrogowi w d... Po wejsciu na tyly wroga, zachowujac odrobine ostroznosci, mozna niezle poszalec - nawet jak sciaga sie kolejnych graczy druzyny przeciwnej, reszta teamu nie bardzo wie skad kolega dostal - jesli akurat maja przed soba nasz team, z ktorym prowadzili wymiane ognia - sa przekonani, ze kumpel dostal gdzies z przodu :)

 

Co wiecej, zachodzac wroga od tylu, mozna nawet pobiegac. Bedac na jego plecach, moza zaryzykowac. Zazwyczaj nikt sie nie spodziewa, ze ze strony z ktorej przychodza jego ludzie z respa - moze najdejsc wrog. Czasem zdarzy sie okazja do "klepanki". Podbiegasz od tylu do gostka, klepiesz w ramie i slodko szepczesz do uszka "niezyjesz stary" ;) Daje to sporo wiecej radochy niz ubicie typa z 50-60m :P

 

Naszymi kumplami na polu walki sa: cienie, krzaki, wysokie trawy.

 

Czasem sa na polu walki krzaki tak geste, ze normalnie sie przejsc nie da. I to jest miejsce dla nas - powolutku, metr za metrem przejdziemy. Normalni gracze w taka czesc pola walki sie nie zapuszczaja. Na jednym z moich pierwszych CTFow - przyniosel wroga flage - wlasnie dzieki temu, ze przebilem sie przez chaszcze, w ktore nikt sie nie pakowal - ani moi, ani wrog. A przy samej fladze wyrzkosytalem fakt, ze wrog jest zajety walka z moimi.

 

Jeszcze co do poruszania. Osobiscie zawsze staram sie poruszac na kucaka - zwlaszcza jesli wokol sa jakies wieksze trawki itp. itd.

 

Takze: obchodzimy wroga, nadajemy jego pozycje na radio, a sami atakujemy tylko, gdy wrog stoi do nas plecami :P A jesli juz wrog nas wypatrzy, trzeba sie szybko zwijac. Odskakujemy, zajmujemy pozycje i czekamy na wroga - czesto majac przewage, pcha sie pod lufe. Jesli nas olal - odskakujemy jeszcze dalej i probujemy zajsc z innej strony. Nigdy nie wdajemy sie w uczciwa wymiane ognia twarza w twarz ;p

Link to post
Share on other sites

Chyba wszystcy zapomnielismy o temacie! Techniki skrytego!poruszania sie.....

Nie latania ,nie bezszelestnego chodzenia po igliwiu,czy sniegu itd.SKRYTEGO!!!

 

bo na skryte poruszanie sie w terenie składa sie kilka czynników od oporządzenia (grzechoczącego bądz nie)

po maskowanie broni i porę dnia.

 

Wykorzystanie warunków terenowych i pogodowych,

 

o maskowaniu indywidualnym nie wspomne

 

Tez napisałem ze nie pchamy sie w takie miejsca gdzie moga nas namierzyć,omijamy takie i szukamy lepszych miejsc na dojscie.

 

Wiec to o czym piszesz to sa juz gdzies kiedys spisane sposoby(techniki)takowego poruszania.

 

Chodziło mi po prostu o to ze sa takie i tyle,np spisane w podeczniku SAS.

Link to post
Share on other sites

scott12rec - fajnie, ze masz wysokie mniemanie o sobie, ale powiedz, jak to w koncu jest ?

 

To wszystko to wiele godzin w terenie w deszczu jest inaczej na sniegu

 

Techniki skrytego!poruszania sie.....Nie latania ,nie bezszelestnego chodzenia po igliwiu,czy sniegu

 

Da sie prowadzic dzialania na sniegu, czy wracamy do czasow dziwnej wojny?

 

 

Napisales

od 15 lat w tym siedze wiec koleszko sory.

to moze uswiadomisz nas maluczkich leszczy

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Poćwiczyliśmy i mamy kilka technik opracowanych. Pakowanie się w gęste krzaczory jak ktoś tu radził całkowicie odpada - ani cicho ani obserwacja zadna bo nic nie widać.

 

Sprawdza się technika (poruszanie się w szyku) 3kroki - pomału kucamy (nasłuch, obserwacja) - oglądamy podłoże i palnujemy 3 - 4 kroki na przód, pomalutku wykonujemy te 3-4 kroki i odnowa ...

 

Udaje się podejść całkiem blisko i zaskoczyć przeciwników (oczywiśćie nie zawsze) :D

 

Oporządzenie też okazało się istotne - kilkukrotnie pozycja została zdradzona przez brzęk klamerki pasa nośnego lub tym podobnej pierdoły.

Ćwiczymy dalej i jest coraz ciekawiej.

 

PS

Dyscyplina - normalnie czasami cięzko zmusić wszystkich do odpowiedniego zachowania - nad tym też trzeba było popracować, ale efekty już są :D

Edited by lightowo
Link to post
Share on other sites

Praktyka praktyka praktyka.

 

Jeżeli komuś zależy można pobawić się w softową ciuciubabkę. Jedna osoba staje w środku z opaską na oczy i sprężynką. W wersji SM z AEGiem i beta-magiem.

 

Wokól niej w odległości 20 metrów w kółku gracze z pełnym oporządzeniem i replikami. Cel: dotknąć osobę na środku. Osoba na środku jeżeli usłyszy dźwięk może strzelić ze sprężynki, albo w wersji hardkorowej puścić serię.. albo kulturalnie dać kolbą po pysku albo nawet - jeżeli dźwięk był wyraźny - po prostu werbalnie odesłać osobę na początek. Oczywiście żeby zrobiła 25 pompek i zaczęła od początku. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Diablo to podobne to starej harcerskiej zabawy. Tylko tam nie było opcji odstrzelenia komuś czterech liter. Podoba mi się :-F

 

Tylko w sumie, to jest zabawa w 100% S/M. Bo jak jesteś dobry, podejdziesz cicho, na metr od gościa w środku, a tu nagle coś Ci brzdęknie, on strzeli z tej odległości... hmm... ała. Ale cóż, no pain - no gain. Albo game, jak kto woli ;)

 

Ej, moment, gdzieś tam u mnie w szufladzie leżał jakiś pistolecik z kiosku kupiony ładnych parę lat temu... hmm... to ja chcę być w środku :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam dla Was inną propozycje zabawy/ćwiczenia. Jak już jesteście w lesie , najlepiej sami, to spróbujcie zlokalizować i podejść jak najbliżej do jakiegoś zwierzęcia ( mam na myśli sarny, zająca, bażanta ), a później śledzić je przez jakiś czas. Jeśli uda się wam podchodzić naprawdę blisko to gwarantuje że z ludźmi nie będziecie mieli problemów.

Zabawa o tyle dobra że można się wiele nauczyć ( od której strony podchodzić – wiatr, jak się poruszać, gdzie się ustawiać na tle drzew-krzaków itp. ). No i przy takiej formie zabawy nikomu nie stanie się krzywda.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ani jedno, ani drugie. Musisz mieć zarąbisty węch żeby wyczuć kogoś z odległości większej niż 5 metrów - bo z takiej właśnie masz szansę go usłyszeć. A wydaje mi się że na strzelanki nie jeździ dużo pedałów, a chyba tylko oni mogą wpaść na pomysł pryskania się dezodorantami/perfumami "do mokrego" na wycieczkę w ciężkie warunki... :wink:

Nie myl Airsoftu z myślistwem! :evil:

Link to post
Share on other sites

A kolego bo palisz, wszyscy palacze maja zrypany węch. A tak przy okazji wyraźnie napisałem POD WIATR, to bardzo dużo daje. Racja w czasie gry na 100m.kw. skupianie się na tym zmyśle jest bez sensu.

Edited by Sokół
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...