Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co jest, a co nie jest fajną fotką


Recommended Posts

częściowo popieram Królika, wiele fotek nijak ma sie do warunków jakie dał na początku Szaszłyk

 

 

Zdjęcia pozowane (coś w rodzaju prezentacji swojej osoby/osób):

wg warunków Szaszłyka - wysoka jakość i technika wykonania - oczywiście bez przesady z Photoshopem - na pewno nie ogródki i piaskownice

krótki opis uwiecznionego sprzętu

patrz kilka fotkek które wygrały w konkursie na kalendarz

 

Zdjęcia ze strzelanek/treningów/zlotów

rozumiem tutaj nie 150 jpegów w rarze tylko wybrane fotki typu "live" - niepozowane

patrz kolega w jeansach

 

Zdjęcia sprzętu

cała rzesza zdjęć sprzętu na kanapie i pozowania w ogródkach

patrz fotki które chce usunąć Królik

 

Proponowałbym także oddzielny temat na komentarze bo mnie wk***a jak w temacie o pozowaniu cała strona to dyskusja o fotce

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niech będzie i ten unikalny oryginalny SPEAR ELCS...

 

Powiedz mi jeszcze jedno - czy na tych zdjęciach widać co oni mają na sobie? Czy można rozróżnić jakieś szczegóły? Co z tego, że zrobisz fotkę, na której będziesz miał absolutny unikat, skoro nie będzie go na niej widać?

Ale ja jej na tym zdjęciu nie widzę... Dla mnie to wygląda jak przerobiona LBV.

 

 

Kontekst miał by tu znaczenie jak byś pod zdjęciem opisał o co chodzi i dlaczego akurat tak. Podobnie jak kolega "wróżka" nie jestem tu by zgadywać i snuć domysły.

Link to post
Share on other sites

Niech będzie i ten unikalny oryginalny SPEAR ELCS...

Ale ja jej na tym zdjęciu nie widzę... Dla mnie to wygląda jak przerobiona LBV.

Owszem, nie jest doskonale widoczny (beltkit), ale i tak o niebo wyraźniejszy niż na fotkach z BWP czy BRDM, gdzie widać dokładnie nic. Prawda?

Kontekst miał by tu znaczenie jak byś pod zdjęciem opisał o co chodzi i dlaczego akurat tak. Podobnie jak kolega "wróżka" nie jestem tu by zgadywać i snuć domysły.

To zerknij sobie do tamtego tematu, popatrz na zdjęcie Dzikkiego oraz na moje, zamieszczone bezpośrednio pod nim. Może kontekst Ci się rozjaśni.

Link to post
Share on other sites

Widzę... i nic mi to dalej nie wyjaśnia. Tyle tylko ,że "z tej samej strzelanki".

Dzikki jest ruski , a Ty z CIA. Bez obrazy... Co to "Tożsamość Bourne'a"?

 

 

I dalej jestem zdania ,że ten Spear jest 'niewidoczny'/nie rzuca się w oczy.

 

Żeby nie było ,że kogokolwiek bronię. Zdjęcie z BRDM jest wporządku, ale nie są szczególnie wyjątkowe. Choć miło zobaczyć ruskich na "rodzimym" sprzęcie

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Widzę... i nic mi to dalej nie wyjaśnia. Tyle tylko ,że "z tej samej strzelanki".

Dzikki jest ruski , a Ty z CIA. Bez obrazy... Co to "Tożsamość Bourne'a"?

 

Coś w ten deseń - chyba samookreślenie się Dzikkiego ajko rosyjski ekstremista, a mnie jako operatora CIA wskazuje na kklimat zabawy? A może jednak nie?

Ale dobrze - specjalnie dla Ciebie nastpęnym razem wkleję streszczenie scenariusza. Będziesz usatysfakcjonowany. Chyba.

Jak coś, to poszukam linka do tamtego scenariusza i wyślę Ci na PW - to był chyba Czerwony Sztorm, albo jakoś tak.

I dalej jestem zdania ,że ten Spear jest 'niewidoczny'/nie rzuca się w oczy.

Przecież napisałem, że nie jest doskonale widoczny, jednocześnie pytając Cię, czy Twoim zdaniem lepiej widoczne jest umundurowanie i wyposażenie ludzi ze zdjęć Sop-pela. No to jak jest?

Żeby nie było ,że kogokolwiek bronię. Zdjęcie z BRDM jest wporządku, ale nie są szczególnie wyjątkowe. Choć miło zobaczyć ruskich na "rodzimym" sprzęcie

A jak tam jest z widocznością oporządzenia?

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak ze Spear'em , słabo. Na pierwszy rzut oka myślałem ,że to te ładownice do eMki od bodajże G&P które są obszyte oczoj**nym zielonym :lol:

 

Wracając do kontekstu. Jak ja nałożył bym mundur IDF ,a jakiś byle typek będzie po cywilniaku stał za mną z AK i arafatce to zaraz musi to znaczyć ,że scenariusz nosi nazwę "Wolna Palestyna"?

 

Dobra , aby dłużej tutaj nie kombinować i nie zagłębiać się w ten temat. Jestem za założeniem dwóch tematów ze zdjęciami

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

wg. mnie to nie ma być zdj na world press foto tylko ersoftowiec w boju w swoim CIEKAWYM szpeju nie wiem jak wg. Królika ale wg. mnie wozy opancerzone nie są czymś codziennym... I nie rozumiem dlaczego teraz, jak jest jakaś dobra (+/-) fota nagle taka rewolucja a nie np. przy kolesiu, który robi sobie zdj. na tle plakatu lary croft i jakiś lasek z playboy'a... :poddanie:

 

pzdr

 

A kto ma Beryla z kolimatorem?

 

P.S. nie musiałem mieć na myśli repliki...

ale jak już pytasz to ten facet bez wątpienia ma beryla z kolimatorem:

 

http://img.photobucket.com/albums/v613/Tim...h/NewBeryl2.jpg

Link to post
Share on other sites

P.S. nie musiałem mieć na myśli repliki...

ale jak już pytasz to ten facet bez wątpienia ma beryla z kolimatorem:

 

http://img.photobucket.com/albums/v613/Tim...h/NewBeryl2.jpg

I otóż nie - to bez wątpienia holograf, a nie kolimator.

wg. mnie to nie ma być zdj na world press foto tylko ersoftowiec w boju w swoim CIEKAWYM szpeju nie wiem jak wg. Królika ale wg. mnie wozy opancerzone nie są czymś codziennym...

Chcieć - znaczy móc. A to naprawdę tak bardzo skomplikowane nie jest.

Pooglądaj sobie zdjęcia z różnego rodzaju pokazów i zlotów, gdzie ludzie robią sobie fotki przy sprzęcie. Żywym, nie muzealnych, pordzewiałych wydmuszkach.

I nie rozumiem dlaczego teraz, jak jest jakaś dobra (+/-) fota nagle taka rewolucja a nie np. przy kolesiu, który robi sobie zdj. na tle plakatu lary croft i jakiś lasek z playboy'a...

Bo to była kropla, która przepełniła czarę goryczy.

Ja nie mam żadnego problemu z odszyfrowaniem jaki sprzęt mają na sobie. Wystarczy trochę znać się na ruskim szpeju. A fotki są całkiem fajne.

O fajności nie dyskutuję, ale dla mnie na tym zdjęciu nie widać dokładnie nic. Gdybym nie poszukał w Necie pod podanymi nazwami to nie wiedziałbym jak to wygląda.

Tak samo jak ze Spear'em , słabo. Na pierwszy rzut oka myślałem ,że to te ładownice do eMki od bodajże G&P które są obszyte oczoj**nym zielonym :lol:

 

A odpowiedz, ale szczerze - co myślałeś o oporządzeniu z "rosyjskich" zdjęć?

Wracając do kontekstu. Jak ja nałożył bym mundur IDF ,a jakiś byle typek będzie po cywilniaku stał za mną z AK i arafatce to zaraz musi to znaczyć ,że scenariusz nosi nazwę "Wolna Palestyna"?

Nie, ale sugeruje dość wyraźnie jakie strony w scenariuszowym konflikcie uczestniczą.

Dobra , aby dłużej tutaj nie kombinować i nie zagłębiać się w ten temat. Jestem za założeniem dwóch tematów ze zdjęciami

I tak się stanie.

Link to post
Share on other sites

@Królik

 

Boże człowieku,

 

Dawno nie widziałem, ani nie czytałem rzeczy pisanych przez bardziej mierną osobę niż ty. Robisz wielkie halo i jakieś nic nie warte pierdoły. Unosisz się jakąś bezpodstawną dumą i niby wielką znajomością tematu. Jest albo twoja prawda albo nie ma prawdy. Czlowieku w NKWD by cie przyjeli z otwartymi rękami.

 

Kim ty jesteś? Modem? Jesteś marnym pyłem który poprostu w odpowiednim momencie się upomniał o rangę na forum. A teraz sie nosisz jak paw. Zresztą nie dziwne, zważająć na twoje raczej oczywiste uwielbienie Amerykanizmu. Stwarzasz problemy z niczego. Szukasz dziury w całym, żeby tylko wyszło na twoje.

 

Mam tylko nadzieję, że skoro do ciebie należy ostatnie słowo, to nie kierujesz się tu tylko swoimi własnymi przekonaniami, również politycznymi, bo to jest represja i podchodzi o kryminał. W skrucie, nie opublikuje ruskich zdjęć bo są poprostu... ruskie i koniec. Wszystko co nie ma US wytatulowanego na sobie jest beee. itp.

 

Jako osoba znajdująca się na tych zdjęciach szczerze ci powiem, wywal te zdjecia i oby ten tryumf dal ci powod do wieczornego trzepanka. Jesteś zerem a nie moderatorem.

 

Dobrze wiem, że usuniesz tego posta, a nawet załawisz mi bana. Na szczescie zanim to zrobisz część ludzi to przeczyta.

 

Pozdro,

Sergei

Link to post
Share on other sites

czepialstwo sięga kosmosu... (tak neologizm na potrzeby tej rozmowy)

 

http://altair.com.pl/files/grafika/r/2007/08/deb07.jpg

 

chcieć znaczy móc, ale nie wszyscy są zawodowymi (chociaż dobrymi albo po prostu) fotografami i nie umieją robić zdjęć a chcą się pokazać rozumiem gdyby zdjęcie 'przelewające czarę goryczy' to było zdjęcie chłopaka w majtkach moro z kałachem w publicznej toalecie....

 

pzdr ja już kończę te dyskusję:D nie wiem czy dodam jakieś zdjęcie bo nie wiem czy będzie 'wystarczająco super', aby sprostać normom lansu i proFotografii :D

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

@Królik

 

Boże człowieku,

 

Dawno nie widziałem, ani nie czytałem rzeczy pisanych przez bardziej mierną osobę niż ty.

Niezły wstęp - personalne wycieczki. I ty o mnie piszesz "mierna osoba"? Przyjacielu, zerknij w lustro.

Robisz wielkie halo i jakieś nic nie warte pierdoły. Unosisz się jakąś bezpodstawną dumą i niby wielką znajomością tematu.

A jakieś konkrety oczywiście masz,prawda? No bo nie sądzę, że piszesz ot tak sobie. Przykłady podaj.

Jest albo twoja prawda albo nie ma prawdy.

Gdyby tak było, to te zdjęcia dawno by wyleciały, a ten wątek zniknąłby w tajemiczych okolicznościach w odmętach Internetu.

Czlowieku w NKWD by cie przyjeli z otwartymi rękami.

Gdybym się urodził w 1900, to pewnie i tak.

Kim ty jesteś? Modem? Jesteś marnym pyłem który poprostu w odpowiednim momencie się upomniał o rangę na forum.

Oczywiście. Pisałem PW do wszystkich Adminów, aby tylko dali mi waadzę. No i stało się. Teraz jestem gość i mogę leczyć kompleksy.

Rozpracowałeś mnie.

A teraz sie nosisz jak paw. Zresztą nie dziwne, zważająć na twoje raczej oczywiste uwielbienie Amerykanizmu. Stwarzasz problemy z niczego. Szukasz dziury w całym, żeby tylko wyszło na twoje.

Przekonują mnie rzeczowe argumenty. Nie inwektywy. Dysponujesz czymś więcej, czy stać Cię tylko na tyle?

Mam tylko nadzieję, że skoro do ciebie należy ostatnie słowo, to nie kierujesz się tu tylko swoimi własnymi przekonaniami, również politycznymi, bo to jest represja i podchodzi o kryminał. W skrucie, nie opublikuje ruskich zdjęć bo są poprostu... ruskie i koniec. Wszystko co nie ma US wytatulowanego na sobie jest beee. itp.

WYJAŚNIENIE wtrętu o moich rzekomych fobiach antyrosyjskich dla mistrza intelektu.

Więcej dystansu, mistrzu.

Jako osoba znajdująca się na tych zdjęciach szczerze ci powiem, wywal te zdjecia i oby ten tryumf dal ci powod do wieczornego trzepanka. Jesteś zerem a nie moderatorem.

Kolejne inwektywy (wyjątkowo prostackie, dodajmy) w miejsce argumentów. Na co liczysz?

Dobrze wiem, że usuniesz tego posta, a nawet załawisz mi bana. Na szczescie zanim to zrobisz część ludzi to przeczyta.

Ależ zostawię.

Z dwóch powodów - nikt nie jest w stanie obrazić mnie w Internecie, to raz.

Dwa - pisząc, co piszesz wystawiasz świadectwo sam sobie. I mam nadzieję, że przeczyta to jak najwięcej ludzi, człowieczku.

 

A tak na przyszłość - jeśli coś zamieszczasz na publicznym forum, to licz się nie tylko z uwielbieniem, ale i z krytyką. Chcesz tego uniknąć, to napawaj się swoimi osiągnięciami w domowym zaciszu albo na zamkniętym forum. Ja, wklejając swoje zdjęcia, liczę się z krytyką - norma przy upublicznianiu pewnych rzeczy. Ty, w swoim narcyzmie, oczekujesz jedynie zachwytu. nie martw się, wyrośniesz z tego.

czepialstwo sięga kosmosu...

 

Czepialstwo, powiadasz? Hmmm...

Link to post
Share on other sites

Nie, ale sugeruje dość wyraźnie jakie strony w scenariuszowym konflikcie uczestniczą.

A jeśli to zbieg okoliczności i reszta osób znajdujących się po za kadrem jest w Cadpacie czy innych prostokącikach?

 

Z racji oświetlenia , na tym BRDM widzę szare plamy zamiast oporządzenia.

No ale wierzę w to ,że chłopacy chcieli dobrze , tyle tylko,że im sprzęt nie pozwalał.

Czy wóz pancerny jest wyjątkowy? Możliwe. W Olsztynie jeszcze jakiś czas temu jeden stał pod dyskoteką... i to chyba dwa dobre lata stał.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

A jeśli to zbieg okoliczności i reszta osób znajdujących się po za kadrem jest w Cadpacie czy innych prostokącikach?

 

Oznacza to, ze albo Hezbollah przejął magazyny armii kanadyjskiej, albo, że zrzucono desant.

 

Z racji oświetlenia , na tym BRDM widzę szare plamy zamiast oporządzenia.

O widzisz - o to właśnie chodzi. To zdjęcie nie jest dobre technicznie. Z racji oświetlenia.

No ale wierzę w to ,że chłopacy chcieli dobrze , tyle tylko,że im sprzęt nie pozwalał.

Ja też. Ale yszło, jak wyszło.

Czy wóz pancerny jest wyjątkowy? Możliwe. W Olsztynie jeszcze jakiś czas temu jeden stał pod dyskoteką... i to chyba dwa dobre lata stał.

Trafiają się zdjecia bardziej wyjątkowego sprzętu i nie jest to kosmicznie trudne.

Link to post
Share on other sites
O fajności nie dyskutuję, ale dla mnie na tym zdjęciu nie widać dokładnie nic.

 

Fajne bo ruskie. Mnie tam osobiście szczerze wali poziom artystyczny tych zdjęć, lubię sobie tylko pooglądać ludków w rosyjskim szpeju. Kiedy mam ochotę zobaczyć jakieś zajebiste fotki, to idę do galerii, albo szukam takowych na odpowiednim portalu.

 

Gdybym nie poszukał w Necie pod podanymi nazwami to nie wiedziałbym jak to wygląda.

 

Zapewne i tak byś nie wiedział, bo Cię to nie interesuje, więc analogicznie raczej się na tym nie znasz. Jakby ktoś napisał pod fotką "sumrak i łazutczik" to i tak byś nie wiedział o co chodzi, tak jak ja nie rozróżniam na fotce cirrasa i iba (ewentualne błędy w nazewnictwie).

 

Jak tak bardzo Cię to gryzie, to po prostu stwórz dwa oddzielne topiki, dla zdjęć "ciekawych" i "zwykłych". No i segreguj je... Ja tam dalej będę przeglądał tylko te, które mnie interesują tematycznie.

Link to post
Share on other sites

Fajne bo ruskie. Mnie tam osobiście szczerze wali poziom artystyczny tych zdjęć, lubię sobie tylko pooglądać ludków w rosyjskim szpeju. Kiedy mam ochotę zobaczyć jakieś zajebiste fotki, to idę do galerii, albo szukam takowych na odpowiednim portalu.

 

Popatrz na to: KLIK. I fajne i ruskie. Tak samo jak TO

Widzę, jaki sprzęt mają i choć się na nim nie znam, to przy zamieszczeniu opisu nie muszę go szukać w necie.

Gdyby nie typ w bejsbolówce z tyłu na pierwszej fotce zdjęcie byłoby jeszcze lepsze.

Ale i tak jest fajowe.

KLIK - fajne i amerykańskie. Nieiwele widać, ale jest z jajem.

ZDJĘCIE KLIMATYCZNE

KLIK amerykańskie i niefajne.

Zapewne i tak byś nie wiedział, bo Cię to nie interesuje, więc analogicznie raczej się na tym nie znasz. Jakby ktoś napisał pod fotką "sumrak i łazutczik" to i tak byś nie wiedział o co chodzi, tak jak ja nie rozróżniam na fotce cirrasa i iba (ewentualne błędy w nazewnictwie).

Zgadza się - na ruskim szpeju nie znam się ni cholery, ale czasem - z ciekawości, która zabiła kota - lubię sprawdzić co z czym i do czego poza US Army/USMC.

Jak tak bardzo Cię to gryzie, to po prostu stwórz dwa oddzielne topiki, dla zdjęć "ciekawych" i "zwykłych". No i segreguj je... Ja tam dalej będę przeglądał tylko te, które mnie interesują tematycznie.

I tak będzie, głosów za wątkiem artystycznym i "common" jest coraz więcej.

Link to post
Share on other sites
KLIK - fajne i amerykańskie. Nieiwele widać, ale jest z jajem.

ZDJĘCIE KLIMATYCZNE

 

Zdjęcia fajne (zwłaszcza to drugie - zajebiste), ale to są fotki dla samych fotek, a nie pokazywania szpeju. A nazwa temat brzmi "Pokaż swój sprzęt - pozowane", więc zasadniczo do nich też można się przyczepić.

Ale dosyć już bicia piany. Utworzenie dwóch oddzielnych topików dla zdjęć to 10 sekund roboty...

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

A mnie tylko jedna rzecz dziwi.

Dlaczego już dawno się nie przyczepiono i nie zrobiono takiej "awantury" o fotki które są tysiąc razy mniej "klimatyczne" niż bohater tego topicu ? Mówię tutaj o tych pro zdjęciach z pełnym szpejem we własnym domu czy ogródku na tle cisów ...

Link to post
Share on other sites

Dobra, skonczcie ta dyskusje i uswiadomcie sobie jedna zasadnicza prawde: Moderator ma zawsze racje. A w przypadku w jakim moderator nie ma racji to patrz punkt pierwszy albo siedz cicho :]

 

A tak serio, faktycznie lepiej umieszczac zdjecia ktore przedstawiaja naprawde rzadko spotykany sprzet niz co chwile ogladac CIRAS WWCH, albo zdjecia ktore naprawde maja klimat (i nie, nie kazdy musi byc fotografem, ale dobre i ciekawe zdjecie moze byc nawet bez obrobki zrobione zwyklym kompaktem)

Link to post
Share on other sites

Królik, pamiętaj, że użytkownicy tych zdjęć czytają forum i te wszystkie wypociny. Czasem zwolnij tEMpo. Za wszelką cenę chcesz udowodnić SWOJE racje na podstawie fotek innych. Nie mówię, że ja, ale kiedyś coś palniesz i człowieka urazisz, mimo, że nic do tematu nie miał.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Dawno nie widziałem, ani nie czytałem rzeczy pisanych przez bardziej mierną osobę niż ty. Robisz wielkie halo i jakieś nic nie warte pierdoły. Unosisz się jakąś bezpodstawną dumą i niby wielką znajomością tematu. Jest albo twoja prawda albo nie ma prawdy. Czlowieku w NKWD by cie przyjeli z otwartymi rękami.

 

Kim ty jesteś? Modem? Jesteś marnym pyłem który poprostu w odpowiednim momencie się upomniał o rangę na forum. A teraz sie nosisz jak paw. Zresztą nie dziwne, zważająć na twoje raczej oczywiste uwielbienie Amerykanizmu. Stwarzasz problemy z niczego. Szukasz dziury w całym, żeby tylko wyszło na twoje.

 

Mam tylko nadzieję, że skoro do ciebie należy ostatnie słowo, to nie kierujesz się tu tylko swoimi własnymi przekonaniami, również politycznymi, bo to jest represja i podchodzi o kryminał. W skrucie, nie opublikuje ruskich zdjęć bo są poprostu... ruskie i koniec. Wszystko co nie ma US wytatulowanego na sobie jest beee. itp.

 

Jako osoba znajdująca się na tych zdjęciach szczerze ci powiem, wywal te zdjecia i oby ten tryumf dal ci powod do wieczornego trzepanka. Jesteś zerem a nie moderatorem.

Masz do napisania coś w temacie, czy jedynym argumentem jest atak na moderatora?

 

Dobrze wiem, że usuniesz tego posta, a nawet załawisz mi bana. Na szczescie zanim to zrobisz część ludzi to przeczyta.
Jak widać na załączonym obrazku słabo go znasz...

 

To moja ekipa, to moja ekipa :mrgreen:

 

Dlaczego już dawno się nie przyczepiono i nie zrobiono takiej "awantury" o fotki które są tysiąc razy mniej "klimatyczne" niż bohater tego topicu ? Mówię tutaj o tych pro zdjęciach z pełnym szpejem we własnym domu czy ogródku na tle cisów ...
Bywały głosy niezadowolenia, ale nieliczne i były kasowane z wątku ze zdjęciami. Ale jak widać w ludziach problem nabrzmiewał, aż wybuchł. Po prostu użytkownicy zaglądający do tego wątku (a nie oszukujmy się, nie wszystkich takie zdjęcia interesują) mają już dość zdjęć miernej jakości (i technicznie i merytorycznie).

 

Królik, pamiętaj, że użytkownicy tych zdjęć czytają forum i te wszystkie wypociny.
Już pominę sprawę, kto to jest "użytkownik zdjęcia", ale poruszę inną kwestię. Co? Jak ktoś skrytykował Twoje zdjęcie to są wypociny, a jak je chwali to jest niezależna opinia? I kto tu mówi o wolności wyrażania opinii?

 

Za wszelką cenę chcesz udowodnić SWOJE racje na podstawie fotek innych.
W dyskusji o zdjęciach, ich jakości i tematyce, chyba najłatwiej przedstawić swoje zdanie za pomocą przykładów, prawda?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...