Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinie i doświadczenia związane z Kurierami


Recommended Posts

  • 3 months later...

Polecam UPSa, w piatek oplacone zamowienie, w czwartek przesylka dotarla po cle. Dodatkowo co mnie zdziwilo dzwonila Pani z informacja ze przesylka dotarla do kraju i wchodzi wlasnie na cło :) (to chyba forma polskiego trackingu ;) )

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam! Paczka 10 kg wysłana z wgc 24, dziś(26) jest już w Polsce. Napiszę jak dostanę do łapek. Jak narazie polecam UPS.

 

No i mam kurier za pukał do mnie o 1104. I najlepsze, że ups zgubił papiery z cła.

Kurier przyniósł paczkę poprosił o podpis i powiedział, że w samochodzie nie ma tych dokUmENtów. Przestraszylem się, że mi ją zabierze spod nosa ale nie...

Powiedział, że to nie jest ani moja ani jego wina. I normalnie dał mi paczkę bez płacenia cła i vatu :wink:

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić UPS, szybko, bezproblemowa odprawa, która zajmuje się UPS a nie TY i ceny jak na moje oko rozsądne biorąc pod uwagę wcześniej wymienione plusy. Dodatkowo osoby. które dzwonią są miłe. Przynajmniej w moim przypadku tak było.

 

Nie polecam natomiast FedEX. Bardzo nieuprzejmi ludzie, bałagan, dzwonią kilka razy w tej samej sprawie, odprawiali przesyłkę 8 dni (UPS w 2 dni robi to samo), trzeba wypełniać papiery faksować im a potem sami nie wiedzą czy je maja czy nie. Dodam że przesyłka zawierała tylko jeden przedmiot i sprawiła im takie trudności. Ze swojego doświadczenia odradzam FedEX zdecydowanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Rumak, może jeszcze powiesz, że nie można się do nich dodzwonić? No ludy, narody... Żeby przez pół roku nie zorganizować sobie pracy tak, żeby choć jedna osoba była dostępna dla klientów pod telefonem, to są jaja i ewidentna granda. Korzystałem z UPS w czerwcu - maile do nich szły TRZY DNI, a odpisywało na nie jakieś wredne babsko. Kontakt telefoniczny był tylko jeśli to oni do mnie zadzwonili. A opłaty celne przyjmują tylko w gotówce. ABC. Absurd, Burdel, Cyrk.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A to nie jest temat o kurierach ale w zakupach zagranicznych?

 

UPS w USA:

rewelacja. Paczka wysłana, mail od UPS że paczka o numerze takim i takim została nadana będzie dnia 4.12 na miejscu. I dokładnie 4.12 była gdzie powinna.

 

Tak jest i chodzi nam, o przesyłki kurierskie z zagranicy do PL.

 

To, że w USA kurierzy i poczta działa tak jak poczta i kurierzy powinni działać, że można płacić kartą, że można płacić online, że są zniżki za płacenie online, dostajemy tracking online i tyczy się to WSZYSTKICH firm kurierskich I poczty mogę Was zapewnić - byłem sprawdziłem.

 

 

Proszę się dzielić doświadczeniami - złymi i dobrymi dotyczącymi paczek przychodzących z poza granic Kraju

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

Z ostatniego doświadczenia:

 

Zawsze każcie wpisywać nadawcy koszt przesyłki na fakturę.

UPS urządził mnie ostatnio w następujący sposób.

Przedmioty na fakturze były na łączną wartość 80$, paczka ważyła mniej niż 20kg i na fakturze nie było kosztów przesyłki.

Celnik UPSa bierze tą wartość z jakieś książki (tabel), i ustalają ją w tym przypadku na UWAGA 800 PLN, pomimo tego, że przesyłka wyniosła około 100$. Kwotę tą doliczyli do 80$ i od tego płaci się cło i podatek.

 

Gdy przedmioty w paczce mają zadeklarowaną wartość powyżej 100$, wtedy nie doliczają dodatkowych kwot za przesyłkę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

EMS Pocztex - odradzam, głównie z powodu "szybkości". Nie wiedzą, co to jest fax, email i telefon. Dla porównania:

1 ciński Winchester, słany UPSem - dzwonią, pytają co to, sprawa załatwiona, niedługo potem (na następny dzień albo dwa) paczka jest u mnie.

1 Colt Tanaki, słany Pocztexem - przysyłają fakturę pocztą, ja muszę napisać tłumaczenie, wsadzić je do koperty, odesłać razem z fakturą, czekać TYDZIEŃ.

Link to post
Share on other sites

UPS Account otwierasz z chwilą podpisania umowy z UPS na świadczenie usług przewozowych(czy to krajowych czy międzynarodowych)

 

Zalety:

- Mocno obniżone koszty wysyłki (międzynarodowe do 50% taniej krajowe do 47% taniej)

- Faktura zbiorcza raz w miesiącu płatna przelewem

- Własny konsultant w UPS

- Można "podpiąć" do 3 różnych osób pod 1 konto(wtedy cała 3 pracuje na rabat)

 

Wymagania:

- Działalność gospodarcza

- Zadeklarowanie wysyłania co najmniej 30 paczek w miesiącu(nie ma później żadnego limitu który trzeba "wyrobić" - wyślesz 1 w miesiącu twoja sprawa)

 

Ogólnie świetna rzecz jak chcesz Via odezwij się do mnie na gg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej, więc nie chodzi tu o liczbę paczek a o kwotę jaką w miesiącu "wyrobisz"

 

Przykład:

30 szt x 27,50 pln = 825 pln

825 pln - 36% rabat = 297 pln

cena po rabacie : 528 PLN

koszt wysyłki jednej paczki 528/30 szt -> 17,60 pln

 

 

Przykłąd 2:

100 szt x 27,5,00 pln = 2750 pln

2750 pln -43% rabatu = 1567,5 pln

koszt wysyłki jednej paczki 1567 pln /100szt -> 15,67 pln

 

Progi rabatowe są następujące:

 

do 500zł (26%)

do 700zł (33%)

do 1000zł (36%)

do 1500zł (39%)

powyżej 1500zł (43%)

 

% rabat dla przesyłek typu standard, dla express są trochę inne, dla paczek eksportowych też inne, ale ogólnie wiadomo o co kaman.

 

Niby wydaje się dużo, ale powiem że bezproblemowo można "nastukać" najwyższy próg, szczególnie w 2 albo więcej osób.

 

AD2

 

Jeżeli paczki wysyłane są "na twój koszt" to tak też się wliczają.

 

 

AD3

 

Jeżeli nie chcesz samemu się męczyć a podczepić do mnie zapraszam.

 

 

 

----

 

 

Ostatnio wysyłałem trochę paczek UPS'em na cały świat, żadnych problemów, zdecydowanie POLECAM !!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

 

Otrzymałem od Fedex-a maila w sprawie przesyłki z HK. W e-mailu znajdowały się dwa załączniki:

 

Zawiadomienie o przesyłce kurierskiej FedEx nr: XXXXX

Informacje o przesyłce

Faktura

(powyższe w jednym pliku pdf)

 

druk: oświadczenie - osoba prywatna

(w formacie doc)

 

Instrukcje zawarte w zawiadomieniu są jednak dla mnie niejasne. W zawiadomieniu proszą o nadesłanie dokumentów do odprawy celnej:

 

- upoważnienie (podpisany oryginał);

- dokumenty firmy;

- oświadczenie o zawartości przesyłki.

 

O ile oświadczenie wypełniłem bez trudu to nie całkiem jasne jest dla mnie:

 

- upoważnienie - według jakiego wzoru mam je sporządzić. Czy mam faktycznie wysłać podpisany oryginał na ich adres listem poleconym?

- dokumenty firmy - jestem osobą prywatną - czy w takiej sytuacji mam przesłać jedynie NIP?

- oświadczenie o zawartości przesyłki - czy również mam je podpisać i wysłać listem poleconym?

 

Czy w ogóle wysyłać im cokolwiek w oryginale z moim podpisem? Czy mam odsyłać wypełnione zawiadomienie (w oświadczeniu zawarte są dokładnie te same informacje).

 

Dodam że mam doświadczenie z UC i normalną pocztą - tam wystarczy tylko odesłać faksem wypełnione zawiadomienie (informacje o zawartości paczki i wartości przedmiotów oraz kosztów wysyłki) + faktura która to wszystko potwierdza. Starczą kopie z faksu - nic nie musi być z oryginalnym podpisem. Czemu w przypadku Fedex-a wydaje się to bardziej skomplikowane? No chyba że instrukcje z zawiadomienia są na wyrost i wystarczy odesłać mailem wypełnione oświadczenie...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...