Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stanowiska wewnątrz ziemi


Recommended Posts

No nie przesadzajmy z tą wygodą - w czymś takim nie będzie nigdy tak wygodnie jak w "przytulnym mieszkanku"... Jedyne co można zrobi dla wygody to:

 

- dać jak najwięcej trawy żeby odizolować się od podłoża (zarówno jeśli chodzi o temperaturę jak i wilgoć);

- dać gdzie tylko można folię - zwłaszcza dach przed zamaskowaniem można zabezpieczyć folią.

 

Więcej to nawet wojskowe podręczniki nie opisują bo takie coś można sobie wymyślić samodzielnie - wszystko zależy od warunków, dostępnych materiałów itd.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Ściany były zwyczajnie wyrównane saperką - jeżeli nie mają powyżej 1,5 m wysokości to nie ma potrzeby zabezpieczania ich deskami. Jeżeli z kolei dach nie ma szerokości powyżej 5 m nie trzeba go podpierać filarami (chyba że byłby czymś dodatkowo obciążony, ale to już inna bajka).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak chyba wiecie, ja mam górną połowę ścian zrobioną z worków, i mam pytanie czy mam coś więcej robić ze ścianami i dachem oprócz folii/plandeki?

 

No i z tą izolacją podłoża, co byście powiedzieli na to, żeby dać podłogę z drewna (jakieś dechy może belki) a na to gałązki, trawa itp?

Link to post
Share on other sites

Ehh... do kitu, że zrobiłem taki wielki bunkier... :wink: teraz to będzie ciężko, żeby ciepło trzymał i w ogóle.

 

Ale to będzie od środka kupnie wyglądać - wszędzie folia/pałatka :???: szkoda, ale będę musiał to zrobić. Jak tylko będę miał folię.

 

A tak w ogóle to, opłaca się już robić coś z dużej (powiedzmy 2x2x2) "ziemianki" takie nocne lokum? Będzie to w ogóle działało tzn. po izolacji itp.? :?:

Link to post
Share on other sites

Na podłogę to najlepiej siano, a do teg trochę ściółki i trawki. Wtedy to jest luksus :-P Ale desek nigdy nie kładłem, zawsze całą podłogę budowaliśmy z łąkowo-leśnych darów.

 

Jako izolacja podłogi mogłaby się sprawdzić folia malarska - prawie nic nie waży, kosztuje grosze i całkiem nieźle trzyma ciepło. Jedna paczka 25m2 starcza na 5-6 warstw podłogi w ziemiance co powinno dać jaką-taką izolację. Co prawda nie próbowałem tego sam ale używałem jej zamiast karimaty śpiąc w jednoosobowym dołku strzeleckim i jako dodatkową izolacja pod namiot w zimę i było OK.

Edited by wojto
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

No to pięknie, nie pośpieszyłem się ze zrobieniem wodoszczelnego dachu

i mam - baseniki :wink:

już od kilku miesięcy woda w nich stoi i nie zamierza raczej się stamtąd wyprowadzić. :wink:

Macie na to jakąś rade?

Można coś z tym zrobić?

Bo już folii i innych uszczelniaczy mam wpiz... bardzo dużo a wykorzystać ich nie mogę, bo zalane wszystko, druga ziemianka tak samo, wszędzie woda. :/

Edited by panda080
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...