Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, posiadam CM.041PDW, czy poniższe magazynki będą pasować i czy nie ma żadnych problemów z podawaniem kulek?

http://allegro.pl/gf...4617094000.html

Będą podawać, ale trzeba poprawić (skrócić) zaczep z każdym magazynku, bo w przeciwnym wypadku nie będą się blokować w gnieździe.

 

Ma ktoś kolbę rozsuwaną i wie do czego służy element 95 i 96? blaszka i małe coś, przy wyciąganiu kolby żeby zdjąć górne body mi wypadło i nie wiem jak to zamontować poprawnie (przez to kolba chyba kolba wychodzi sama)

One służą właśnie do blokowania kolby w "końcowej" pozycji. Sprężynkę montujesz dłuższym ramieniem do body, zgięciem w stronę kolby, i na to ten zaczep osią także w stronę kolby.

 

To samo słyszałem od gościa od którego kupiłem tą matową. Że JG nie pasuje. A moja Cyma to była nówka ze SpecShopu. Temu pytam, czy w Cymie były stockowo takie kolby.

Witam ponownie drogiego klienta :>

Dawno dawno temu pierwsza seria cm.041 miała takie błyszczące kolby, i chwyty, ale druga bądź trzecia seria miała już tą z matowego tworzywa - możliwe, że spec zamówił pierwszą partię.

 

Jest różnica w rozmiarze dyszy między Cymą 041 a JG?

Każdy wariant mp5 cymy(także mp5k) ma taką samą dyszę w stocku: 21.5mm na długość, z poszerzeniem 0.25mm w odległości 8mm od końca dyszy w kierunku gb. Jeśli wymiary się zgadzają to bierz, ale raczej się nie zgadzają :icon_smile:

 

Czy ktoś próbował montażu konwersji "szynowej" UTG takiej jak sprzedaje kolega Nitro ? http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/588862

Wygląda to znacznie lepiej niż komplet cm52.

Jakby nitro podał producenta, czy coś... podejrzewam, że to szyna SRC, a po montażu wnioskuję, że będzie pasować, ale obsługa np. baterii w takim chwycie będzie upierdliwa.

C.52 to swoją drogą też chyba aluminium - tak przynajmniej wskazuje nazwa :icon_smile:

http://www.specshop....oducts_id=11672

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Macie jakieś sensowne rozwiązania, co do przenoszenia krótkich magazynków do mp5? Obecnie do głowy przychodzi mi tylko wypchanie skarpetami połowe standardowych ładowanic do empika. Ewentualnie ładownice pistoletowe. Znacie jakieś dobre rozwiązania, takie bardziej estetyczne?

Link to post
Share on other sites

Powała, miało być sensownie...

 

Pistoletowe powinny jak najbardziej być, o ile tylko klapa będzie wystarczająco długa (ale to by trzeba sprawdzić empirycznie). Albo jeszcze lepiej pistoletowe w stylu TACO, namnożyło się tego ostatnio i jest w czym wybierać.

Link to post
Share on other sites

Hehe, raz, po zmianie kolby w empiku na stałą musiałem dopchać akumulator skarpetką, bo latał we wnątrz. Zapomniałem i Wyjąłem ją po trzech miesiącach, kiedy nowy, większy pakiet nie chciał wejść do środka :D Na szczęście świerzo z suszarki była, to mi replika nie śmierdzi (jak się okazuje to ważny element przy sprzedaży).

 

Ta torba do G3 odpada, tak samo inne "worki". Magazynki muszą siedzieć ciasno i nie latać. Poszukuję cywilizowanych rozwiązań. Najlepiej ładownic szytych dokładnie pod takie magazynki. Problem w tym, że nie jest to popularne rozwiązanie i ja nigdy nie miałem okazji trafić na ofertę takiego szpeju. Dlatego pytam.

Link to post
Share on other sites

Powała, miało być sensownie...

W takich nosiłem krótkie magazynki do MP5, więc nie widzę w tym niczego bezsensownego.

 

Pistoletowe powinny jak najbardziej być, o ile tylko klapa będzie wystarczająco długa (ale to by trzeba sprawdzić empirycznie). Albo jeszcze lepiej pistoletowe w stylu TACO, namnożyło się tego ostatnio i jest w czym wybierać.

Takie będą na pewno dobre.

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie ciekawe. Krótkie magi (najprawdopodobniej) mają być do Kurczaka, który natomiast ma być żądłem na małe dystanse, jako backup do mocnej emki.

Do mocnej emki noszę lekkie paso-szelki, udaję snajpera :) Co prawda przy takim wynalazku musiałbym zmniejszyć ilość magów emkowych na pasie (obecnie ładownica 2x2), ale za to zyskałbym jakieś normalne ładownice na mp5.

Te wynalazki klepie ACM na Taiwangunie i Red River z tego co kojarzę.

 

Ogólnie dylematem jest używanie samego kurczaka jako giwery drugorzędnej. Na pewno skreślam gaziaki - zima itd., AEPy też mi nie pasują ze względu na niepojemne, tandetne i cienkie magazynki. Stąd pomysł na małego empika, który trzyma najpopularniejsze standardy techniczne, nie jest super wielki, a magazynki są dostępne tonami i mają pojemność pozawalającą stawić czoła hicapom z przeciwnej drużyny.

 

Tu pojawia się również kwestia przenoszenia samej repliki. Znacie jakieś rozwiązanie, kaburę, do przenoszenia kurczaków na Mollach. Ewentualnie, chociaż nie chętnie, na udzie?

Myślę że pas nośny też nie jest za fajny, bo dyndający 50cm klocek nie ułatwia roboty. Ale jeśli trzeba to zostanę przy nim :(

Link to post
Share on other sites
Usztywniony, zapinany na velcro uchwyt do broni. Po zamocowaniu np. przy pasie, umożliwia wygodne przenoszenie broni, gdy obie ręce muszą pozostac wolne, a gdy nie chcemy by broń swobodnie wisiała jedynie na pasie nośnym.

Więc sprzętu nie zgubisz :P

 

A co do tematu ładownic - pozostają jeszcze prywatni krawcy.

Link to post
Share on other sites

Macie jakieś sensowne rozwiązania, co do przenoszenia krótkich magazynków do mp5? Obecnie do głowy przychodzi mi tylko wypchanie skarpetami połowe standardowych ładowanic do empika. Ewentualnie ładownice pistoletowe. Znacie jakieś dobre rozwiązania, takie bardziej estetyczne?

 

Ja rozwiązałem temat w trochę inny sposób, mianowicie połączyłem dwa magi za pomocą taśmy (http://wmasg.pl/var/images/community_gallery/profil/92014/309074/main.jpeg), niewiele wydłużyło to za bardzo repliki, a magi dobrze leżą w kamizelce UTG w kieszeniach do magów M4.

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Nie obraź się, ale to troszkę głupie. Sklejając dwa małe magi zrobiłeś z nich potworka niemalże długości jednego normalnego 30 nabojowca. Rozwiązanie dziwaczne, mało estetyczne i wygodne, oraz zapewne mało trwałe, ale jakoś działa.

U mnie Niet. Odpada. To prowizorka. Jeszcze do reko jakichś ruskaczy się nada, bo cała ruska armia to w większości prowizorka ;)

Ja celuję w coś konkretnego. Motyw przewodni - trwałość i wygoda. Zaraz po tym estetyka. Jak na razie skłaniam się ku pseudo kaydexom z Taiwana. Mam akurat tą wersje bez komory na maga pistoletowego, więc wiem jak to mniej więcej działa. Zarówno ACMa jak i TMC. Red River w moim przypadku przerost formy nad treścią.

Link to post
Share on other sites

Nie obraziłem się, każdy ma swój gust. Co do trwałości to mam tak od ok. pół roku i jeszcze nie zdażyło mi się ponownie kleić magów (dobra taśma), wymiana skrócona bo co drugi mag mam tylko obrócenie :)

 

Powodzenia w poszukiwaniach rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Emcet, wiem, że pisałeś, że niechętnie kabura udowa, ale wrzucę Ci jakiej używam do MP5K, http://vest.iai-shop...g-OLIWKOWA.html .

Ma dwie wady:

- MP5K nie wchodzi z przednim chwytem i magazynkiem, uchwyt upiłowałem (tego problemu nie ma przy MP5J) a magazynki noszę trzy krótkie w ładownicach kabury,

- jest udowa i sam kombinuję jak przerobić ją na biodrową.

MP5J też w nią wejdzie bo próbowałem, ale strasznie długa.

To rozwiązanie, które podał Infektius jest godne przemyślenia i chyba też się zdecyduję na ten uchwyt, tyle, że aktualnie niedostępny.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję, ale dostałem kilka namiarów na ładownice pistoletowe, które całkiem dobrze sprawdzają się z krótkimi magazynkami mp5.

Więc albo zamontuję sobie takie ładownice na szelce, albo kupię to combo ACM stanag+pistoletowy i podwieszę w miejscu ładownicy stanag 2x2. Jeszczę muszę to sobie przymierzyć na szpeju, bo na pasoszelkach z miejscem ubogo i trzeba solidnie przemyśleć zakupy :)

Ładownicę udowe na razie odpuszczam, bo choroba wykończyła mnie tak, że ważę niespełna 50kg - uda praktycznie nie mam i obciśnięcie spodni ładownicą wyglądałoby przekomicznie ;) Jak zrobię masę to będę bawił się w takie rozwiązania, albowiem przy pasoszelach są zbawienne.

Link to post
Share on other sites

A oprócz propozycji Infektiusa wymyśliłeś sposób na przenoszenie repliki :icon_question:

Jeśli masz jakieś rozwiązanie, też chętnie skorzystam, bo ta kabura nie jest najwygodniejsza.

 

Ps

Nosiłem też MP5K na jednopunktowym pasie, front przypięty karabinkiem do oporządzenia, ale to też nie zdaje zbyt dobrze egzaminu.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Co do przenoszenia, planuję nosić replikę na bardzo luźnym jednopunktowcu, zakotwiczoną w tej opasce (opaska na mollach, na pasie, pod prawą ręką). Jak na razie wydaje mi się to najsensowniejsze, ale domysły potwierdzę jak sprawię sobie kurczaka. Niestety poleciał nieco w dół na liście pierwszej potrzeby, bo muszę zwiększyć budżet na meble w nowym mieszkaniu. Wolę na codzień mieszkać w normalnych warunkach, niż od święta wygodnie pobiegać przebranym za snajpera :)

Link to post
Share on other sites

Ale on będzie zakotwiczony w opasce, przyciśnięty i nieuruchomiony na prawym biodrze. Pas jest tylko po to, bo nie chcę żeby gdzieś wypadł niechcący. Zamiast tej opsaki możnaby zlecić krawcowej doszycie do szerokiej, mocnej gumy kilku pasków systemu molle. Powinno trzymać jeszcze mocniej.

Ewentualnie robić takie opaski na panelu molle na udo, ale to nie w miom przypadku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...