Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Jeżeli przy końcu, już za miejscem na prowadnice to nie. Żeby wyszła swobodnie trzeba ją przekręcić o 90 stopni. Złóż wszystko jeszcze raz i sprawdź jak pracuje dysza w całym zakresie ruchu, tj. od pozycji spoczynkowej, aż do momentu kiedy zatrzyma się na prowadnicach. Jeżeli się zablokuje podczas cofania to sprawdź w którym miejscu. Obejrzyj jeszcze dolną część zamka w miejscu, w którym kończy się cylinder i zaczyna być widoczny oring na dyszy. Być może sam koniec kanału został uszkodzony przez rolkę młoteczka, przez co dysza się blokuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zauważyłem, że część nr 59 (klik) była odgięta do góry, myślałem że to jest przyczyną i po wyprostowaniu dalej to samo. 

Więc tak, dysza chowa się bez problemu gdy zamek jest zablokowany na bolt chatchu, w innym wypadku dysza ma wyraźne opory w powrocie oraz gdy końcówka zamka zaczyna wchodzić nad gniazdo maga, problemy w dyszą tak jakby ustępują i również wraca bez problemu. Największe trudności dysza ma gdy zamek jest nad trigger boxem, wtedy dysza delikatnie blokuje się 2 cm przed zamkiem. 

Link to post
Share on other sites

Musisz coś więcej napisać o samej replice. Mówimy o nowym egzemplarzu czy używanym? wcześniej dysza chodziła czy od nowego ma problem? wymieniałeś gumke na inną (np. gumy od ML mocniej trzymają dysze)? Jeżeli egzemplarz jest nowy dysza może blokować się na prowadnicach, w miejscu jej łączenia. Sprężyna powrotna dyszy w WE nie jest super ekstra, najlepiej ją wymienić na 150% od Headquatres, dużo fajniej to pracuje.

Link to post
Share on other sites

Czarny_wujek właśnie są lufy dwuczęściowe. Ostatnio się dowiedziałem, ze WE klepie nawet z długimi lufami wewnętrznymi repliki z lufą zewnętrzną 14.5, ale dwuczęściową. Sam tak też mam i szukam jakiegoś RA Techa po ludziach, bo u nas już tych luf nie ma. Ale odkupię jak ktoś ma.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FlorChuck napisał:

Mam proźbę czy mógłby ktoś dla mnie wymierzyć magazynek do m4 open bolt szczególnie miejsca zaznaczone na czerwono na obrazku. lub czy ktoś ma na sprzedaż magazynek na GG.

wymiary m4.jpg

Co prawda nie m4, a SCAR L, ale tez WE i chyba magazynki sa takie same,
tutaj masz nowki jakbys chcial: https://www.specshop.pl/product-pol-9311-WE-Magazynek-M4-M16-SCAR-Green-Gas-Open-Bolt-TAN.html

Pomierzylem wymiary swojego, wymairy w mm +- 0.5mm, mierzone suwmiarka

20190315_123314.thumb.jpg.e23778d0405278342358bf1feb5a1e07.jpg

Edited by SigmaPLK
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, mam dysze poseidona i przy ponad 25 stopniach wystrzliło mi 520 fpsów, (0,2 na mocno skręconym hopie) gdzie normalnie (na standardowej dyszy) waliło 420 w nawet wyższych temperaturach. Kulka (0.32) leciała oczywiście bite 80 metrów, pokusiłbym się nawet o 100, ale nie chce przesadzać. Wszystko super, ale w temperaturze 15 stopni nie wystrzelę nawet jednej kulki... W czym może siedzieć problem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jest problem, mialem dysze poseidona zero + zalozylem do suwadla ratecha i wszystko ladnie dzialalo ale postanowilem zmienic sprężynę powrotna na 150%, bo troche ciezko chodzila... Po zmianie pekla, to mogla byc przyczyna? Zauwazylem ze na dyszy poseidona ciagly rodzaj ognia dzialal idealnie, nie plul. Teraz mam problem ze standardowa dysza z npas. Kiedy strzelam to pierwsze strzaly sa z pelna moca i coraz bardziej slabna az replika pluje, ale odrzut jest silny nie slabnie do ostatniej kulki. Wczesniej nie bylo tego problemu na ogniu pojedynczym, sprawdzilem oring, posmarowałem i nic to nie dalo. Co moze byc przyczyna? Mam stockowa komore hop up, troche juz uzywalem jej. Uzywam nuprol 4.0.

Edited by Kac3r
Za malo treści, nie chcialem robic podwojnego posta
Link to post
Share on other sites

Za pęknięcie dyszy bardziej obwiniałbym cięższe suwadło, ale jak wcześniej działa bez zarzutu to trochę dziwne. Gdzie dokładnie pękła ta dysza? Może być jeszcze taka sytuacja że sprężynka od npas-a jest za słaba i przy wysokim rofie nie wraca do pozycji wyjściowej, pytanie czy spadki są na auto czy też semi.

Link to post
Share on other sites

Dysza pekła w tylniej czesci, mysle ze mogla byc peknieta wczesniej. W innym wypadku zwykla we tez powinna pekac bo jest z gorszego materialu w porównaniu do poseidona. Spadki na auto i semi. Zaloze w takim razie zamias npas, ice picka z poseidona ktory sie ostal i sprawdze czy to sprężynka czy npas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, 

Mocno chodzi za mną replika gbb i początkowo celowałem w Umarex/VFC HK416 gbb ale widzę, że jest problem z kompatybilnością magazynków i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o zasilaniu co2.

Z tego powodu mój wzrok kieruję w stronę WE HK416 open bolt. Temat prześledziłem i widzę, że od 2009r odrobinę zostało wprowadzonych.

Niestety wiele linków i grafik, które zostały tutaj udostępnione już nie działają.

Obecnie taiwangun ma w ofercie HK416 open bolt z opisem, że w replice została zamontowana stalowa lufa zewnętrzna, aluminiowy korpus, suwadło, bolt catch, pokrywa okna wyrzutowego, piny montażowe, zaczep rączki przeładowania zostały wykonane ze stali.

Znalazłem też schemat WE i bardzo bym prosił o wskazanie, które elementy trzeba wymienić tak aby to wszystko miało ręce i nogi. ( Wierzę, że przyda się to dla potencjalnych nabywców WE w przyszłości i pozwoli zebrać wszyatkie istotne informacje na świeżo)

Głównie interesuje mnie zasilanie na co2 z racji tego, że posiadam kwc 1911 gbb co2 od ok 5lat i strzela wyśmienicie nawet w niskich temperaturach. Replika full stock.

Liczę się z kosztami i wiem, że gbb to nie aeg i replika będzie wymagała specjalnego traktowania. 

DOmyślam się, że zespół spustu jest do wymiany na stalowy od ra-techa. Proszę Was o wskazanie numerów ze schematu co jeszcze jest do wymiany tak aby się cieszyć sprzętem nie martwiąc się kiedy ZnAl odmówi posłuszeństwa. 

Oczywiście nie ma rzeczy nieznisniezniszczi wiem, że strzelanie z gbb w dodatku co2 jest znacznie droższe od aeg ale kwestię finansową spycham na dalszy plan.

 

 

 

img_30635_2.jpg

Link to post
Share on other sites

Też lecę na GG, ale na starcie bym wrzucił NPAS, dobra lufa (pdi,edgi) nie bój się ciasnej lufy, możesz nawet 5,98 wrzucić. W zależności od długości lufy zastanowiłbym się nad portami. Gumka od MP (aktualnie używam autobota z dystanserem omega jestem zadowolony), części mechanizmu wymieniałbym dopiero jak się zaczną psuć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...