Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet V2 [BFT CNC 8mm]


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SHS robi dla X high-techa. Ja mam SHSa więc jak reszta części przyjdzie to będę pisał co i jak.

Mimo to sugerując się komentarzem jednego z zakupowiczów na ebairsoft, X jest trochę lepiej zrobiony niż ten spod flagi SHS...że przytoczę:

 

I have got a mail from ebairsoft this is not a shs gearbox its better. shs cnc gearbox have some problems inside small parts are bracking
Link to post
Share on other sites
Może po prostu Xht zamówił ze swoimi poprawkami?

Nie mówię że nie:)

Zamówiłem już X tech'a wydaje mi się, że jedyną różnicę między SHS jaką zauważyłem szukając po zdjęciach, to wzmocnienie podstawy elementu wystającego w miejscu selektora ognia, od wewnątrz (to co ogranicza jego ruch w dół). Jak już przyjdzie i jeśli przyjdzie, to podzielę się dalszymi spostrzeżeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@CerberBP czekam strasznie na twoją wypowiedź bo też zamierzam go kupić ;)

Wiesz co trochę się zmieniło. Po pierwsze Ebairsoft zaleciał sobie i chciał sprzedać coś czego niema na stanie, a widnieje na stronie i nie mogłem czekać. Dlatego zamówiłem dokładnie ten SHS szkielet i mam opóźnienie w dostawie. Ale przypuszczam, że będzie w moich rękach w przyszłym tygodniu bo już w piątek 10ego był na "WER Warszawa". Zdecydowałem się na szkielet z 8mm łożyskami bo 9mm jednak do mnie nie przemawiało. Jak już rozpakuję to porobię trochę fotek z jakością wykonania, wykończeniem i pierwszymi opiniami. W szkielecie na początek będzie tylko M140, ząbki 100:200 SHS i tłok z 14 metalowymi zębami też SHS na którego dostawę też czekam. Niestety nie zbyt wielki to test wytrzymałościowy dla takiego szkieletu ale na wakacje pewnie będę starał więc wstawić M150-160 jak wypluje z 10k kulek, ale przynajmniej to wszystko od początku przy 12V więc pomęczę go nieco rofem.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś, jeszcze przed zamówieniem swojego czytałem, że ta stal nie jest jakaś wyjątkowa i mocna tylko z tych miękkich. Niestety porównań z PA9 nie było ale osobiście może i wydaje się niezniszczalny to nie chciałbym żeby mojego gearboxa brała rdza :) A takie aluminium do norm airsoftowych wystarczy, szczególnie że nie spotkałem się z przypadkami pęknięć.

 

P.S. Nie wiem czy warto sugerować się ceną ale jeśli odpowiada ona jakości w obu produktach to znaczy że stalowy idzie za PA9. Proponuję zapytać o opinię sklepu i podkleić tutaj http://gunfire.pl/product-pol-1152192757-Stalowy-szkielet-gearboxa-v2-.html

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

No to widać EB już od pewnego czasu gra w kulki.. Kupiłem GB V2 5 GEN JG pisało że gwarantują że to nowy produkt a przyszedł używany i to po 4 tygodniach... 28 maja kupiłem kilka rzeczy to idą w 2 paczkach jedna doszła w środę a druga nadal jest w Hong Kongu przynajmniej tak pisze na stronie bo one są czasami zakłamane i paczka jest u mnie a pisze że jest w Polsce

 

PS. Zawsze można jeszcze dodatkowo wzmocnić GB blachą po przez zbrojenie ;) W np. replikach Boyi spokojnie można dodac do GB blachę 0,8cm :D

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

Po 11 dniach z weekendem w środku doczekałem się zamówionego szkieletu 7075 CNC 8mm SHS (aka Super Shooter). Całość z przesyłką kosztowała 127$ a w komplecie obie połówki szkieletu, 6 łożysk o średnicy 8mm, 4 krótkie i 4 dłuższe śruby "na imbus" oraz 8 podkładek pod nie.

dsc0001rd.th.jpg dsc0014cc.th.jpg dsc0015ah.th.jpg

Pierwszy kontakt nasunął mieszane myśli. Otóż szkielet jest lekki jak cholera, daje wrażenie delikatnego i cienkiego w dotyku. Po głębszym zapoznaniu złudzenie odchodzi i trzymamy w rękach rzekomo jeden z najwytrzymalszych szkieletów na rynku. Z przeczytanych opinii (do sprawdzenia w praktyce) przez swoją lekkość itp szkielet daje większy hałas przy wystrzale.

Spasowanie jest znakomite, przy ręcznym złożeniu nie ma żadnych szczelin, ugięć czy tym podobnych. Nad wykonaniem niema co się rozpisywać ponieważ jest bardzo dobre. Jednak mimo zastosowanej metodzie obróbki maszynami CNC w paru miejscach da się zauważyć drobne niedociągnięcia:

 

Wewnątrz, jak widać na zdjęciu w miejscu szyny po której cofa się tłok jest coś w rodzaju korozji aluminium bądź jakiś syf który zostanie poddany próbie usunięcia. Same szyny mają ładny poślizg i nie wymagają polerki :)

dsc0017kj.th.jpg

 

Do oszlifowania, choć nie koniecznego będzie podlegało jeszcze kilka miejsc (widoczne na fotce "frędzle" na około wyżłobień i otworów na łożyska) :

dsc0018pv.th.jpg dsc0020rl.th.jpg dsc0024rck.th.jpg

 

Wcześniejsze obserwacje w praktyce nie potwierdziły wzmocnionego u podstawy elementu blokującego rozdzielacz co moim zdaniem jest potwierdzeniem iż jednak X High Tech i SHS to ten sam szkielet mimo innych kolorów i nazw firm.

dsc0022nh.th.jpg dsc0021yk.th.jpg

 

Spasowanie z częściami innych producentów na pierwszy rzut oka jest zadowalające. Tu np płytka selektora DeepFire ma drobny luz ale na tyle aby działała poprawnie. Głowica BU Guardera siedzi wręcz idealnie. Natomiast cylinder ma małe luzy. Zębatki 100:200 SHS czują się jak w domu, a "okna" w bokach szkieletu bardzo pomogą w dokładnym wypodkładkowaniu ich.

dsc0026ih.th.jpg dsc0028em.th.jpg dsc0047iu.th.jpg dsc0061bw.th.jpg dsc0063sl.th.jpg dsc0064ch.th.jpg

 

Największym niedociągnięciem jest długość śrub skręcających górną listwę szkieletu, nawet z podkładką wystają nadmiernie co pewnie pędzie wymagało podcięcia.

dsc0053rx.th.jpg

Ale już na pochwałę zasługuje zauważalne wzmocnienie charakterystycznego miejsca pękania w szkieletach v.2.

dsc0056a.th.jpg

Ostatnią rzeczą na którą zwróciłem uwagę są osadzone łożyska. Jako że trzy pierwsze sztuki w prawą połówkę weszły z dobrym oporem dzięki któremu będą solidnie siedziały w szkielecie, to już łożyska w połówkę lewą (strona selektora ognia) weszły za luźno i jedno z nich potrafi wypaść przy odwróceniu szkieletu a reszta przy lekkim dotknięciu palcem.

dsc0057ju.th.jpg dsc0059pd.th.jpg

 

Ogólnie przy pierwszym spotkaniu, mimo negatywów i niedociągnięć, jestem miło zaskoczony szkieletem. Wysnute opinie pozostawiam wam a sam z praktycznego punktu widzenia wypowiem się po całkowitym złożeniu i końcowym teście w polu :)

Link to post
Share on other sites

No to fajnie ;) w EB mają mi do końca miesiąca skołować GB XHT ponieważ mam tam zniżki :D jak dojdzie to też zrobię podobną recenzję żeby było wiadomo co i jak ;)

 

Edit..

 

No i wyjaśniło się dlaczego nie pasuje do replik A&K..

Ponieważ jest to wzmocnienie ale to nie problem wystarczy spiłować w body dolnym tą część przy komorze HU idzie łatwo bo to ZnAl ;)

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W tej chwili robię remont więc trochę kasy idzie..

Jak zostanie trochę gotówki bd go kupował może tak za tydzień jak nie to poczekam sobie jeszcze ale już się nie mogę doczekać a kupowanie tych wszystkich "wzmocnionych" odradzam..

Wszystko pęka w zimie a w zasadzie nawet tego się zimą nie da nazwać bo było ok 0C raz było -5C i poszedł tam nawet wzmocniony GB DF ze stockowych najbardziej polecam A&K on pęknie ale nie odpadną części tak łatwo

Link to post
Share on other sites

Ja swojego wzmocnionego DF zacząłem zabijać po 3k na M140...a ASGshop przy jego kupnie miał dopisek o testach wytrzymałości przez producenta po kilkunastu tys. na M170 :( A co do odpadania części to w tym "CNC" podoba mi się, że ma tolerancję do 10% rozciągliwości przed pęknięciem (fakt jednego z zagranicznych recenzentów).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...