Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet V2 [BFT CNC 8mm]


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście mowa o szkieletach porządniejszych. Niestety po szkieletach firmy boyi nigdy się z tym nie spotkałem, tylko raz pękła jedna połówka, a inne szkielety poleciały po prostu całe.

 

Zbaczamy z tematu, fakt że wspomiany szkielet CNC jest właściwie nie do zabicia, co nie daje możliwości jego "zabicia". Wszystko zależy od kompresji. Jak AEG będzie nieszczelny to nawet najdroższy i najlepszy szkielet nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

Z racji małej ilości czasu dopiero teraz mogę dla zainteresowanych podpowiedzieć, że szkielet mieście się w body G&P tylko trzeba jakieś 0,5mm "dupki" papierem przetrzeć i wywalić gumę z body ( dokładniej dupka = miejsce gdzie wchodzi prowadnica, oczywiście od strony zewnętrznej). Odczucia co do szczelności itd napiszę po wymianie elektryki itd za miecha :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po praktycznym sprawdzianie i już zamontowaniu wszystkiego w replice mogę dodać od siebie tyle że:

- kable w sylikonowej izolce o grubości 2,0mm^2 (14AWG) bez odzierania ich ze skóry mieszczą się w szkielecie, niestety odcinek znajdujący się pod silnikiem i w chwycie musiał zostać oskalpowany i od nowa zawinięty w cieńszą koszulkę.

- z moimi zdolnościami wyrobiłem, i to dość łatwo, dwa górne gwinty(zmiana śrub na szczęście pomogła)

- odgłos wystrzału jakoś znacznie się nie powiększył, mimo że przy okazji zmienione zostało body z MeTac na G&P to szkielet nie hałasuje

- rowki w szkielecie, które przeznaczone są na bolce prowadnicy sprężyny nie pasują do siebie mimo tego samego producenta (SHS) jednak po ok 500 strzałach wyrobiły się na tyle aby trzymać prowadnicę na swoim miejscu, uprzednio było wymagane maksymalne dokręcenie śruby w kolbie

Więcej efektów nie zauważyłem i mam nadzieję że obejdzie się bez nich.

Link to post
Share on other sites

MyN3 spamerze! :D ...w zadośćuczynienie dokonanych postów o statucie twojego zamówienia czekam na recenzję wg twoich obserwacji...pytanie tylko 8 czy 9 milimetrowy?

 

A żeby post nie był nic nie wnoszący to mogę powiedzieć jeszcze, że wspomniany przeze mnie w recenzji problem szpary na końcu cylindra jest niestety problemem szkieletu. Mała niedokładność bo 0,3mm ale na sprawdzonych innych cylindrach (hurricane, deepfire i stock CA) niestety luzy tez powstają...problem można spokojnie zniwelować oklejając cylinder z jednej strony izolką czy nawet zwykłą teflonową, jednak uwaga aby nie nawalić za dużo bo po pierwsze możemy ograniczyć ruch popychacza a w skrajnych warunkach zniekształcić sam cylinder co wiadomo na dobre nie wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

No sorry za tyle postów ale nie da się edytować :(

 

Oczywiście jak dojdzie zostanie sprawdzony złożę i podzielę się szczegółami ;)

Wersja to 9mm wziąłem te bo mam jeszcze jedną parę w domu i jakoś 8mm kulkowe do mnie nie przemawiają

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i doszło właśnie ;)

Ale.. jest to GB Super Shooter i nie ma łożysk :(

Posiadam łożyska 9mm Elementa i niestety nie pasują trzeba bezie przejechać papierem ściernym..

Ogólne odczucia są pozytywne solidnie wzmocniony przód, ładne ruchy CNC śrubki odpowiadają ilością ale są na śrubokręt gwiazdka czyli " WHY!!! " do wymiany..

Pod ręką miałem BU Guardera i po wsadzeniu widać lekki prześwit między połówkami GB.

Na razie tyle resztę podam później

Link to post
Share on other sites

Też dostałem w pudełku SuperShoter'a ale to jest identyko co SHS. Śrubki u mnie na imbus, jednak wole mieć swoje za długie niż brak łożysk o które koniecznie krzycz bo to chore że ci nie załączyli. Szkielet z tego co słyszałem może mieć leciutkie szpary ale po skręceniu się wyrównuje i układa więc don't worry pisz recke :D

Link to post
Share on other sites

Tak już wysłałem im wiadomość zobaczymy co na to żółci bracia..

Tak teraz się przyjrzałem i jednak to są śrubki na imbusy ale tak zrobione że co druga wygląda na gwiazdkę..

To co mogę już powiedzieć :

 

Prowadnica sprężyny :

-łożyskowana XHT (SHS) - nie pasuje.. za długie te "ząbki" które mają wchodzić w GB

-dodawana do replik P&J również stalowa łożyskowana wchodzi bez problemu :D

Tłok :

-przeźroczysty (niebieski) z pełnymi stalowymi zebami XHT (SHS) - czuje się świetnie chociaż czuć że troszeczkę haczy więc będzie trzeba będzie przejechać też papierem ściernym

 

Szczelina między połówkami znikła po dociśnięciu śrubkami (oczywiście już wymieniłem) Śrubki 3mm spokojnie wchodzą nie trzeba się siłować

 

Niestety nie mogę zacząć składać ponieważ nie wiem jak się sprawy ułożą z Pandą..

:blush:

Link to post
Share on other sites

Paczka dotarła do mnie po 13 dniach ale dodatkowy dzień był spowodowany najprawdopodobniej 15 sierpnia..

Czyli można liczyć że paczka doszła w 8 dni roboczych ;) Czyli nie najgorzej..

Już legendarna pomarańczowa koperta z HK leżała u mnie na biurku pierw spojrzałem na zieloną kartkę która informuje o zawartości w środku i w odróżnieniu do EB gdzie wpisują max. 10$ żeby nie narażać kupującego na ewentualne koszty cła itd.. tu było wpisane 120$.. Czyli kupując coś za np. 500$ w Pandzie szykujcie się na zapłatę cła i innych kosztów..

 

dsc00783fx.th.jpgdsc00789g.th.jpg

 

Po rozpakowaniu zobaczyłem pudełko z oznaczeniem SS otwarłem i zobaczyłem białą "watę" sztuczną w której środku był GB po rozpakowaniu zdziwiłem się wagą która była na prawdę niska wręcz się lekko zdziwiłem..

Od razu zobaczyłem brak łożysk i przeszukałem wszystko jednak ich nie było :(

Poza błyszczącym GB znajdował się tam "deal pack" z śrubkami i podkładkami niestety na imbus i niestety słabej jakości.. Pasuje do nich imbus 2mm jednak obraca się bez skutku w co drugiej co nie pozwala na dokręcenie a nawet przykręcenie..

 

Posiadam łożyska 9mm elementa mierzone suwmiarką dają idealne 9mm bo zmierzeniu otworów na łożyska wyszło 8,5mm czyli o 0,5mm za mało i będzie trzeba coś z tym zrobić..

 

Ogólnie nie ma dużych niedoskonałości jednak w kilku miejscach będzie trzeba przejechać papierem ściernym np.

w miejscu w którym porusza się tłok jest dość szorstko co może go spowalniać lub co gorsza zetrzeć go i spowodować luzy..

 

dsc00791gl.th.jpg

 

Sama powierzchnia w środku jest równa i nie posiada przeoczeń widać ślady CNC jednak nie zagrażają one pracy GB.

Ogólnie jestem zadowolony z GB zobaczymy w praktyce ;)

 

Wspomniane już wzmocnienia na przodzie naprawdę uspokajają ^^ zwłaszcza po stracie 3 GB..

 

dsc00798u.th.jpg

 

Kilka fotek:

dsc00794rk.th.jpgdsc00792p.th.jpgdsc00797y.th.jpgdsc00796j.th.jpg

 

Sorry za jakość starałem się jak mogłem zdjęcia robione SE C702 ponieważ aparat mi gdzieś porwali ;)

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to wina sprzętu fototwórczego ale wydaje mi się że jednak masz trochę lepsze wykończenie. Na szczęście to nie konkurs piękność a raczej wytrzymałych chińskich bab więc jeśli wytrzymają tyle ile się po nich spodziewam to wystarczy. W takim razie miłego używania

Link to post
Share on other sites

MyN3 powiedz mi proszę, czy masz może problemy z wsadzeniem pinów stabilizujących gearbox w body? Mój kumpel ma taki szkielet i nie może wsadzić na raz obu pinów :icon_eek2:

Pisałem o tym wcześniej że np z body G&P trzeba było przypiłować d... szkieletowi (u mnie było to 0,3mm), najlepiej się upewnić czy nie siedzi tez tam guma(jeśli szkielet ją ma to wywalić przed piłowaniem i sprawdzić). Ewentualnie można minimalnie powiększyć dziurkę na mały pin i powinno wejść.

Link to post
Share on other sites

Pisałem o tym wcześniej że np z body G&P trzeba było przypiłować d... szkieletowi (u mnie było to 0,3mm), najlepiej się upewnić czy nie siedzi tez tam guma(jeśli szkielet ją ma to wywalić przed piłowaniem i sprawdzić). Ewentualnie można minimalnie powiększyć dziurkę na mały pin i powinno wejść.

 

Tyle, że problem jest z body Boyia. Sprawdzaliśmy na dwóch lowerach, to samo. No nic trzeba będzie jakoś zaradzić.

W każdym razie MyN3 daj znać jak GB będzie leżał w Twoim body :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...