Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS-5,56 "Grot"


Recommended Posts

Ostatnie zdanie jest chyba nie do końca trafione w kontekście pytania. Wiele konwersji układów klasycznych na bullpup powstało z nazwijmy to "nadzieją" o odbiorcy wojskowym.

Sama zaś modułowość pomysłu MSBS to nie tylko zmiana układ klasyczny/bullpup, ale też możliwość łatwej konwersji na inny kaliber, wymiana lufy na cięższą (broń wsparcia czy precyzyjna) jak rozumiem.

 

Co do samego pytania poczekajmy na odpowiedź znawców tematu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, spróbuję zawęzić pytanie.

 

Rozumiem że modułowość MSBS ma znaczenie szersze niż sama zmiana układu, ale mnie interesuje głównie czy ten konkretny aspekt (klasyk i bullpup na jednej komorze zamkowej) istnieje / istniał gdzieś w postaci całego systemu, od początku zaprojektowane z takim założeniem. Mniejsza już o szerokość zastosowania, może być nawet jako prototyp.

 

Systemy broni gdzie łatwo można zmienić kaliber albo lufę znam, więc o nie nie pytałem. Tak samo wiem że jest multum konwersji na bullpup więc z góry je wykluczyłem - mea culpa, bo nie doprecyzowałem, że niezależnie od rynku, interesuje mnie system a nie konwersja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Ma ktoś może skan tego artykułu? Bo w moim magicznym wsio-mieście nie uświadczy się kiosku z gazetami militarnymi , a w empiku niedaleko wyprzedano NTW :/
Nie przesadzaj. Do Gdyni Głównej jedziesz 19 min. SKMką, to mniej niż niektórzy mają ze swojej dzielnicy do centrum miasta.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przykro mi ale nie zgapiłem . Pomysł wysłałem wcześniej niż przeczytałem Twego posta . Zbieżność nazw to przypadek , ręczę za to. Nagrodą jest wyjazd na WAT czy coś takiego , jak pozwolą na wyjazd 2 osób to spoko wodza :P Przynajmniej będzie z kim iść potem na browca :mrgreen:

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Mi się podoba. Krótka nazwa, ma literę r i brzmi dynamicznie co podnosi wartość marketingową, jest unikalne i ma nasze narodowe konotacje. Trzymam kciuki, bo uważam, że to naprawdę dobry pomysł. Te 5,56 nie wiem czy przy modułowej koncepcji pasuje, ale to detal do usunięcia w razie czego.

 

Ameryk-Angole pewnie z tego wymówią "hazar" albo jeszcze lepiej zrobią z tego spellingowe "ejdż-juzar" ;)

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...