Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granat XM204HP oraz Adapter XC03


Recommended Posts

Witam. Posiadam granat do granatnika:

http://www.madbullairsoft.com/English/inde...p;products_id=7

 

oraz adapter:

http://www.madbullairsoft.com/English/inde...;products_id=53

 

Obydwa zawierały instrukcję, jednakże nie było tam odpowiedzi na moje pytania:

 

1. Jakie ciśnienie ustawić na zegarze by granat miał jak najlepszy efekt ale nie uległ uszkodzeniu?

 

2. jak długo mogę trzymać odbezpieczony nabój w adapterze (rzeczą oczywistą jest że nie da się wyciągnąć odbezpieczonego naboju i "schować na później".

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Czyli z tego co tu czytam, trzeba się postarać by rozwalić ten granat / adapter ? :D

 

A czy coś jeszcze powinienem wiedzieć o uzytkowaniu / przechowywaniu tego sprzętu o czym nie pisali w instrukcji?

 

Czytałem że jeśli chodzi o granat to podobnie jak z magazynkami do pistoletów gazowych, powinno sie je przechowywać częściowo naładowane.

Wydaje mi się że jeśli chodzi o przechowywanie to lepiej nabijać je na czas leżakowania Green Gazem?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Ja nabijam resztką green gaz'u. Warto też czasem użyć trochę oleju silikonowego. Jakby granat przestał trzymać gaz, to zawory do ładowania można kupić na specshop'ie

(moim zdaniem są nawet lepsze od oryginalnych), a uszczelkę z głównego zaworu idzie dostać w niektórych hydraulicznych/hurtowniach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie mam małe pytanie, planuje zakupy na przyszłość i mnie lekko dręczy.

Jaki jest zasięg ów granatu z kuleczkami 0.12 i 0.2 na gg i co2? I jaka jest "bezpieczna" odległość z jakiej oddawać strzał?

Jeśli to ma znaczenie - w granatniku M203 w wersji długiej.

 

Edit:

 

Już sobie znalazłem. Odpowiedzi były w wątku o samym granatniku m203.

Jakby ktoś szukał proszę.

http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=861080

Edited by Amfanatik
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 5 months later...

Witam mam pytanie jesli bym kupil ten granat -> ... i ten adapter ... , na kulkach 0,25g to mniej wiecej jaki bedzie zasieg i jak sprawa z obrazeniami czy jezeli strzele do kogos np. w dlon , twarz to czy nie zrobie komus jakis sladów po kulkach ktore beda sie troche gojic.

 

i 2 sprawa czy ten granat wytrzyma Co2.

Edited by daro94
Link to post
Share on other sites

nie ten granat nie jest przystosowany do co2, może nie wytrzymać ciśnienia

patrz i szukaj granatów z symbolem Granat XM108HP 108bbi Granat XM204HP 204bb te są przystosowane do co2 i osobiście ładuje je pełnym ciśnieniem z kapsuł co2 (700-800psi) od czasu do czasu się pojawiają w handlu

kulki 0.25 są za ciężkie, najlepiej zwykle 0.20 najtańsze, zasięg przy w/w ciśnieniu ok 10-15m

jedyna sprawa: często trzeba zmieniać przy tak wysokim ciśnieniu uszczelki bo je rozrywa

obowiązkowe jest bardzo mocne dbanie o same granaty :icon_smile: po każdej strzelance, rozebranie na części, sprawdzenie uszczelek, przesmarowanie smarem silikonowym

 

edit: moje ofiary dostawały czasem z 5m ;) efekt jak z repliki 300-350fps

Edited by Filavandrel
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Trochę odgrzeję temat, ale jako że uciułałem na sam adapter trochę drobniaków, no i jakiś tam granat SHS mam (Liczę, że łyknie ciśnienia typu 200-300psi), chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ostatnio kupował Adapter Madbulla xc03? Z jakiego sklepu? Były problemy? Bardzo mi odpowiada to, że jest na kapsułki 12g, ale jak na złość zniknął z większości sklepów, które znam i które się wyszukują w google. Mam nadzieję, że jeszcze znajdę go na Azteko, kiedy wróci strona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...