Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nieszczelny Bore-Up Classic Army ?


Recommended Posts

Niestety Bamper :) To tak nie działa :) Trzeba mieć zmontowany bore-up i glowicę razem z tłokiem...I próbować jak się uszczelnia. I dalej, żeby było śmieszniej inaczej też będzie się zachowywał po nasmarowaniu. A myślę ,że sprzedawca sklepu z uszczelkami by Cie wyjebutał za drzwi jak byś mu każdą uszczelkę paprał smarem. Dalej. Znalazłem swój rozmiar. Zamówiłem 10szt, bo nie mają takich niewymiarowych uszczelek na stanie. 2 tylko pasowały z 10. Okazuje się ,że uszczelki też mają jakąś tolerancję i nie każda później się uszczelnia.

Zatem...nie ma prostego rozwiązania. I jeszcze na dobitkę dodam ,że mając 2 takie same usczelki ale różnych producentów (albo z innych partii) i jeśłi obie Ci się ładnie uszczelniają "w ręku" to na chrono różnica między nimi może być 10-15fps :/ sporo... :/

ładny demotywator mi wyszedł :)

Życzę wam powodzenia :) Ja swoje uszczelki do BU Guardera i Systemy znalazłem (a są inne xD )

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety Bamper :) To tak nie działa :) Trzeba mieć zmontowany bore-up i glowicę razem z tłokiem...I próbować jak się uszczelnia. I dalej, żeby było śmieszniej inaczej też będzie się zachowywał po nasmarowaniu. A myślę ,że sprzedawca sklepu z uszczelkami by Cie wyjebutał za drzwi jak byś mu każdą uszczelkę paprał smarem. Dalej. Znalazłem swój rozmiar. Zamówiłem 10szt, bo nie mają takich niewymiarowych uszczelek na stanie. 2 tylko pasowały z 10. Okazuje się ,że uszczelki też mają jakąś tolerancję i nie każda później się uszczelnia.

Zatem...nie ma prostego rozwiązania. I jeszcze na dobitkę dodam ,że mając 2 takie same usczelki ale różnych producentów (albo z innych partii) i jeśłi obie Ci się ładnie uszczelniają "w ręku" to na chrono różnica między nimi może być 10-15fps :/ sporo... :/

ładny demotywator mi wyszedł :)

Życzę wam powodzenia :) Ja swoje uszczelki do BU Guardera i Systemy znalazłem (a są inne xD )

Pozdrawiam.

 

 

Mając na myśli głowice tłoka, oczywiście myślałem o tym, że jest złożona z tłokiem xD....

 

Mi tam zawsze wychodzi układ szczelny jak oring przylega do krawędzi cylindra(nie może być przerw ani nie może być za duży), a na głowicy tłoka wchodzi tak, że można go obrócić, chodzi mi o to żeby się nie zaklinował...

 

Wynik wychodzą mi dobre...

 

Ale wierze, że jest tak jak piszesz ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o patencie, w którym na głowicę tłoka dajemy pod gumkę odpowiednią ilość taśmy teflonowej? Powoduje to, że oring jest ciągle rozciągnięty, no i można odpowiednio sobie 'dopasować' jego rozmiar. Oczywiście trzeba nakręcić tyle taśmy, żeby oring nie miał możliwości zsunięcia się z głowicy.

Link to post
Share on other sites

Heheh...pomysłowość ludzka... podpowiem: To się nie sprawdzi! Bo uszczelka na głowicy ma działać tak, że w jedną stronę ma się uszczelniać ,a w drugą nie. W innym przypadku będzie nam zasysać powietrze przy powrocie. Poza tym identyczny efekt daje użycie za dużej uszczelki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście ,że ma, ale otworki pomagają. Wiem, jak mi się zawaliły smarem i był spadek fps. Wyczyściłem, powiększyłem i nie dość, że od razu było lepiej to jeszcze wzrosło ze 2-3.

Ale mnie interesuje inna kwestia: Zasysa Ci normalna głowica powietrze przy napinaniu tłoka ?!? Jak to sprawdziłeś ?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@ Kermazyt. Nie powielaj proszę Cię mitów. Sprawdzałeś tą metodę ? Bo ja tak. Uszczelka po jakimś tyg. wraca do swojego oryginalnego wymiaru. Dlaczego ? Bo nie zostały przekroczone granice plastyczności. Żeby je uzyskać należało by podgrzać uszczelkę do temp. gdy stanie się plastyczna - czyli zacznie płynąć. I wtedy potrzebna by była forma, a nie cylinder. Widzisz już jaki jest problem ? Przerost formy nad treścią.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Panowi dzięki za opinie rozciągnąłem gumkę nakładając ją na nakrętkę na prowadnicy kolby ( jest sporo większa od tłoka), skurczyła się mocno po ściągnięciu ale po drugim nałożeniu jej na tą samą nakrętkę już nie wróciła do oryginalnej wielkości i jest chyba OK. Mam jeszcze malutkie zastrzeżenia ale na ostatniej strzelance było super, subiektywnie wygląda to sporo lepiej niż wcześniej (miałem stocka a teraz jest bore up modify i sp120 guardera).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

identycznie miałem nieszczelność na BU Guardera- test strzykawki wychodził przy bardzo ale to bardzo szybkim ruchu- gdy przestrzeliłem replikę to strzelała jak zwykła sp120 (posiadam własnie sp120 guardera) więc powęszyłem trochę i kupiłem oringa 20mm średnicy i 2,4mm grubości- test strzykawki wypadł elegancko a replika dopiero zaczęła strzelać jak powinna. 2 kolega montując BU mówił ,że guzik daj i takie tam ....jak mu dałem oringa 20mmx2,4mm to zmienił zdanie :)

Edited by Suchy_PL_
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hej, podczepię się pod temat bore up'a. Jest to zestaw bore up Systemy m4, test strzykawki w 102% zdany, uszczelnia się idealnie również między prowadnicą dyszy a samą dyszą. Sprężyna wsadzona do karabinu to 120% Guarder, gumka to systema a komora hop-up to KA. Problem jest taki że po zamontowaniu zestawu zasięg spadł do połowy, jak wcześniej nie było szału tak teraz już tragedia.

 

off top ale może ktoś na pw pomoże

 

problem to nie pasujący dystanser H, Jak by lufa siedziała za głęboko w hop-upie i H nie jest nawet lekko wycisnąć gumki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z problemem walczę od jakiegoś czasu i poszedłem drogą wymiany gumki na coś ze sklepu hydraulicznego.

A teraz moje pytanie czy jeżeli gumka uszczelnia się super ale w dwie strony czyli jak spręża to jest super ale przy nabieraniu powietrza też stawia opór to czy spadną mi fps'y??

 

Gumka jest lekko grubsza od oryginalnej bor-up'owej gumki modify.

czy to wpłynie na fpsy? czy tylko na szybkostrzelność?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...