Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

Hej. Szukam jakiejś kolby SF do tejże eMki. Osobiście testowałem tylko CA i mizernie wyszło (latała na prowadnicy jak p...). Czy ktoś miał styczność z jakąś inną np. Boyia?

 

 

Już stockowa kolba w KA ma duże luzy, testowałem kolbe magpula MOE, to samo, jedynie kolby CTR i ACS nie lataja bo mają podwójną blokadę, jeżeli szukasz typowo kolby SF pod batkę to niestety innych firm nie testowałem, chociaż założę się że każda jakiś tam luz będzie miała, ale jak się przyłożysz to nie ma to większego znaczenia

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Mam pytanie - jak zdjąć ten je#&$y tłumik płomienia?

Ostatnie pół godziny się z nim użerałem, przekręcił się odrobinę i dalej ani drgnie. Z tego co widzę nie jest w żaden sposób zabezpieczony dodatkową śrubą, więc o co chodzi?

Edited by Brit
Link to post
Share on other sites

W KA masz gwint lewoskrętny, złap tłumik płomienia płaskim kluczem, czy kombinerkami przez szmatkę i kręć, tylko w dobrą stronę, bo jak kręciłeś w jedną i drugą to sobie jeszcze pewnie mocniej skręciłeś.

 

Jak tak ciężko idzie to mogli zabezpieczyć gwint klejem, więc możesz podgrzać w miejscu gwintu i powinno pójśc lepiej.

Link to post
Share on other sites

UFFFF, udało się.

Po którejś z kolei nieudanej próbie odkręcenia rozjuszyłem się i zrobiłem dźwignię z nożyka wsadzonego w otworki w tłumiku dźwięku. W bólach zeszło - okazało się, że jakiś zły honga-kongańczyk posmarował gwint jakimś szajsem, przez który nie chciało ruszyć. Czyli - przypalić i na chama, do skutku.

 

Z innych wieści - łoże MOE PTS z Magpula wchodzi ładnie, ale ma minimalne luzy.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Mam kilka pytań odnośnie M4A1 KA (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_167&products_id=1920). Chciałbym zmienić lufę na CQB. Doczytałem, że maksymalna długość lufy wewnętrznej przy takiej lufie to 300 mm, czy precka o takiej długości ma jakiś sens? Czy jest odczuwalna rożnica między lufą precyzyjną a stockową. Czy lepiej wstawić stockową o odpowiedniej długości? Czy jeśli założyłbym lufę precyzyjną, wartało by też wymieniać gumkę? Kolejne pytanie o zasilanie. Replika ma około 400 fpsów, czy lipo 7,4 2000 mAh, 15 Celi (http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4177) da sobie z nią radę?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.Mam pytanie do posiadaczy KA.Czy Ultragrade to nadal pełnowartościowy king arms,czy jakieś eco?

 

Zastanawiam się nad tą repliką http://gunfire.pl/product-pol-1152199540-Replika-karabinka-Colt-M4A1-CQB-R-Ultra-Grade.html

 

Przyglądając się bliżej zdjęciom dostrzegłem jakieś wady przy oznaczeniach.Tam jest jakiś sticker,czy to po prostu kijowo odlane body?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj gunfire mówił,że to ślad po styropianie,i że wystarczy szmatką przejechać.

 

Na moje pytanie czy to jakaś wersja eko,powiedzieli stanowczo nie.

Nie wiem czy mają błąd w opisie,czy nie,ale google mówi,że to wersja z "nylonowym" body,a nie znalowym,jak jest w opisie gunfajera.

Ten ślad to jest miesce po źle zrobionym odlewie.Większość ultragrejdów z googli też tak miało.

 

No nic,chyba muszę dzwonić do sklepu i anulować zamówienie,jeżeli się okaże,że body to plastik.

Link to post
Share on other sites

Ślad po styropianie... Jasne.

Tzn. oczywiście - nie mam w rękach - nie widzę, być może to coś tylko wygląda jak jakaś nadlewka, ale na Twoim miejscu dopóki tego nie potwierdzisz, kijem bym tego nie dotykał. A naszym sklepom niestety zanadto wierzyć nie można. Ostatnio Specshop wciskał kit w opisie korpusu Madbulla do emki, że jest anodowany. Tymczasem na stronie producent jest napisane jak byk, że korpus jest malowany. Sklep twierdzi w opisie, że korpus wykonano z aluminium 6061, a producent jedynie, że z aluminium klasy T6. Pierwsze z drugiego absolutnie nie wynika, bo pierwsze to klasa obróki termicznej stopu, a drugie to oznaczenie składu chemicznego. I tak się wszyscy bawią z klientami w ciuciubabkę...

Także "ślady po styropianie" do weryfikacji jak dla mnie :icon_smile:.

Edited by koho
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem po raz kolejny do nich.Poszli specjalnie na magazyn sprawdzić,i body jest faktycznie metalowe.Z repliki zrezygnuje,bo chciałem tylko dla ładnego body,które i tak takie nie jest. Ultra grade to wersja ekonomiczna king armsa. Jak widać grubo przycięli na jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to nieco ładniej wykonana jest emka KA, jest także trochę inna pod względem kolorystycznym gdyż korpus i rączka transportowa mają grafitowy odcień. Lecz jeśli w przyszłości chciałbyś jednak zainwestować w Tuning to lepszym wyborem będzie G&P gdyż bebechy produkcji KA są dobre dopóki nie zaczniesz w nich grzebać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam mam sprawe natury eksploatacyjnej, niedawno zakupiłem M4 casv KA stock i teraz poszukuje odpowiedniego akumulatora li-po takiego aby zmieścił sie do frontu a jednocześnie wystarczał mi po ewntualnym tuningu repliki (dawał fajnego rofa i wmiare długo trzymał) do kolby na pewno nic nie zmieszcze gdyż jest niestandardowa. Z góry dziękuje za wszelkie informacje/rady

Link to post
Share on other sites

Mialem m4 od boyi z frontem CASV i dupy ten front nie urywa. Tak jak wyzej kolega pisal - zainwestowalbym w puszke PEQ.

Probowalem pchac male Lipo 7,4 v( o takie - http://www.rcskorpion.pl/towar/1-6910-robbe-lipol-roxxy-power-zy-2s-1000mah-30c-z-bid-chipem/ ) i sie nie bardzo miescilo. Bylo poprostu za grube.

Jak juz to polecilbym jakies dwudzielne listki, cos takiego - http://gunfire.pl/product-pol-1152198566-Akumulator-Redox-LiPo-1400-mAh-7-4V-20C.html . Tylko zmierz na dlugosc czy napewno wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...