Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trip mine


Recommended Posts

Odświeżam kotleta.

Ta rurka zacny pomysł. Jeśli chodzi o naciąg kiedy zakleimy sobie górę to czemu nie zrobić poprostu jakiegoś sznurka od dołu żeby naciągnąć sprężynę? Chyba sam skonstruuję sobie parę takich rurek, niezła sprawa, tylko właśnie później trzeba zbierać... ale do ochrony bazy w sam raz.

Tak nieoficjalnie- jesteśmy w trakcie projektowania miny naciskowej i odciągowej jednorazowej z użyciem petardy. Miny będą działać natychmiastowo po nacisku, niebawem testy i więcej info.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No wiadomo że petardy nie są bezpieczne, ale granaty też się robi z petardy. Można zawsze zrzucić na ryzyko zawodowe :D

Fotokomórki takiej z lampy co się przed domem montuje? To dobry pomysł jest, mieliśmy i my plany na to, ale narazie kosztorys przeraża :P sporo wychodzi kasy na to, choć i tak pewnie mniej niż gdyby się kupiło airsoftowego claymora.

Naszym założeniem jest "jednorazowość" miny. Przy małych spotkaniach takie wielorazowe miny są ok, można się jeszcze przelecieć po terenie i pozbierać, ale przy dużych imprezach już gorzej się zaczyna robić.

Jestem bardzo ciekaw Twojego projektu z fotokomórką, jak będziesz miał jakieś konkrety pochwal się.

Link to post
Share on other sites

Fotokomórka nie jest od lampy zewnętrznej z czujnikiem, ale ze sklepu chińskiego - dzwonek z fotokomórką - cena zależnie od modelu, miasta to od 10 do 16 czy 26 zł. Oczywiście trzeba to jeszcze przerobić, aby uruchamiało siłownik i działało na większe napięcie itd.

 

Teraz zostało mi tylko przelutowanie kabli i zamocowanie siłownika i powinien być koniec robót.

 

Niestety wiem już, że w takiej formie jakiej to jest to zbyt czasochłonne w produkcji i już myślę nad następnym modelem o wiele prostszym w konstrukcji i tańszym trochę (może).

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-czujnik-ruchu-na-drzwi-okay-i2751485396.html a może dałoby się zaadaptować takie coś do Twojej miny? Wyprowadzić na zewnątrz kabelki od piezo głośniczka, przy ich użyciu wysterować tranzystor podpięty do zewnętrznego źródła napięcia, który z kolei wywoływałby ruch siłownika. W sumie to najbardziej mnie ciekawi właśnie ten siłownik, bo napięta sprężyna stawia dość spory opór, czego więc trzeba użyć żeby zadziałało :) ?
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Po przeczytaniu tego tematu i obejrzeniu filmów z min- samoróbek postanowiłem jakiś czas temu stworzyć swojego Claymore'a, ale z prostszą zapadką i przede wszystkim mniejszą i poręczniejszą jeśli chodzi o wielkość. Całość zrobiłem z blachy, mechanizm odpalania oczywiście z pułapek na szczury. Wymiary zbliżone do oryginału, zasięg ok 15m. Sprężyny są naciągane jedynie przy załadowaniu. Ładowałem do niej ok 60 kulek (optymalna ilość) i przy dobrym ustawieniu ładnie pokrywają całą sylwetkę trafionego, fajnie się sprawdza jako pułapka przy przedmiocie, który stara się przejąć przeciwnik :icon_lol: W filmie prezentacja mojego dzieła :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję :icon_biggrin: W planach jest jeszcze mina z możliwością odpalenia przez pilota (zestaw bezprzewodowego dzwonka do drzwi i modelarski serwomechanizm). Problemem jest zasięg sygnału, który metalowa konstrukcja miny skraca do niecałych 30m. "Goła" antenka łapała sygnał ze 130m i była jeszcze rezerwa, ale nie chcę, aby drobny element wystawał poza obudowę i był narażony na uszkodzenie.

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam mieszane uczucia ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych. Póki wynalazek jest odpalany zdalnie ("widzę, że w strefę rażenia wlazły człowieki, i jestem pewien, że to drużyna przeciwna a nie grzybiarze") - pół biedy. Jak zacznie reagować na ruch (albo choćby na potykacz) - przypadkowy człowiek lub przypadkowe zwierzę może w to wdepnąć, i kłopot gotowy.

 

Na KZR 3 jacyś przypadkowi ludzie wleźli nam w zaminowane "zwłoki geologa" (możliwe zresztą, że wlazł ich pies, a oni przyszli sprawdzić), i przy okazji buchnęli nam minę. Na szczęście miny były wprawdzie na potykacz, ale dźwiękowe (elektronika) - poza paskudnym hałasem nic więcej nie robiły...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...