Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

C-mag a milsimy


Recommended Posts

Panowie, WTF?

 

Moim zdaniem, gdyby dociążyć tego C-maga do wagi prawdziwego - załadowanego amunicją, to ok - niech sobie ktoś go nosi przy emce. Ale jeżeli to draństwo ma ważyć 0.3kg i pozwalać na przenoszenie stu kulek (albo odpowiedniego przeliczenia), to coś tu jest nie tak. To jest tak jak z graniem w fps-y na konsolach przy użyciu myszki i klawiatury. :)

 

Ale to gcze napisał już kilka postów temu, i nie wiem czemu ktoś stara się odwrócić kota ogonem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jeszcze zacznijcie dociażać plastikowe realcapy STARA 20 i 30 nabojowe bo sa zdecydowanie za lekkie.. Nie zapomnijcie przy okazji o dociążaniu samych replik bo mało jaka replika czy to M4/16 czy AK czy MINIMI waży tyle ile powinna. Do tego proponuje ZAWSZE iść w pole z ekwipunkiem jaki przewidują regulaminy i "wytyczne" danej formacji konkretnych sił zbrojnych. Może wtedy po jakimś czasie dotrze do Was (Gcze i podobni) że ersoft czy milsimy to ZABAWA w której pewne aspekty realizmu nie mają najmniejszego SENSU.

 

Tak więc skoro można używać na milsimach lowcapów i medcapów załadowanych kulkami wg np przelicznika x3 real i nie doważa sie replik magów 30 nabojowych do wagi 50-70 sztuk amunicji to dlaczego C-maga tak?

 

Coniektórzy naprawdę nie mają chyba zbyt wiele ochoty na zajęcie sie organizowaniem imprez, dogrywaniem ich szczegółów i dlatego jedynym ich "hobby" jest ważenie magazynków i to najczęsciej jednego ich typu...

 

Gcze czujesz się oszukany na imprezie na której ktoś nie ma doważonych magów? Odpuśc sobie taką imprezę. nie akceptujesz C-maga tak samo nie musisz się bawić na imprezach na których jest dopuszczony. Dla mnie to chyba załatwia wszystkie problemy nie?

Link to post
Share on other sites

To tak, dociążamy wszystkie magi, ok. Ale posiadacze SAWa mają dociążyć magazynek do wagi nie dwusetki, a do wagi odpowiednika tych dwóch tysięcy kuleczek jakie noszą. Nie rozumiem, magiczności SAWa...

 

Waga wspaniały wyznacznik, a co mają powiedzieć osoby, których AR-15 z 203 i innymi dodatkami podchodzi pod 5kg? Też będziemy magiczni? Nie? A to niby czemu, przecież waga jest.

Link to post
Share on other sites

Pahaliah poruszł bardzo ciekawy aspekt ;)

 

Jeżeli mój M4 z M203 i kilkoma dodatkami waży więcej niż M249 to rozumiem, że w tym przypadku mogę używać C-maga? Tyle, że nadal nie rozumiem co ma do rzeczy niewygoda i ciężar jeżeli chodzi o używanie REALNEJ ILOŚCI AMUNICJI w REALNYCH ODPOWIEDNIKACH MAGÓW?

 

Jak komuś sie wydaje że z powodu nieporęczności repliki powinien mieć bonusy to może powinien sobie fundnąć M82 z HiCapem?

Link to post
Share on other sites

O ile pamietam warriorowa odpowiedz a moje pytanie ktore brzmialo jak Twoje to odpowiedz brzmiala w sposob nastepujacy:

Ze wzgledu na wage i gabaryty trzeba dac uzytkownikowi jakis bonus bla bla bla :wink:

 

Thor powiem szczerze takimi ludzmi nie ma co sie przejmowac i dalej sie starac trzezwe patrzenie na swiat i tematyke milsimowa

Link to post
Share on other sites

Gcze czujesz się oszukany na imprezie na której ktoś nie ma doważonych magów? Odpuśc sobie taką imprezę. nie akceptujesz C-maga tak samo nie musisz się bawić na imprezach na których jest dopuszczony. Dla mnie to chyba załatwia wszystkie problemy nie?

 

Hmm oszukany ? nigdzie nic takiego nie napisałem.

Prezentuję po prostu swój punkt widzenia.

 

 

A jak na imprezie będzie dopuszczony c-mag to zabiorę m4 z c-mag zamiast minimi nie widzę w tym problemu.

A to czy pewne aspekty symulacji mają sens czy nie to akurat każdy ocenia sam.

Wydaje mi się że nikt na to monopolu nie ma.

 

ps. W życiu nie kupiłbym reala stara właśnie dlatego że trzymając toto prędzej uwierzyłbym że to karta do bankomatu a nie magazynek. Ale niektórym to nie przeszkadza ich sprawa nic mi do tego.

 

Może wtedy po jakimś czasie dotrze do Was (Thor_ i podobni) że istnieją ludzie którzy mają odmienne zdanie od waszego ;-) co niekoniecznie oznacza że są waszymi wrogami albo że nie mają racji. W szczególności gdy lawirujemy w obszarze własnego widzimisię co jest istotne w symulacji a co nie.

Link to post
Share on other sites

Tak gcze monopolu nikt nie ma i jak znajdziesz organizatora Mil Sim-u który dopuści C-magi to twoje będzie na wierzchu.Nie ty pierwszy wpadłeś na pomysł używania tego typu magów i o ile w realu tego typu magazynki maja szerokie zastosowanie o tyle ich air soft-owe odpowiedniki ni jak się mają w naszych symulacjach.

Naprawdę w Mi Sim-ie ciężko jest ludzi oduczyć złych nawyków które powstały i zakorzeniły się przez lata w air soft-owych rozgrywkach.Dopuszczenie tego typu magów spowoduje sprowadzenie Mil Sim-u do typowych jebanek tyle tylko że z biwakiem w tle.Ludzką naturą jest brak umiaru zatem ten umiar trzeba w jakiś sposób regulować.

Mówię to dla tego ze widzę jakim "ogniem"sieją operatorzy SAW-ów.Ciżężka broń to i ciężki palec na spuście ,dodaj do tego brak limitów ammo w bazie i sam zobaczysz do czego się to sprowadza.Sam widzisz ze pewne ograniczenia mówią same za siebie.

Co do plastykowych magów typu STAR.Nie wiem czy zależy Ci na tym aby magi ważyły i były nie zawodne czy żeby samo prowadzenie ognia było w miarę realne.Z mojego doświadczenia właśnie te plastykowe magi przyprawiają dreszczyk emocji.Tak samo jak w realu wystarczy że nabój w magu ułoży się nie tak i masz gwarantowane zacięcie!

Jeżeli tak naprawdę potrzebujesz realizmu wagowego w Mil Sim-e to proponuje dociąż swój plecak/szpej butelkami z wodą.Gwarantuje ci ze w miarę upływu kilometrów spożytkujesz te zapasy wagowe bez uszczerbku na zdrowiu.

Mil Sim to tylko zabawa nie zależnie co tym chcesz leczyć.

Link to post
Share on other sites

Tak gcze monopolu nikt nie ma i jak znajdziesz organizatora Mil Sim-u który dopuści C-magi to twoje będzie na wierzchu.Nie ty pierwszy wpadłeś na pomysł używania tego typu magów i o ile w realu tego typu magazynki maja szerokie zastosowanie o tyle ich air soft-owe odpowiedniki ni jak się mają w naszych symulacjach.

 

Widzę że śledziłeś wcześniejsze posty w tym temacie na forum z wytężoną uwagą o czym świadczy ta wypowiedź ;-)

GRATULACJE ... no ale mogło być gorzej np mogłeś się odnieść tylko do ostatniego zdanie w poście :-)

 

Ułatwię Ci :

 

QUOTE(thor_ @ 5/7/2009, 19:51) *

 

Gcze czujesz się oszukany na imprezie na której ktoś nie ma doważonych magów? Odpuśc sobie taką imprezę. nie akceptujesz C-maga tak samo nie musisz się bawić na imprezach na których jest dopuszczony. Dla mnie to chyba załatwia wszystkie problemy nie?

 

Jeżeli tak naprawdę potrzebujesz realizmu wagowego w Mil Sim-e to proponuje dociąż swój plecak/szpej butelkami z wodą.Gwarantuje ci ze w miarę upływu kilometrów spożytkujesz te zapasy wagowe bez uszczerbku na zdrowiu.

Mil Sim to tylko zabawa nie zależnie co tym chcesz leczyć.

 

mil sim to symulacja militarna, według mnie istotną częścią takiej symulacji są różne niedogodności występujące na polu walki np, ciężar oporządzenia amunicji itp.

 

A to że akurat symulacje militarne mogą być też zabawą to inna sprawa.

Dla mnie przy okazji są pretekstem do pracy nad kondycją, czyli po prostu formą sportu.

 

Gdybyś potrafił zachować odpowiedni poziom dyskusji przedstawiłbyś jakieś kontrargumenty ale widać wolisz to zastąpić płaskimi osobistymi wycieczkami zapewne z braku tych pierwszych.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Panowie o ile moje oczy dobrze czytają to to jest pod forum- MILSIM z tematem C-Magi.Używać ich na milsimie czy też nie?Jeżeli tak, to co one wniosą?Czy jest potrzeba upowszechnienia C-Magów w grach terenowych typu milsim,jeżeli tak to jakie korzyści(poza lansem)upatrujecie,lub jakie zagrożenia widzicie?

Zanim się wypowiecie zdajcie sobie sprawę że nie wszystko można odtworzyć jak w realu i nie wszystko ma przełożenie na repliki airsoftowe.

Jak większość dyskusji na tym forum przy którejś stronie temat gubi wątek i powstają nie potrzebne spięcia dlatego wróćmy do punktu wejścia lub zakończmy ten temat.

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma w zasadzie o czym już pisać...

 

Są zasadniczo dwa "fronty":

 

1) Dopuścić na zasadach ogólnei przyjętych jak inne magazynki o pojemnościach odpowiadajacych REAL lub REALxX w zależnosci od tego jak dane srodowisko liczy kulki.

Utożsamiam się z tym w 100% bo poza zaletami nie widzę żadnych wad.

a) w razie kontaktu jak w realu mam chwilę na wysypanie kulek i uzyskanie czasu dla reszty oddziału.

b) w razie wycofania tak samo j.w.

c) oczywiscie zakładam że bawie sie w takim miejcu i z takimi ludźmi którzy stosują REAL lub REAlxX ammo takze do replik RKMów i CKMów a nie stosują opcje że CKM ma unlimited ammo bo musi rekompensować noszącemu mu wojakowi wagę... ;)

 

2) Nie dopuszczać bo nie. Dokladniej bo popsuje przewagę chlopakom od RKMów i CKMów... cóż... jak w realu...

 

I chyba tyle.

 

Kwestie doważania magów na obecną chwilę uwazam za utopię i zostawię na czas kiedy każdy będzie nosił odpowiednio doważone magi lub ekwiwalent ich wagi w plecaku.

Link to post
Share on other sites

@- Foka rozwiń skrót,nie bądz taki tajemniczy 8)

@- thor oczywiście te rozmowy nie są w jakikolwiek sposób wiążące i każdy bawi jak się da.Nie mniej jednak uważam że przyzwolenie na używanie C-magów w milsimach przyniesie całą falę uzasadnień do użycia magazynków bębnowych o zwiększonej pojemności(patrz użytkownicy AK) co ewidentnie sprowadzi wiele projektów do kategorii sobotnio-niedzielnej strzelanki.Jak pisałem wcześniej nie wszystko ma przełożenie na repliki airsoftowe.Thor nie patrz w kategorii JA , mój Team , mój Milsim "48H" on nie jest wyznacznikiem dla całej polski. Nikt nie określił definicji Milsimu (pewnie teologia i filozofia by temu nie podołała ;-) dlatego każde gremium tej społeczności określa swoje wymogi ;-) .

Kol.Qcze(pozdrawiam!) zaszyjcie kieszenie żeby nie powynosił całego Polsikiego nadmorskiego piachu.Chcę się w przyszłym roku urlopować nad wspaniałym Polskim Morzem.

Kłaniam ,rafek

Link to post
Share on other sites
Thor nie patrz w kategorii JA , mój Team , mój Milsim "48H" on nie jest wyznacznikiem dla całej polski.

 

Proszę daruj sobie tego typu "wstawki" ;) Proszę mnie nie łączyć zbytnio z tym projektem od tego rocznej edycji.

 

Nie patrzę przez "swoje ja" tylko jakoś nie widzę racjonalnego uzasadnienia dlaczego replika M249 może być zasilana magiem o pojemności od 200 do "nieskończoności" a replika np rodziny M16/4 nie może byc zasilana C+magiem?

 

Jeżeli przyjmuje ktos za standard przelicznik ilości kulek do ilości realnej amunicji 1:1 czy 1:3 to nie kumam czym takim ma się różnić traktowanie tego typu magazynków? Co za różnica czy na patrolu pierwszy bedzie dreptał koleś z M249 czty z M4 z C-magiem? W realiach ersoftowych sa praktycznie tak samo mobilni i manewrowi (zwłaszcza w przypadku wersji M249 para). Więc gdzie tu miejsce na sianie w jednym przypadku a gdzie w drugim? Każda replika zostanie użyta w podobny sposób w podobnej sytuacji.

 

Jestem skłonny założyć że raczej nie znajdzie się wielu ludzi którzy zamaist nosić 15-20 magów standardowych do eMki będzie nosiło 3-4 C-magi bo to dość niewygodne, a jeden taki mag wg mnie nie jest wart dyskusji i rozgraniczania.

 

Trochę bawi mnie kiedy ktoś z jednej strony próbuje przybliżyć realizm poprzez karty ran, zasady udzielania pomocy, próbę "urealnienia" sposobów prowadzenia ognia (choćby poprzez limitowanie takie czy inne kulek), klasyfikując rodzaje replik jak realnej broni nagle zaczyna prowadzic krucjatę przeciw jak najbardziej normalnemu typowi magazynka...

 

Myślę że to wystarczy. Jak dla mnie nie dyskusja na zasadzie czy pozwolić komus jeździć 60 km/h Ferrari czy zmusić go do jazdy 60km/h tak jak większość golfem...

Link to post
Share on other sites

@- Thor Ty nie bierz tego tak do siebie ;-) . To co zacytowałeś jest moją średnią wyciągniętą z Twoich wypowiedzi na tym forum w tematach które mnie interesują.Oczywiście jest to mój subiektywizm i cokolwiek zostało powiedziane nie miało na celu urażenia niczyjej osoby ani imprezy.Mam nadzieje że potrafisz mnie zrozumieć ;-) .

 

 

 

Trochę bawi mnie kiedy ktoś z jednej strony próbuje przybliżyć realizm poprzez karty ran, zasady udzielania pomocy, próbę "urealnienia" sposobów prowadzenia ognia (choćby poprzez limitowanie takie czy inne kulek), klasyfikując rodzaje replik jak realnej broni nagle zaczyna prowadzic krucjatę przeciw jak najbardziej normalnemu typowi magazynka...

 

A to do kogo?

 

 

Generalnie masz rację żeby zakończyć ten temat, niczego sobie nawzajem nie udowodnimy.Czas i organizatorzy imprez pokażą na co będzie zapotrzebowanie i społeczne przyzwolenie.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.

 

@- Foka po tym materiale przyszły mi na myśl dwie rzeczy:

-My bawimy się w symulacje militarne,konstruktorzy militariów bawia się symulacje ASG.

-Niebawem organizatorzy milsimów będą musieli zaznaczać że ten milsim jest symulacją 20 wieku,lub 21 wieku jeżeli technologia dalej tak szybko będzie postępować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A wracając na chwilę do tematu wagi. Jeżeli zrobię sobie do m249 papierową atrapę amunicji kończącą się w nadmuchanym plecaku to rozumiem że mogę zasypać maga do pełna no bo w takim wielkim plecaku to się przecież parę tysięcy zmieści ;-)

A taka taśma jest jak najbardziej realna.

 

Według mnie jest to pomysł dokładnie klasy używania nic nie ważących c-mag w aegach

 

I jak dla mnie to tyle w temacie używania c-mag w airsofcie.

 

A odnośnie upraszczania tematu ilości amunicji i wprowadzania limitów zamiast realnej wagi i objętości to :

 

Sztuczne ograniczanie ilości amunicji np stacjonarnego minimi zainstalowanego w okopie jest kompletnie bez sensu i oderwane od realiów pola walki.

W rzeczywistości taki SAW może prowadzić ciągły ogień tylko z przerwą na zmianę lufy trwającą kilka sekund. Regulamin zakłada wymianę lufy w czasie poniżej 10s (więcej czasu trwa zmiana maga ASG w minimi.)

 

Przy stacjonarnej obronie nabiera znaczenia kwestia zaopatrzenia, transportu amunicji itp. Oczywiście stosując sztuczne limity cały ten smaczek pomijamy.

 

Twierdzenie że m249 jest tak samo mobilny jak m4 to za przeproszeniem pie... nieprawda.

W wersji para również. Najbardziej nieporęcznym elementem repliki jest odstający mag dodatkowo bardzo podatny na uszkodzenie. Dlatego właśnie niezbyt nadaje się do walki w mieście w ciasnych uliczkach i przejściach gdzie łatwo go urwać, połamać, zerwać taśmę w ostrej wersji. Dlatego dla takich zastosowań powstaje IAR

Ja swojego maga połamałem już 3 razy. Dlatego noszę zawsze awaryjnie 2 magi od m4.

W kwestii rzucania się na glebę a potem podrywanie do biegu to w ogóle nie ma porównania między m4 i m249 w jakiejkolwiek wersji.

 

Każdy element konstrukcji m249 jest przeznaczony do celnego siania ołowiem na duże odległości ale przecież można dać limicik amunicji i zmusić go do jeżdżenia 60km / h tak jak reszta ;-) bo co ma lufę i kolbę czemu ma być inaczej traktowany.

Link to post
Share on other sites

Qcze napisz to jeszcze raz po polsku bo nie czaje kompletnie tego balkotu.

 

Co do Cmaga napisze tak

C-mag=3 lowcapy=kilku sekund wiecej pokrycia ogniem ktore potrzebuje przy kontakcie (a ide zawsze jako point wiec dla mnie to wazne) niz przy zmianie maga.

 

Abstrachujac od tego jezeli chce zaoszczedzic czas i polacze 2 magi tasma aby zaoszczedzic czas to tez zabronisz tego bo:

dwa polaczone magi waza o wiele mniej niz dwa reale,

mozna prowadzic ogien z sekundowa przerwa na zmiane maga?

 

Czy nie mozesz wyjsc z zalozenia ze cmag to poprostu 3 polaczone ze soba standardowe magi?

 

Nikt nie pisa tu aby ladowac te magi 2500 kulek tylko wedlug przelicznika ustalonego przez organizowatora (lub 1:1 lub 1:x reala)

 

bardziej lopatologicznie nie potrafie tego napisac, moze ktos mnie wspomoze

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...