Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Książki o survivalu


Recommended Posts

Przyznaję, że forum przeszukałem bardzo pobieżnie, więc najpewniej temat sie już pojawił, jeśli tak to temat do wywalenia. Przeglądając allegro natknąłem się na 2 pozycje:

- Sztuka przetrwania i pierwsza pomoc - Rob Beattie,

- Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych John "Lofty" Wiseman, Przedmowa Jacka Pałkiewicza,

Od pewnego czasu myslę nad poszerzeniem swojej wiedzy w tej materii i zastanawiam się czy ktos z was zetknął się z tymi bądz innymi pozycjami. Względnie czy według was sa one godne polecenia pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

z tymi akurat styczności nie miałem ale moge z ręką na sercu polecić książke

"podręcznik survivalu" autorstwa Petera Dormana

 

Bardzo fajnie i obrazowo opisuje różne ciekawe techniki i zagadnienia. Książka do najnowszych nienależy (moja jest z 1995) ale i to warto ją przeczytać. Ma też sporo wstawek z patentami sił specjalnych (specnazu, NAVY Seals, Rangersów, marines itp itd)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych John "Lofty" Wiseman, Przedmowa Jacka Pałkiewicza - własnie kończe czytać, generalnie oky choć widze tam pewne braki, książka bardziej dedykowana dla turystów niż ludzi zainteresowanych militarnym aspektem przetrwania. Papier kredowy, obrazki czytelne, w sumie przyzwoita pozycja ale dla kogoś nie mającego zielonego pojęcia o survivalu pzd ŁP

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja bym polecil ten wykaz: http://survival.strefa.pl/ksiazki.htm

jest przynajmniej po krotce opisana kazda ksiazka oraz jej przydatnosc :) (nie trzeba klikac w kazda pozycje aby dowiedziec sie czy jest to wazna pozycja do przeczytania, czy radosna tworczosc jakiegos Pana Zenka)

 

ta strona co podales nie wiem czy nie zawiera bledow, patrzac na ten wykaz filmow http://www.survival.infocentrum.com/s/filmy.html znajdziemy Rambo jako przyklad "filmu dla survivalowcow" Demony wojny wg Goi tez sie tam znalazly :)

Edited by chochol
Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam "Sztukę życia i przetrwania" Hansa-Otto Meissnera. Bardzo dobrze napisana, czyta się ją tak dobrze jak ciekawą powieść sensacyjną. Składa się z krótkich opowieści opartych na doświadczeniach autora, przekładanych konkretnymi wskazówkami. Jeszcze raz polecam i zapraszam do lektury.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych -John Wiseman

ta też ciekawa.......................

,,Survival Sztuka przetrwania''-Arkadiusz Pawełek. Autorem jest doświadczony nurek, ratownik morski i żeglarz.

Edited by brax25
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Miałem kilka książek o survivalu...większość sprzedałem...zostawiłem tylko jedną wg. mnie najlepszą: "Podręcznik SURVIVALU" Petera Dormana.

 

Warto zauważyć że w co drugiej książce większość informacji się powtarza ;)

 

 

Widocznie kiepskie te książki miałeś, bo polecasz jedną z najgorszych publikacji.

Legendarna już książka i jedna z najlepszych dla początkujących jak i zaprawionych survivalowców to Podręcznik sztuki przetrwania Raya Mearsa, ciężka do dostania ale treści ponadczasowe, sam mam tylko paskudne skany.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że takie miałem... przeszło 60% zawartych w nich informacji się powtarzało. Zależy jak kto ocenia - jak widzisz każdy poleca co innego ;)

 

W survivalu najważniejsze są podstawy... więc może ktoś napisze jakie są różnice miedzy podręcznikami dla amatorów i zawodowców?

Co konkretnego je różni...poza tym że zawierają inne treści...?

 

Książka to książka ona nam tylko opisuje co i jak - survivalu nas nie nauczy - a jedynie nas do niego wstępnie przygotuje...jeśli w ogóle.

 

Takie jest moje zdanie ;)

 

ps.

Wielu piszę że uprawia czy też bawi się w survival... warto popatrzeć co nazywa survivalem - plecak 40l wypchany po brzegi i wypad na nockę lub dwie do lasu. Dla kogo takie coś jest survivalem?

 

Ups...trochę zboczyłem z tematu tego tematu :) Sory

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W łapki wpadło:

 

podrecznikprzetrwaniadl.jpg

 

 

Pigułka na temat wszystkiego ,czyli jak zbudować schronienie, jak nawigować co szukać do jedzenia itp.

Podobno napisane na podstawie podręczników SASu i Rangersów (duzo odnośników angloamerykńskich.

Duża ilość ilustracji. Moim zdaniem niezła rzecz dla zupełnie zielonych lub osób bez zadęcia na supersurwiwalowców.

Link to post
Share on other sites

Jako, że było kilka próśb o tą książkę zamieściłem ją na Rapidzie, jak nie będzie działać to dajcie mi znać wstawię jeszcze raz. Plik ma 63 MB

SAS - Szkoła przetrwania

 

Othar: mam inną książkę. Ta co pokazałeś to pewnie nowsza wersja lub po prostu inna.

 

Może i masz inną, ale od kiedy pamiętam, to piractwo na tym forum jest tępione.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Nie polecam książki "Podręcznik survivalu" Peter'a Darman'a, posiada bardzo dużo błędów począwszy od rozpoznawania roślin kończąc na pierwszej pomocy. Natomiast książka Ray'a Mears'a "Podręcznik sztuki survivalu" jest bardzo dobra, niestety nie do kupienia, ew. w niektórych księgarniach oraz w PDF (e-book :))

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnio zostałem obdarowany:

 

survival_sport.jpg

 

i

 

popolsku.jpg

 

Pierwsza to : "Poradnik sportów obronnych - survival" Mariusz Jędrzejko, Hubert Królikowski

Trochę naiwna i dziwna. Moim zdaniem zawiera trochę bzdur ale i tak warto ją ogarnąc. Może niekoniecznie kupić ale poszukać w bibliotece

 

druga: "Survival po polsku" Krzysztof Kwiatkowski

Surwiwal bez zadęcia. Swojski i prosty bez silenia się na sasy czy marinesy. Świetnie napisana, sensowna i pełna treści. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa w domowej surwiwalowej biblioteczce.

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do wypowiedzi kolegi wyżej. Szczerze mogę polecić "Szkołę Przetrwania". Znajdziecie tam wszystko co najważniejsze aby przetrwać, ale również aby zapewnić sobie odpowiedni komfort. Do tego porady odnośnie sprzętu, nawigacji w terenie, tropienia zwierzyny, obozowania, pierwszej pomocy itp., a także porady odnośnie strony psychologicznej survivalu, czyli umiejętności zachowywania dobrego humoru i działania w grupie.

 

Pozdrawiam, Lupus

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...