Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Military.pl


Recommended Posts

Witam

 

Ronin, albo miales pecha (napewno z ta jedna bateria, ktora nie daje oznak zycia) albo popelniles ten blad co ja :)

W maju kupilem MP5SD2 ICS, dostalem do niej baterie 1500 8,4V zamowilem tez sobie aldowareczke wlasnie ta o ktorej mowa. Rozpakowalem gun, ladowarke, przeczytalem instrukcje, nastawilem pokretlo na 6 i dupa, po paru minutach pokzywala, ze naladowana ;] obojetnie czy nastawilem 500, czy 1000. naszczescie kumpel mnie poratowal i powiedzial, ze w instrukcji jest blad i mam dac na 7 ogniw tak tez zrobilem i laduje sie wszystko super, na baterie etz nie narzekam, praktycnzie po jednym ladowaniu moglbym korzystac z niej na 3-4 strzelankach... ale zawsze pzred rozladowuje i alduje do pelna

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Co do ustawienia ladowarki to nastawiam ja na ilosc ogniw (czyli 7 w moim przypadku). Z tylu na ladowarce jest przelicznik, z ktorego wynika, ze kazde ogniwo jest ladowane pradem 1,4V co jest normalne dla ladowarek (zawsze laduje sie napieciem wyzszym niz napiecie pracy ogniwa, w tym przypadku ogniwa 1,2V napieciem 1,4V).

 

Bateria to faktycznie Cyber Gun o napieciu 8,4V i pojemnosci 1500mAh. Laduje ja z nastawieniem na 7 ogniw i 1000 mAh.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Przy sprzedazy wysylkowej nie jest wymagane wystawienie paragonu.

Sprzedawca zobowiazany jest prowadzic rejestr sprzedazy wysylkowej z dokladnymi danymi zamawiajacego (Imie, Nazwisko, adres itp). i kwota sprzedazy.

 

Na podstawie tych danych sprzedawca wylicza nalezne podatki itp.

 

1. przy dobrej woli sprzedawcy do zwrotu lub reklamacji towaru powinna wystarczyc data zamowienia/wysylki/odbioru i dane klienta

- na podstawie tych danych przy rzetelnie prowadzonej dokumentacji bez problemu mozna odnalezc dokladne dane sprzedazy i stwierdzic fakt, ze taka sprzedaz sie odbyla (czyli, ze towar jest na gwarancji).

 

2. przy braku dobrej woli sprzedawcy ciagle powinno wystarczyc potwierdzenie odbioru i ew. potwierdzenie zamowienia (na 1 ladowarke, nie 2).

- zdarza sie jednak, ze klienci skladaja kilka razy to samo zamowienie, wiec trzeba sie upewnic.

 

3. przy bardzo zlej woli sprzedawcy pozostaje droga oficjalna...

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o podwojne zlozenie zamowienia przeze mnie to taka opcja nie jest mozliwa. Zamowienie napewno zlozylem raz, poza tym dostalem jedno potwierdzenie zamowienia (na jedna ladowarke) wraz z indywidualnym numerem zamowienia. Blad jest wyraznie po stronie military.pl

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Blad jest. Dodajac ladowarke do koszyka, dodaje naraz DWIE!!!!! Dopiero sobie o tym przypomnialem. Sam musialem usuwac jedna z koszyka...

Blad jest wyraznie po stronie military.pl

 

Problem z podwojnym zamowieniem wystepowal w starej wersji stronki Military.

Link to post
Share on other sites

Sklep jak sklep, ale przypatrzmy sie takze postepowaniu "klientow"... Moim zdaniem Ronin zachwuje sie niezbyt fair, bo byc moze sklep popelnil jakis blad, ale Ronin zamiast najpierw skontaktowac sie ze sklepem i wyjasnic sprawe, od razu go tu "obsmarowal". Dzieki temu powstalo kilka zbednych postow, domyslow itp, NIC nie wnoszacych do sprawy. Ogolnie - moim zdaniem niepowazne podejscie do sprawy Ronin.

 

Pomijam juz tu fakt, ze sprawy techniczne zwiazane z dzialaniem ladowarek nie powinny byc omawiana na forum poswieconemu sklepom. A jesli ladowarka jest uszkodzona to sklep na pewno udziela na nia gwarancji.

 

P.S. Sugeruje raczej odbierac samemu wlasne paczki, bo czasem mozna zaplacic za cos, czego nigdy nie zamawialismy... ;-) Takie czasy...

Link to post
Share on other sites

re: Pikace

 

Hmmm... to dosc ciekawe. Piszac swojego posta opisalem dokladnie problem glownie po to aby inni uzytkownicy doradzili mi co mam w obecnej sytuacji zrobic (np. po raz pierwszy dowiedzialem sie, ze przy zwrocie towaru nie jest potrzebny rachunek). Staralem sie zachowac "poprawnosc polityczna" nie wyrokujac co do przyczyn obecnej sytuacji. Nie "obsmarowalem" sklepu a jedynie dokladnie opisalem problem (obecny, poniewaz sprawa nadal jest w toku). Jak niby mialem sie zachowac? Przemilczec sprawe i opisac dopiero po jej zakonczeniu? W ten sposob moglem pozbawic sie kilku istotnych informacji co moglo by rzutowac na moje pozniejsze dzialanie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

LOL, wydaje mi sie jasne, ze jesli masz jakis problem ze sklepem, to w pierwszej kolejnosci probujesz zalatwic sprawe bezposrednio. Ale widac uznajesz, ze zawsze lepiej zasiegnac rady w wiekszym gremium...

Jak widac, sie nie zawiodles i dostales cala mase "swiatlych" porad. :?

Link to post
Share on other sites

No coz, sprawe z military juz zakonczylem.

 

Obie ladowarki oraz baterie wyslalem na adres serwisu. Dolaczylem do nich list, w ktorym opisalem problem, poprosilem o wymiane wadliwej baterii na nowa (wiadomo, ze ich sie nie da naprawic) oraz o zwrot pieniedzy za obie ladowarki. Calosc opisalem jak najdokladniej (lacznie z datami, numerami zamowien itd).

 

W piatek otrzymalem od nich telefon. Dowiedzialem sie, ze zgodnie z moja prosba wadliwa bateria zostanie wymieniona na nowa (pomimo, ze wg prawa handlowego produkty dodane gratis nie podlegaja wymianie) a za obie ladowarki otrzymam swoje pieniadze.

 

Dzisiaj rano do moich drzwi zapukal kurier wraz z moja nowa bateria. Pieniadze tez wplynely bez problemu.

 

Wniosek? Military.pl z cala pewnoscia stara sie zachowac profesjonalizm (z dobrym efektem). Pomimo poczatkowej pomylki sprawe udalo sie zalatwic szybko i sprawnie. Nie mam zadnych pretensji do sklepu, nalezy im sie nawet uklon za wymiane baterii (w tej kwestii mogli mnie najzwyczjniej olac i odeslac zepsuta).

 

No coz, military.pl jest bezsprzecznie najwiekszym (pod wzgledem ilosci branz) sklepem internetowym z militariami. Nie dziwia mnie wiec problemy bo przeciez pomylki zdarzaja sie kazdemu. Najbezpieczniej jest u nich kupowac towary, ktore nie koniecznie podlegaja naprawie serwisowej np. gaz, kulki, ubrania, oporzadzenie itd...

 

Ronin

 

p.s.

 

Okazalo sie, ze rachunki byly dolaczone do ladowarek. Nie zauwazenie ich bylo moja pomylka. Mimo to nieswiadomie wyslalem je wraz z oryginalnymi opakowaniami.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chcialem sie podzielić swoimi przeżyciami zwiazanymi z moim ulubionym sklepem. W grudniu ubieglego roku postanowilem kupic gaziaka (bron boczna to mila sprawa), zdecydowalem sie na S&W Sigma CO2 Blowback. Calkiem sympatyczna bron, poza tym pojemny magazynek, duzy zasieg. Bron dostalem szybko. Paczki z military docieraja zwykle szybko.

Problem zaczal sie po przestrzelaniu broni - udalo mi sie oddac okolo 80 strzalow (dwa magazynki) po czym pistolet zaczal strzelac seriami. Wpinalem magazynek, sciagalem spust i bron strzelala tak dlugo az magazynek zostal oprozniony.

Zadzwonilem do serwisu. Odeslalem bron. Trwalo to dosc glugo (ponad miesiac) Bron wrocila.

Z IDENTYCZNYM problemem. Zadzwonilem po raz kolejny do serwisu i uroczy pan serwisant powiedzial ze to norma ze zespol kurka i zamka jest zrobiony z "tandetnego" materialu wiec szybko sie zuzywa. Powiedzial rowniez ze za jakis czas (sic!) bedzie mogl przyjac bron znow do naprawy bo na razi nie ma czesci. Po kilku rozmowach telefonicznych w czerwcu udalo mi sie bron odeslac spowrotem do Military.

Prosze zauwazyc ze od grudnia do czerwca pistolet byl caly czas niesprawny. Nie bylo mowy o uzywaniu go.

Wczoraj dostalem bron spowrotem! Huraa..

Niby wszystko ok ale tym razem gdzies na trasie gliwice - sopot (no bo NAPEWNO ;) nie w serwisie) zostal wyrwany brutalnie bezpiecznik.

Bron strzela ale nie mozna jej zabezpieczyc.

Zadzwonilem do przemilego Pana w Military, tam zostalem poinformowany ze nie on to naprawial wiec to nie jego wina.

Polecono mi skontaktowac sie z panem Madajczykiem (albo podobnie - zgory przepraszam za przekrecenie nazwiska) w celu ustalenia czy moge domagac sie zwrotu pieniedzy lub wymiany broni na nowa (ta ostatnia opcja nie wchodzi w rachube z przyczyn mysle oczywistych)

Podejrzewam ze to ostani raz kiedy kupowalem cokolwiek w military.

Jesli ktos z tu obecnych ma ochote użerac sie z panami z military - wasza sprawa. mnie juz przeszlo.

Pozdrawiam

Bruno

Link to post
Share on other sites

Ja tylko od siebie dodam ze czesto zamawiam na military rozne rzeczy, gaz, kulki, bron, okulary, niesmiertelnik akcesoria jakies... olejek silikonowy i jeszcze NIGDY nie miałem problemu, zawsze miła szybka i fachowa obsługa, raz podczas zamowienia sie pomylilem nastepnego dnia zadzwonilem grzecznie sie przywitałem poodałem numer zamówienia i co bym chciał zmienić... nastepnego dnia paczuszka przyszła taka jaką chciałem, mało maili pisałem ale zawsze otrzymałem szybką odpowiedź... polecam :)

Link to post
Share on other sites

krótko i na temat zeby nie bylo że wypowiadają sie osoby tylko te, które miały przykre przygody z military.

 

Ja zaopatruje sie wlasciwie tylko w military, mam blisko wiec bardzo czesto tam wpadam. Obsluga jest swietna, mozna sobie pogadac, bez problemu kupic na co sie ma ochote, reklamacje zlozyc tez mozna. Kupowalem tam juz cyba wszystko co mozna :) bron, mundur, buty, oporzadzenie, amunicje itp itd itp itd. Nie narzekam, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

No coz, jesli chodzi o zakup wlasnie kulek, gazu (bo te argumenty czesto padaja), oporzadzenia, mundurow... To oczywiscie nie ma problemu. Gorzej jest kiedy przychodzi do serwisowania uszkodzonej broni. Dlatego wydaje mi sie, ze nalezy w tej kwestii bardzo uwazac i faktycznie zamawiac jedynie artykuly pewne.

 

Ronin

 

p.s.

 

A w przypadku stwierdzenia, ze cos nie dziala jak powinno radze zareagowac natychmiast i poprosic o zwrot pieniedzy a nastepnie zaopatrzyc sie w innym zrodle.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Ostatnio zamowilem na military 2 komplety niesmiertelnikow - czarne. Po 3 dniach do moich drzwi 'zapukaly' srebrne blachy. Szczerze mowiac nie robilo mi to wielkiej roznicy, ale bardziej z checi dostania jakiegos 'bonusa' przy nastepnym zakupie napisalem maila do military z upomnieniem o owym problemie (nie prosilem o zadna wymiane or so. Jedynie wspomnialem ze sie pomylyli).

Po kolejnych 3 nocach dostalem tajemnicza paczke ze stemplem military.pl . W srodku znajdowaly sie dwa KOLEJNE - tym razem - czarne komplety blach... i jako gratis dodatkowe 4 zestawy lancuczkow.

 

Musze dodac takze, ze postarali sie wybic znak _ przy moim nick`u, pomimo iz nie ma go na maszynie... nawet im to niezle wyszlo :) .

 

Jak widac, military po raz kolejny wyszlo od najlepszej strony. Sklep uczciwy, klient zadowolony (w koncu oboje dostalismy srebrne, czarne blachy i dodatkowe lancuszki).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Złożyłem u nich zamówienie na pare rzeczy, między innymi magazynek do P99 STTi. Na stronie wyraźnie było napisane, że towar będzie dostępny za 1 do 3 tygoidni więc byłem przygotowany na dłuższe oczekiwanie na przesyłkę. Wielkie było moje zdziwienie jak po dwóch dniach od złożenia zamówienia przyszedł listonosz 8O . W paczce był magazynek do P99, ale niestety nie STTi :|

Magazynek odesłałem i otrzymałem zwrot przelewem na konto :)

Link to post
Share on other sites

Mam proble bo chce u nich zamowic 3 m15a4 carabine a nie mam z nimi kontaktu na maile nie odpisuja a telefon jets od 2 dni zajety.

Czy ma ktos z was jakis inny kontakt z nimi?

A i nie chce zamaiac przez stronke bo chcialem jeszcze zapytac kiedy mniejwiecej je dostane i ustalic jeszcze pare szczegolow.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...