Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

Wist, obecnie trochę G17.

 

Z najnowszych zdjęć:

 

1psk37wj4.th.jpgthpix.gif

 

Wist w Safarilandzie 6004 do Beretty 92.

 

1psk27ft9.th.jpgthpix.gif

 

Magazynki do Glocka widoczne wyraźnie w ładownicach NFM na piersi

 

1psk14vm8.th.jpgthpix.gif

 

Glocki 17 w kaburach Iwo-Hestu noszonych na pasie lub udzie.

 

http://www.gazeta-internetowarw.pl/gazeta/...B3k%20Specjalny

 

Uprzedzając możliwe pytania o sprzęt widoczny na zdjęciach - w zielonej dominują beltkity - widać sprzęt MIWO (pasy, niektóre kieszenie) i NFM (pasy od kompletu Grizzly i większość ładownic), trochę Iwo-Hestu (kabury, ładownice na granaty), Janysportowe Plecaki.

 

W "czarnej" widzimy pojedyncze kamizelki szybkowyczepne NFM Grizzly, sporo niedawno zakupionych Moratexowych "Fighterów" (dawniej Piorun), niestety bez QR. W zasadzie wszytskie ładownice i kieszenie do "czarnej" to sprzęt NFM, z nielicznymi wyjątkami. Dodatkowo pojawiają się też takie elementy jak mały plecak medyczny M.T.P.M. z MIWO Praszka.

 

Ciekawostką jest niekwestionowana przewaga sprzętu w systemie MOLLE (25mm) - wszystkie kieszenie NFM, kamizelki, pasy modułowe, a także kamizelki Moratexu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Odpowiem na archeologiczne pytanie o G-3. Było kiedyś.

Catch 22 blisko, ale jest kilka potknięć informacyjnych.

Pozdrawiam!

 

Ps. Widząc te zdjęcia ubawiłem się setnie :)

 

Już trzeci raz piszę (bo moderator Catch22 bez powodu mi 2 razy wyrzucił):

 

O tym jakiego sprzętu używają chłopaki z 1 PSK powinni wypowiadać się tylko oni, a oni tego nie zrobią. Im nie w głowie bajery, lanse i błysk fleszy. Dzięki temu my cywile możemy spać względnie spokojnie. Uszanujmy to.

 

goryl017 też się sprowokować nie da. Szacunek Panowie z 1 PSK!!!!

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Z powodu łamania Konstytucji, no co, źle? :D;)

 

Na Ciebie zawsze można liczyć. :-P

 

 

Co w tych zdjeciach takiego smiesznego? Z ciekawosci pytam.

 

Musisz się pogodzić z faktem, że te zdjęcia są śmieszne tylko dla wtajemniczonych.

Dla niewtajemniczonych dodam, że do tych wspaniałych zdjęć wyselekcjonowano najbardziej bojowych z bojowych komandosów. Kto ich zna jak goryl017 ten wie o co chodzi.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

 

Dla niewtajemniczonych dodam, że do tych wspaniałych zdjęć wyselekcjonowano najbardziej bojowych z bojowych komandosów. Kto ich zna jak goryl017 ten wie o co chodzi.

 

W skrócie panów o wysokim stopniu lansu oraz którzy mają wielkie parcie na szkło, a bez blasku fleszy umierają jak ryba bez wody? :F

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jeden ma też założone nakolanniki na kolanach chronionych dodatkowo przez piankowe wkłady w kombinezonie. Delikatne kolana musi mieć :-P

Powiedziałbym, że więcej niż jeden i nie widzę w tym nic niestosownego, ani tym bardziej powodu do nabijania. Tez tak noszę w tym kombi.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że masz doświadczenie z tym modelem wkładek i kombi? Czy bajdurzysz?

Z kombinezonem GROMU doświadczenia nie mam, ale z wkładkami o takim kształcie owszem. Współpracują z nakolannikami lepiej niż wkładki z MCCUU i ACU bo ich kształt pozwala na wygodniejsze dopasowanie nakolannika na kolano chronione już poprzez wkładkę, ale tak czy inaczej noszenie na jakichkolwiek wkładkach nakolanników (bijansów lub alt) jest dla mnie najnormalniej w świecie niewygodne. I wątpię by piankowe wkłady do czegokolwiek były projektowane do noszenia na nich nakolanników, a jako alternatywa dla nakolanników, kiedy stopień ochrony przez nie reprezentowany nie jest wymagany i wręcz są upierdliwe.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 3 months later...
Guest Mati13k

Witam. Jakiej broni krótkiej używa AKTUALNIE 1.PSK? Arafat mi już pisał na privie, że USP z montażem na tłumik, ale wolę się tutaj upewnić. Jeśli tak, to chyba najlepszym wyborem będzie USP Tactical od KSC?

 

 

Co do broni długiej to HK416D z 14,5 calową lufą ( widziałem również 16,5, ale nie podoba mi się ;-) ), HWS552, DBAL, jakiś Siurek, we własnym zakresie dobiorę ( myślę, że mają taką opcję ), prawdopodobnie jakiś model G2 lub pochodne i w przyszłości AG36 jak na RISa zrobią. Wystarczy?

 

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...