Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zerwany krzyż


Recommended Posts

Dzisiaj podczas czyszczenia lunetki przypadkowo zerwałem krzyż... I teraz mam pytanie - Czy jest możliwość dokupienia samego krzyża(razem z pierścieniem który trzyma go na miejscu)? Jeżeli tak to gdzie? Czy pozostaje tylko przerobienie lunety na "monookular"?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

odświeżę temat - koledze spadła luneta z szafki (tak ~2 metrów). Efekt - krzyż zerwał się z trzymających go igieł. Wzięliśmy kropelkę i strzykawkę z igłą oraz pęsetę i udało nam się to złożyć. Miało to miejsce kilka tyg. temu, jak dotąd się trzyma mimo upadku operatora z jakiś trzech-czterech metrów (na piach).

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ja naprawiłem krzyż, sam. w miejscu zerwanych drucików wstawiłem igły ze strzykawek odpowiednio przycięte i do tego cieniutki miedziany drucik, często występują takie druciki w tzw. linkach czyli przewodu o oznaczeniu LY np. 0,75 mm^2 wszystko to łączymy za pomocą poxipolu lub super glue i póki co działa. Zaletą robienia samemu krzyża, co prawda prostego gdyż niektórych siatek celowniczych nieodwzorujemy sami, jest to iż zrobić krzyż taki jak nam odpowiada.

Pozdrawiam,

Łukasz

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Również naprawiłem krzyż w lunecie była to ta dodawana do l96 wella znajomemu spadłą replika i zmienił a ja ją sobie przygarnąłem :) Naprawiłem to 2 drucikami lekko zlutowanymi razem a potem przyklejonymi na kropelce..

Luneta działa już 2 lata więc da się to naprawić :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...