Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opis okularów i gogli na TaiwanGun.com


Recommended Posts

Witam. Na początku grudnia kupiłem okulary P&J Falant na taiwangun.com. Wszystko pięknie ładnie, w opisie napisane było, że szkiełka wytrzymują postrzał z repliki o ok. 450-500 fps. Okularki przyszły wraz z repliką, po naładowaniu aku zrobiłem crash test, posłałem serie kulek z odległości około 1m. Szybka wytrzymała, ale zostały na niej małe ślady.

Dzisiaj z braku zajęcia oglądałem gogle i z ciekawości wszedłem na taiwangun'a i czytam, że okulary nie nadają się do gier typu airsoft i nie zapewniają należytej ochrony oczu, w opisie wyczytałem, że replika o mocy 450 fps niszczyła szkiełko... Napisane jest też, że producent i sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje i krzywdę wynikłą z użytkowania okularów. Więc co mają zrobić ci, którzy kupili wcześniej jakąś ochronę oczu u Krakmana? W opisie było, że okulary należycie chronią oczy przed postrzałem.

W opisie Guarderów C4 i podróbek Bolle'i również jest ta notka... Skoro jest to sklep airsoftowy i sprzęt jest w dziale ochrony, to czemu dodano te opisy? Teraz nawet Bolle x800 będą niebezpieczne i nie będą należycie chronić oczu?

Link to post
Share on other sites

Dopisek powstał zaraz po tym jak kolega stestował nowe gogle z taiwangunu.

Dokładnie rzecz biorąc model gx-1000. Jedna seria z 2 metrów z repliki około 430 fps.

Została mu oprawka i puzzle z szybki. Zaraz po jego interwencji pojawił się ten dopisek.

Także radzę sprawdzić zakupione wcześniej gogle tej marki najsilniejsza replika w drużynie.

Link to post
Share on other sites

O wszelkiego rodzaju FALANT'ach mam już wyrobione zdanie.

Jesteś odważny, że chronisz swoje oczy tym szmelcem!

 

Odnośnie dopisków odnośnie ich zastosowania w ASG. I sklepy i producenci chronią swoje tyłki i wolą się zabezpieczyć i nie obiecywać gruszek na wierzbie, tym bardziej, że masa debili (niestety nie da się tego inaczej ująć) robi tunning ekstremalny swoich replik i podnosi prędkości wylotowe do 600-700 FPS, a nawet więcej i niestety takich potworków to Ci nawet Bolle nie wytrzyma.

 

Nawet dobre, markowe gogle nie zapewnią Ci 100% bezpieczeństwa w "zabawie" z nierozgarniętymi kretynami bez wyobraźni.

 

PS. PJ nie robi gogli, a cała seria FALANT robiona jest przez GFC. Taiwangun mógłby to w końcu poprawić.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz ale jak ja kupowałem Gx1000 (to było w Styczniu) to na rachunku pisało akcesoria ochronne do ASG, więc jeśli by coś się z goglami stało czy coś to można by było walczyć o reklamacje(ja raz je reklamowałem).

 

 

P.S Chociaż moje to nie wytrzymały postrzałów z Mossberga 300fps :-F

Edited by AdameKOSW
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Z broni airsoftovej nevolno strzelat do ludi,lub zwierzont.Jest to napisane na kazdym pakovaniu.Gogle ochronne som v porzondku bo chroniom przetiv odbitym czenstam lub prochu.Do tego som zrobione strzeleckie gogle. Przeces nechcete po goglach strzeleckich ,ze by chrinily przetiv potiskum?

Link to post
Share on other sites

Nic co chińskie nie kupowałbym aby chroni oczy. Jest to narząd bez którego ciężko żyć, tw ludzie nie oszczędzajcie na tym lepiej wydac 170 zlł na ESSy ICE'y i miec pewnośc że żaden świr Ci ich nie popsuje (moje stestowałem, strzelając z przyłorzenia M16 coś około 600 fpsów)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W moim odczuciu z tą notką jest tak samo jak z paleniem wyrobów tytoniowych.

Papierosy też kupujesz i jest notka - a służy ona nie temu żeby cię ostrzegać przed efektami ubocznymi lecz po to abyś ich nigdy nie mógł pozwać za to że dostałeś raka.

 

Może przykład jest zbyt dosadny aczkolwiek chyba najlepiej odzwierciedla to czemu służą te wszystkie notki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Papierosy też kupujesz i jest notka - a służy ona nie temu żeby cię ostrzegać przed efektami ubocznymi lecz po to abyś ich nigdy nie mógł pozwać za to że dostałeś raka.

Nie zupełnie. Notka, o określonych ściśle właściwościach, jest wymagana prawem i taki obowiązek panuje w całej Unii. Głównym celem jest uświadamianie palących, że nie powinni.

 

Gdyby to miało jedynie chronić kompanie tytoniowe przed pozwami, to byłoby malutkie i pod znakiem akcyzowym schowane ;).

Link to post
Share on other sites

Notka, notką, ale dobre okulary to najważniejsza inwestycja dla airsftowca. Chińskie okulary można porównać do chińskich replik - może z nimi nie być problemu, ale może się trafić egzemplarz wadliwy. Jak wszędzie, ale markowe produkty mają wyższą kontrolę jakości. Tyle, że tu nie ryzykuje się nieoddanego strzału, tylko uszkodzenie oka. Ja bym nie zaryzykował, z drugiej jednak strony nie docierają do nas często sygnały o wypadkach spowodowanych z udziałem okularów-podrób. Więc to kwestia wyboru.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ludzie nie kupujcie szajsu...nie warto. Kilkukrotnie testowaliśmy z kumplami kilka szt gogli i okularów.

 

Testowane na kulach 0,2/025g - moc 420fps - dystans 5/10m

 

gogle x1000 - podróbki bolle - wytrzymały dość dużo(300-400kul)...w końcu jednak szybka pękła

 

okulary dawane do kompletu z replikami - wytrzymują strzały - są jednak niewygodne

 

Gogle FL8013 Black[A.C.M] - szajs... w naszym wypadku wytrzymały zaledwie 30 strzałów w szybkę

 

 

gogle ess nvg - wytrzymały dużo - i dalej wytrzymują dużo

 

ess ice - wytrzymały i dalej się trzymają

 

specs - tanie - wytrzymałe - trochę niewygodne...

 

uvex skyper sx2 - mocne - w przyzwoitej cenie - dobrze leża

 

uvex i-vo - ogólnie ok, wytrzymują strzały seriami - mały minus do niektórych typów twarzy nie cięzko je dostosować - pozostaje spora szpara

 

 

Polecam okularki marki ESS.

 

W airsofcie ochrona oczu jest najważniejsza...wiec nie warto na niej oszczędzać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja też tu trochę skrobnę.. Może być to dziwne i śmieszne zarazem, ale okularki budowlane za 10zł potrafią wytrzymać o wiele więcej niż okulary ochronne ze sklepu asg po 100zł... Sam do takich okularów budowlanych strzelałem chyba z pół metra i nawet draśnięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm kupiłem kiedyś okularki za 15zł na allegro

sprawdziłem je słownie jedną kulką 430FPS jakieś 2metry

Efekt był wręcz filmowy ^ ^

miałem puzzle ^ ^

 

BTW. Z najtańszych okularków u Krakmanów polecam

"Okulary ochronne [sTII]"

Kosztują 15zł i są niezniszczalne ;)

 

Lecz jeśli mówimy o ochronie oczy to polecam okularki/gogle od Guardera ;) Są mocne i mają ładny wygląd ;)

Oczywiście na pierwszym miejscu są okulary/gogle używane przez wojsko i to najlepiej US jakieś ESS lub podobne firmy

(używane ESS można było niedawno znaleźć za 50zł w dobrym stanie )

Link to post
Share on other sites
że masa debili (niestety nie da się tego inaczej ująć) robi tunning ekstremalny swoich replik i podnosi prędkości wylotowe do 600-700 FPS, a nawet więcej

 

Nazwałeś mnie i moich klientów debilami. Nieładnie.

 

 

niestety takich potworków to Ci nawet Bolle nie wytrzyma.
Z palcem za zausznikiem wytrzymują. Powiem więcej, okulary STTI wytrzymuja 700fps z pół metra.
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Moja kryształowa kula mówi mi, że kulka szybki w okularach nie przebije, ale oko wyparuje, a na tyłku wyrośnie Ci trzeci sutek.

1. O które konkretnie okulary pytasz?

2. Mają atesty?

3.

Notka, notką, ale dobre okulary to najważniejsza inwestycja dla airsftowca. Chińskie okulary można porównać do chińskich replik - może z nimi nie być problemu, ale może się trafić egzemplarz wadliwy. Jak wszędzie, ale markowe produkty mają wyższą kontrolę jakości.

4. Za 60zł kupisz atestowaną, porządną ochronę oczu, a jak żali Ci na drugą wysyłkę to życzę szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...