Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pobór prądu przez silnik


Recommended Posts

  • 1 year later...

Odkopię temat. Czy ktoś ma wiedzę ile amper pobiera silnik a AEG-u.Jakie to są wartości 10,20,30 .... A.

 

Pytam bo myślę nad opcją regulatora obrotów silnika w replice. Sam nie jestem w tej dziedzinie fachowcem ale od czego są znajomi.

 

Jeżeli ktoś może mnie ukierunkować w tej sprawie to proszę o wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

White_pl dzięki za wstawkę widziałem ten filmik ale nie zwróciłem na to uwagi :icon_neutral: .

I raczej się potwierdza info.od znajomego że silnik pobiera do 20A czyli mosfet około min 40A. jak nie wiekszy.

 

W dobie pakietów lipo przy pakiecie 11.1V można będzie ustawić rof jaki będzie się chciało np. aby przedłużyć życie stockowych bebechów w GB ect. więcej plusów niż minusów.

Link to post
Share on other sites

@ KicpA Ciekawostką jest to co jest na wyswietlaczu tego zasilacza :D bo nie wszyscy wiedzą ile replika pobiera prądu...

 

I tutaj uwaga: to pewnie jest b. dobrze złożona (nasmarowana) replika z niemocną sprężyną i pewnie neodymowym silnikiem , skoro rusza już od tak niskiego napięcia. Stockowe chinskie repliki takie co już mają trochę czasu, cieńsze kable i trochu zaśniedziałe, moga pobierać nieco więcej tego prądu w skrajnych przypadkach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie chcę się wymądrzać, ale pobór prądu zależy przede wszystkim od rezystancji silnika i okablowania :) wynika to z prawa Ohma (zainteresowanych odsyłam do wujka xD) napięcie znasz, więc mierzysz tylko rezystancję i dzielisz wartość napięcia przez wartość rezystancji i w przybliżeniu wychodzi jaki prąd płynie przez silnik :D proste c'nie? :P

Edited by kolpak9
Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Odkopuję temat jako że wydaje się najbardziej treściwi na temat tego zagadnienia.

 

Zakupiłem z Aliexpress taki oto miernik poboru prądu:

 

gI2hJZvl.jpg

 

Bardzi długo biegałem w emce z Li-Po 11,1V Zippy Compact 1500mAh 35C we front gripie i chciałem wkońcu kupić sobię baterię do rury od kolby.

 

Jako że wybór z racji rozmiaru był dość mocno ograniczony, bałem się że mniejsza bateria nie poda wystarczającej ilości prądu i ją zajadę.

 

W związku z tym zabrałem się za mierzenie wszystkich replik których mam w domu. Wyniki poniżej:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ilOOe3ZAqRuMJYPGxl3HGdAJ19nltWABSHOqi6Ks8h4/edit?usp=sharing

 

Zachęcam, jeśli ktoś ma okazję i ochotę dopisać własne wyniki w celu stworzenia coś na zasadzie bazy danych. Ja osobiście będę dopisywał wyniki jak będę miał okazję na strzelankach sprawdzać innym repliki. Będę również wrzucał wyniki po próbach z innymi zębatkami, silnikiem.

 

Z takich ciekawostek, to kompletnie rozwalił mnie wynik MP5 G&G. Prawda jest że ROF w niej nie powala i zauważalnie wysysała baterie, ale takiego aż poboru się nie spodziewałem.

 

Wklejam tabelkę gdyby link zdechł:

 

BhdDIBW.png

Link to post
Share on other sites

Jaki prąd max udało się zmierzyć? i na jakim springu? Planuje okablowanie do repliki która będzie w przyszłości trochę jakby snajperką wiec prądy mogą być duże. Nie chciałbym tutaj założyć czegoś za słabego :icon_smile:

planowałem złącza które mogą wytrzymać max prąd 20A i chwilowy 45A jednak teraz nie jestem pewien czy to mi wystarczy z zapasem :icon_smile:

Wiecie może tez czy ten prąd definiowany jako chwilowy to jest rząd wielkości 0.5 sek czy 5 sek? :icon_razz:

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

Raczej 0.5 sek, albo nawet mniej.

 

Mówimy tutaj o rozruchu silnika ze spoczynku. Zauważ że jak masz rof 15 RPS to cały cykl gearboxa trwa ci już tylko 0.4 sekundy. Czyli peak będzie trwał ułamek tego czasu.

 

Ja zmierzyłem jak widać 34 A na m120, ale to jest coś grubo nie w porządku z tym gearboxem.

 

Czytałem o jakichś przegiętych tuningach na Airsoft Mechanics po 40 A albo 50 A z dual sectorami i rofem powyżej 30 RPS. Z tym że przy takich budowach raczej martwiłbym się o to że padnie bateria, styki czy tam mosfet albo silnik zanim mi się kable stopią.

Link to post
Share on other sites

Raczej 0.5 sek, albo nawet mniej.

 

Mówimy tutaj o rozruchu silnika ze spoczynku. Zauważ że jak masz rof 15 RPS to cały cykl gearboxa trwa ci już tylko 0.4 sekundy. Czyli peak będzie trwał ułamek tego czasu.

 

Ja zmierzyłem jak widać 34 A na m120, ale to jest coś grubo nie w porządku z tym gearboxem.

 

Czytałem o jakichś przegiętych tuningach na Airsoft Mechanics po 40 A albo 50 A z dual sectorami i rofem powyżej 30 RPS. Z tym że przy takich budowach raczej martwiłbym się o to że padnie bateria, styki czy tam mosfet albo silnik zanim mi się kable stopią.

 

no własnie ciekawi mnie kwestia mosfetu jaka jest powieszchnia przekroju nóżek tranzystora irl3713 :) chyba nawet 2 rownolegle w sumie nie maja przekroju 1,5mm^2 wiec czy warto klasc kable grubsze niz 1.5mm^2?

Link to post
Share on other sites

no własnie ciekawi mnie kwestia mosfetu jaka jest powieszchnia przekroju nóżek tranzystora irl3713 :icon_smile: chyba nawet 2 rownolegle w sumie nie maja przekroju 1,5mm^2 wiec czy warto klasc kable grubsze niz 1.5mm^2?

Co z tego, że nie mają? Tylko na tym krótkim odcinku opór będzie większy, natomiast dla całego kabla dużej różnicy to nie zrobi - w przeciwieństwie do przekroju przewodu.

Link to post
Share on other sites

Przy przekroju przewodu 1,5mm^2 obciążalność długotrwała przewodu miedzianego wynosi ponad 15A. Oznacza to, że jeśli przez taki przewód płynie taki właśnie prąd, to powinien wytrzymać on dowolnie długi czas. Zakładając, że strzelasz z mid-capa, jesteś w stanie wypluć cały zapas kompozytu w kilkanaście sekund. Przewód z powodzeniem wytrzyma chwilowy wzrost natężenia i nie powinien się przegrzać. Można sobie oczywiście okablować replikę większym przekrojem, ale max. to 2,5^2. Więcej to będzie przerost formy nad treścią.

Link to post
Share on other sites

No i trzeba pamiętać o ilości miejsca jaką dysponuje się wewnątrz korpusu. Taki dwużyłowy 2,5mm^2 to już konkretny byk, jeżeli silnik jest w chwycie pistoletowym to warto rozważyć czy wszystko się pomieści. Ad rem - na moich kabelkach 1,5mm^2 wartość prądu w cyklu pracy wynosi c.a. 30A - jak dotąd zachowują się poprawnie :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...