Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie repliki


Recommended Posts

Hm, nie wiem w sumie gdzie zadać to pytanie, jeśli źle trafiłem to przepraszam.

 

Co sądzicie o różnicach w efektywności (maskowaniu) i w komforcie używania replik:

- pomalowanych?

- zamaskowanych taśmami (zamiast malowania)?

- ze zrobionym ghillie?

 

Zakładając, że snajper ma na sobie ghillie, sam maskuje siebie całkiem ok, ale pozostaje kwestia repliki. I myśl - ghillie, tylko, że przy 4-taktach niestety potrafi mocno przeszkadzać przy przeładowaniu czy przy czołganiu (przy każdej replice). Pytanie teraz czy lepiej zamienić ghillie na dobrą taśmę, na rzecz mobilności, czy odbędzie się to zbyt dużym kosztem kamuflażu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A nie sądzicie że pomalowanie karabinu snajperskiego to lepsze wyjscie ? Gdy snajper lezy i tak ogromnym kapturem przykrywa wieksza czesc karabinu ( gdy snajper ma doswiadczenie i dobre ghilli :evil: ) wiec wystaje tylko kawalek lufy a gdy jest dobrze pomalowana to nie widac jej :killer:

Ale to rozwiazanie jednak troche kosztuje :cry:

Link to post
Share on other sites

Nie mam talentu plastycznego ale Ci to opowiem w miare plastycznie :P

Snajper ma na sobie ghilli i to ghilli ma duuuzy kaptur ktorym tak czy inaczej zakrywa przynajmniej polowe karabinu i wyglada to jakby z karabinem tworzyl jednosc, przynajmniej ja mialem tak na szkoleniu a tu masz przykladowe zdjecie :

 

http://blog.gunfire.pl/wp-content/uploads/...iper-640x480.jp

 

 

Teraz juz to widzisz ? Chodzi o to ze snajper i jego karabin z daleka wyglada jak jednosc ;) POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

No niby zakrywa... Ale nie pół tylko 1/3. Reszta która wygląda denerwująco regularnie (lufa itp.) rzuca się w oczy. Dla tego zostaję przy swoim.

 

 

Tu dalem przykladowe zdjecie jesli masz wystarczajacy kaptor zaslonisz tak ze lunety bedzie widac tylko kawaleczek :) Ale ok szanuje twoje zdanie tylko maskowanie karabinu w " ghilli " jest dosc nie wygodne i moze przeszkadzac w np. czolganiu sie : :killer: Jest takie powiedzenie : Jak cos jest glupie i dziala, to nie jest glupie ;) Wiec nie mozna ani tej metodzie, ani tej czegos zarzucic :-P

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Kurcze... Masywna... Bardziej podobała mi się goła

 

:-), ale jak była ubrana, to w terenie mieszanym z dużą ilością suchej trawy maskowanie zupełnie rozmywało kształt tej repliki, co do maskowania to mam zrobione coś jak szal snajperski: zimowy, z rafią ( to na zdjęciu), i do lasu z soczystą zielenią , zainteresowani wiedzą o czym mówię...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...