Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wygląda na to, że gumową część bite-valve zakłada się bezpośrenio na tego on/offa. A w "normalnym" on/offie jest gnizdo do którego się wkłada całego byte'a albo adapter do maski p-gaz. (a co tam, pochwale się, ja mam taki adapter do MCU2/P :))

Link to post
Share on other sites

no nie do końca tak jest z tymi ustnikami.

Camelbak produkuje cały czas tylko jeden model ustnika silikonowego bite-valve. Jego można montować na róznych końcówkach w zalezności od modelu czy potrzeb.

-na zwykły przewód od camela

-na zawór on/off(najprostrzy)

-na hydrolock z mozliwością wpięcia sytemu do picia z maski pgaz

 

A omegę ostatnio widzialem na allegro sam chcialem kupić ..ehhh przepadła za taką kasę :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wpisze ten problem tutaj aby nie zakładać nowego tematu..

 

stała sie rzecz straszna.zrobiłem sobie dziurę w camelu!!

nie wiem a jaki sposób i dlaczego tak się stało...wczoraj czyściłem go i usłyszałem że z napompowanego uchodzi powietrze..myślę że może nakrętka nie dociska, albo uszczeka nawaliła...wsadziłem go do wody....psssss

patrzę o to mała dziurka ledwo widoczna przy samym korku (z 3 cm od niego)

 

ZAŁAMKA....

 

Ktoś się oriętuje co można z tym zrobić?? 100 MPH?? jakiś klej, łatka??

Link to post
Share on other sites

ja dzisiaj odkryłem w zbiorniku mojego camela - malutką muszkę...:) jak sie tam dostała??? "wdmuchnąłem" ją przez rurkę czy jak...? siadła na ustniku i jakimś sposobem przeszła? :) od drugiej strony raczej nie miała szans...:)

tak czy siak - wymoczyłem zbiornik we wrzątku, sodzie - czym go jeszcze potraktować? wodą z mydłem i szczotką po ściankach zbiornika...?

Link to post
Share on other sites

Jak mówił pewien oficer RMC - "Camele" to najczęstsza przyczyna sraczki wśród naszych ludzi w polu. Muszką się aż tak nie martw - wyczyściłeś to starczy, jak masz dostać biegunki to i tak dostaniesz :) Camel ma środek anntybakteryjny/grzybobójczy na ściankach wewnętrznych zbiornika, nie trzyj bez opamiętania bo go wytrzesz. Pod tym względem Hydrastorm BHI jest ponoć lepszy bo tam ten środek jest dodany do mieszanki tworzącej gumę z której wykonano zbiornik i się nie ściera.

Link to post
Share on other sites

co do łatania pęcherzy cameli przychodzi mi jeszcze jedna myśl, miąłem kiedyś taki klej służył do łatania kurtek, pontonów generalnie wszystiego gdzi epołączenia są elastyczne, ale kupowałem go w niemczech, jak znajde tubke podam nazwe.

Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście, przeoczyłem tą technologię. Jednak to tylko marketing, przekonaj się sam wykonując prosty eksperyment: zostaw w camelbaku na 5-6 dni wodę, co się stanie? Rozwinie się tam piękna flora bakteryjna, wraz z kolonią grzybków. Sam używam takiego camelbaka, z tą technologią, jednak następnego dnia, woda już zaczyna brzydko smakować i pachnieć, zaznaczam przy tym iż jest regularnie czyszczony! Wspomniana technologia rzeczywiście działa, ale jedynie na małej ilości pożywki, przy większej ilości płynu, jej działanie będzie jedynie symboliczne, sam używam camelbaka z tą technologią a woda i tak się psuje już po kilku dniach. Tak więc nie wieszaj na mnie psów kolego, ponieważ doskonale  wiem co mówię, po mimo tego przeoczenia.

 

Postępując w/g ulotki dołączonej do camela wypłukalem odpowiednim roztworem zbiornik i rurkę przed pierwszym uzyciem, płuczę go przed każdym suszeniem co ma miejsce ok raz na miesiąc, uzywam go półroku, czasem woda jest w nim około 10 dni i nic nie smakuje jak np po 10 dniach z manierki.

Link to post
Share on other sites

Postępując w/g ulotki dołączonej do camela wypłukalem odpowiednim roztworem zbiornik i rurkę przed pierwszym uzyciem, płuczę go przed każdym suszeniem co ma miejsce ok raz na miesiąc, uzywam go półroku,  czasem woda jest w nim około 10 dni i nic nie smakuje jak np po 10 dniach z manierki.

 

Ja niestety czasami wlewałm tam coś po za wodą, dokladniej odżywkę Maxima dla sportowców, z minerałami... i coś mi się już tam na stałe zalęgło. W każdym bądz razie jest tak ja napisałem, woda jak stoi się psuje tak czy siak ;)

 

dlatego kupiłem do noszenia izotoników - bidon :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...