Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szperając po serwisie gazeta.pl znalazłem ciekawe zdjęcie opisane jako "gruzińskie wojska".

z6572763X.jpg

 

Czy to jest jakieś nowum w ichniej armii, a może to prywatne zakupy żołnierzy (chodzi mi o tego ala MARPATa, coś jak Helikon)?

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że to standard na wyposażeniu, ale nie jestem pewien :D

Na redzone są te mundury w sprzedaży :D Ma to trochę domieszki białego więc to nie może być marpat wg mnie :D Oczywiście trza czekać na opinię znawcy.

Link to post
Share on other sites

Mundury są z USA, była o tym mowa już w czasie wojny. Gruzja od dawna blisko współpracowała z USA - mieli eMki, HMMWV itp.

 

 

Możliwe, że wyprodukowała im te mundury amerykańska firma (zapewne ze szwalniami w Chinach Ludowych) ale to, na pewno, nie są mundury USMC. Sami Gruzini twierdzą, jest to ich własny wzór (kamuflażu i mundurów), w takim samym, zapewne, sensie jak własnym wzorem umundurowania i kamuflażu jest ubranie połowo-ćwiczebne GROM. Ale jak wiadomo Gruzinom wierzyć nie można. ;)

Link to post
Share on other sites

Wiele państw zżyna patent z kształtem pixeli :D

Chciałem tylko poruszyć kwestię tego że po przyjrzeniu się kurtce pana z lewej a pozostałym widać że kurtka pana po lewej drastycznie się różni ;)

Widać że zimna wojna jeszcze trwa ...

A i co to za kamizelki ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam takie pytanko - czy gruzińskie wojska używają maskałatów KZS/KLMK? Przeszukałem cały topic o wojnie w Gruzji na militaryphotos i nic nie znalazłem na ten temat. Widząc fotkę Gruzina w klmk będę jeszcze szczęśliwszy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...