Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od początku cylindra 7,58mm potem zaczyna się otwór o długości 21,82mm przy długości cylindra 72,27mm i średnicy 23,78mm. Czyli całkowita wydajność gazowa wynosi 48,49mm.

 

Policzmy to:

Cylinder

V = пr2 * H

V = 3,14 *2* 11,89(2) * 48,49

V= 43049,60

 

Dla lufy 509mm.

V = 3,14 *2* 3,02 * 509

V= 29152,2624

 

Jeśli to dobrze policzyłem to typ 1 przy lufie 509 ssssie.

 

 

EDIT: A może zastosować otwory przy końcu lufy w przypadku typ0? Tak jak w preckach CTW?

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

A co z urządzeniem wylotowym w AK-74?

Używam RK-02 i spiłowałem kawałek lufy zewnętrznej, który wystawał z przejściówki na gwint (lufa kończy się równo z końcem przejściówki). Zapomniałem porównać celności i zasięgu z odkręconym urządzeniem wylotowym i z zamontowanym.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites

Marcinek83 coś mi się wydaję że pokaszaniłeś troszkę te obliczenia...

 

H = 72,27 - 7,58 - 21,82 - 5,51(głowica cylindra w cylindrze) = 37,36

 

cylinder:

V = пr(kwadrat) x H

V = 3,14 x 11,89(kwadrat) x 37,36 = 16584,418

może być jeszcze mały niedobór powietrza bo głowica tłoka ma też swoją grubość i uszczelka nie działa od samego końca cylindra..

lufa:

V = 3,14 x 3,02(kwadrat) x 509 = 14576,771

 

czyli objętości podobne...

 

 

Btw. załóżmy przy podanej przez ciebie wartości H = 48,49 to

v = 21525,12 (chyba przez przypadek pomnożyłeś x2)

 

A tak poza tym, to chyba był cylinder typ 2, typy 1 mają chyba trójkątne wcięcia na samym początku ;>

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

W Paintballu się nawierca lufy żeby poprawić zasięg i celność. Była nawet jakaś dyskusja na ten temat.

 

Swoją drogą to nie wiem czemu systema jeszcze na to nie wpadła przy okazji PTW ;). Czy to obniży fpsy i celność? Wątpię. Ciśnienie w lufie zmaleje po prostu trochę wcześniej niż z końcem lufy, myślę, że mogłoby poprawić celność pod warunkiem, że lufa zostałaby wyszlifowana później.

Link to post
Share on other sites

Problem z wierceniem jest taki ze trzebaby bylo to zrobic baaardzo precyzyjnie tak aby nie znieksztalcic owalu lufy. Bo od samego ciecia lufy - skrócenia mozna ja mocno uszkodzic. Tak samo z wierceniem.

Oczywiscie jakis tam stock moznaby poswiecic ... ale teflonowane, chrmowane i inne takie to zupelnie nie obrobisz precyzyjnie.

Pozatym kwestia odpowiedniego potem polerowania zeby nie bylo wystajacych chropowatych czesci lufy po wierceniu wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...