Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jungle Boots USA (pytanie/a)


Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem kopie Mil-Tec Jungle Boots, i mówię Wam, nie popełniajcie tego błędu. Generalnie ok. 8 godzin(4 godziny strzelania i transport jakieś 3 + godzina lansu przed strzelaniem jak to na warriorowca przystało) spędzonych w takich butach skutecznie eliminuje możliwość chodzenia następnego dnia :). Obtarcia, odciski itd itp. Nie polecam. Moje co prawda rozchodziły się( czy może moja skóra w tych miejscach zgrubła ) do tego stopnia, że nie robią się już odciski, aczkolwiek lekko mi się stopy obcierają.

Na wiosnę na szczęście zmiana (Corcorany w CB, cud miód polecam).

 

Jeśli ktoś mieszka (Warszawa) na prawej stronie wisły, to w Ząbkach jest sklep (AM-Pol zdaje się), tam do obejżenia/przymierzenia wiele różnych butów US Army, w tym wspomniane Jungle Boots , Corcorany, Bates, Beleville, wszystko kontrakt/oryginalne.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Kupiłem kopie Mil-Tec Jungle Boots, i mówię Wam, nie popełniajcie tego błędu. Generalnie ok. 8 godzin(4 godziny strzelania i transport jakieś 3 + godzina lansu przed strzelaniem jak to na warriorowca przystało) spędzonych w takich butach skutecznie eliminuje możliwość chodzenia następnego dnia :). Obtarcia, odciski itd itp. Nie polecam.

 

Hmmm... Nie żebym bronił milteców, które sam mam, ale czy były nowe? Jeśli tak to nie mów, że myślałeś, że nowy but nie obetrze. :roll:

Link to post
Share on other sites

Wystarczyło wsadzić w niego nogę, (a zrobiłem to i tak przy uzyciu jakieś magicznej siły ) materiał który imituje skórę, nie chciał się nawet zgiąć więc mogłem w nich tańczyć jak baletnica na czubkach palców. Wrażenia z Corcoran'ów (przynajmniej na początku) są zupełnie odwrotne -> do tych butów porównuję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Potrzebuję butów na sezon gorący. Mam BW i jak dla mnie są trochę przyciepłe na lato, da się używać ale komfort średni.

 

Potrzebuję butów zarówno na parogodzinne strzelanki jak i wędrówki w górach, może nawet milsimy.

 

A teraz smutna dla mnie część - ograniczenie finansowe które zmusi mnie do skorzystania (ewentualnego) z kopii. Więc prosiłbym o pomoc w wyborze kopii a konkretnie firmy kopiującej. Nie spodziewam się najwyższej jakości, ale po rozchodzeniu w miarę wygodnych butów na lato na ten sezon może dwa. Chyba, że mnie przekonacie, aby zostać przy BW.

 

Czy warto myśleć nad czymś takim

http://www.allegro.pl/item300529789_buty_a...oots_43_9_.html

http://www.allegro.pl/item302502408_buty_j...d_ss_40_6_.html

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=554

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=300077800

 

Na razie znalazłem tylko 2 firmy- Miltec i SS, w sklepach są nieoznaczonych producentów mniemam że to też ci producenci.

1. Czy opłaca się zmieniać na lato BW na kopie junglów?

2. Jeśli tak, to której firmy kopie jungli brać?

 

Przeczytałem forum, ale wnioski jednoznaczne ciężko z niego wyciągnąć (albo nie daję sobie rady) więc proszę o pomoc w wyborze ;)

Edited by BonuS
Link to post
Share on other sites

Buty pustynne - czy są repliki do 200 złotych ? I jak to jest z nimi podczas deszczu, czy bardzo przesiąkają ?

 

Opinia że ktoś jest bardzo zadowolony w sumie też jest cenna, choć mało precyzyjna.

 

Topicu o Jungle-Miltecu szukam... szukam...

i znalazłem - http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...hl=mil&st=0 dla innych poszukujących. Więc wychodzi na to, że te milteci to dobry wybór za tą cenę. W każdym razie dzięki za pomoc ;)

Edited by BonuS
Link to post
Share on other sites
Chyba mówisz o zimie w afryce? jakoś nie wyobrażam w terenie chodzić w junglach...

 

No nie dalej jak wczoraj biegałem w Jungle'ach po bagnie w lesie w Kampinoskim Parku Narodowym. Babraliśmy się w bagnie, w którym but topił się na 20 cm. Nic do środka nie wleciało. Nie było specjalnie zimno, jakieś 2-3 stopnie w tym lesie. Nie obtarł mnie (pierwszy raz).

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

No nie dalej jak wczoraj biegałem w Jungle'ach po bagnie w lesie w Kampinoskim Parku Narodowym. Babraliśmy się w bagnie, w którym but topił się na 20 cm. Nic do środka nie wleciało. Nie było specjalnie zimno, jakieś 2-3 stopnie w tym lesie. Nie obtarł mnie (pierwszy raz).

Ja dla odmiany w kałuży 5 cm nabrałem wody przez otwory wentylacyjne.

Link to post
Share on other sites
No nie dalej jak wczoraj biegałem w Jungle'ach po bagnie w lesie w Kampinoskim Parku Narodowym. Babraliśmy się w bagnie, w którym but topił się na 20 cm. Nic do środka nie wleciało. Nie było specjalnie zimno, jakieś 2-3 stopnie w tym lesie. Nie obtarł mnie (pierwszy raz)
Madjong, ale teraz zimy nie ma jakbyś niezauważył :P

I nie radzę tobie próbować chodzić w Jungle'ach w zimę- dobre buty z licowej skóry potrafią przemoknąć od ciągłego śniegu, to wolę nie myśleć jaki efekt dałby materiał jungli. Pewnie, i w sandałach da radę wyjść na dwór w zimę, ale czy to ma sens? Jungle są świetne na wilgotne lato, bo równie szybko schną co mokną, ale w alto nie grozi tobie odmrożenie nóg.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jungli na zimę stanowczo nie polecam, widziałem skutki używania tego obuwia przez jedną mroźną i śnieżną noc w zeszłym sezonie zimowym. Było około -17 C i gdyby nie ognisko i kilkukrotne suszenie skończyłoby się odmrożeniami.

Sam biegam w pustynnych Corcoranach. Używam ich od roku. W lato noga się nie poci i jak zakładam coolmaxy jest idealnie. Za to w zimę wkładam skarpety gore-texowe i jeszcze się nie zdarzyło żebym miał mokrą nogę z wyjątkim sytuacji kiedy było zbyt ciepło i noga mi się spociła a gore nie zdążyło odprowadzić lub same buty nie odebrały wilgoci. Dobre rozwiązanie jak ktoś nie chce wywalać pieniędzy na dwie pary butów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Oryginalne jungle mają jeszcze czasami na podeszwie podaną firmę i wszystkie orykinały mają w kółeczku Ro-Search jest to firma robiąca podeszwę.

Rozm 46 to 11/12 US i zależy jaką masz szerokość nogi XN/N/R/W/XW - standardowy człowiek ma R albo W. Podbicie to wysokość buta tam gdzie masz palce. Ja mam już drugą parę jungli Oryginalnych i polecam:) :-P

 

Za 200zł to Altamy możesz znaleźć.

 

W sklepach są za prawie 400zł a na allegro rozmiary duuże 11/12/13 są za 150zł i oryginały:) Cena wynika z nietypowych rozmiarów.

 

Ja tam mam Jungle z Allegro za 85zł i jestem z****** zadowolony. Może kwestia doboru numeru, bo nawet mnie ani trochę nie obcierają. A na zimę - ciepłe skarpety alpinistyczne :]

No to masz podróby i się tym nie chwal bo na butach niema co oszczędzać. Jungle tylko oryginalne się liczą!!

Link to post
Share on other sites

A ja poprę Maerika. Również mam buty milteca, kupiłem rok temu na allegro za 89 zł. I powiem krótko - najlepsze buty do lasu z jakimi miałem do czynienia. Używam ich przez rok, nigdy ich nie oszczędzałem, na manewrach ostro dostawały po szwach, często je nosiłem do pracy... Teraz po umyciu i wypastowaniu wyglądają jak nowe... No ludzie buty za 89 zł po roku jak nowe ? W zimę też w nich śmigałem, parę razy zdarzyło się moczyć je parę godzin w topniejącym śniegu bez impregnacji jakiejkolwiek... Wszystko przetrwały. Zakładałem grube skarpety i nie narzekałem na temperaturę. Co do wygody - niestety pomyliłem się przy wyborze rozmiaru i zamówiłem 2 roz. większy, ale mimo to buty są bardzo wygodne. Ogólnie ZE SWOJEJ strony zawsze będę polecał te buty bo po prostu osobiście jestem nimi zachwycony. Paru moich kumpli również mają te buty i sobie chwalą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

Kupiłem sobie ostatnio Jungle buty

tego kroju http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=506

w Szczcinie w shermanie

 

kupiłem zanim przeczytalem ten temat... teraz nie wiem czy mam podróbki czy nie ;/ jak mam to rozróżnić?

 

kupione za 139 zl w pudle była taka pomarańczowa karteczka z instrukcja buciorów

a nie chciał bym się pózniej rozczarować .. pomoże ktoś jak jak mam to odróżnić ?? :)

 

pozdro Rev

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie, ze dwa lata temu Chińską podróbę jungle boots za 118 zł i.... po wywaleniu wszystkich wkładek ubierając skarpety do łażenia po górach uważam że są najwygodniejsze, ze wszystkiego co miałem okazję nosić. Pamiętam w swoim życiu opinacze, jakieś myśliwskie buciki i jakieś turystyczne, za które 7 lat temu zapłaciłem 700 zł.

 

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, szczególnie w taką pogodę jak dziś :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja swoje mil tekowskie zmieniłem na kontraktowe Batesy i przyznam że w życiu nie włożę dżangli...

zależy jakich,ja mam czarne oryginały za 99 zł na allegro od yankinsa,osobiście polecam kolesia :wink: ,mam także deserty panamy także oryginały i także od niego,są to najbardziej zajebiaszcze buty w jakich chodziłem,batesy są brzydkie, wg mnie oczywiście.Milteki są jak tania dziwka,na jeden raz :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...