Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propan, Green Gas, CO2


Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

są dwa rodzaje butli 3000 psi i 4500psi

do każdej możesz założyć reduktor z wyjściem 400 lub 800 psi

są wersje z pewną regulacją ale niezbyt popularne . Poznasz je po dwóch manometrach zamontowanych

czyli mamy rozwiązania

3000/ 450 i 3000/800

4500/450 i 4500/800

nie mylić z butlami matkami , czyli typowymi do nurkowania , te nie mają reduktorów i sa nabijane do 150 Atmosfer , 200 atm, i na wyjściu tyle tez mają .....

 

 

dodam jeszcze , że w praktyce jak mierzysz to te 450 waha się pomiędzy 370-480 a te 800 to tez niezbyt trzyma równo cisnienie. Im lepszy reduktor , tym równiej "podaje cisnienie" . Własnie w celu zapewnienia równego ciśnienia a w konsekwencji powtarzalności strzału , dodatkowo w lepszych markerach są kolejne dwa reduktory , które pozwalają wyrownać cisnienie i je regulowac. Część zaworow zastapiono juz elektrozaworami aby bardziej precyzyjnie regulować cisnienie i równo dozowac powietrze. W sumie to dotyczy paintball ale juz nie do końca

RAM i np AR11 to klasyczne markery wysokocisnieniowe , przez to maja skoki cisnienia i kiepsko sprawdzają się na CO2 , nowy model wchodzący konkurencji tzw Xpower ma juz dodatkowy reduktor i dlatego zdecydowanie stabilniej chodzi na Co2 i ma w konsekwencji bardziej powtarzalne strzały

Edited by union123
Link to post
Share on other sites

Ja wrócę jeszcze do tego czynnika R600A,

http://allegro.pl/item686140710_czynnik_ch...r_600a_gaz.html

na butli jest napisane, że ma 23 bary czyli w przeliczeniu 22 atmosfery, jak dla mnie to jest chyba nieco mocniejsze niż butla gazu do zapalniczek :).

Nie wiem czy magazynek by wytrzymał.

 

Ostatnio w jakimś sklepie znalazłem butlę do spawania z mieszanką argonu i CO2, szukałem na forach PB i wiatrówkowych ale chyba oni tego nie stosują.

Boję się tylko tego że w takij butli ciśnienie to 4 MPa (nie pamiętam dokładnie), więc trzeba by jakąś redukcję zastosować żeby spokojnie magi nabijać.

Butla miała coś koło 1 litra pojemności i kosztowała 45 zł. więc jest o co się bić.

Link to post
Share on other sites

Hmmm a nie jest czasem tak że jeśli doprowadzi się do ciśnienia i temperatury w którym dany gaz przechodzi w ciecz to jako że ciecz jest mało ściśliwa to powoduje to że w zasadzie ciśnienie danego medium w tym stanie jest stałe w danej temperaturze ? a przynajmniej kompletnie nie ma sensu podwyższanie go w związku z brakiem korzyści z tego wynikającej. W tym przypadku z braku wzrostu ilości składowanej substancji ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zacznę od końca - przelewanie gazu z butli do butli jest w pełni możliwe, ale musisz mieć jakąś przetoczkę żeby 2 butle ze sobą podłączyć.

Następna sprawa, trzeba wykminić jakąś przetoczkę z gwintem do butli z jednej strony a z drugiej gwintem na przejściówkę pod ten adapter do propanu.

Zacznę od końca - przelewanie gazu z butli do butli jest w pełni możliwe, ale musisz mieć jakąś przetoczkę żeby 2 butle ze sobą podłączyć.

Następna sprawa, trzeba wykminić jakąś przetoczkę z gwintem do butli z jednej strony a z drugiej gwintem na przejściówkę pod ten adapter do propanu.

Zacznę od końca - przelewanie gazu z butli do butli jest w pełni możliwe, ale musisz mieć jakąś przetoczkę żeby 2 butle ze sobą podłączyć.

Następna sprawa, trzeba wykminić jakąś przetoczkę z gwintem do butli z jednej strony a z drugiej gwintem na przejściówkę pod ten adapter do propanu.

 

Witam,

1)czy mógł by mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć (na PW) w jaki sposób można "przelać" propan z butli np. 11kg do małej butli turystycznej np. 0,5kg i czy jest to bezpieczne?

2)Czy ciśnienie w tej małej 0,5kg butli będzie nadawało się do nabijania magów przy pomocy TEGO adaptera?

Link to post
Share on other sites

Ok, po prostu nie wiedziałem czy butle nie mają jakiegoś zabezpieczenia i nie jest potrzebna jakaś spec. pompa do przetoczenia gazu.

1)Co w wypadku gdy w dużej butli jest już końcówka gazu?

Czy np. z dużej 11kg butli tak naprawdę wykorzystamy tylko 8kg??

 

2)Poza dwoma butlami do całej zabawy potrzebna była by tyko przejściówka do butli turystycznej na adapter madbull-owski i cały system śmiga??

Link to post
Share on other sites

Ok, po prostu nie wiedziałem czy butle nie mają jakiegoś zabezpieczenia i nie jest potrzebna jakaś spec. pompa do przetoczenia gazu.

1)Co w wypadku gdy w dużej butli jest już końcówka gazu?

Czy np. z dużej 11kg butli tak naprawdę wykorzystamy tylko 8kg??

 

2)Poza dwoma butlami do całej zabawy potrzebna była by tyko przejściówka do butli turystycznej na adapter madbull-owski i cały system śmiga??

 

1. Nadmienić trzeba, że podczas przelewania z dużej do małej, ta duża musi być "do góry nogami"!

2. Tak, każdy tutaj uważa, że tak a ja właśnie podjąłem się tego zadania. Dziś dorwę ten oto adapter

 

6532796951.jpg653279695.jpg

 

czyli jeden z pierwszych jakie powstały z myślą o propanie (airsoft innovations).

 

Na podstawie tego idę do tokarza, żeby mi obkminił przejściówkę na butlę turystyczną 3/8 cala. Jeżeli ten madbull pasuje na butlę bernzormatica (czy jak mu tam :P) powinien też pasować na taką "dotaczaną" przejściówkę :)

More will come soon.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiał się ktoś, czy dało by radę napełniać butlę po gazie Bernzomatic?

tak wiem pisze na nich aby ich powtórnie nie napełniać, ale wydaje mi się, że tylko dlatego aby używać "regenerowanych" (napełnianych przez Bernzomatic) butli.

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Butle Bernzomatic są jakoś zabezpieczone przed powtórnym nabiciem, ja próbowałem wpuścić troch ę powietrze przez oba otwory(główny oraz boczny), ale niestety nie udało się to. Nie pomogło nawet wykręcenie tych cośków co siedzą w zaworach.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiał się ktoś, czy dało by radę napełniać butlę po gazie Bernzomatic?

tak wiem pisze na nich aby ich powtórnie nie napełniać, ale wydaje mi się, że tylko dlatego aby używać "regenerowanych" (napełnianych przez Bernzomatic) butli.

 

Co o tym sądzicie?

 

 

Pewnie się da, ale pytanie jest jedno - z czego i z jakim ciśnieniem ?

Też musisz mieć jakąś butlę i inną przetoczkę na pewno. Fabrycznie na pewno jest jakiś sposób,ale... pewnie patent ma i cywil o tym nie wie :/

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi ci o butle "turystyczne" na P-B to jak najbardziej nadają się do czystego propanu, tyle, że w punktach nalewania gazu do takiej butli nie nabiją ci propanu technicznego.

Prawdopodobnie będą chcieli żebyś zapłacił kaucję za butlę 11 kg i wtedy do tej butli nabiją ci propanu.

Link to post
Share on other sites

Czyli właściwie jest jakakolwiek opcja żeby nabić magazynek bezpośrednio z butli turystycznej napełnionej Propanem technicznym?

Bo tradycyjna przejściówka Airsoftowa pasuje tylko na jednorazowe butle (np. Bernzomatic).. chyba, że są butle wielorazowego użytku z podobnym gwintem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...